Ev meselesi.. lütfen yardımm

Zaten istemiyorum bu zamanda da kimse istemez ama dedigim gibi ön yargi yapmak istemedim ama artik kesinlikle eminim hersey ortada annem konuyu açmıyor onlar hiç açmıyor. Artık ben açacağım en azından 2 ay varken neyin ne olduğu belli olsun...

yani ev almanız mecbur mu şart mı ev satın almak, kirada oturun. üzülmeyin bence, aldığınız eşyaları bulduğunuz başka eve yerleştirisiniz.

canim yaaa insan yuva kuracagi evi kendi gormez mi ya nebilim mutfak olur banyo olur bunlara bakmak lazim kp ne anlar o islerden... baktilar sizden ses cikaran yok ohh ne alaaa diyip yanlarina almak istemisler. madem ogulcuklarindan ayrilamiyorlar evlendirmesinler. yemek yemede ayniysa sen neden evlleniyorsun sadece ogullarini gece mutlu etmek icin mi?

Nişanlimla konusup ilk isim ev bakmak olacak kimse bana bu zamana kadar sormadi ne istiyosun diye bende kimseden hicbisey istemedim ama anladimki bu ev meselesi diger seyler gibi basit degilmis. Tabiki ev almak sart degil daha onceki cevaplarimda yazdim illa ev istemiyorum kira da olur diye. Hepinize tesekkur ederim beni aydinlattiniz içim bir nebze olsun ferahladi.

canim yaaa insan yuva kuracagi evi kendi gormez mi ya nebilim mutfak olur banyo olur bunlara bakmak lazim kp ne anlar o islerden... baktilar sizden ses cikaran yok ohh ne alaaa diyip yanlarina almak istemisler. madem ogulcuklarindan ayrilamiyorlar evlendirmesinler. yemek yemede ayniysa sen neden evlleniyorsun sadece ogullarini gece mutlu etmek icin mi?
o tutacaklari evin banyo tuvalet mutfagi yapilacagini soylediler. Ben gittim gormedigim eve esya begendim. Birde lavabo mutfak modelleri begendim telefonumdan... annem zamaninda birsey demedi olaylar boyle degisti sirf ev konusu hic bahsolmadi diye boyle birsey yapilirmi iki haftada ne kadar sogudum gerek kayinvalidemden gerek kayinpederimden

canim benim yasinda kucuk yakma kendini :KK43: konusun ve anlasin olmuyorsa da olmaz yani daha cookkk kucuksun

Sana abla tavsiyesi, asla ama asla aynı evde oturmayı kabul etme.O ev alıncaya kadar oturursunuz hepsi yalan oluyor, sonra sindiriyorlar yaşı senin gibi küçük kızları.
Annenin devreye girmesi gerekirdi, evlendimi kimse annene gözü tok demiyecek harcıyacaklar seni.Zaten oyuna getiriyorlar ,şu an.Sakın kanma ,aynı ev demek = onların hizmetçiliği demek.Niye konuşmaya bu kadar korkuyorsun ki,şu an karar yetkisi sende.Onların konu açmasını falan bekleme açılmaz o konu.Hani nişanlına internetten bulduğun evleri de göstersen, o evlere bakılmayacak.Senin yerinde olsam ,2 sene sonramı diyorlar ev ,o zaman 2 sene beklesinler,yaşında küçük zaten ya da kesinlikle kiraya çık.
Aksi halde ayrıl daha iyi,çünkü hayal ettiğin gibi olmayacak aynı evde yaşarsan

Nişanlınız ne iş yapıyor? Aile işi mi yoksa bağımsız başka bir iş mi?

Sizin kiranızı kim ödeyecek? Nişanlınız mı yoksa kayınpederiniz mi?

Siz yeme içme işinin bir olmasına ne diyorsunuz? Onu kabul etmiş miydiniz?

E soz hakkin yok mu senin? Ayni evde oturmayi teklif etseler hayir dersin olur biter. Yok ev bulamiyoruz diye bahane siralarlarsa da o zaman bekleyelim ev bulana kadar erteleyelim dersin yapcak bisey yok. Sende arastir daha uygun semtlerden o zaman o semt olmak zorunda degil bu asamada

güzelim cok kücüksün
sanirim nisanlininda yasi kücük
yapma
ayni evde mutsuz olursun.
dikkat et
bastan istemedigini söylemezsen sonra hepiniz mutsuz olursunuz
sevgi saygi tabi ki
ama en güzel günlerinizi yasayamazsiniz
esinin ailesiyle kötü olursun uzakta olsun tatli olsun.
bu konuda diren!
bunun icin nisanlinda vazgececekse senden gecsin... kendisi kaybeder.
öyle oyuna getirip ayni evde kalmak kötü bisey... bastan söyleselerdi böyle olmazdi
annenlede konus bu konuda sana sonuna kadar destek olsun

Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum çünkü düşünmekten psikolojim bozuldu belki basit belki zor bir durum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum... ben bir senedir nişanlıyım. Nişanlımla ilk görüştüğümüz zaman yanımda ablam ve nişanlımın halası vardi her neyse tanışmak için soru düşünürken halası ev konusunu açtı eviniz ayrı olacak dedi onu düşünmeyin dedi bende zaten sormadım kaçıncı kat kaç metre kare vs. Neyse nişanlanalı 6 ay oldu bana tam karşılarında bir ev bulmuşlar (kiralık) kayın pederim bu evin sahibine sormuş bana kesin bu evi ayarlıyor musun? Akrabalarımda bana ev sundu yoksa kendi akrabalarımdan bakayım diye.. adam tamam bu ev kesin sizin başka eve bakmayın demiş. Gel zaman git zaman 3 ay önce çıktık bu eve mobilya almaya o evde oturacağım diye ablalarım gittik o eve eşyaların çoğunu aldık. 1 ay oldu olmadı bu evin sahibi arayıp kayın pederime; abi kiracılarım çıkmıyor başının çaresine bak diyor. Ben bunu öğreneli 1 hafta oldu tabi moralim alt üst. Eşyalar alındı renk siparişleri vermistik onlarda yapıldı anlayacağınız eşyalarım hazır eve gelmeyi bekliyor fakat ev bulamıyorlar dügünümde 11 ekimde. Oturdukları yerde biraz tuzlu yerler ev almaları 2 seneyi bulurmuş ki benden sonra da görümcem nişanlandı onun da düğünü seneye.. şimdi diyeceksiniz ki ee ne olmuş.. benim kafama takılan yer şu; kayınpederimin evi giriş kat çift daire yani çift dairenin biri kayınpederimin eviyken karşısındaki daire garaj. Bu garajı evlerine kattılar ( ben nişanlanalı 2 ay geçtikten sonra) içine tuvalet banyo yaptırdılar. Amaçları beni bir götürmek mi? Yoksa bir tesadüf olabilir mi? Şimdi diyeceksiniz herşeyde bir zorluk vardır diye.. ki eğer beni birlik götüreceklerse neden ilk görüştügümüzde evin ayrı olacak dediler.. ablalarım çook çaresizim kafamı yormaktan başım ağrıyor aranızda biliyorum ki görmüş geçirmiş ablalarım var bana yardım edin lütfen belkide benimki dert değil biliyorum ama herkesin derdi kendine yük ne yapacağim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum hakkınızı helal edin.. :KK43::KK61:
sana tavsiyem kesinlikle bir eve girme. ama evini alırken de onlardan maddi destek alma...
sözüm ona bize yardım ettiler düğün takıları satıldı üzerine dünya kredi çektik ev alındı evi kv kendi üzerine yaptırdı birde eh elalem diyor azcık kirada sürünseydi de anne baba kıymeti bilseydi diyor diye.
ama işi aslı abartısız doğuracağım güne kadar çalıştım kaynananın evinin borcunu ödedim. üzerine dünya laf duydum.bebeğime içimden geçen hiçbirşeyi yapamadım.düğünüm de hamileliğimde doğumumda herşey içimde kaldı ve üstüne duyduğum laflar cabası :KK43:..
çık kiraya kafan rahat olsun.2 yıla kadar ev alamazlarmış peh .. yada nişanı erteleyin ev alınca evlenelim deyin bakalım ..

Görücü usulü nişanlıyım evet insan söyleyemiyor kisilik meselesi ki zaten kayın validem bana açık açık söylemedi seni yanıma alacagım diye ama anlatmak istedigimi hepiniz anlamişsinizdir. Benim babam yok anladımki baba evin direğiymiş annem de gözü tok bir insandır isteyecegi bile varsa istemez ailem biliyor ama annemde sesini çıkarmıyor ben kalkıp şimdi ne diyeyim diyor. Kaynanamlar bize hiç ev konusunu açmıyorlar sadece bayram görmesinde evdeki kiracıların çıkmadıgını belirttiler. 2 hafta oncede nisanlim bana zarf attı (babam 1 ayligina bi yer bulacagimizi soyledi sadece yatak odasini kuracakmisiz) diye. O an jeton düştü tamam dedim yanlarında oturacagim. O zaman birsey söylemedim ön yargili olmakta istemedim ama nereden dusunsem hakli cikiyorum bunlar tesaduf olamaz. Neden kayın pederim ev bakıyor cunku beni kendi çevrelerinde oturtmak istiyorlar yani başta öyleydi şuan da bir düsünüyorlar anladigim kadariyla. En azindan ev alamayacaksan "kizim ben ev alamiyorum ona gore kabul et veya etme" deseydiler bunu yediremiyorum ev meraklisi degilim yani illa ev olsun demiyorum kira da olur ama o sekilde olacagini sanmiyorum
kabul etme sakın bacımm evliliğin evlilik olmaktan çıkar ama bende sende bir sessizlik, bir pasiflik gördüm dişini çıkar birazz.. bu evlilik senin bu yuva senin bu düğün senin ne demek kayınpeder karar vermeler .. Allah aşkına bu zamanda halamıı.. yapmayın etmeyin..

Zaten istemiyorum bu zamanda da kimse istemez ama dedigim gibi ön yargi yapmak istemedim ama artik kesinlikle eminim hersey ortada annem konuyu açmıyor onlar hiç açmıyor. Artık ben açacağım en azından 2 ay varken neyin ne olduğu belli olsun...
o kadar küçüksünki.. evlilik için neden be güzelim bu kadar erken evlilik.. hala hala bu zamanda bu hatalar yapılıyor .. işte daha kendi yaşamını kuramadığın için kayınpederin tarafından kaynanan tarafından yönetileceksin.. yapmayın etmeyin..

Yani yazdıklarından çok net anlamamakla beraber aklıma takılan ilk soru su oldu neden hiç nişanlının adi yok ortada sanki kayınpederin nişanlin :KK12:

Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum çünkü düşünmekten psikolojim bozuldu belki basit belki zor bir durum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum... ben bir senedir nişanlıyım. Nişanlımla ilk görüştüğümüz zaman yanımda ablam ve nişanlımın halası vardi her neyse tanışmak için soru düşünürken halası ev konusunu açtı eviniz ayrı olacak dedi onu düşünmeyin dedi bende zaten sormadım kaçıncı kat kaç metre kare vs. Neyse nişanlanalı 6 ay oldu bana tam karşılarında bir ev bulmuşlar (kiralık) kayın pederim bu evin sahibine sormuş bana kesin bu evi ayarlıyor musun? Akrabalarımda bana ev sundu yoksa kendi akrabalarımdan bakayım diye.. adam tamam bu ev kesin sizin başka eve bakmayın demiş. Gel zaman git zaman 3 ay önce çıktık bu eve mobilya almaya o evde oturacağım diye ablalarım gittik o eve eşyaların çoğunu aldık. 1 ay oldu olmadı bu evin sahibi arayıp kayın pederime; abi kiracılarım çıkmıyor başının çaresine bak diyor. Ben bunu öğreneli 1 hafta oldu tabi moralim alt üst. Eşyalar alındı renk siparişleri vermistik onlarda yapıldı anlayacağınız eşyalarım hazır eve gelmeyi bekliyor fakat ev bulamıyorlar dügünümde 11 ekimde. Oturdukları yerde biraz tuzlu yerler ev almaları 2 seneyi bulurmuş ki benden sonra da görümcem nişanlandı onun da düğünü seneye.. şimdi diyeceksiniz ki ee ne olmuş.. benim kafama takılan yer şu; kayınpederimin evi giriş kat çift daire yani çift dairenin biri kayınpederimin eviyken karşısındaki daire garaj. Bu garajı evlerine kattılar ( ben nişanlanalı 2 ay geçtikten sonra) içine tuvalet banyo yaptırdılar. Amaçları beni bir götürmek mi? Yoksa bir tesadüf olabilir mi? Şimdi diyeceksiniz herşeyde bir zorluk vardır diye.. ki eğer beni birlik götüreceklerse neden ilk görüştügümüzde evin ayrı olacak dediler.. ablalarım çook çaresizim kafamı yormaktan başım ağrıyor aranızda biliyorum ki görmüş geçirmiş ablalarım var bana yardım edin lütfen belkide benimki dert değil biliyorum ama herkesin derdi kendine yük ne yapacağim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum hakkınızı helal edin.. :KK43::KK61:

İyi de kiralık ev bulmak bu kadar zor olmasa gerek. Yani semtte ki son ev o olmasa gerek, eğer semtin diğer evleri size tuzlu geliyorsa daha uygun yerlerden bakın. Ev bulup tutup eşyaları sermeden de düğün yapmayın. Hem düğüne daha varmış, illa ki ev bulursunuz. Hem iyiki o ev olmamış, burunlarının dibinde, daha uzak yerlere bakın. Eğer amaçları aynı evde oturmaksa, sen geri dur ailen "biz evleri ayrı olacak diye konuşmuştuk, kabul edemeyiz" desinler.

Ah ablası
Bende niye hep ev buldular, olmadı , şimdi bulamıyorlar , bi de garajı hale yola soktular diye anlatıyorsun? onu anlamadım
Evlenen sensin dışarıdan bi gözlemci değil
Al nişanlını istediğiniz semt neresiyse ister emlakçıları ister sokak sokak evleri gezin bulun bi kiralık daire

Son düzenleme:
sizi bir götürmek isteseler neden tüm esyalarınızı almaya msuade etsınler kı ?
nereye sıgacak onca esya

Nisanlinizin konuyu acmasini beklemeyin bizzat kendiniz acin konuyu. Derse ki annemlerin yani biz boyle konusmamistik diyin. Sakin sakin konusun sinirlenirseniz hakliyken haksiz konuma dusebilirsiniz. Ev yok aradik derse baska yerden bakalim diyin. Kesin olarak ayri ev istediginizi belirtin diger tum kapilari kapatin. Kimse size zorla bir sey yaptiramaz. Daha nisanlisiniz evli degilsiniz.

sanirim herseyim karambole geldi ama konusacagim kafama koydum olmazsa da olmasin artik hersey nasiptir. bu arada yeme içme bir istiyorlardı bu sebepten de kendi cevrelerinde baktilar. Bana kimse sormadı nerde oturmak istiyosun vs. Diye. Nisanlimda o konuda pek destek cikmiyor ciksaydi zaten boyle olmazdi daha yaşım bile kucuk dedigim gibi hersey nasip ama bu artik kaderden nasipten cikiyor sanirim artik hersey benim 2 3 cumleme bakacak.

Dikkatinizi çekerim.

X