Ev meselesi.. lütfen yardımm

ben yeme icme bir olmasini nasil kabul ettin anlayamiyorum.
benim kayinvalidem yalniz evi karsi bidanada
herkes evini biliyo simdilik tabi yeni evli sayilirim.
1 gün onda yesek ertesi gün esime diyorum bugünde evimizde yiyelim hayatim... sürekli tetikte gibi yasiyorum her an cagirirsa diye... zor cok zor.
sagolsun kayinvalidem pek karismamaya calisiyo....ama elinde olsa...........
yapma bu hatayi

bence kv ile bir evde olmaz :/ annene babana söyle konussunlar kv ve kp ile... olmaz öyle :KK43: resmen kandirmak istiyorlar seni :KK43: Sakin ezdirme kendini :KK43:

babasi yok....
canim saglam durun ayakta siz annenle aranizda iyi konusun birbirinize destek olun...
oda kararli bisekilde bu sartlar altinda olmayacagini söylesin..
basta kabul ettiniz falan derlerse bile is ciddiye binince vakit yaklastikca kizimin yapamayacagini anladim.....kizim kücük evde rahat büyüdü....vs.vs. gencler uzak olsun birbirlerinin sorumlulugunu alsinlar bilsinler....biri ev isleri yemek konusunda öbürü evim esim var diye zamaninda evde gelmeyi mesela....nasil olsa karimin yaninda anam babam var diye rahatliga alismasin.........
annem böyle demisti allah razi olsun.....

babasi yok....
canim saglam durun ayakta siz annenle aranizda iyi konusun birbirinize destek olun...
oda kararli bisekilde bu sartlar altinda olmayacagini söylesin..
basta kabul ettiniz falan derlerse bile is ciddiye binince vakit yaklastikca kizimin yapamayacagini anladim.....kizim kücük evde rahat büyüdü....vs.vs. gencler uzak olsun birbirlerinin sorumlulugunu alsinlar bilsinler....biri ev isleri yemek konusunda öbürü evim esim var diye zamaninda evde gelmeyi mesela....nasil olsa karimin yaninda anam babam var diye rahatliga alismasin.........
annem böyle demisti allah razi olsun.....
Allah razi olsun en guzelini yapmis zaten basta birsey kabul etmedik ki ev ayri olacak dediler yani bir oturacagiz demediler . ben anneme soyledigimde annem; idareligine demekki yanlarinda duracaksin diyor idareligine sana ev tutmasinlar bosuna diyor( nisanlim sadece yatak odasini getirecegiz demesinden sonra demekki seni bir sureligine yanlarinda oturtacaklar diyor) ama sizlerden de duydugum kadariyla idareligine oturmak diye birsey yok yani bir girersem bir omur oradayim. yeme icme bir oldugunda k.validemde yenilecekmis.

bak canim
aranizi bozmak falan degil ne benim ne burdakilerin amaci.
herseyin basta hayirlisi
AMAAA sen birdaha hayatinda allahin izniyle yeni evli olmayacaksin... birdaha cicim aylari gelmeyecek
bunlari sen kayinvalidenin kayinbabanin yanindami gecirmek istiyosun????
konusturma simdi beni
nasil baslarsa öyle gider....
birak herkes evini bilsin
haa maddi acidan zor mu
zor olsun
hergün kuru ekmek ye ama kendi evin olsun
dogru degil mi kizlar
sen onlarin evinde hic biseye benim diyemiyeceksin
onlarin istedigi saatde kalkacak onlarin istedigi saatte yatacaksin.
annende biraz daha sana anlayis göstermeli onlara bu kadar taviz verecegine
agir konustum annnene karsi ama.....öyle....
amaa hayirlisi olsun güzelim........
kizlar bana destek ???

Allah razi olsun en guzelini yapmis zaten basta birsey kabul etmedik ki ev ayri olacak dediler yani bir oturacagiz demediler . ben anneme soyledigimde annem; idareligine demekki yanlarinda duracaksin diyor idareligine sana ev tutmasinlar bosuna diyor( nisanlim sadece yatak odasini getirecegiz demesinden sonra demekki seni bir sureligine yanlarinda oturtacaklar diyor) ama sizlerden de duydugum kadariyla idareligine oturmak diye birsey yok yani bir girersem bir omur oradayim. yeme icme bir oldugunda k.validemde yenilecekmis.
yapma canım yapma genclıgıne yazık edersın
bak ne dıyorum ıster sende yensın ıster kaynananda bıse degısmez
yeme içme bir demek hep ordasınız demek kendi evine hasret kalırsın
nısanlınla konus yeme ıcme bır olmasa sen evı gecındıremez mısın deyın
zaten yapamayacak ınsan da evlenmesın
ya bı dusun gozunu acıcan ınsan bı pıjamalarıyla kahvaltı yapmak ıster esıyle sen yapamayacaksın
ıkı kısısınız ıcabında tencerede pısırıp kapagında yemek ıster ınsan sen yapamayacaksın
ınsanın canı her zaman yemek yapmak ıstemez hadı dısarı cıkalım desen yapamayacaksın
gorumce varmıs kaynın varmıs sen esın kaynana kayınpeder hergun düğün evi gibi koca sofrada yemek yiyip o devasal bulaşıklar sana kalacak
ıkı kişiciksiniz ya beraberce yemek varken ne dıye kabile gibi olacaksınız
allah askına ıkı gun aglar sın olur bıter bunlara yanasmıyorlarsa ayrılın yakmayın kendınızi

Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum çünkü düşünmekten psikolojim bozuldu belki basit belki zor bir durum sizlerden yardımlarınızı bekliyorum... ben bir senedir nişanlıyım. Nişanlımla ilk görüştüğümüz zaman yanımda ablam ve nişanlımın halası vardi her neyse tanışmak için soru düşünürken halası ev konusunu açtı eviniz ayrı olacak dedi onu düşünmeyin dedi bende zaten sormadım kaçıncı kat kaç metre kare vs. Neyse nişanlanalı 6 ay oldu bana tam karşılarında bir ev bulmuşlar (kiralık) kayın pederim bu evin sahibine sormuş bana kesin bu evi ayarlıyor musun? Akrabalarımda bana ev sundu yoksa kendi akrabalarımdan bakayım diye.. adam tamam bu ev kesin sizin başka eve bakmayın demiş. Gel zaman git zaman 3 ay önce çıktık bu eve mobilya almaya o evde oturacağım diye ablalarım gittik o eve eşyaların çoğunu aldık. 1 ay oldu olmadı bu evin sahibi arayıp kayın pederime; abi kiracılarım çıkmıyor başının çaresine bak diyor. Ben bunu öğreneli 1 hafta oldu tabi moralim alt üst. Eşyalar alındı renk siparişleri vermistik onlarda yapıldı anlayacağınız eşyalarım hazır eve gelmeyi bekliyor fakat ev bulamıyorlar dügünümde 11 ekimde. Oturdukları yerde biraz tuzlu yerler ev almaları 2 seneyi bulurmuş ki benden sonra da görümcem nişanlandı onun da düğünü seneye.. şimdi diyeceksiniz ki ee ne olmuş.. benim kafama takılan yer şu; kayınpederimin evi giriş kat çift daire yani çift dairenin biri kayınpederimin eviyken karşısındaki daire garaj. Bu garajı evlerine kattılar ( ben nişanlanalı 2 ay geçtikten sonra) içine tuvalet banyo yaptırdılar. Amaçları beni bir götürmek mi? Yoksa bir tesadüf olabilir mi? Şimdi diyeceksiniz herşeyde bir zorluk vardır diye.. ki eğer beni birlik götüreceklerse neden ilk görüştügümüzde evin ayrı olacak dediler.. ablalarım çook çaresizim kafamı yormaktan başım ağrıyor aranızda biliyorum ki görmüş geçirmiş ablalarım var bana yardım edin lütfen belkide benimki dert değil biliyorum ama herkesin derdi kendine yük ne yapacağim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum hakkınızı helal edin.. :KK43::KK61:
artık kayınvalide ile yaşama devri bitmeli gençler özgür olmalı ki evlilikleri otursun anlam kazansın..
sakın sakın kardeşim baştan nasıl taviz verirsen öyle devam eder ağırlığını koy kız evi naz evi ..
evin ayrı olsun imkanın varsa ki var asla aynı evde oturma hatta gidebildiğin kadar uzağa git ki kıymetin olsun...

bak canim
herseyin basta hayirlisi
AMAAA sen birdaha hayatinda allahin izniyle yeni evli olmayacaksin... birdaha cicim aylari gelmeyecek
konusturma simdi beni
haa maddi acidan zor mu
zor olsun
dogru degil mi kizlar
kizlar bana destek ???
doğru söze ne denir..

Hepinize hak veriyorum sonucta az cok birseyler biliyorsunuz, biliyorum.. bende bayilmiyorum onlarla bir oturmayaa ama nisanlima temeli attim bir oturmak istemedigimi belirttim soyledim ki hala israrla oyle bir dusunceleri olursa o zaman olur ne olursa!. Ben ne kadar istiyorum sorumlulugumu bilmeyi,esim eve geldiginde ona ozel birseyler hazirlamayi.. kuyruk gibi k.validemin pesinde dolanmak istemiyorum ki ben bu benim dogal hakkim degilmi.. sizlerinde soyledigi gibi muhakkak ne kadar iyi olsamda birsey cikaracaklar.. yakin olup kotu olacagima uzak olup kotu olurum daha iyi...

Bir "cebinde kendi parasi olmadan evlenen erkek , tum masraflari karsilayan ailesi ve onlarin kararina bakan gelin" hikayesi daha

gidin kendi evinizi kendiniz bulun. nişanlımla günlerce emlakçı gezdik istanbulda kiralar almış başını gidiyor ve kiralık ev bulmak artık imkansız gibi bir şey. tek tek gezdik ev aradık sorduk soruşturduk bulduk he çok beğendimmi napıyım kiralık ailem hiç beğenmedi ama sonuçta biz bulduk. karıştırmayın aileleri

"yorum yapmak için yorum yapayım" diyen birisi daha
Aslinda cok yorum yapmisim ama anlamamissin
Bin defa soyluyoruz burda parayi karsilayan kendi cebi bos olan ciftler bu durum ve benzerlerine maruz kaliyor diye ama anlamiyor kimse
Evlilik maddi manevi yeterlilik gerektirir ki maddi yeterliligi saglayan bir baskasiysa malesef onun dedigi olur sizinki de o hesap
Paraniz olsa kimseyi karistirtmazdiniz ozetle

bak canim
herseyin basta hayirlisi
konusturma simdi beni
haa maddi acidan zor mu
zor olsun
dogru degil mi kizlar
kizlar bana destek ???
Benden destek :KK66:
Su devirde ayri fatura odeyecek ayri mutfak masrafi karsilayacak ayri ev acacak maddi manevi gucu olmayan insanlar evlenince eziyet cekiyor olan gelinlere oluyor kabul etmesinler yazik gunah ana baba evinden cikilip da bir evlilik icin kv kp evine mi gidilirmis hic evlenme daha iyi

X