Ev fiyatları hakkında

Canım bizde annem için ev bakıyoruz.suan fiyatlar hiç normal degil.yaz dönemi de zaten daha yüksek geçecek.biz bekleme yönünde karar aldik.bizim bütçemiz de eksik vardı kredi düşündük ama kredi faizleri yüksek olduğu için değmez dedik.eger yaz donemi de satış konusunda düşük geçerse ben sonbaharda fiyatların biraz düşeceğini düşünüyorum.
krediler düşünce evler iyice artar, arabalar oldu 300-400 bin

krediler düşünce evler iyice artar, arabalar oldu 300-400 bin
Şimdi kredi faizleri düşünce illaki ev fiyatları artar.ama bizim eksiğimiz var onun için kredi cekegiz.ama kredi faizleri kısa süreli düşer o zamandan sonra ev arayışında olacağız.he kredi faizleri düşmezse birikim yapmaya devam ediyoruz eksiğimiz azalır diye bekliyoruz.ama uygun bir ev bulursak kredi değil başka bı yontem düşünürüz.

Şimdi kredi faizleri düşünce illaki ev fiyatları artar.ama bizim eksiğimiz var onun için kredi cekegiz.ama kredi faizleri kısa süreli düşer o zamandan sonra ev arayışında olacağız.he kredi faizleri düşmezse birikim yapmaya devam ediyoruz eksiğimiz azalır diye bekliyoruz.ama uygun bir ev bulursak kredi değil başka bı yontem düşünürüz.
aynen dediginiz gibi kredi ile ev almak çok zor artık

Selam kızlar ,

ev bakıyoruz ama şu durumda almak mantıklı mı bilemedim. Geçen hafta baktığımız bir ilana 3 gün sonra 150.000 tl zam geldi
Bir yandan şuan bğtçemize uyan bir tane hemen alalım diyorum bir yandanda ev fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum. Bu fiyat ve faiz oranıyla büyükşehirlerde ev almak imkansız bir hale geldi. Satış oranları geçen yıllara göre yüzde 30 civarında azalmış.
Siz ne düşünüyorsunuz? yorumlarınız neler ? şimdi almak mı mantıklı sizce yoksa beklemek mi
Yaza doğru Faizler dusunce fiyatlar yine artar. Bence bakiyorsaniz şu an begendiginiz evlerle ilgili teklif verin (gerekirse 100 bin dusuk).eninde sonunda fiyati dusuren olacaktir

Evlendigimden beri istedigim ev için hep bi 100 bin eksigim var ve fiyatlar artiyor, Faizler artiyor ben kira ödemeye devam ediyorum fln...bu böyle bir sarmal maalesef. Kriterlerinizi biraz esnetip kredi çekip ev alin bence, alınmış alınmıştır. Kira yerine faiz bile ödeseniz daha mantıklı

Selam kızlar ,

ev bakıyoruz ama şu durumda almak mantıklı mı bilemedim. Geçen hafta baktığımız bir ilana 3 gün sonra 150.000 tl zam geldi
Bir yandan şuan bğtçemize uyan bir tane hemen alalım diyorum bir yandanda ev fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum. Bu fiyat ve faiz oranıyla büyükşehirlerde ev almak imkansız bir hale geldi. Satış oranları geçen yıllara göre yüzde 30 civarında azalmış.
Siz ne düşünüyorsunuz? yorumlarınız neler ? şimdi almak mı mantıklı sizce yoksa beklemek mi

yaza doğru konut kredi faizleri düşer, ev fiyatları iki katına çıkar.. genel durum budur.
benim tavsiyem ocak-şubatta faiz yüksek bile olsa, çekilebilecek en az tutarda kredi çekip, yapılandırma faizleri düştüğünde yapılandırmak.
zira ev fiyatları düşükken ev almak çok daha mantıklı geliyor bana..

yaza doğru konut kredi faizleri düşer, ev fiyatları iki katına çıkar.. genel durum budur.
benim tavsiyem ocak-şubatta faiz yüksek bile olsa, çekilebilecek en az tutarda kredi çekip, yapılandırma faizleri düştüğünde yapılandırmak.
zira ev fiyatları düşükken ev almak çok daha mantıklı geliyor bana..
Yaz sonu kredi fakzlerinin dusucegini düşünüyorum.o dönemde kredi çekip birikimimizin üzerine ekleyip Şubat ayını beklemek de bana mantıklı geliyor.hem kredi ödenir bı taraftan.subat Mart aylarinda tüm parayla ev almamız kolay olur.

Ev kredi değil zaten.hani geçen Ekim'de ihtiyaç ve konut kredisi faizleri dusurulmustu ya.yine öyle bı Amanda ihtiyaç kredisi 100 bin kadar çekip beklemekten bahsediyorum
Bi daha öyle bir faiz indirimi olmaz diye düşünüyorum. Çünkü o salgin var diye oldu ama önümüzdeki sonbaharda aşılama yapılmış olur ve öyle tabiri caizse zararına kredi satılan bir dönem olmaz.
Ama genel olarak kışın ev fiyatları dusuyor. Bu arada biz de 5,5 yıl bekleyerek kendi evimizi aldık eşim de bankacı piyasayi yakın takip etmek durumunda kaldık uzun bir süre

Bi daha öyle bir faiz indirimi olmaz diye düşünüyorum. Çünkü o salgin var diye oldu ama önümüzdeki sonbaharda aşılama yapılmış olur ve öyle tabiri caizse zararına kredi satılan bir dönem olmaz.
Ama genel olarak kışın ev fiyatları dusuyor. Bu arada biz de 5,5 yıl bekleyerek kendi evimizi aldık eşim de bankacı piyasayi yakın takip etmek durumunda kaldık uzun bir süre
Ben düşer diye düşündüm.eger düşmüşse kredi ile alacağız gibi duruyor.100 bin eksiğimiz var çünkü.tabii birikim yapıyoruz ama ev fiyatları da yerinde durmuyor.simdi birikimimizi cumhuriyet ve dolara böldük degerlensin diye de bekliyoruz bı taraftan.

Bence şu dönemde ev almak cok doğru değil zira piyasalar.karisik ben de araba alasim.var bekliyorum (yatirim tavsiyesi değil kesinlikle)
Tabii sizin kararıniz

faiz parasıyla bir ev alınır.
çok sinirleniyorum inşaAllah ellerinde kalırda yok fiyatına satarlar .hele komısyon katıyorlar bile. sanki ciklet parası gibi 7-10 veriver.
hayır yani 4 duvar, ıkı fayans.
spotları takınca millettin gözü boyanıyor değermiş gibi.
birde deprem bölgesi burası tam merkezinde. dikili taş kalmamış zamanında, yeni inşatların temelinden su boşaltıyorlar hortumla. 500 den başlıyor 2+1 eski binalar 500 den (tepe tepe kullansınlar eski demeye bile utanır insan).kutu gibiler, eşime diyom valla çekip alacaksak tıkış pıkış eve 500-600 vereceğime eski villa tarzı ev alırım daha iyi. en azından bahçesinde aç kalırsam ot yemiş yerim.

Yaz sonu kredi fakzlerinin dusucegini düşünüyorum.o dönemde kredi çekip birikimimizin üzerine ekleyip Şubat ayını beklemek de bana mantıklı geliyor.hem kredi ödenir bı taraftan.subat Mart aylarinda tüm parayla ev almamız kolay olur.

konut kredisini alacağınız eve çekersiniz. yani konut olmadan konut kredisi çekemezsiniz. bu bağlamda yaz sonu düşük faizle kredi çekeyim evi sonra bulurum mantığı yanlış maalesef..
ayrıca yaz sonu düşmez faizler, nisan sonu-mayıs itibariyle düşmeye başlar, eylül sonu ekim gibi tekrar artar.. amaç sizi ev sahibi etmek değil müteahitleri zengin etmektir :KK14:

konut kredisini alacağınız eve çekersiniz. yani konut olmadan konut kredisi çekemezsiniz. bu bağlamda yaz sonu düşük faizle kredi çekeyim evi sonra bulurum mantığı yanlış maalesef..
ayrıca yaz sonu düşmez faizler, nisan sonu-mayıs itibariyle düşmeye başlar, eylül sonu ekim gibi tekrar artar.. amaç sizi ev sahibi etmek değil müteahitleri zengin etmektir :KK14:
Konut kredisi için demedim yanlis yazdım galiba.ihtiyac kredisinden bahsediyorum.

valla allah kolaylık versin kiracı olmak çok zor. bi defa kirada her sene kira artıyor en azından ev için çektiğiniz kredi her sene artmıyor. allah gönlünüze göre versin demeye geldim zira bu işlerden hiç anlamam. annem de niyetleniyor önümüzdeki 5 yıl içinde ev sahibi olmaya. bizim için hiç umut yoktu ama son 1 senedir falan doğru düzgün birikim yapabiliyor nihayet. işte biraz birikimle biraz krediyle falan istiyor. dükkanının olduğu yerde daha temeli atılmamış apartmandan daire satan mütayit (evet doğru okudunuz mütayit) tanıdığı var. 500 binmiş fiyatlar. yuh yani.

ben tabi köşk istiyorum da nerde o günler :KK70:

evet bende normal olmadığını ve bu fiyatlarla satışların çok zor olduğunu düşünüyorum. küçücük evlere milyondan fazla istiyorlar
Fiyatlar aşırı pahalı, 500 binlik evler trilyon oldu. Bize ailemiz ev verdi orada oturuyoruz ama kendi evimizi alıp çıkmak istiyoruz, gelin görün ki yazın yapılan faiz indirimi ev fiyatlarını mahvetti. Sonbahardan beri düşer belki diye bekliyoruz ama düşmüyor, alanlar beşinci altıncı evlerini alıyor, satılıyor yani o evler bir şekilde kimsenin elinde falan kalmıyor, bizim gibi maaşlı insanlar da fiyatlar düşsün diye bekliyor. Ben düşeceğine inanmıyorum artık, bırakın ev almayı bir bilgisayar, bir telefon almak bile bu ekonomide zor artık...

Fiyatlar aşırı pahalı, 500 binlik evler trilyon oldu. Bize ailemiz ev verdi orada oturuyoruz ama kendi evimizi alıp çıkmak istiyoruz, gelin görün ki yazın yapılan faiz indirimi ev fiyatlarını mahvetti. Sonbahardan beri düşer belki diye bekliyoruz ama düşmüyor, alanlar beşinci altıncı evlerini alıyor, satılıyor yani o evler bir şekilde kimsenin elinde falan kalmıyor, bizim gibi maaşlı insanlar da fiyatlar düşsün diye bekliyor. Ben düşeceğine inanmıyorum artık, bırakın ev almayı bir bilgisayar, bir telefon almak bile bu ekonomide zor artık...
O kadar doğru söylemişsin ki canım şuan telefon bozulsa 5000 kafadan gitti

Şu dönemde krediler yüksek olduğu gibi ev fiyatları da yüksek.Şöyle bişey de var bekledikçe azalmıyor tam tersine artıyor ev fiyatları o yüzden uygun bi ev bulunca beklememekte fayda var gibi.

Arkadaşlar fiyatlar böyle giderse kimse almaz, ellerinde kalır, fiyatlar düşer yönünde görüşlerini yazmış ama ben bu ülkede ev fiyatlarının düştüğünü görmedim beş senedir. Gaziantep’te iki milyonluk daire ilanları ertesi hafta kalkıyor, perdeleri asılıyor. Biz çok fakiriz herhalde.

X