Ev meselesi

İyi de ben plan yapmadım bunlar kv kp eşim kaynım arasında geçen bi konuşma herkes hakkını elbette alacak evler zaten ortak alındı
Ortak alınma gibi bir şey yok, ev kimin üzerine ise onundur, parasını kimin ödediğine bakılmaz.
Dolayısıyla tapudaki isim ve vefatında da mirasçılarına kalır, vay efendim alınırken ben 100 bin verdim benim hakkım fazla denemez, bir davaya bakar tüm şartlar miras hukukunda eşittir, vermeseydin derler adama.

Razı olmaz umarım hakkını söke söke alır. Siz o kızı yok sayarak plan yaparken, hakkını ezip geçerken vicdanen rahat mısınız?
ya bide o degil, kaynim torpille ise girmis diye dedikodusunu yapicam, bir de yine kaynimdan ev almam icin yardim isticem, esim kabul etsin diye ugrasicam. Yok mu bi tezatlik? Konu sahibi bana iyi akşamlar dedigi icin size yazdim😌

ya bide o degil, kaynim torpille ise girmis diye dedikodusunu yapicam, bir de yine kaynimdan ev almam icin yardim isticem, esim kabul etsin diye ugrasicam. Yok mu bi tezatlik? Konu sahibi bana iyi akşamlar dedigi icin size yazdim😌

Haramzadelik bu ailede alışkanlık olmuş sanırsam. Torpil var, gıybet var, sonra haste ettiğin çekiştirdiğin adamdan para isteme var, bir de hakkına geçilen bir kzıkardeş var. Bu tabloda sadece kızkardeşe yazık gerisi al birini vur ötekine birbirlerini bulmuşlar.

Bence burada bi adaletsizlik var. 70 bin verip ev hakkından çıkmak bana mantıklı gelmedi. Neye göre 70 bin? O zaman kardeşi 120 versin öyle çıkın ev hakkınızdan. Sonuçta evler yıllar içinde değer kazanacak. Bu bile mantıksız da neyse.
size kaynınız 70 bin verdi diyelim siz de ev hakkından çıktınız diyelim. Yarın birgün miras meselesi olduğunda yine hak talep edebileceğiniz için, bunun sözleşmeli yazılı bir tarafı yok yani. Kaynınızın yerinde olsam kabul etmezdim.

Sende bi işe gır kredıyı daha cabuk odersınız.Kp ve kvdenın teklıfınıde anlamadım.Burda kız cocugunun hakkı nerde onuda anlamadım

Kızlar iyi akşamlar
Öncelikle 6 yıldır evliyiz iki tane çocuğum var
Biz kpnin evinde oturuyoruz. Kira falan ödemiyoruz. Eşimler 2 erkek bi kız kardeş benim oturduğum ev kaynanamın üzerine bi ev daha alındı oda kpnin üzerine.
Kpnin üzerine olan Evde de evlenince kaynım oturacak. Kv kp yaylada yaşıyorlar.
Bunları konuyu daha iyi anlamanız adına yazdım.
Şimdi mesele şu bizim biraz birikimimiz vardı benimde düğünde takılan altınlar falan derken biz bi ev almaya karar verdik eşimle sonuçta bu ev bizim değil burada kira vermeden oturduğumuzu kâr sayarak birikim yapmıştık. Biz şimdi bi ev bulduk çok güzel eşim biraz da kredi çekecek evi Almk istiyoruz. Eşim ailesine söyledi ev alacam falan diye 120 bin kredi çekecek kv kredi çekme kardeşin sana 70 bin versin sen ona alınan evin hakkından çık sen 50 bin kredi çek demiş. Eşim razı olmamış yok ben kredimi çekerim demiş ( eşimin razı olmama sebebi kardeşine emrivaki yapılıyor olabilmesi)
Kv ile kp de yok öyle olacak demişler.
Ben kabul et diyorum nerede 50 bin kredi nerede 120 bin bunun bide faizi falan var 50 çekerse 3 yıllığına çekecek 120 çekerse 10 yıl
Eşim kararsız 🤷‍♀️
Siz olsaydınız ne yapardınız..
Simdi kaynin 70 bin verip tapuyu alacaksa sizde 70 bin verin sizde oturdugunuz evin tapusunu alin kayinpederinizde biraz para katip gorumcenize toplu bi daire alin boylece borca girmezsiniz bana mantiksiz geldi size 70 bin verip tapuyu almasi bunun karsiliginda siz elinizde avucynuzda ne varsa harcicak ve borca gireceksiniz elinizi tasin altina koyacaksaniz herkes koymali

70 bin verip hakkından vazgeçmek mi ? Çok saçma. Muhtemelen burada görümcede hesaba katıldı ama 210 dan da fazla ettiğine eminim evin. Kaynınız az para versin diye 3 e bölünmüş kafada, ama kıza para veren falan yok. Böyle bir şey yapılacaksa da evin değeri belirlensin ona göre alın paranızı. Ayrıca neden oturduğunuz ev için 70 bin verip almıyorsunuz, eşiniz bunu teklif etsin bakalım ne diyorlar.

Ben kimsenin tapusunu üzerime almıyorum ben alacağım evin tapusunu alacağım oturduğum ev ortak kaynıma alınan evin tapusunu kaynım alacak kız kardeş de ev aldı kp bi miktar yardım etmişti yani hak yiyecek bi adam değil
Anladım öyleyse mantıklı tabiki ama madem bir birikim yaptınız bence onu yine de değerlendirin mesela bugün faiz indirme kararı gelecek ve şuan içinde olduğumuz ekonomik şartlar ikiye katlayacak. Elinizdeki parayı ona göre değerlendirin derim

X