Ev meselesi.. lütfen yardımm

Her ne kadar nisanlimi sevsemde aramizda hicbir sorun olmasada en cok kendime kiziyorum yinede neden nisanlanmisim ki diye. Daha yasim 19 tam doldurmadım bile ama buyuk konustum erken evlenmeyecegim diyee.. pisman oldum ben simdiden...
Arkadaşım neden istediklerini açık dille ifade etmiyosun. Neden sus pus oluyorsunuz sürekli. Senin kendi tercihlerin yok mu. Bişeyi istemiyosan istemiyosundur kendini yiyip bitirmek niye anlamıyorum. Çevremde de görüyorum böyle kocasına ses cikaramiyo gidip sağa sola dert yanıyo ondan sonra kocası duyuyo daha büyük rezillik oluyo. Oturup konusacaksan ben böyle istiyorum böyle olursa daha mutlu olurum ben mutlu olursam seni de mutlu ederim falan filan tarzında konuşun. Sen nişanlıyken konusamazsan evlendikten sonra bişey diyemezsin. Adam sana sormaz mi daha önce niye sesin çıkmadı diye

Yazdıkların beni gerçekten üzdü. hem de çok üzdü. henüz 96 lısın. yaşıtların üniversiteye hazırlanırken veya üniversitede okuyor, geziyor, arkadaşlar edinip doğruyu yanlışı öğreniyor, hayatı tanıyorken sen neden bu kadar küçük yaşta nişan evlilik gibi süreçlere girdin ki? ben bu kadar küçük yaşta bireylerin evlilik gibi ağır bir sorumluluğun altına girebileceklerine inanmıyorum. maddi olarak da manevi olarak da ailelerin boyunduruğundan bağımsız , kendi diledikleri gibi bir hayat sürmeleri imkansız bu yaştaki gençlerin. nişanlın kaç yaşında bilmiyorum ama onun da genç olduğunu varsayıyorum. zaten bu deidklerimin doğru olduğu yazdıklarından da anlaşılıyor. yaşlarınız küçük olduğu için kpederinin yönlendirilmelerini kabul etmişsiniz ikiniz de. o ev bakacak ev sahibiyle o anlaştı vs vs..Herşey onların yönetiminde farkındaysan. Bu gidişle de hep öyle olacak gibi. Şahsi temennim evlilik için hiç acele etmemen. Ama şu saatten sonra geri dönmem, zaten nişanlım da çok düzgün biri ve bana hep arka çıkar diyorsan, bundan eminsen de bari en azından kendi söz hakkın olsun. Herşeyi kabullenme. Senin de fikirlerine saygı göstermeyi bilsinler. İlla saygısızca konuş benim dediğim olacak diye diret demiyorum ama en azından bazı şeyler de senin isteğine göre olsun. Hep kendi bildiklerini okumasınlar...

Buyugumuz diye karismadik kendi taraflarindan ev bakiyorlardi bu taraftan baksaydilsr belki bende ev bakardım sunardim secenekleri ama cok ciddi konular ha deyince soylenmiyor tabiki

Son düzenleme:
Dedigim gibi emin olmadan birsey soylemek istemedim ama artik eminim. Nisanlim eczaci(kalfa) 24 yasinda sanirim dediginiz gibi kucuk oldugumuz icin yonetmek istiyorlar en azindan kendi fikrimi soyleycegim, belirtecegim ben herseyi kabul ettim hicbirsey istemedim dedigim gibi onlarda benim bu dusuncemi kabul etmeliler ( zorundalar demiyorum) ben zorunda olmadan kabul ettim mecbur değildim. Ilk firsatta da nisanlimla yuz guze konusacagim mesajdada degil, bana evin ayri olacak dediler (kacinci kat kendi evimmi olacak vs vs sormadim bile) kira olacak dediler (ben ev istiyorum demedim) simdi de evin kiracilari cikmiyor dediler (yine birsey demedim belki baska ev bakarlar dedim) ama nisanlimin (sadece yatak odasini kuracagiz demesinden sonra) artik konusacagim buraya kadar hicbirsey soylemedim.. gerekirse kayinpederimle konusacagim her nekadar kucuk olsamda beni kandirmaya haklari yok ki zaten nisanlim da ses cikarmiyor ne olursa bana fark etmez diyor ama annem babam bir almazlar bizi diyor kafami karistiriyor.. ben yine soyleyecegim ister ayri ev bulsunlar artik ister yuzuklerini geri alirlar. 1 senelik nisanliyim ama 8 9 ayi ev bulma meselesiyle basim agriya agriya gecti

Dedigim gibi emin olmadan birsey soylemek istemedim ama artik eminim. Nisanlim eczaci(kalfa) 24 yasinda sanirim dediginiz gibi kucuk oldugumuz icin yonetmek istiyorlar en azindan kendi fikrimi soyleycegim, belirtecegim ben herseyi kabul ettim hicbirsey istemedim dedigim gibi onlarda benim bu dusuncemi kabul etmeliler ( zorundalar demiyorum) ben zorunda olmadan kabul ettim mecbur değildim. Ilk firsatta da nisanlimla yuz guze konusacagim mesajdada degil, bana evin ayri olacak dediler (kacinci kat kendi evimmi olacak vs vs sormadim bile) kira olacak dediler (ben ev istiyorum demedim) simdi de evin kiracilari cikmiyor dediler (yine birsey demedim belki baska ev bakarlar dedim) ama nisanlimin (sadece yatak odasini kuracagiz demesinden sonra) artik konusacagim buraya kadar hicbirsey soylemedim.. gerekirse kayinpederimle konusacagim her nekadar kucuk olsamda beni kandirmaya haklari yok ki zaten nisanlim da ses cikarmiyor ne olursa bana fark etmez diyor ama annem babam bir almazlar bizi diyor kafami karistiriyor.. ben yine soyleyecegim ister ayri ev bulsunlar artik ister yuzuklerini geri alirlar. 1 senelik nisanliyim ama 8 9 ayi ev bulma meselesiyle basim agriya agriya gecti

canim son durum nedir inan merak etttim???
konustunuz mu?

Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum çünkü düşünmekten psikolojim bozuldu belki basit belki zor bir durum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum... ben bir senedir nişanlıyım. Nişanlımla ilk görüştüğümüz zaman yanımda ablam ve nişanlımın halası vardi her neyse tanışmak için soru düşünürken halası ev konusunu açtı eviniz ayrı olacak dedi onu düşünmeyin dedi bende zaten sormadım kaçıncı kat kaç metre kare vs. Neyse nişanlanalı 6 ay oldu bana tam karşılarında bir ev bulmuşlar (kiralık) kayın pederim bu evin sahibine sormuş bana kesin bu evi ayarlıyor musun? Akrabalarımda bana ev sundu yoksa kendi akrabalarımdan bakayım diye.. adam tamam bu ev kesin sizin başka eve bakmayın demiş. Gel zaman git zaman 3 ay önce çıktık bu eve mobilya almaya o evde oturacağım diye ablalarım gittik o eve eşyaların çoğunu aldık. 1 ay oldu olmadı bu evin sahibi arayıp kayın pederime; abi kiracılarım çıkmıyor başının çaresine bak diyor. Ben bunu öğreneli 1 hafta oldu tabi moralim alt üst. Eşyalar alındı renk siparişleri vermistik onlarda yapıldı anlayacağınız eşyalarım hazır eve gelmeyi bekliyor fakat ev bulamıyorlar dügünümde 11 ekimde. Oturdukları yerde biraz tuzlu yerler ev almaları 2 seneyi bulurmuş ki benden sonra da görümcem nişanlandı onun da düğünü seneye.. şimdi diyeceksiniz ki ee ne olmuş.. benim kafama takılan yer şu; kayınpederimin evi giriş kat çift daire yani çift dairenin biri kayınpederimin eviyken karşısındaki daire garaj. Bu garajı evlerine kattılar ( ben nişanlanalı 2 ay geçtikten sonra) içine tuvalet banyo yaptırdılar. Amaçları beni bir götürmek mi? Yoksa bir tesadüf olabilir mi? Şimdi diyeceksiniz herşeyde bir zorluk vardır diye.. ki eğer beni birlik götüreceklerse neden ilk görüştügümüzde evin ayrı olacak dediler.. ablalarım çook çaresizim kafamı yormaktan başım ağrıyor aranızda biliyorum ki görmüş geçirmiş ablalarım var bana yardım edin lütfen belkide benimki dert değil biliyorum ama herkesin derdi kendine yük ne yapacağim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum hakkınızı helal edin.. :KK43::KK61:
Fesat düşünmek istemem ama bence çok güzel kandırılmışsınız..gerekirse duğunu iptal edin zaten dizlerinin dibinde neden oturuyorsunuz varsın biraz uzakta tutun evi.

canim son durum nedir inan merak etttim???
konustunuz mu?
Nisanlimla konustum aklima gelen herseyi soyledim tabi bağıra çağıra değil. Nişanlım ben sana hak veriyorum yerinde baska birisi olsa yüzügü atardı dedi ben sana suan yalan soylemis gibi oldum dedi ama bunlari bilerek yapmadik dedi annemler bizi zaten bir istemiyor dedi. 2 tane ev bulmuşlar yine (kendi çevrelerinde) bende ya buldugunuz evlerden de tutamazsak ne olacak dedim oyle olursa dugunu erteleyelim dedim salon tutulmus nasil olacakki dedibende dedim ki madem bulamıyoruz baska semtlerden ev bakalim dedim nisanlim yabanci yerlere gitmek istemiyorum dedi ben yeri gelecek nobette olacagim sen evde tek kalacaksin dedi.. baya bi konustuk ama bana surekli bir oturmayacagimizi hatirlatip durdu bilmiyorum konustum ama evlerden haber bekliyoruz suanda olmazsa da kesin kararim dugunu ertelesinler o kadar eşyayi kayınvalidemin evine sigdiracak değiller herhalde..

Fesat düşünmek istemem ama bence çok güzel kandırılmışsınız..gerekirse duğunu iptal edin zaten dizlerinin dibinde neden oturuyorsunuz varsın biraz uzakta tutun evi.
Ah ablacım anlatamıyorum sanırım.. yememiz icmemiz bir olacagi icin bana kendi cevrelerinde ev bakiyorlar. Tabi bana kalsa bir bakima iyi bir bakima kotu ama bana sormadilsr yeme içme bir istiyor musun diye direkt boyle konusuldu bnm icinde bu pek sorun olmayacagi icin sesimi cikarmadim. Cikarmadim ama gel görki olay boyle yerlere geldi dedigim gibi suan 2 ev bulmuslar eger onlarda olmazsa zsten aileler konusur bir cozum bulunur. Ama bir oturmak istemedigimi nisanlima defalarca belirttim

Nisanlimla konustum aklima gelen herseyi soyledim tabi bağıra çağıra değil. Nişanlım ben sana hak veriyorum yerinde baska birisi olsa yüzügü atardı dedi ben sana suan yalan soylemis gibi oldum dedi ama bunlari bilerek yapmadik dedi annemler bizi zaten bir istemiyor dedi. 2 tane ev bulmuşlar yine (kendi çevrelerinde) bende ya buldugunuz evlerden de tutamazsak ne olacak dedim oyle olursa dugunu erteleyelim dedim salon tutulmus nasil olacakki dedibende dedim ki madem bulamıyoruz baska semtlerden ev bakalim dedim nisanlim yabanci yerlere gitmek istemiyorum dedi ben yeri gelecek nobette olacagim sen evde tek kalacaksin dedi.. baya bi konustuk ama bana surekli bir oturmayacagimizi hatirlatip durdu bilmiyorum konustum ama evlerden haber bekliyoruz suanda olmazsa da kesin kararim dugunu ertelesinler o kadar eşyayi kayınvalidemin evine sigdiracak değiller herhalde..
kararlisin kararli kal canim.
kizacaklarsa sana bu konuda kizsinlar....zaten illaki biseyinden nem kapip er yada gec bulacaklar bisey:) hayatin gercegi:) ben cok sessizmisim mesela:)
nisanlinin konusmasi tabi aktardigin kadariyla hosuma gitti..
ama sunu demeden gecemicem
gir nisanlinin koluna git bak su evlere
merak ediyorum de... hayal kuralim beraber de hangi oda ne olacak duvar boyasi vs vs....allah askina orasi senin evin olacak sahiplen sahip cik ki herkes anlasin.... hangisi olacagi belli olmasa bile. sen git sen begen!

nisanliniz nerede bu arada? Kaiynpederiniz niye ev buluyor? Siz bakmadan falan?
Ayrica beni bir götüreceklersede ne demek???? Siz nisanlinizla konusmuyormusunuz? Fikrinizi belirtin. Iyikide o tam karsilarindaki ev olmamis yani, biraz uzaklasin oradan. Daha Uygun yerlere bakin, Hemde kafaniz rahat olur.

Ailenizinde söz Hakki olmali !!!! Anneniz babaniz bu duruma ne diyor? Sonucta dügünede az kalmis

Yazdıkların beni gerçekten üzdü. hem de çok üzdü. henüz 96 lısın. yaşıtların üniversiteye hazırlanırken veya üniversitede okuyor, geziyor, arkadaşlar edinip doğruyu yanlışı öğreniyor, hayatı tanıyorken sen neden bu kadar küçük yaşta nişan evlilik gibi süreçlere girdin ki? ben bu kadar küçük yaşta bireylerin evlilik gibi ağır bir sorumluluğun altına girebileceklerine inanmıyorum. maddi olarak da manevi olarak da ailelerin boyunduruğundan bağımsız , kendi diledikleri gibi bir hayat sürmeleri imkansız bu yaştaki gençlerin. nişanlın kaç yaşında bilmiyorum ama onun da genç olduğunu varsayıyorum. zaten bu deidklerimin doğru olduğu yazdıklarından da anlaşılıyor. yaşlarınız küçük olduğu için kpederinin yönlendirilmelerini kabul etmişsiniz ikiniz de. o ev bakacak ev sahibiyle o anlaştı vs vs..Herşey onların yönetiminde farkındaysan. Bu gidişle de hep öyle olacak gibi. Şahsi temennim evlilik için hiç acele etmemen. Ama şu saatten sonra geri dönmem, zaten nişanlım da çok düzgün biri ve bana hep arka çıkar diyorsan, bundan eminsen de bari en azından kendi söz hakkın olsun. Herşeyi kabullenme. Senin de fikirlerine saygı göstermeyi bilsinler. İlla saygısızca konuş benim dediğim olacak diye diret demiyorum ama en azından bazı şeyler de senin isteğine göre olsun. Hep kendi bildiklerini okumasınlar...

daha cok gencmis :KK43: ezerler bu kizi....yazik olacak cok

Buyugumuz diye karismadik kendi taraflarindan ev bakiyorlardi bu taraftan baksaydilsr belki bende ev bakardım sunardim secenekleri ama cok ciddi konular ha deyince soylenmiyor tabiki

benim eski nisanlimin aileside ayni bunlar gibiydi !!!! Allah yardimciniz olsun. Umarim mutsuz olacaginiz bir adim atmazsiniz

kararlisin kararli kal canim.
kizacaklarsa sana bu konuda kizsinlar....zaten illaki biseyinden nem kapip er yada gec bulacaklar bisey:) hayatin gercegi:) ben cok sessizmisim mesela:)
nisanlinin konusmasi tabi aktardigin kadariyla hosuma gitti..
ama sunu demeden gecemicem
gir nisanlinin koluna git bak su evlere
merak ediyorum de... hayal kuralim beraber de hangi oda ne olacak duvar boyasi vs vs....allah askina orasi senin evin olacak sahiplen sahip cik ki herkes anlasin.... hangisi olacagi belli olmasa bile. sen git sen begen!
Aynen öyle abla bugune kadar hic saygisizlik yapmadim onlara kalplerini kirmadim nisanlimla bile oyleyiz hic kacga etmedik tabi zaten bir senedir hayal kuruyoruz yok mavi olsun yok pembe olsun :) Bizden biraz uzakta oturuyorlar her zman bulusma imkanimiz olsa belkide dedigin olurdu kendi evimizi kendimiz bulmustuk bile ama nisanlim soyle diyor; buldugumuz ev ya rutubetli, ya kucuk ben cirpiniyorum ev bulmak icin diyor ama 3 ay icindede ev bulunur diye tahmin ediyorum bakalım

benim eski nisanlimin aileside ayni bunlar gibiydi !!!! Allah yardimciniz olsun. Umarim mutsuz olacaginiz bir adim atmazsiniz
Herkesin bir nasibi vardır benim o evde nasibim yokmuş demekki ben ona üzülmüyorum demekki senin de nasibin yokmus insallah karsina daha iyisi cikar..

nisanliniz nerede bu arada? Kaiynpederiniz niye ev buluyor? Siz bakmadan falan?
Ayrica beni bir götüreceklersede ne demek???? Siz nisanlinizla konusmuyormusunuz? Fikrinizi belirtin. Iyikide o tam karsilarindaki ev olmamis yani, biraz uzaklasin oradan. Daha Uygun yerlere bakin, Hemde kafaniz rahat olur.

Ailenizinde söz Hakki olmali !!!! Anneniz babaniz bu duruma ne diyor? Sonucta dügünede az kalmis
tabiki benim ev bakmamam çok saçma ama nisanlim babamla ben ev bakiyoruz deyince ikimiz bakma geregi duymadik zaten kendi cevrelerinde bakiyorlarmis. Fikrimi belirttim bir almayacaklarini soyluyor bana. Ama simdilik tabiki soyluyor. Dedigim gibi baska yerlerde de nisanlim oturmak istemiyoe is yeri orada ve yabanci semtlere gitmek istemiyorum diyor. Herkes annesinin yaninda oturscak diye birsey de yok oyle olsaydi ben diyebilirdim annemin yakininda oturmak istiyorm diye. Ama onun oradan ayrilmamasina sinir oluyorum is yerinimi bahane ediyor bilmiyorum..

tabiki benim ev bakmamam çok saçma ama nisanlim babamla ben ev bakiyoruz deyince ikimiz bakma geregi duymadik zaten kendi cevrelerinde bakiyorlarmis. Fikrimi belirttim bir almayacaklarini soyluyor bana. Ama simdilik tabiki soyluyor. Dedigim gibi baska yerlerde de nisanlim oturmak istemiyoe is yeri orada ve yabanci semtlere gitmek istemiyorum diyor. Herkes annesinin yaninda oturscak diye birsey de yok oyle olsaydi ben diyebilirdim annemin yakininda oturmak istiyorm diye. Ama onun oradan ayrilmamasina sinir oluyorum is yerinimi bahane ediyor bilmiyorum..

anliyorum seni :KK43: Hakkinda hayirlisi olur insallah..

valla tezgah gıbı bıse olmasın dedıgınız gıbı
e madem aklınıza takılıyor sorun nısanlınıza ve ıstemedıgınızı belırtın

bırde sakın kanmayın sımıd oturun da ıkı sene sonra ev alırız falan dıye kaynana evıne gırıldı mı bır daha cok zor cıkılmıyor
sakın gırmeyın o eve

Kendi oturduklari yerden ev baktiklari icin karismak istemedim bir bildikleri var herhalde dedim. En azindan istediginiz yerde oturun deseydi tabiiki biz bakardik ev ama..
bildikleri ne olacak illaki yakın yerde oturtup zırt pırt gelecekler sizi cagıracaklar
her yere beraber gıtme gelme falan hatta yeme içme bir bilmem ne olacak yapışacaklar size
nısanlınızdan baska ogulları yok mu

gorumcem var dedınız sorun bakalım kendı kızlarını verırlermıymıs boyle

sanirim herseyim karambole geldi ama konusacagim kafama koydum olmazsa da olmasin artik hersey nasiptir. bu arada yeme içme bir istiyorlardı bu sebepten de kendi cevrelerinde baktilar. Bana kimse sormadı nerde oturmak istiyosun vs. Diye. Nisanlimda o konuda pek destek cikmiyor ciksaydi zaten boyle olmazdi daha yaşım bile kucuk dedigim gibi hersey nasip ama bu artik kaderden nasipten cikiyor sanirim artik hersey benim 2 3 cumleme bakacak.
yeme içme bir olunca ne oluyor anlamıyorum yardım mı ettiklerini zannediyorlar ?
hiç de oyle olmuyor
yeme içme bir olup eğer senın evınde pişip yenecekse geldıler mı gıtmezler yemegı yıyıp hadı gıdelım mı dıyecekler cayıydı mevyesıydı bulaşıgıydı derken yatma zamanı gelır her aksam beraber olursunuz aynı ev gıbı bıse
yok sız orda yıyeceksenız ene aynı yemegı yedık hadı bız gıdelım olur mu bulasıgı yıkamnız gerek sonra cay bılmem ne aynı sey ıste yeme ıcme bır demek aynı ev demek boyle kandırıyorlar ıste
daha sonra ıkı tarafta da dogalgaz yanmasın kısları bıleselım e kadar gıder bu ıs
kaçın kurtarın kendınızı oyle yapışkan aılelerden
anasıyla babasıyla bır yeme ıcme olmadan ev gecındıremeyecek adam evlenmesın

X