Ev meselesi

Kızlar iyi akşamlar
Öncelikle 6 yıldır evliyiz iki tane çocuğum var
Biz kpnin evinde oturuyoruz. Kira falan ödemiyoruz. Eşimler 2 erkek bi kız kardeş benim oturduğum ev kaynanamın üzerine bi ev daha alındı oda kpnin üzerine.
Kpnin üzerine olan Evde de evlenince kaynım oturacak. Kv kp yaylada yaşıyorlar.
Bunları konuyu daha iyi anlamanız adına yazdım.
Şimdi mesele şu bizim biraz birikimimiz vardı benimde düğünde takılan altınlar falan derken biz bi ev almaya karar verdik eşimle sonuçta bu ev bizim değil burada kira vermeden oturduğumuzu kâr sayarak birikim yapmıştık. Biz şimdi bi ev bulduk çok güzel eşim biraz da kredi çekecek evi Almk istiyoruz. Eşim ailesine söyledi ev alacam falan diye 120 bin kredi çekecek kv kredi çekme kardeşin sana 70 bin versin sen ona alınan evin hakkından çık sen 50 bin kredi çek demiş. Eşim razı olmamış yok ben kredimi çekerim demiş ( eşimin razı olmama sebebi kardeşine emrivaki yapılıyor olabilmesi)
Kv ile kp de yok öyle olacak demişler.
Ben kabul et diyorum nerede 50 bin kredi nerede 120 bin bunun bide faizi falan var 50 çekerse 3 yıllığına çekecek 120 çekerse 10 yıl
Eşim kararsız 🤷‍♀️
Siz olsaydınız ne yapardınız..
Valla bir yanım birlikten kuvvet doğar derken bir yanım kardeş bekar nasıl bir eş gelir fena olursa sorun yaşanır. Ortak iş kötü. 10 yıllığına da olsa kendiniz alın derim. Mesleğiniz ne bilmiyorum ama ilerde belki yapilandirip daha erken kapatirsiniz

Kız çocuğu anne-baba hastalanıp yatağa düşünce değerli oluyor bu ülkede
Onu da emekten saymıyorlar. Görevin görülüyor. Gelin mala ortak oluyor ama kızı varsa ben neden bakayım zorunda mıyım diyorlar genelde.

Siz ve esiniz bunca zaman es ailesinden faydalanip kira vermeden oturmussunuz zaten, simdi evinizi kendiniz alin. Bu isler bana cok karisik geliyor, sen cekme o ceksin sen ona ode bu ona odesin vs.
Ne erkek kardesin ne de kiz kardesin hakkina girmeyin. Cok rahat yazmissiniz kayinbabam kizini ikna edecek diye... Hayret vala.

Razı edip ne yapacak, vermiyorum diyecek kız da mecbur razı olacak. Siz de içinize sine sine tapuları alacaksınız üstünüze öyle mi? Pes valla
Ben kimsenin tapusunu üzerime almıyorum ben alacağım evin tapusunu alacağım oturduğum ev ortak kaynıma alınan evin tapusunu kaynım alacak kız kardeş de ev aldı kp bi miktar yardım etmişti yani hak yiyecek bi adam değil

X