Ev sahibi sorunu?

Sizi evden neye dayanarak çıkartacak?

Tahliye taahhütnamesi imzaladı mı eşiniz? İmzaladıysa tarih olarak ne yazıyor?

İmzalamadıysa sizi ancak ihtiyaç sebebiyle tahliye etme yoluna gidebilir ki bunun için ciddi gerekçe lazım. Ve elbette evi 3 sene kiraya veremez. Verirse yasal yaptırımı olur.

Şu durumda yasal oranda veya eğer isterseniz imkânınıza göre kadının ihtiyacı varsa bir miktar üstünde zam yapabilirsiniz.

1 temmuz neyin tarihi 27 temmuz neyin tarihi anlayamadım . Tam net bir şekilde yazar mısınız.
İşte o bilinmiyor . Kira kontratı yapılırken sorulmamış eşim ve şahitler . Ama biz 27sinde girdik zaten kendisi de yoktu o yüzden . Kira başlangıç tarihi 27 temmuz öyle yazıyor (1 temmuz yazıyor) eşime bu ne diyorum hatırlamıyorum şahitlerden biri halasının oğlu eşimin bana diyo ki o kontrat yenileme tarihi yani 1inde yenileyeceğiz ama sen 27sinde ödeyeceksin diyor bakalım ne olacak .

Ticaret başka dostluk başka , buna alinmaniz çok yersiz . Siz samimi olmayı sevmissizsiniz kirayı düzenli ödedikten sonra komşuluk yapmak zorunda değilsiniz.kadin profesyonel davranıyor
1 yıllık kirayı peşin verdim ben. Profesyonel olmasında sıkıntı yok ama kendine gelince öyle. Sen bir şey isteyince olmaz diye tutuyor. Bundan sonra kirayı elden alırım bankadan yatırayım dedim olmaz dedi. Kira kontratına her ay imza atarsınız dedim atamam zaten çoğu zaman yokum burada dedi ee dedim nasıl vereceğim parayı . Komşuluk yapmak kendi istedi ben değil kendi geldi kendi yaptı kendi istedi.

Sizi evden neye dayanarak çıkartacak?

Tahliye taahhütnamesi imzaladı mı eşiniz? İmzaladıysa tarih olarak ne yazıyor?

İmzalamadıysa sizi ancak ihtiyaç sebebiyle tahliye etme yoluna gidebilir ki bunun için ciddi gerekçe lazım. Ve elbette evi 3 sene kiraya veremez. Verirse yasal yaptırımı olur.

Şu durumda yasal oranda veya eğer isterseniz imkânınıza göre kadının ihtiyacı varsa bir miktar üstünde zam yapabilirsiniz.
Kiraya zam yapacak zaten yapsın o hakkı ama yasal oran diye bir şey yok daha geçen arkadaşımn ev kirası 1250 iken 2500 yaptı ev sahibi şikayet ederim yapamazsın yasal değil dese de sen bilirsin çık dedi o zaman.. arkadaşım düşündü yeni kiralık ev depozitosu nakliyesi çok para ses etmedi kaldı inatlaşmadı mahkeme fln uğraşıp kendimi üzemem dedi . Kimse yapmıyor böyle . Yani bilmem ben 2000 razıyım

Kiraya zam yapacak zaten yapsın o hakkı ama yasal oran diye bir şey yok daha geçen arkadaşımn ev kirası 1250 iken 2500 yaptı ev sahibi şikayet ederim yapamazsın yasal değil dese de sen bilirsin çık dedi o zaman.. arkadaşım düşündü yeni kiralık ev depozitosu nakliyesi çok para ses etmedi kaldı inatlaşmadı mahkeme fln uğraşıp kendimi üzemem dedi . Kimse yapmıyor böyle . Yani bilmem ben 2000 razıyım
Hiç kimse sizi yasal oranda zam yaptığınız için evden çıkartamaz. Dava yolunu kullansa bile bu davayı kazanma ihtimali yok ev sahibinizin.Arkadaşınız uğraşmak istememiş. Siz de uğraşmak istemeyebilirsiniz. Ben yasal olanı size anlatıyorum. Hangi yolu izleyeceğiniz sizin kendi özgür iradenize bağlı.

Ha ben bu yıl yasal oranda değil o ayın tüfesine göre zam yapacağım mesela. Çünkü ödediğim kira piyasaya göre çok düşük kaldı.Ev sahibimin böyle bir talebi yok, ben kendim istediğim için böyle yapacağım.Düşük oranda zam yapmanın ayıp olacağını düşünüyorum çünkü. Kendi kiracım ise bu %25 oranından bu yıl için yararlanamadı zam yapmış bulundu ama 2023 için yapacağı zam %25 olacak bunda hem fikiriz.
Sizde Tek sorun ve esas soru tahliye taahhütnamesi imzaladınız mı, imzaladıysanız tarihi nedir?

Kontratı 27 sinde yapıp taahhüt 28inde imzalandıysa ev sahibi taahhütnameyi işleme koyup sizi tahliye edebilir. Yok hayır aynı gün imzalandı ise mahkeme bunu kabul etmiyor. Dediğim gibi ben yasal olasılıkları yazıyorum sadece.

yal
Kızlar selam biz eşimle geçen yıl büyükşehirden küçük şehire geldik . Sahil kasabası gibi tam Ege ye Marmara ya orta yerde güzel bir yer yerleştik her neyse . Taşınırken tesadüfen bir ev bulduk tanıdık vasıtayla kısmet işte sokak sokak gezerken tanıdık sayesinde eşim o an işte buldu .burası eşimin meMleketi Memur dönemi olduğundan ev zor bulduk kaçırmak istemedik . Diğer çıkacağımız yer baskı yapıyordu çünkü .Ev sahibi Kadın baya parayı seven bi tip başına daha önce bir şeyler geldiğinden kiracılardan korkuyor eşimle konuştuk hak verdik ,ben şuan gelemem şu tarihte gelirim dedi ..eşimde hayatım benim işe başlamam senden önce gelmem lazım dedi .Neyse eşim benden önce geldi ev olana kadar yani kadın gelene kadar teyzesinde kaldı o ara da Kadın geldi kontrat fln yapılmış kadın şahit istemiş fln Filan aidatı fazla istemiş eşim ses etmemiş zaten 1 yıllık peşin verdik kirayı . Neyse kira yenileme zamanı geldi . 1 yıl içinde komşuluk yaptık resmen yaşlı kadın diye tek diye yardım ettik neye ihtiyacı var ise koşturduk beraber çarşılar gezmeler vs az çok tanıdık birbirimizi . Kira kontratında başlangıç tarihi 27 Temmuz yazıyor (1 Temmuz 2021) Diye bir şey yazılmış ama 2. Sayfasında da yazı ile 27 Temmuz yazıyor . Ben istdan eşyaları taşımam gelmem 1 Ağustos oldu neyse bu kadını bağlamaz tabi.dün bana mesaj attı ayın 1i geliyor kontratı yenileyelim konuşalım diye . Şaşırdık ctesi konuşacağız 1250 ye oturuyorum. Neyse ben tamam abla geliriz dedim konuşuruz . Gelirken şahitleri de getirin dedi şok oldum yani az çok 1 yılda tanıdık birbirimizi ben seni hiç üzmedim . Eşime dedim kontratta parantez içinde yazanı dikkate alıyor herhlde dedim iyi de arka sayfasında yazılı ile 27 Temmuz yazıyor o önemli dedi ama moralimiz bozuldu tabi . Ya tamam gidio konuşucaz o ayrı evim güzel 👍 tamam hakkı zam da yapmak . Yani 2000 razıyız ama bilmiyorum 🤷‍♀️ tabi .. benim moralimi bozan kısım tarihler 1inden başlatır ise benim 26 günümü yemiş olacak 😏 eşim uyumamış gece kafaya takmış ya dedim bi o gün gelsin belki kadın yanlış hatırlıyor tarihleri belki de çakallık yapıyor dedim çünkü çoğu zaman unutuyor her şeyi .. 😏 içimi dökmek istedim baya sıkıldım belki şu kira meselelerinde bilen vardır aranızda yardımcı olacak akıl verecek. Baya uzun oldu biliyorum detaylı anlaşılsın diye . Ctesi belirleyecek kadın ile aramda ki mesafeyi ..ş

Kızlar selam biz eşimle geçen yıl büyükşehirden küçük şehire geldik . Sahil kasabası gibi tam Ege ye Marmara ya orta yerde güzel bir yer yerleştik her neyse . Taşınırken tesadüfen bir ev bulduk tanıdık vasıtayla kısmet işte sokak sokak gezerken tanıdık sayesinde eşim o an işte buldu .burası eşimin meMleketi Memur dönemi olduğundan ev zor bulduk kaçırmak istemedik . Diğer çıkacağımız yer baskı yapıyordu çünkü .Ev sahibi Kadın baya parayı seven bi tip başına daha önce bir şeyler geldiğinden kiracılardan korkuyor eşimle konuştuk hak verdik ,ben şuan gelemem şu tarihte gelirim dedi ..eşimde hayatım benim işe başlamam senden önce gelmem lazım dedi .Neyse eşim benden önce geldi ev olana kadar yani kadın gelene kadar teyzesinde kaldı o ara da Kadın geldi kontrat fln yapılmış kadın şahit istemiş fln Filan aidatı fazla istemiş eşim ses etmemiş zaten 1 yıllık peşin verdik kirayı . Neyse kira yenileme zamanı geldi . 1 yıl içinde komşuluk yaptık resmen yaşlı kadın diye tek diye yardım ettik neye ihtiyacı var ise koşturduk beraber çarşılar gezmeler vs az çok tanıdık birbirimizi . Kira kontratında başlangıç tarihi 27 Temmuz yazıyor (1 Temmuz 2021) Diye bir şey yazılmış ama 2. Sayfasında da yazı ile 27 Temmuz yazıyor . Ben istdan eşyaları taşımam gelmem 1 Ağustos oldu neyse bu kadını bağlamaz tabi.dün bana mesaj attı ayın 1i geliyor kontratı yenileyelim konuşalım diye . Şaşırdık ctesi konuşacağız 1250 ye oturuyorum. Neyse ben tamam abla geliriz dedim konuşuruz . Gelirken şahitleri de getirin dedi şok oldum yani az çok 1 yılda tanıdık birbirimizi ben seni hiç üzmedim . Eşime dedim kontratta parantez içinde yazanı dikkate alıyor herhlde dedim iyi de arka sayfasında yazılı ile 27 Temmuz yazıyor o önemli dedi ama moralimiz bozuldu tabi . Ya tamam gidio konuşucaz o ayrı evim güzel 👍 tamam hakkı zam da yapmak . Yani 2000 razıyız ama bilmiyorum 🤷‍♀️ tabi .. benim moralimi bozan kısım tarihler 1inden başlatır ise benim 26 günümü yemiş olacak 😏 eşim uyumamış gece kafaya takmış ya dedim bi o gün gelsin belki kadın yanlış hatırlıyor tarihleri belki de çakallık yapıyor dedim çünkü çoğu zaman unutuyor her şeyi .. 😏 içimi dökmek istedim baya sıkıldım belki şu kira meselelerinde bilen vardır aranızda yardımcı olacak akıl verecek. Baya uzun oldu biliyorum detaylı anlaşılsın diye . Ctesi belirleyecek kadın ile aramda ki mesafeyi ..
yaşından ötürü karıştırıyor olabilir yaşlı sanırım hakkı hukuku bilen birisi ile tatlıya bağlarsınız konuyu kiracılık zor memursunuz güvenilir yanı bu yıllardırda tanıyorsunuz aksi olursa mesafe koyarsınız olur biter

Hiç kimse sizi yasal oranda zam yaptığınız için evden çıkartamaz. Dava yolunu kullansa bile bu davayı kazanma ihtimali yok ev sahibinizin.Arkadaşınız uğraşmak istememiş. Siz de uğraşmak istemeyebilirsiniz. Ben yasal olanı size anlatıyorum. Hangi yolu izleyeceğiniz sizin kendi özgür iradenize bağlı.

Ha ben bu yıl yasal oranda değil o ayın tüfesine göre zam yapacağım mesela. Çünkü ödediğim kira piyasaya göre çok düşük kaldı.Ev sahibimin böyle bir talebi yok, ben kendim istediğim için böyle yapacağım.Düşük oranda zam yapmanın ayıp olacağını düşünüyorum çünkü. Kendi kiracım ise bu %25 oranından bu yıl için yararlanamadı zam yapmış bulundu ama 2023 için yapacağı zam %25 olacak bunda hem fikiriz.
Sizde Tek sorun ve esas soru tahliye taahhütnamesi imzaladınız mı, imzaladıysanız tarihi nedir?

Kontratı 27 sinde yapıp taahhüt 28inde imzalandıysa ev sahibi taahhütnameyi işleme koyup sizi tahliye edebilir. Yok hayır aynı gün imzalandı ise mahkeme bunu kabul etmiyor. Dediğim gibi ben yasal olasılıkları yazıyorum sadece.
Tahliye ile ilgili bir şey imzalamadık yani kontrattan başka evrak yok .. uğraşmak yada uğraşmamak ama hiç kimse uğraşmıyor evet

yal

yaşından ötürü karıştırıyor olabilir yaşlı sanırım hakkı hukuku bilen birisi ile tatlıya bağlarsınız konuyu kiracılık zor memursunuz güvenilir yanı bu yıllardırda tanıyorsunuz aksi olursa mesafe koyarsınız olur biter
Yaşlı evet bilmiyorum 🤷‍♀️ ki . Zaten mesafeli davranacağım artık

Tahliye ile ilgili bir şey imzalamadık yani kontrattan başka evrak yok .. uğraşmak yada uğraşmamak ama hiç kimse uğraşmıyor evet
Taahhüt olmaması iyi 👍

Orta yolu bulmak gerek zaten ama bazen mecbur bırakıyorlar işte... Hakkınızda hayırlısı...

İşte zorlayacak ve bizde doğal olarak kabul etmeyeceğiz muhtemelen çıkın diyecek kiralar malum ne yapacağımızı bilmiyoruz
Siz haklısınız. Bu arada şahit nedir anlamadım, kira kontratı yapılırken şahit mi tutulur? Eğer şahit varsa onlar da şahitlik etsin 27temmuzdu diye. Siz haklısınız 26 gününüzü yemiş oluyor ama kirada anlaşırsanız sırf gün konusu yüzünden bence çıkmayın. Neticede bir kaç sene daha oturacaksanız 26günün çok bir önemi kalmaz. Bu devirde ev bulmak gerçekten zor, taşınmak da zor ve masraflı. Ancak kadına gereğinden fazla değer verip (sürekli alışverişini vs yapmak gibi) yüz göz olmayın.

Eşinizin imzalamad8gindna emin misiniz . Çünkü tahliye rvragi kontrat gibi her iki tarafta durmaz sadece evvsahibinde kalır . Siz orada yokmussunuz imzalar atılırken bence emin olmayin .

Kontrata gerek varmi ztn 10 yıl yenilenmiş sayılmıyor mu? Neden çık derse diye korkuyorsunuz sizi cikarma hakkı neredeyse yok, haklarınızı bilin rahat olun. Sizi çıkarıp o evi tekrar 3 yil kiraya veremez sizin kiranizi ödemek zorunda vs. Bir sürü hak tanınmış. Sözleşme tarihi ve kira başlangıç tarihi farklı ifade edilmiştir 26 günün silinecegini sanmıyorum. Elden para ödemeyi de kabul etmem resmen vergi kaçırıyor ne münasebet. Ayrıca sizi kira odemiyor diye şikayet etse hem 2.ye ödersiniz hem o zmn evi kaybedersiniz. İmzalı kağıt bari alın.

Kızlar selam biz eşimle geçen yıl büyükşehirden küçük şehire geldik . Sahil kasabası gibi tam Ege ye Marmara ya orta yerde güzel bir yer yerleştik her neyse . Taşınırken tesadüfen bir ev bulduk tanıdık vasıtayla kısmet işte sokak sokak gezerken tanıdık sayesinde eşim o an işte buldu .burası eşimin meMleketi Memur dönemi olduğundan ev zor bulduk kaçırmak istemedik . Diğer çıkacağımız yer baskı yapıyordu çünkü .Ev sahibi Kadın baya parayı seven bi tip başına daha önce bir şeyler geldiğinden kiracılardan korkuyor eşimle konuştuk hak verdik ,ben şuan gelemem şu tarihte gelirim dedi ..eşimde hayatım benim işe başlamam senden önce gelmem lazım dedi .Neyse eşim benden önce geldi ev olana kadar yani kadın gelene kadar teyzesinde kaldı o ara da Kadın geldi kontrat fln yapılmış kadın şahit istemiş fln Filan aidatı fazla istemiş eşim ses etmemiş zaten 1 yıllık peşin verdik kirayı . Neyse kira yenileme zamanı geldi . 1 yıl içinde komşuluk yaptık resmen yaşlı kadın diye tek diye yardım ettik neye ihtiyacı var ise koşturduk beraber çarşılar gezmeler vs az çok tanıdık birbirimizi . Kira kontratında başlangıç tarihi 27 Temmuz yazıyor (1 Temmuz 2021) Diye bir şey yazılmış ama 2. Sayfasında da yazı ile 27 Temmuz yazıyor . Ben istdan eşyaları taşımam gelmem 1 Ağustos oldu neyse bu kadını bağlamaz tabi.dün bana mesaj attı ayın 1i geliyor kontratı yenileyelim konuşalım diye . Şaşırdık ctesi konuşacağız 1250 ye oturuyorum. Neyse ben tamam abla geliriz dedim konuşuruz . Gelirken şahitleri de getirin dedi şok oldum yani az çok 1 yılda tanıdık birbirimizi ben seni hiç üzmedim . Eşime dedim kontratta parantez içinde yazanı dikkate alıyor herhlde dedim iyi de arka sayfasında yazılı ile 27 Temmuz yazıyor o önemli dedi ama moralimiz bozuldu tabi . Ya tamam gidio konuşucaz o ayrı evim güzel 👍 tamam hakkı zam da yapmak . Yani 2000 razıyız ama bilmiyorum 🤷‍♀️ tabi .. benim moralimi bozan kısım tarihler 1inden başlatır ise benim 26 günümü yemiş olacak 😏 eşim uyumamış gece kafaya takmış ya dedim bi o gün gelsin belki kadın yanlış hatırlıyor tarihleri belki de çakallık yapıyor dedim çünkü çoğu zaman unutuyor her şeyi .. 😏 içimi dökmek istedim baya sıkıldım belki şu kira meselelerinde bilen vardır aranızda yardımcı olacak akıl verecek. Baya uzun oldu biliyorum detaylı anlaşılsın diye . Ctesi belirleyecek kadın ile aramda ki mesafeyi ..
Ben tarih olayini anlamadim. Siz evi ne zaman teslim aldiniz ?
Ne zaman kontrat yaptiniz?

Tahliye tahhütnamesi olup olmadığından emin olun. Eğer yoksa ve kadın 26 gününüzü yemeye çalışırsa sadece yasal oranda zam yapın. Yasal oran belli. Ev sahibiyle anlaşmak zorunda değilsiniz. Daha 1 yıldır oturuyorsunuz. 5 yıl sonra isterse kira tespit davası açar. Ayrıca kesinlikle banka üzerinden açıklamalara kira diye not düşerek gönderin kiranızı.

Siz haklısınız. Bu arada şahit nedir anlamadım, kira kontratı yapılırken şahit mi tutulur? Eğer şahit varsa onlar da şahitlik etsin 27temmuzdu diye. Siz haklısınız 26 gününüzü yemiş oluyor ama kirada anlaşırsanız sırf gün konusu yüzünden bence çıkmayın. Neticede bir kaç sene daha oturacaksanız 26günün çok bir önemi kalmaz. Bu devirde ev bulmak gerçekten zor, taşınmak da zor ve masraflı. Ancak kadına gereğinden fazla değer verip (sürekli alışverişini vs yapmak gibi) yüz göz olmayın.
Dediğim gibi oldu parantez içinde ki dikkat aldı ben anlamam dedim abla dedim yapma sen bu tarihte burada bile değildin yapma etme bak böle yaparak hakka girmiş oluyorsun etmezsen etme dedi eşimn halasının oğlu yapma teyze dedi hepimiz oradaydık dedi çağıralım herkesi bu hakka girer bende helal etmem kbakmayın dedim sen bilirsin dedi sonra yan komşuyu çağırdım ben o da vardı çünkü ben taşınırken zor ikna ettik ya böyle olmadı hak yiyorsunuz lanet olsun ya dedi iyi 27 yazın dedi 😳

Eşinizin imzalamad8gindna emin misiniz . Çünkü tahliye rvragi kontrat gibi her iki tarafta durmaz sadece evvsahibinde kalır . Siz orada yokmussunuz imzalar atılırken bence emin olmayin .
Eminim şimdi geldi gitti yeni kontrat yaptık 1250 den %25 değil de 1500 üzerinden %25 hesapladı 1850 anlaştık ama bu sefer de tarih konusunda anlaşmadık ne dedimse 1inden saymaya çalıştı hatta şahitte vardı abla yapma etme sen burada değildin ayağından dolayı gelemedin fln helal etmem dedim o etmezsen etme dedi yan komşuyu çağırdık o da biliyordu sanki o haklıymış gibi lanet olsun tamam dedi 😳

Eminim şimdi geldi gitti yeni kontrat yaptık 1250 den %25 değil de 1500 üzerinden %25 hesapladı 1850 anlaştık ama bu sefer de tarih konusunda anlaşmadık ne dedimse 1inden saymaya çalıştı hatta şahitte vardı abla yapma etme sen burada değildin ayağından dolayı gelemedin fln helal etmem dedim o etmezsen etme dedi yan komşuyu çağırdık o da biliyordu sanki o haklıymış gibi lanet olsun tamam dedi 😳
E artık komşuluk yapmayın bence . Merhaba merhaba

Kontrata gerek varmi ztn 10 yıl yenilenmiş sayılmıyor mu? Neden çık derse diye korkuyorsunuz sizi cikarma hakkı neredeyse yok, haklarınızı bilin rahat olun. Sizi çıkarıp o evi tekrar 3 yil kiraya veremez sizin kiranizi ödemek zorunda vs. Bir sürü hak tanınmış. Sözleşme tarihi ve kira başlangıç tarihi farklı ifade edilmiştir 26 günün silinecegini sanmıyorum. Elden para ödemeyi de kabul etmem resmen vergi kaçırıyor ne münasebet. Ayrıca sizi kira odemiyor diye şikayet etse hem 2.ye ödersiniz hem o zmn evi kaybedersiniz. İmzalı kağıt bari alın.
Yapmak istedi neyse sıkıntı yok yaptık . Geçen yıl imzalatmamıştı bu yıl imzalattı taahhütname boş tarihleri doldurmayın dedi . Neyse dedik onu da imzaladık . Kira 1250 idi ama o 1500 üzerinden %25 yaptı 1850 de anlaştık ama bu sefer de tutturdu 1inden olacak dedim biz 27sinde girdik kontratta ki 2. Tarihi dikkate alıyor yapma etme dedik sen bizim 26 günümüzü yiyorsun ama hakka giriyorsun ben anlamam etmezsen etme helal dedi sonra yan komşuyu çağırdık o geldiğimiz tarihi biliyor ortak tanıdık o söyledi de lanet olsun tamam dedi 😳 ya ablam neden öyle söylüyorsun sen 1inde burada değildin ki fln surat astı kira kontratını imzaladı kalktı gitti..

Ben tarih olayini anlamadim. Siz evi ne zaman teslim aldiniz ?
Ne zaman kontrat yaptiniz?
26sında kontrat yapıldı .. ev sahibi o zaman geldi . Kira başlangıç tarihi 27si ama parantez içinde başka tarih yazıyor 1i yazıyor .. o da onu dikkate aldı sonra şahidi çağırınca lanet olsun tamam dedi . Ne dediysek anlamadı sen yoktun abla bende istdan 30unda geldim dedim o zaman taşındık ya dedim . Ama anlamadı neyse sonuç lanet ederek bize 27si oldu

X