Ev meselesi.. lütfen yardımm

rzehra_25

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2015
88
23
Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum çünkü düşünmekten psikolojim bozuldu belki basit belki zor bir durum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum... ben bir senedir nişanlıyım. Nişanlımla ilk görüştüğümüz zaman yanımda ablam ve nişanlımın halası vardi her neyse tanışmak için soru düşünürken halası ev konusunu açtı eviniz ayrı olacak dedi onu düşünmeyin dedi bende zaten sormadım kaçıncı kat kaç metre kare vs. Neyse nişanlanalı 6 ay oldu bana tam karşılarında bir ev bulmuşlar (kiralık) kayın pederim bu evin sahibine sormuş bana kesin bu evi ayarlıyor musun? Akrabalarımda bana ev sundu yoksa kendi akrabalarımdan bakayım diye.. adam tamam bu ev kesin sizin başka eve bakmayın demiş. Gel zaman git zaman 3 ay önce çıktık bu eve mobilya almaya o evde oturacağım diye ablalarım gittik o eve eşyaların çoğunu aldık. 1 ay oldu olmadı bu evin sahibi arayıp kayın pederime; abi kiracılarım çıkmıyor başının çaresine bak diyor. Ben bunu öğreneli 1 hafta oldu tabi moralim alt üst. Eşyalar alındı renk siparişleri vermistik onlarda yapıldı anlayacağınız eşyalarım hazır eve gelmeyi bekliyor fakat ev bulamıyorlar dügünümde 11 ekimde. Oturdukları yerde biraz tuzlu yerler ev almaları 2 seneyi bulurmuş ki benden sonra da görümcem nişanlandı onun da düğünü seneye.. şimdi diyeceksiniz ki ee ne olmuş.. benim kafama takılan yer şu; kayınpederimin evi giriş kat çift daire yani çift dairenin biri kayınpederimin eviyken karşısındaki daire garaj. Bu garajı evlerine kattılar ( ben nişanlanalı 2 ay geçtikten sonra) içine tuvalet banyo yaptırdılar. Amaçları beni bir götürmek mi? Yoksa bir tesadüf olabilir mi? Şimdi diyeceksiniz herşeyde bir zorluk vardır diye.. ki eğer beni bir alacaklarsa neden ilk görüştügümüzde evin ayrı olacak dediler.. ablalarım çook çaresizim kafamı yormaktan başım ağrıyor aranızda biliyorum ki görmüş geçirmiş ablalarım var bana yardım edin lütfen belkide benimki dert değil biliyorum ama herkesin derdi kendine yük ne yapacağim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum hakkınızı helal edin.. :KK43::KK61:

Kabul etme ayni evi zaten gorucu usulu evlilik anladigim kadariyla. Bastan verilmis bir soz var ortada. Ailen devreye girsin sizde arastirin ev. Ev bulmak sadece onlarin sorumlulugundaymis gibi davranmayin. Artik kiz almak kiz vermek devri bitti iki aile bir olup genclere yuva kurmak devri basladi.

Seni o bahsettigin yere oturtma niyetleri olursa açık açık istemiyorsan belirt. Simdi oturayım iki sene sonra ev alırız diyorsan da bilemicem. Sadece tavsiye olarak boyle bi hata yapma eşinin ailesi sizi her daim yanında görmeye alışırsa o evi zor alırsın. Hadi aldın birseyi bahane ederler yerleşemezsiniz de. O mahalleden olmak zorunda değil başka bir yerde tutun evi sizin için daha iyisi bu olur. Allah mutlu etsin bi omur.

O semtte bakmayın siz de ev,daha uygun yerlere bakın. Daha var zaman,ev rahat bulunur. bu arada ha evlerinin karşısındaki binaya geçmişsiniz ha evlerinin yanındaki yere yerleşmişsiniz, pek fark yok. yani karşıyı kabul ettiyseniz evin yanını da kabul edebilirsiniz.

Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum çünkü düşünmekten psikolojim bozuldu belki basit belki zor bir durum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum... ben bir senedir nişanlıyım. Nişanlımla ilk görüştüğümüz zaman yanımda ablam ve nişanlımın halası vardi her neyse tanışmak için soru düşünürken halası ev konusunu açtı eviniz ayrı olacak dedi onu düşünmeyin dedi bende zaten sormadım kaçıncı kat kaç metre kare vs. Neyse nişanlanalı 6 ay oldu bana tam karşılarında bir ev bulmuşlar (kiralık) kayın pederim bu evin sahibine sormuş bana kesin bu evi ayarlıyor musun? Akrabalarımda bana ev sundu yoksa kendi akrabalarımdan bakayım diye.. adam tamam bu ev kesin sizin başka eve bakmayın demiş. Gel zaman git zaman 3 ay önce çıktık bu eve mobilya almaya o evde oturacağım diye ablalarım gittik o eve eşyaların çoğunu aldık. 1 ay oldu olmadı bu evin sahibi arayıp kayın pederime; abi kiracılarım çıkmıyor başının çaresine bak diyor. Ben bunu öğreneli 1 hafta oldu tabi moralim alt üst. Eşyalar alındı renk siparişleri vermistik onlarda yapıldı anlayacağınız eşyalarım hazır eve gelmeyi bekliyor fakat ev bulamıyorlar dügünümde 11 ekimde. Oturdukları yerde biraz tuzlu yerler ev almaları 2 seneyi bulurmuş ki benden sonra da görümcem nişanlandı onun da düğünü seneye.. şimdi diyeceksiniz ki ee ne olmuş.. benim kafama takılan yer şu; kayınpederimin evi giriş kat çift daire yani çift dairenin biri kayınpederimin eviyken karşısındaki daire garaj. Bu garajı evlerine kattılar ( ben nişanlanalı 2 ay geçtikten sonra) içine tuvalet banyo yaptırdılar. Amaçları beni bir götürmek mi? Yoksa bir tesadüf olabilir mi? Şimdi diyeceksiniz herşeyde bir zorluk vardır diye.. ki eğer beni birlik götüreceklerse neden ilk görüştügümüzde evin ayrı olacak dediler.. ablalarım çook çaresizim kafamı yormaktan başım ağrıyor aranızda biliyorum ki görmüş geçirmiş ablalarım var bana yardım edin lütfen belkide benimki dert değil biliyorum ama herkesin derdi kendine yük ne yapacağim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum hakkınızı helal edin.. :KK43::KK61:
Bu onlarla aynı evde oturmam için bir tuzak olabilir diyorsun yani olabilir

şimdilik bizle oturun sonra başka eve çıkarsınız diyebilirler kesinlikle kabul etme

Sakın beraber oturma evliliğini asla anlayamazsin yaşamış biri olarak hayatın çok zor olur 7 se n e beraber oturdum bu perşembe geçiyorum evime çok sukur insan yükü herkese ağır gelir

Oldu bittiye getirip bir kiralik ev bulun siz ya da aileniz. Onlara birakmayin mudahil olun. Esyaniz neyiniz de hazirrmis. Oyle bi niyet sezdim ben de. Katakullli gibi. Kiraci meselesi cok da inandirici gelmedi.bir oturup da huzuru olan gormedim. Melek olsaniz kaynananiz da peygamber olsa kavga cikar illa. Burada da yuz tane konu vardir boyle.

Evet canim
Öncellikle sen sakin ol
Herseyin bir cözümü olur
Sakin ol soguk kanli ol ki dogru adimlar at
Ve eger sana gecici falan deyip ayni evde kalmayi teklif ederlerse sakince kirmadan istemedigini söyle.
Ailen devreye girsin
Ev hazir olmadikca dügün kalsin desinler
bende öyle demislerdi
Ve konu kapandi gitti
Üzme sakin kendini tavrini belli et güzellikle
Sonrada sivayin hepberaber kollari ev aramaya.
Kendiniz secersiniz evinizi ne güzel
vardir herseyde bi hayir belki böylelikle onlardan uzak biyerde oturacaksiniz....

Görücü usulü nişanlıyım evet insan söyleyemiyor kisilik meselesi ki zaten kayın validem bana açık açık söylemedi seni yanıma alacagım diye ama anlatmak istedigimi hepiniz anlamişsinizdir. Benim babam yok anladımki baba evin direğiymiş annem de gözü tok bir insandır isteyecegi bile varsa istemez ailem biliyor ama annemde sesini çıkarmıyor ben kalkıp şimdi ne diyeyim diyor. Kaynanamlar bize hiç ev konusunu açmıyorlar sadece bayram görmesinde evdeki kiracıların çıkmadıgını belirttiler. 2 hafta oncede nisanlim bana zarf attı (babam 1 ayligina bi yer bulacagimizi soyledi sadece yatak odasini kuracakmisiz) diye. O an jeton düştü tamam dedim yanlarında oturacagim. O zaman birsey söylemedim ön yargili olmakta istemedim ama nereden dusunsem hakli cikiyorum bunlar tesaduf olamaz. Neden kayın pederim ev bakıyor cunku beni kendi çevrelerinde oturtmak istiyorlar yani başta öyleydi şuan da bir düsünüyorlar anladigim kadariyla. En azindan ev alamayacaksan "kizim ben ev alamiyorum ona gore kabul et veya etme" deseydiler bunu yediremiyorum ev meraklisi degilim yani illa ev olsun demiyorum kira da olur ama o sekilde olacagini sanmiyorum

Görücü usulü nişanlıyım evet insan söyleyemiyor kisilik meselesi ki zaten kayın validem bana açık açık söylemedi seni yanıma alacagım diye ama anlatmak istedigimi hepiniz anlamişsinizdir. Benim babam yok anladımki baba evin direğiymiş annem de gözü tok bir insandır isteyecegi bile varsa istemez ailem biliyor ama annemde sesini çıkarmıyor ben kalkıp şimdi ne diyeyim diyor. Kaynanamlar bize hiç ev konusunu açmıyorlar sadece bayram görmesinde evdeki kiracıların çıkmadıgını belirttiler. 2 hafta oncede nisanlim bana zarf attı (babam 1 ayligina bi yer bulacagimizi soyledi sadece yatak odasini kuracakmisiz) diye. O an jeton düştü tamam dedim yanlarında oturacagim. O zaman birsey söylemedim ön yargili olmakta istemedim ama nereden dusunsem hakli cikiyorum bunlar tesaduf olamaz. Neden kayın pederim ev bakıyor cunku beni kendi çevrelerinde oturtmak istiyorlar yani başta öyleydi şuan da bir düsünüyorlar anladigim kadariyla. En azindan ev alamayacaksan "kizim ben ev alamiyorum ona gore kabul et veya etme" deseydiler bunu yediremiyorum ev meraklisi degilim yani illa ev olsun demiyorum kira da olur ama o sekilde olacagini sanmiyorum

Siz bir kac ev bulsaniz ve nisaliniza gosterseniz. Internette bile var kiralik evler. O da derse ev bakma bizim eve tasinacagiz diye o zaman ayri oturacagiz sozunu hatirlatsaniz. Yuzune soyleyemiyorsaniz mesajla soyleyin ama bir sekilde hatirlatin sozunu. O da anlasin sizin ayni evi istemediginizi susarsaniz sizi razi zannederler.

Siz bir kac ev bulsaniz ve nisaliniza gosterseniz. Internette bile var kiralik evler. O da derse ev bakma bizim eve tasinacagiz diye o zaman ayri oturacagiz sozunu hatirlatsaniz. Yuzune soyleyemiyorsaniz mesajla soyleyin ama bir sekilde hatirlatin sozunu. O da anlasin sizin ayni evi istemediginizi susarsaniz sizi razi zannederler.
Zaten ilk zamanlar ev ararken dediğinizi yaptım ev bakip nisanlima atiyordum fakat ev bulduk deyince konu kapandi. Ev tabiki var her semtten uygunu pahalısı onların derdi kendi çevrelerinde oturtmak ya da bir oturrmak bilemiyorum nişanlimi bekliyoeum konuyu açsa direkt herseyi soyleyecegim cunku ben buna hazirliksizdim yani bir evim olacagini bilirken simdi ev bulamamak tuhafima gidiyor

Hata sizde.
Kendi evinize neden nişanlınızla bakmadınız?
Hadi oldu bir gaflet, daha sözleşme yokken o eve göre eşya almak ne demek?
Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz yahu, verilen sözlerle yola çıkılır mı?
Hemen internetten bütçenize göre, o tutulacak olan evin kirası ayarında temiz bir ev bulun.
Öyle de hemen aynı sokak, yok arka sokak olmasın.
Mümkünse bir vesaitle gidilip gelinecek, başka bir semt olsun.

Hata sizde.
Kendi evinize neden nişanlınızla bakmadınız?
Hadi oldu bir gaflet, daha sözleşme yokken o eve göre eşya almak ne demek?
Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz yahu, verilen sözlerle yola çıkılır mı?
Hemen internetten bütçenize göre, o tutulacak olan evin kirası ayarında temiz bir ev bulun.
Öyle de hemen aynı sokak, yok arka sokak olmasın.
Mümkünse bir vesaitle gidilip gelinecek, başka bir semt olsun.
Dahasida var.. ben karsılarındaki evi tuttuklarini biliyordum yani " evi tutuk gidip eve baktik kiracilar temmuzda cikacak" dediler bana bende o hesapla gittim güzelce begendim esyalari. Zaten alirkende sordum bu esyalar o eve sigacak mi diye kayinpederim sigar dedi ben eve baktim dedi.. konu acilsa patlayacagim inaninki ne kadar buyuyor konu gozumde gittikce

Her ne kadar nisanlimi sevsemde aramizda hicbir sorun olmasada en cok kendime kiziyorum yinede neden nisanlanmisim ki diye. Daha yasim 19 tam doldurmadım bile ama buyuk konustum erken evlenmeyecegim diyee.. pisman oldum ben simdiden...

X