Ev sahibi korkusu

Öyle birşey yok bildiğim kadarıyla burda bir avukat açıklamıştı ihtar süresinde çıkarsa yaptırımı yok ama kiracı ihbar süresinde çıkmayıp tahliye ile çıkarsa 3 yıl kiraya verilemiyor
İcra veya mahkeme kararıyla çıkmazsa kiracı malesef hiçbir şey elde edemiyor. Bu bir kanun boşluğu. Kiracı işi zora sokmadan efendi efendi çıkıyor aslında ödüllendirilmesi lazım ama kendi kendine zorlamadan çıktığı için tazminata hak kazanamıyor

İcra veya mahkeme kararıyla çıkmazsa kiracı malesef hiçbir şey elde edemiyor. Bu bir kanun boşluğu. Kiracı işi zora sokmadan efendi efendi çıkıyor aslında ödüllendirilmesi lazım ama kendi kendine zorlamadan çıktığı için tazminata hak kazanamıyor
Yani hanımlar ev sahibi sizi ihtiyaç sebebiyle tahliye ediyorsa bırakın mahkeme kararıyla çıkartsın sizi. Kanun düzgünce çıkanın hakkını korumuyor. Ev sahibi sizi ben oturacağım diye çıkartıp evi başkasına kiraya verirse efendice çıktığınız için başvurabileceğiniz bir kanun olmuyor. Mağdur oluyorsunuz

Allahımmmmm bizimkide cikin dedi bende kac gündür kotuyum ne yalanci bunlar... evler o kadar pahaliki nereye gitsek ne yapsak sastik kaldik ille cikin diyor bizede. evi satcam dedi. biz icindeyken sat dedik hayir dedi. kirayi artiralim dedik paradan degil dedi.
Otur çıkma

Ahlak yoksunu böyle insanlar ya. Bir şey yapamaz merak etme sen. 5 sene oturursun rahat. Bırak tahliye davası açsın zor kazanır. 5 seneden öncede kira tespit davası da açamwz

Evet

Başıma bir bela gelir diye korkuyorum biraz. Galericilermiş çevremiz geniş falan diye giriyorlar lafa genelde
Bir şey olmaz kolpa yav. Sokağa çık bak herkes mafya olduğunu iddia ediyor.

Bizim ev sahibide sürekli taciz ediyor 3 binden 20 bine çıkarmak istiyor ihtarda yollamış beş yıl yaklaştı diye yapabiliyormuş yasal olarak? Biz kabul etmeyincede evi satıyorum demeye başladı. Satacaksan biz alalım dedik değerinin 500 bin fazlasını söyledi yani satmaya değil çıkarıp fazla kiraya vermeye niyetli. İşime ve çocuğun okuluna yakın olması için bulunduğum bölgede ne kiralık ne satılık ev bulamıyorum. Gidişat hiç iyi değil insanlar birbirine girecek çok yakında. Yasal olarak uğraşsın çıkmam da diyemiyorum millet kiracısını bıçaklıyor can güvenliğimizde kalmadı

X