Evcil hayvan, ev sahibi

Arkadaşım,
Biz de yeni evliydik, eşyalarımız yeniydi. 2 kere koltukların yüzünü değiştirmek durumunda kaldık. kablolari da kemiriyorlar nedense, sayısız şarj aleti değiştirdik.
Bebek bekliyorduk. ana kucagi, besik, oyuncak vs hepsini kendisine almışız gibi kullandi. kullanmaya da devam ediyor.
Kısacası evin sahibi kedidir :)

İyi düşünüp taşın. yeri gelecek senin sahibin de kedi olacak. allah öyle yaratmis bu mahluklari :KK66:

Ev sahibinin agzini acmaya hakki bile yok.
Evine ne zarar verebilir ki kedi.
Dolaplarimi kemircek duvalarimi yiyecek sanki.
Ev sahibini geç.
Komsularinda agzini açmaya hakki yok.
Hadi kopek olsa bir nebze anlarim havlar belki surekli sikayet edebilir komşular.
Ama evcil bir kedi öyle miyavlamasini duymadim kimsede.
Komsular bir tek aşırı ses olursa rahatsiz olabilirler.
Yani tek sorun sizin ve esinizin kararlı olup istemesi.
Bir bebek dunyaya getirmek gibi dusunun.

ben kedimi sokaktan almıştım alacaksanız siz de petshoplardan değil barınaklardan vs. alın. biz tatile gidememiştik sadece ama onun canı sağ olsun ben tatile gitmesem de olur. bir de bugün beni çok şaşırttı zilli. ben anneme bir şey için kızmıştım söyleniyordum. kedim de yatağında yatıyordu. ben söylenirken bir anda geldi masama atladı, yüzümü yaladı azıcık kendini sevdirdi ve gitti. galiba "çemkirme anana, yeter" demek istedi. işte bu da bahsi geçen zilli:) :nazar:

Eklentiler

• IMG_1531.JPG
    IMG_1531.JPG
    48,8 KB · Görüntüleme: 76
ben kedimi sokaktan almıştım alacaksanız siz de petshoplardan değil barınaklardan vs. alın. biz tatile gidememiştik sadece ama onun canı sağ olsun ben tatile gitmesem de olur. bir de bugün beni çok şaşırttı zilli. ben anneme bir şey için kızmıştım söyleniyordum. kedim de yatağında yatıyordu. ben söylenirken bir anda geldi masama atladı, yüzümü yaladı azıcık kendini sevdirdi ve gitti. galiba "çemkirme anana, yeter" demek istedi. işte bu da bahsi geçen zilli:) :nazar:
Vay be ne düşünceli bir hayvanmış. Hissetti gerginligini heralde. Gerçek bir dost...

Yanlış anlamayın ancak eşiniz haklı..
Şu sorun çıkarsa sahiplendirmek zorunda kalabiliriz diyorsunuz sahiplendirme fikriyle yuvalanan canlar ne yazık ki ömürlük yuvalanamıyorlar..
Ve dahası çocuk şuanlık düşünmüyorum diyorsunuz bu da bence sizin için bi engel çünkü çocuğum olduğunda minik bir kedi ona arkadaş, kardeş olur demiyorsunuz..
Tekrarlıyorum beni yanlış anlamayın asla kedi almayın, bakamazsınız demiyorum ancak 9 kedi, 4 köpek sahibi ve sayısını bilmediğim kadar can yuvalandırmış biri olarak şuan için hazır olmadığınızı hissettim..
Yalnızca tüy, kıl, ev sahibi değil olay..
Örneğin, tüm evinizin pencerelerine sineklik yaptıracaksınız..
Örneğin, en kaliteli mamayı kullanacaksınız, aşısı, taşuma çantası şusu busu..
Örneğin, her türlü hastalık hakkında bilgi sahibi olmanız gerek gerekirse hapını yutturacaksınız ki kediler bu durumda kaplana dönüşebiliyorlar..
Örneğin, onunla uyuyacaksınız..
Kılı, tüyü, ev sahibi en basiti..
Kısırlaştırması olacak, anesteziden çıkmasını izleyeceksiniz gerekirse sizi hissetsin diye ameliyatına gireceksiniz..
Örneğin, benim gibi alerjiniz çıkacak doktorunuz evde hayvanı yasaklayacak ama canınız pahasına onlarla uyuyacak onlarla uyanacaksınız..
Geceleri suratınıza patilerini indirecek her yanınız çizik dolaşacaksınız yine de gecenin körü uyanıp nefes alış verişini dinleyeceksiniz..
15 sene ömür size az gelecek, sebepsiz yere saatlerce ağlayacaksınız onsuz naparım korkusuyla..
Doğurmadan anne olacaksınız..
İyisiyle kötüsüyle herşeyiniz olacak..
Lütfen emin olmadan bi can sahiplenmeyin, geçici yuvadan kalıcıya geçtiklerinde bile psikolojileri bozuluyor..
En önemlisi evinize almadan önce sokaktakileri beslemeye başlayın, zaten sonrası geliyor..
Sevgiler..

Çocukluk arkadaşı bir köpek olup, geçtiğimiz yıllarda onu kaybedip hala ağlayan biri olarak mesajınızın noktasından virgülüne kadar katılıyorum..

Konuya gelince, konu sahibi bana da sanki heves etmiş gibi geldi.. :) Bir de, ev sahibi ne diyecek kii. Eve napsın kedi. :)

Benim komşu gibi kediyi bagirtarak yikamayacaksaniz olur tabi. Ses yönünden kimseye bir zararları olmaz zaten. Ama evet büyük sorumluluk ve eşyalarınızı da gözden çıkarın. Özellikle derili olanları.

Inanilmaz bi kedi sahiplenme arzusu var icimde su aralar.
Lakin esimi ikna edemiyorum
Yanlış anlasilmasin kendisi de hayvan sever
Uzun yillar evcil hayvanla beraber yasamis
Bana uzun uzun bunun buyuk sorumluluk gerektirdiğini, rahatlikla bi yere gidemeyecegimizi, ev sahibinin olumsuz yaklaşacağını -kendileri yaşlı ve aksi insanlar- komşuların rahatsiz olabilecegini, tüy derdini anlatıyor.

Hayvani 2 gun sonra sıkıldım diyip sokaga atacak biri degilim oncelikle. Bi yere gidiyosak günübirlik giden bi ciftiz yaz tatilleri haric. Ev sahibi konusunda hem fikiriz ama yakinlarda oturmuyoruz. Sayet herhangi bi komsu soylemezse ruhlari duymaz. Ama ogrenirlerse sicak bakmazlar ve hayvani yeniden sahiplendirmek zorunda kalabiliriz. Tuyunu temizlemeye de raziyim. Ben diyorum ki ev sahipleri nerden bilip, gorecek? Sacmaliyor muyum? Cocuk düşünmüyorum uzun yıllar ama sevimli sirnasik bi kedi istiyorum:KK68:

Ev sahipleri açısından sorun çıkar mi sizce? Kendileriyle konusunca muhtemelen karsi cikarlar. Komsularin rahatsiz olacağını sanmıyorum minicik bi kedinin kime ne zararı olabilir ki? Tecrubesizim bu konuda ilk defa kirada oturuyorum napmaliyim sizce?

bende kedileri acayip severim eşinde eğer hayvan seviyorsa bence her türlü ikna edersin ama eşine o kediye sahip çıkabileceğini göster.ev sahibini boşver.hergün senin evinde değil ya.

Benim komşu gibi kediyi bagirtarak yikamayacaksaniz olur tabi. Ses yönünden kimseye bir zararları olmaz zaten. Ama evet büyük sorumluluk ve eşyalarınızı da gözden çıkarın. Özellikle derili olanları.
Eşyaları yırtmasına bi çözüm yolu yok mu? Veteriner törpülese falan?

Eşyaları yırtmasına bi çözüm yolu yok mu? Veteriner törpülese falan?
Sanırım yok bir arkadaş bu sebeplerden geri verdi. Mutfak sandalyelerini mahvetmis. Ama sanırım hepsi böyle zarar verici olmayabiliyor. Cok kedi besleyen arkadaşlar bilgi verebilir. Torpu için değişik aksesuarlar var petshoplarda onlar iş görür herhalde.
Ben çocukluğumda çok besledim köyde. Ahşap karyola, sedir kenarlarini baya ciddi tirmalarlardi. :)

kediniz cok tatli

Kedi sahibi arkadaşlar bi sorum olacak:
Kedi sahiplenmek istiyorum. Ama tereddütlerim var:
Ya ben evi zaten çok temizleyemeyen biriyim. Haftada bir süpürge tutarım.
Kedinin tüyü meselesini nasıl hallediyorsunuz?
Hani o tüylerin uçup yemeklere kaçması şehir efsanesi mi?
Bi ara kuşlarım vardı(bilirsimiz wc egitimleri yok) her yer kuş pisliği oluyor. Beyaz halılarımın üstüne yeşil bombalar bırakıyorlar vs. İsteyen birine verdim.
Şimdi de kedi istiyorum. Çünkü çocukluğum 5yasindan 15 yaşına kadar bir kedi ile uyuyarak gecti. Sonra tabi öldü .
Tüyleri için tırnakları için bir çözüm var mı veterinerde
Sırayla cevap vereyim
1. Kaliteli mama kullanıyorum ve aşılarını eksiksiz yaptırıyorum ve tüy rulosuyla tarıyorum tüyü yok denecek kadar az dökülüyor. Zaten bizim de saçlarımız o kadarcık dökülüyor.
2.tuvaleti kapalı alırsanız her gün süpürge açmazsınız ama 2 günde bir tuvalet temizliği olmalı.
3.veterinerden onlara özel tırnak makası edinebilirsiniz ve en önemlisi bir tırmalama tahtası alırsanız hiç bir şekilde eşyalara zarar vermez ( tabi her kedinin huyu başka ben kendi kedimden yola çıkarak yazıyorum)
Bu da benim fıstığım -Badem-:KK68:

Eklentiler

• IMG_5551.jpg
    IMG_5551.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 55
Sırayla cevap vereyim
1. Kaliteli mama kullanıyorum ve aşılarını eksiksiz yaptırıyorum ve tüy rulosuyla tarıyorum tüyü yok denecek kadar az dökülüyor. Zaten bizim de saçlarımız o kadarcık dökülüyor.
2.tuvaleti kapalı alırsanız her gün süpürge açmazsınız ama 2 günde bir tuvalet temizliği olmalı.
3.veterinerden onlara özel tırnak makası edinebilirsiniz ve en önemlisi bir tırmalama tahtası alırsanız hiç bir şekilde eşyalara zarar vermez ( tabi her kedinin huyu başka ben kendi kedimden yola çıkarak yazıyorum)
ay bakışa bak yaa yerim onuu:KK36:

Sırayla cevap vereyim
tüy rulosu derken yapışkanlı rulolardan mı bahsediyorsunuz..nasıl taranıyor onlarla..yapışmıuor mu tüylerine..

Arkadaşım,
Biz de yeni evliydik, eşyalarımız yeniydi. 2 kere koltukların yüzünü değiştirmek durumunda kaldık. kablolari da kemiriyorlar nedense, sayısız şarj aleti değiştirdik.
Bebek bekliyorduk. ana kucagi, besik, oyuncak vs hepsini kendisine almışız gibi kullandi. kullanmaya da devam ediyor.
Kısacası evin sahibi kedidir :)

İyi düşünüp taşın. yeri gelecek senin sahibin de kedi olacak. allah öyle yaratmis bu mahluklari :KK66:
Ay cok guldum buna ya.demek hepsini kendisininmis gibi kullandi.yerim onu ben.oh sefasi olsun.benimkide oyle.hanfendiye yatak aldik(ustelik bir tane de degil 3 tane)ama o yine de gider cocuklarin besiklerinde kiyafetlerinin ustunde yatar.bir de cok sevdigi agzinda odadan odaya tasidigi bir oyuncagi var.onu da getirir koyar besiklere

Sanırım yok bir arkadaş bu sebeplerden geri verdi. Mutfak sandalyelerini mahvetmis. Ama sanırım hepsi böyle zarar verici olmayabiliyor. Cok kedi besleyen arkadaşlar bilgi verebilir. Torpu için değişik aksesuarlar var petshoplarda onlar iş görür herhalde.
Ben çocukluğumda çok besledim köyde. Ahşap karyola, sedir kenarlarini baya ciddi tirmalarlardi. :)
20161201_000745.jpg bu da benim zillinin sanat calismasi.henuz sungerlere tam olarak ulasabilmis degil ama az kaldi a gayret.fakat ben ben bunun icin degil kedimi vermek bunu aklimin ucundan dahi gecirmedim.arkadasinizin kedisine gercekten cok uzuldum

X