Ev hanımı olupta sonradan çalışmaya başlayanlar

Annem bu yaşında calisiyor . Temizlik işiyle uğraşıyor ve o parayla benim KYK borcumu ödüyor inanın vicdanım hiç rahat değil . Geçen ağladım yorulmadinmi beni sırtında tasimaktan dedim . Karnındaki doğsun bakalım ondan yorulacakmisin bir ömür dedi, sen benim evladimsin yorulmam ben senden dedi . Ama gel gör ki kendime yediremiyorum bir türlü
Canım çalışmaya niyetlisin bu da bir şeydir. Bir sürü öneri geldi, hiç olmadı a101 bimlere gir, o da yorucudur, ama eleman ihtiyacı hiç bitmeyen yerler.

Bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim araştıracağım mutlaka . Çünkü artık gerçekten bu hayatta hiçbir işe yaramamaktan yoruldum. KYK borcum vardı bekarken ödemeye çalıştım ama başaramadım . Esimede öde demeye hakkım yok tabiki çünkü benim borcum . Aileme asla demedim yine aynı şekilde borç benim borcum diye . Canım annem geçen gururum kırılmasın diye doğum hediyesi adı altinda ödedi borcumu ama o kadar mahcup oldumki anlatamam . Boş bir teneke gibi hissediyorum kendimi .
Uyanacak bir şey yok aileniz sonuçta .get.r gibi markaların müşteri temsilcisi ilanlarına da bakının

Yorumlari okumadım ama ilkokul mezunu yengem 38 yaşında hiç iş tecrübesi yok bir kaç gün önce fabrikaya girdi. Siz aramaktan vazgeçmeyin.

Kizlarrr hepinize iyi geceler diliyorum . Benim sorunum şu üni yıllarında çalıştım ama part time olarak geçici işler yani ( tezgahtarlık gibi ) neyse uniden mezun oldum ( iki yıllık pek atamasi olmayan bir meslek malesef )
Daha sonra sürekli iş aramaya başladım bulunduğum yer bir kasaba gibi çok küçük bir yer . Neyse bir iş yerine kabul edildim ama patron resmen sapik çıktı . Çok afedersiniz kadınlarla olan iğrenç konuşmalarını bana zorla okutmaya kalkınca, bide bana keşke evli olsaydın seninle daha iyi anlasirdik diyince bastım istifayı çıktım . Tabi o zamanlar bekarım
Neyse ondan sonra silahlı güvenlik sertifikası aldım, tıbbi dokümantasyon sertifikası aldım, bilgisayar sertifikası vsvs uzar gider . Her yere ulasabildigim her yere başvurdum ama olmadı kızlar . Ben bir türlü iş bulamadım . Ailemde uzağa göndermedi memur olmadığın sürece gidemezsin dediler
Eşimle tanıştım evlendim 3 yıldır evliyim ama kendi parami kazanamamak hala içimde ukte kaldı . Şuan bebek bekliyorum ama doğduğunda çalışmam sorun olmaz çok güvendiğim insanlar var bakıcı konusunda endişe etmiyorum . Ama gelin görün ki yine iş yok...

Asıl sormak istediğim benim gibi ev hanımı olup sonradan çalışmaya başlayan varmı ? Ben artık umudumu kaybetmek üzereyim .. 27 yaşındayım ve 30 a gelmeden bir iş bulabilmek istiyorum... Sadece dertleşmek için yazayım dedim
Merhaba bende sizin gibiyim 2 yaşında çocuğum var bekarken sürekli işlere girip çıktım. Kendi alanımda yaşadığımız illerde iş yok. En son hamileyken çıktım çocuğuma bakacak kimse yok guvendigim kimsede. Ben netten satış yapıyorum gayette geliri oluyor asgari ucret kadar aylık ise giripte oğlumu kreşe vermek istemedim. Bence deneyebilirsiniz 2 senedir böyleyim eşimden zorda kalmadıkça 100 TL bile almam kendi paramı istedigim gibi harcayıp al sat yapıyorum vs. Bence deneyebilirsiniz kadınların yapamayacağı hiç birşey yok 💪

Ben 26 yaşında başladım memuriyete :) Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki torun torba oldunuz :) Tabi çalışırsınız, neden çalışamayasınız. Yengem üniversiteyi bitirip bir süre özelde çalışmış, sonra evlendi, çocuk doğurdu. ve çalışmadı bir daha. Diğer arkadaşlarının çalışıyor olması, kendisinin ev hanımlığı yapması baya gücüne gitti. O üzülünce abim hemen bir kpss kursu ayarladı. 5-6 ay civarı kursa gitti, baya da hırs yaptı. Yeğenime el birliğiyle baktık, hatta yengeme ders bile çalıştırdım ben. Gece gündüz elinden ne gelirse yaptı ve kendi alanında Türkiye üçüncüsü oldu :) Sonra yüksek lisans, doktora derken şu an kurumunun merkezinde üst düzey bir yönetici. Kadınlar isteyince elinden uçanla kaçan kurtuluyor bence. Elinizden ne geliyorsa, imkanınız neye yetiyorsa deneyin lütfen. Yaşınız çok genç.

Son düzenleme:
Kizlarrr hepinize iyi geceler diliyorum . Benim sorunum şu üni yıllarında çalıştım ama part time olarak geçici işler yani ( tezgahtarlık gibi ) neyse uniden mezun oldum ( iki yıllık pek atamasi olmayan bir meslek malesef )
Daha sonra sürekli iş aramaya başladım bulunduğum yer bir kasaba gibi çok küçük bir yer . Neyse bir iş yerine kabul edildim ama patron resmen sapik çıktı . Çok afedersiniz kadınlarla olan iğrenç konuşmalarını bana zorla okutmaya kalkınca, bide bana keşke evli olsaydın seninle daha iyi anlasirdik diyince bastım istifayı çıktım . Tabi o zamanlar bekarım
Neyse ondan sonra silahlı güvenlik sertifikası aldım, tıbbi dokümantasyon sertifikası aldım, bilgisayar sertifikası vsvs uzar gider . Her yere ulasabildigim her yere başvurdum ama olmadı kızlar . Ben bir türlü iş bulamadım . Ailemde uzağa göndermedi memur olmadığın sürece gidemezsin dediler
Eşimle tanıştım evlendim 3 yıldır evliyim ama kendi parami kazanamamak hala içimde ukte kaldı . Şuan bebek bekliyorum ama doğduğunda çalışmam sorun olmaz çok güvendiğim insanlar var bakıcı konusunda endişe etmiyorum . Ama gelin görün ki yine iş yok...

Asıl sormak istediğim benim gibi ev hanımı olup sonradan çalışmaya başlayan varmı ? Ben artık umudumu kaybetmek üzereyim .. 27 yaşındayım ve 30 a gelmeden bir iş bulabilmek istiyorum... Sadece dertleşmek için yazayım dedim
Dgs ile yerlesebileceğiniz bir bölüm var mı?Ya da yaşınız dolmadan polislik,zabıtalık,gardiyanlık gibi memurluk dallarını bir araştırın,öyle bir olasılık varsa.

Bende sandım yaşınız geçti.
Daha çok gencsiniz.
Ben kırk yasinda ev hanımıyım bende iki yıllık tıbbi sekreterlik okuyup kpss ye girsem atnirmiyim diyorum sağlık alanında.bu sirapr düşüncem buydi

Annem 35 yaşından sonra çalışmaya başlamıştı. Siz istedikten ve kendinize göre bir iş bulduktan sonra yapamayacağınız hiçbir şey yok, yeter ki siz kendinize inanın

Bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim araştıracağım mutlaka . Çünkü artık gerçekten bu hayatta hiçbir işe yaramamaktan yoruldum. KYK borcum vardı bekarken ödemeye çalıştım ama başaramadım . Esimede öde demeye hakkım yok tabiki çünkü benim borcum . Aileme asla demedim yine aynı şekilde borç benim borcum diye . Canım annem geçen gururum kırılmasın diye doğum hediyesi adı altinda ödedi borcumu ama o kadar mahcup oldumki anlatamam . Boş bir teneke gibi hissediyorum kendimi .
Eşinizden neden istemediniz, neden hakkınız olmasın ki?ilginç bir bakış açınız var. Normal zamanlarda da böyle hiçbir şeyi kendinize hak görmez misiniz?
Yaşınız çok genç, modaya ilginiz varsa temel tekstil ve bilgisayarli kalıp kurslarina giderek biraz kendinizi geliştirirseniz bu alanda açık olduğu için hızlı ilerlersiniz.

Yaşınız iş bulmak için geç değil.
Umarım bebeğiniz size şans getirir iyi bir işe sahip olursunuz.

Çaliş çalış bacım da iş bulamadan çocuk yapılmasına karşıyım ben.yine iyi çalışmayan kadını kabul ediyor erkekler.bu arada çocuk doğacak da emzirme süresi bitecek de, en az 2 yaşına gelecek de ohooo.hamile kalıp tekrar çalışma meselesine kafayı takmak da bir ilginç yani.en az 3 sene daha bu şartlar altında ev hanimi olacaksiniz yapacak birşey yok.yaa şu hayatı bir sırasına göre yaşayın.ben de çok uzun bir süre atanamadim evlenecek ilişkim de vardı ama olmaz dedim.işler iyice sarpa sarmasın.bu arada dikkat ettim de bizim kadınların aklı hamile kalmadan yerine gelmiyor heralde.hamile kalan çalışmak istiyor, hamile kalan okula gitmek istiyor, hamile kalan boşanmak istiyor.illa o çocuklar saçam sapan şartlar altında yapılacak. 😂 biriniz de hamile kalmadan çözüm arayin sorunlariniza.neyse güle güle büyütün yavrunuzu hep öyle derler ya.bebeğinize odaklanin, zayen vaktiniz kalmayacak falan filan...

Son düzenleyen: Moderatör:
Onuda düşündüm ama deneme süreci adı altında bir süre çalıştırıp sonra olmadı diyip cikariyorlarmis diye duydum
Evet doğru. Sigortada da bu durum görülüyor. Tıbbi sekreterliğin alımı çok. Çağrı merkezine girmektense bu alandan atanmayı deneyin. 4 yıllığa falan tamamlamayın.
Kurumsal bir çağrı merkezine başvurun, deneme sürecinde bile maaş ödenir kurumsal bir yerde çalışırsanız biraz da azimliyseniz çıkarmazlar hemen. Ama kalıcı bir iş gözüyle bakmayın, orada çalışırken kurslar vs değil de atanmanızı kolaylaştıracak bir iki yolluk diploma almaya bakın, inanın yaşınız çok genç. Atanmak hala geç değil
Ne yazık ki, konu sahibinin tereddütü doğru. İşini iyi yapmasıyla alakası olmadan '' satışlar düştü, proje iptal'' diyip çıkarıyorlar.

Eşinizden neden istemediniz, neden hakkınız olmasın ki?ilginç bir bakış açınız var. Normal zamanlarda da böyle hiçbir şeyi kendinize hak görmez misiniz?
Yaşınız çok genç, modaya ilginiz varsa temel tekstil ve bilgisayarli kalıp kurslarina giderek biraz kendinizi geliştirirseniz bu alanda açık olduğu için hızlı ilerlersiniz.
Konu sahibinin bakiş açısı bemce tam olması gerektiği gibi.şahane bir bakış açısı.ben evliliğin bu şekilde suistimal edilmesine karşıyım.hem erkek tarafı için de hem kadın tarafı içinde.birlik beraberlik olacak diye de enayi gibi herşeyimi feda edemem.kimse de etmesin zaten.bu sevgi değil bence.evleniyorsun diye canını da alsınlar bari.keşke her çift konu sahibi gibi düşünse.bir insan iyi mi kötü mü hoçbir zaman yüzdeyüz anlaşılabileceğini düşünmüyorum.yarın öbür gün bir suistimal sezilse hem ilişkinden hem parandan oluyorsun çünkü.örnekleri de çok.kendini idame ettiremeyen sevgi, saygı, evlilik adı altında başkalarına yıkılmasın.ş anki sevgilim paranin lafini bile açmaz ama açarsa da gram alınmam, gücenmem valla.ki benim herkesin özel maddiyatinin olduğu ilişkim de oldu hiç de sıkıntı çıkmıyor daha iyi oluyor hatta.haa hastalıkta özel hastane parasını falan saymıyorum artik.

X