Ev meselesi

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
40.661
133.213
Arkadaslar selamlar
Haftalardir esimle didisip duruyoruz. Konu 2+1 evimize sigamamak, kiraya ciksak mi dusunceleri. Kendimi burada cok anlatirim,yine tekrar edecegim. Esim ve ben meslektasiz,tekstil muhendisiyiz. Ben su aralar yine calismiyorum,okullar tatil oldugundan beridir isi biraktim,5 yasinda oglumuz var,bir ay oldu kres acildigi icin tekrar devam ediyor. Ben de kendime gore bir is bulursam calisacagim tekrar.

Kendimize ait 2+1 evimiz var orada yasiyoruz. Luks bir semt ile kenar mahalle arasina tikilmis bir cadde uzerinde. Evimi seviyorum,komsuluk kulturum yok 24 saat disari yuruyerek dahi cikabilecegim kadar guvenilir bir semtte yasiyoruz. Alt katim dukkan,bos. Ust katim bos kimse oturmuyor. Oglumuzu cok rahat buyuttuk sanki mustakil evde yasiyormus gibi. Ses ve isi yalitimi var 6 yasinda bina,ilk sahibi biziz. Mutluyum burada.

Ama esim,yine bir seyleri kafaya takti ve bize bu evin artik dar geldigini,kiraya cikmamiz gerektigini falan soyluyor. Hedefi oglumuzun su anki okuluna ve seneye ilkokul icin verecegimiz okula yakin olmasi, mumkunse bagimsiz bahceli,site icinde olmayan bir mustakil eve kiraya cikmak istiyor. Neden kira derseniz soyle ki istedigi tarz evler 2,5 milyondan basliyor satin almaya kalksak. Ve bizim o kadar paramiz yok. Olsa da esim esnaf,kendi isini yaptigindan eve gommez o parayi. Kiraliklar ise 6bin lira civarinda. Yillik pesin verdigimizde ayligi 5 bine kadar dusuyor. Evler cogunlukla sifir,veya sifirlanmis tadilat gormus 6+1ler veya 7+2ler falan.

Daha once bir iflas yasadigimiz icin su anda bu evden tasinmak,ayda 5 bin lira kira odemek bana mantikli gelmiyor. Esim iyi kazaniyor olmanin verdigi gucle tasinmak istiyor. Oturdugumuz eve,komsulara kafayi takmis durumda. Siradan bir apartmanda yasayamayiz,altta insan ustte insan,yanda insan. Yapamayiz biliyorum. Kaldi ki yapariz desek de o evlerin kirasi da 2500-3000den basliyor. En az 3+1 bakacagimizdan dolayi.

Esim tasinalim gidelim diyor,ben kalalim diyor. Siz ne diyorsunuz?:KK66: Yorumlariniz benim icin cok degerli,simdiden herkese vakit ayirdigi icin tesekkur ediyorum.

Bu arada biz 3+1 deyiz ama 2+1 e geçsek mi modundayız

Üçüncü oda benim ofis ve duvarı kitaplık bir koltuk bir masa var odada

Eşim kitaplığı salona alıp daha hayata dahil etmek istiyor

Oğlan senin henüz küçük ama birkaç yıla döküntüsü bitiyor bir masası bir kitaplığı bir de giysi dolabı kalıyor

Ben kalın yerinizde derim evet sabah ulaşımı sıkıntılı ama bu aşamada o devasa evler gereksiz hani daha küçükken Bahçeli ev belki verimli de zaten çocuk haftanın 6 günü okulda akşam geç geliyor

Saygınkent e taşın

Hem dediğin yere yakın hem sosyal donatısı iyi

Yani huzurevinin devamında dağın başında o kocaman villalarda donarsınız
Konu komsu derdi olmaz mi diyorsun? Cok kalabalik geliyor bana her gun geciyorum ordan da. Ustume yikilacakmis gibi.

Ben evim varken 5 bin lira kira vermezdim doğrusu. Tek çocukla 2+1 daire küçük değil ki.
Bahaneleri siraliyor hemen
Komsular manyak (en ufak bir seyde bile herkes esimi ariyor yardim istiyor,yok boru patladi yok araba cizildi yok kamera kaydi lazim yok bilmem noldu) ,ev kucuk,semtte yuruyus yapacak yer yok,okula uzak gibi gibi bir suru sey soyluyor. Sevmiyorum burayi diyor o zaman diyecek laf da bulamiyorum

Valla ben de anlatamiyorum. Tamam sigmiyoruz da,bu da fazla macera yani. 6 odali evde at mi bakicaz acaba :KK66:
6 odayi hangi esyayla dolduracaksiniz? Fuzuli masraf. Her yonuyle degerlendirmek gerek. Yarinin bugunden iyi olacağının garantisi var mi? Su anki evinizde sizi daraltan, kalabalik hissettiren, fazlalik esyalarinizdan kurtulun. Biraz yer acilirsa belki esiniz fikrini degistirir.

Konu komsu derdi olmaz mi diyorsun? Cok kalabalik geliyor bana her gun geciyorum ordan da. Ustume yikilacakmis gibi.

Yüksekliğini vs onu bilmem de

Çevremde bir kaç kişi var orada yaşayan

Çocuk için spor vs imkanı güzel oradan oraya taşıma derdi yok

Ne bileyim dans kursu da piyano kursu da tenis yüzme ıvır zıvır hepsi orada

Evler de büyük 4+1

Bir de payölçerli sistem var merkezi sıcak su falan

Bir gez bak içleri farklı farklı tabii

Bana göre ekonominin gelisimi biraz daha gözlemlenmeli. Acil bir durum göremedim ben. Is Adami olan arkadaslarim var..onlar pek pozitif bakmiyor gelecek aylara. Bence büyük masraf cikartacak zamani degil
Ben de oyle dusunuyorum. Kasim-aralik-ocak aylarinda islerinin %40 artacagini ongoruyor su anda. Tamam bu dogru ama niye durduk yerde macera ariyoruz onu bilemiyorum iste

Nedir bu adamlarin taşınma meraki ya, benim esimde tutturuyor arada tasinalim da tasinalim. Seneye koronada biterse yurtdisina yerlesme planimiz var 1 sene icin tasinmam diyorum ama anlatamiyorum. 2500 tl kira veriyoruz birde sehir disina dogru gidip 3500 tl kiraya is yerine 2 saatlik mesafeye gitmek istiyor. Yarim saatlik yolu olan ise bile en az 3 gun gec kalir 2 saatlik yolda gec kalmam deyip duruyor. Ben artik tasinacaksan cekmecede ki corabi dahi toplamam tut adamlari toplasin herseyi ayni duzen temizlesin yerlestirsin diyorum. Sesi cikmiyor.

Yüksekliğini vs onu bilmem de

Çevremde bir kaç kişi var orada yaşayan

Çocuk için spor vs imkanı güzel oradan oraya taşıma derdi yok

Ne bileyim dans kursu da piyano kursu da tenis yüzme ıvır zıvır hepsi orada

Evler de büyük 4+1

Bir de payölçerli sistem var merkezi sıcak su falan

Bir gez bak içleri farklı farklı tabii
Esime hadi sayginkente gidelim desem kosarak gider :KK66: tam ona gore.
Ama gozumde buyuyor bu saatten sonra komsu olayina girmek.
İceride belki daha az katli bloklar vardir bilmiyorum hic bakmadim. Ama degerlendirebilirim dogru diyorsun.
Bu ara cok gezindim ev baktim 19 mayisin yukarilarinda. Evler inanilmaz guzel ama iste hep bir ama var bende.
İcime emekli ogretmen kacmis gibiyim

Şuan kendi eviniz ve her ihtiyacınızı giderebilecek maddiyatınız var bence çocuk büyüsün ileri bir tarıhe erteleyin acele etmeyin derim malum ülke ekonomısı kötüye gidiyor kirada olmak büyük dert olmaya basladı ben de kırada olan biri olarak bir çok kirada olan kişi ev alsaydık diyordur Şuan yetişmek mümkün olmuyor🙃

X