Ev Planı

kronick

bize her yer TRABZON:)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.807
29
43
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

kızlar plan nasıl sizce?yorumlamanızı rica etsem.2 oda 1 salon burası.siz olsaydınız nasıl değiştirirdiniz?ne yapardınız....?

La bacım ele sorular soruyon ki? Ben baştakini akciğer zannettim sonra dedim ki bu kız mimar akciğer olmas sobaya da benziyo.
Ya kro mimarlık eğitimi alıyoz sayende ha 4 sene sonra tiploma da verecen mi?:biggrin:

Krdi .!.:
La bacım ele sorular soruyon ki? Ben baştakini akciğer zannettim sonra dedim ki bu kız mimar akciğer olmas sobaya da benziyo.
Ya kro mimarlık eğitimi alıyoz sayende ha 4 sene sonra tiploma da verecen mi?:biggrin:
la krdii allah seni davul etsin emii:laugh: :laugh: :laugh: ne akciğeri laaa.....ev planı verioz yaranamıyoz yinede laaa.ben burda entellektüel birikimlerimle mesleki tecrübemi harman etmek suretiynen sizin ufkunuzu genişletmeye çalışıyom laaa:biggrin: :biggrin:

Yerim senin entellektüel birikimini sn ve de sevgili mimar kro hn. Bende hiçbir halta benzetemedim bu planı mılanı. Ama anlıyomuş gibi yapıp , çok güzel olmuş ellerine sağlık yarında bize gel diycem artık:laugh: :laugh: :laugh:

bence güzel yanliz veya tek cocuklular icin yaniz ama
benim hayalimdeki ev plani deyil inankiiiii
benim hayalimdeki ev plani tiriplesler varya oooooo

Çok basit fakat acayip sevimli bir plan olmuş. Ufak ayrıntılar sayesinde tek düzelikten kurtulmuş. Bu şekilde ikiz yazlık ev gibi gözüküyor. Fakat bu şekilde evlerin yerleri değiştirilirse apartman dairesi olarakta kullanılabilir. Benim çok çok hoşuma gitti. Tebrik ediyorum seni.
Bir gün yazlık yaptırırsam projeni ve çalarsam bana kızmazsın değil mi? :)

KROCUM BU İŞTEN UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN BİRİ OLARAK BEN SADECE ORDAKİ MUTFAK TEZGAHINI VE EVYEYİ GÖRDÜM:)
KRDİ SENİDE AKCİĞER BENZETMENE BAYILDIM YANİ HEEE.. KRO PLAN DİE YAZIYO SEN KADAVRA OKUYON:)

kro tam hayalimdeki ev kibrit kutusu gibi bana doğum günümdeki süprizin bumuydu yoksa bu evimi yaptırcan bana:1shok:

çok cici ama evin girişinde küçük bir antre daha iyi olurdu bana yaparsan öylesi olsun bari:laugh:

Kızlar ya maşallah döktürmüşsünüz. Nasıl anladınız ne nerde, oda neresi. Bende sadece mutfağı anlayabildim. Gerisi yok. :sm_confused: Heç birşey anlamamışım yani. Kro hn bir açıklama yapsanız diyorum hani

bi kere 00001978 tebrikler;güzel yorumlamışsın(krdinin akciğer benzetmesinden iyiydi valla:biggrin: bu arada sakın kızma krdii.şaka yaptım haa:yes: )ikincisi arkadaşlar ben çizmedim bunu.ama görünce çok hoşuma gitii.çok pratik düşünülüp yorumlanmış bence...alifimin dediği gibi girişte bir ufak antre düşünülebilirmiş ama sanırım genel konsepte uymayacağı için yapılmamış...herkese yorumları için teşekkürler...

La kuzum bu iletişim fakültesi mezunları sadece mutfağı mı görebiliyo o da tezgahtan de mi. Ben valla bişiye benzetemedim:1no2:

buyrun anacıım planın açıklaması....

Eklentiler

• $cizim_4.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 129
Hay sağolasın Kro hn. Allah razı olsun sizden Bu arada niye 2 dene yatak odası var. nerde çocuk odası, misafir odası, oturma odası. Sen tut 2 tane yatak odası yap, çocuk odası yapma. Olmaz kardeşim olmaz

kuzum .!.:
Hay sağolasın Kro hn. Allah razı olsun sizden Bu arada niye 2 dene yatak odası var. nerde çocuk odası, misafir odası, oturma odası. Sen tut 2 tane yatak odası yap, çocuk odası yapma. Olmaz kardeşim olmaz
kız 2 oda 1 salondan bahsediyoruz burda triplex villadan diil:biggrin: ...odanın birini çocuk odası yaparsın,salondada misafir yatar olur biter:laugh: yada kadınları bi tarafta erkekleri bi tarafta yatırısın kalabalık misafir gelirse...wcyede sırayla gidilir:laugh: anlatabildimmi kuzu hanımmm....

merhaba planınız güzel ama antreyi bölecek şekilde bir ayakkabılık veya camtuğlalardan salonu ayırabilirsiniz bence ve salondaki koltukları daha farklı yerleştirebilirsiniz.iyi günler dilerim.

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

bu planı buraya koydum çünkü diğer plandaki mutfak benim tercih etmediğim bir stil. burada en azından mutfak ayrı ve küçük bir antre var. ayrıca antrenin
planda görüldüğü şeklinde sol tarafı cam tuğlayla ayrılmış. burada belli olmuyo ama ben biliyorum çünkü bu benim evimin planı. ayrıca planda görülen balkonlarda içeri alınarak odaların oldukça genişlemesi sağlanmış. evim çok kullanışlı ve ben çok memnunum. tek kötü tarafı balkon yok, ama idare ediyoruz işte napalım..:wink:

Arkadaşım ellerine sağlık stüdyo tipi eve benzer bir ev fakat bukadar küçük bir eve 2 banyo bence fazla ve ciddi surette antreye ihtiyacı var o yüzden derimki küçük bir koridor oluşturup banyo sayısını bire düşürerek girişte antreye benzer bir bölüm oluşturarak vestiyer koyabilecek kadar bir bölüm evi daha kullanışlı ve sevimli yapacağını düşünüyorum
Mesela giriş kapasının arkasındaki banyoyu iptal ederim havalandırma duvarının bulunduğu tarafa merdiven cıkışını veririm banyodan kalan boşluğa (kare bir boşluk oluşur) orayada L şeklinde mutfağı oturturum kapının açılış yönüne arkasına kısa bir duvar örüp mutfağı şekillendiririm aynı zamanda girişi antreye cevirme şansım olur giriş kapısının acılış yönünü değiştiririm diğer oda ve banyoyu olduğu gibi bırakırım mutfağın arkasındada bir oda oluşturmuş olurum.
Sözle ancak budar anlatılabiliyor. Keşke sizlere düşündüğüm tadilatı cizerek anlatabilme şansım olsa sevgilerr

Stüdyo tipi ev bu kadar kullanışlı olur.Ben planı beğendim salonu amerikan mutfak tarzı en kullanışlısı ve mutfağı ayırmaya hiç gerek yok.
2 yatak odası ve 2 banyo olması günümüz koşulları için en uygunu.
Artık insanların antreye değilde banyoya daha çok ihtiyaçı var .Ebeveyn
banyosuyla diğer banyo da ayrı olmalı.Bu da iyi fikir.Güzel bi proje.
Bide şöyle değerlendirmek lazım projeyi ele alınca yapılan şehir, bulunduğu bölge çok önemli.
Büyük şehir ve çalışan insanlar için planı çok kullanışlı ,ona görede değerlendirilmeli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…