Evcil hayvan, ev sahibi

Erkek arkadaşım öğrenci evinde kalıyor. Ev kira ama alırken hiç düşünmedik sorun çıkar mı diye. Onlara gittiğimde ilk kapıda karşılar,koklar, gözlemler ve poposunu dönüp gider. Canı sıkıldığında gelir oynamaya çalışır.Yüz vermezsem trip atar küser. Tekir erkek ama maşallah pek nazlı. İçinizde ufacık şüphe varsa SAHİPLENMEYİN.:KK20:

Sırayla cevap vereyim
1. Kaliteli mama kullanıyorum ve aşılarını eksiksiz yaptırıyorum ve tüy rulosuyla tarıyorum tüyü yok denecek kadar az dökülüyor. Zaten bizim de saçlarımız o kadarcık dökülüyor.
2.tuvaleti kapalı alırsanız her gün süpürge açmazsınız ama 2 günde bir tuvalet temizliği olmalı.
3.veterinerden onlara özel tırnak makası edinebilirsiniz ve en önemlisi bir tırmalama tahtası alırsanız hiç bir şekilde eşyalara zarar vermez ( tabi her kedinin huyu başka ben kendi kedimden yola çıkarak yazıyorum)
Bu da benim fıstığım -Badem-:KK68:
Allahım muhteşem bir şey bu ya :KK200:

20161008_014656_Burst01.jpg kim demis cocuklarin diye istedigim gibi kullanir yatarim

Yolda yürürken kumun içinde siyah bişey hareket etti.. yeni doğmuş yavru kedi.. etrafa sordum annesi var mı diye sabah biri atıp kaçmış:KK43: kimbilir nereden getirdi.. aldım mecburen olecekti yoksa.. bakabilirim sandım.. ama gözleri bile acilmamisti.. panik atak geçirdim bir gece ölecek korkusundan.. sevgilim sahiplendi.. gece agliyordu sevgilim kalkıp biberonunu veriyordu.. çok baktı uğraştı.. 1 yasina getirdi.. sonra komşular şikayet etti.. ev sahibi evi bosaltmasini istedi vs..
Şu an apartmanimizda kedi köpek çok var.. her apartman farklı bu konuda..

Çooook iyi düşünün.. sorumlulugu çok fazla..

Çocukluk arkadaşı bir köpek olup, geçtiğimiz yıllarda onu kaybedip hala ağlayan biri olarak mesajınızın noktasından virgülüne kadar katılıyorum..

Konuya gelince, konu sahibi bana da sanki heves etmiş gibi geldi.. :) Bir de, ev sahibi ne diyecek kii. Eve napsın kedi. :)

Sabır diliyorum..
Acınızı hissediyorum, çok zor bi durum..

Bu kadar hayvanseveri bulmuşken bir şey sormak istiyorum

Çok tatlı bi köpeğimiz var ama aşırı derecede hayvan korkum var

Civciv bile alamam elime
Bu da oyun yapıyo tırmanıyor üstüme korkudan ölüyorum

Yok mu bu fobinin çaresi :KK43:

Bu kadar hayvanseveri bulmuşken bir şey sormak istiyorum

Çok tatlı bi köpeğimiz var ama aşırı derecede hayvan korkum var

Civciv bile alamam elime
Bu da oyun yapıyo tırmanıyor üstüme korkudan ölüyorum

Yok mu bu fobinin çaresi :KK43:

Korkuları yenmenin tek yolu üstüne gitmektir. Her konuda bu boyledir. Annemde kedi, köpekten çok korkar hatta yolunu degistirir kopek varsa filan. Kedi bacagina surunse cirlardı. Benim kedime simdi arada bir hafif hafif dokunuyor bile :) Kedimde cok sakin bir kedi degil pek uslu olsa daha cokalisirdi eminim. Uzak durarak yenemezsiniz.

Korkuları yenmenin tek yolu üstüne gitmektir. Her konuda bu boyledir. Annemde kedi, köpekten çok korkar hatta yolunu degistirir kopek varsa filan. Kedi bacagina surunse cirlardı. Benim kedime simdi arada bir hafif hafif dokunuyor bile :) Kedimde cok sakin bir kedi degil pek uslu olsa daha cokalisirdi eminim. Uzak durarak yenemezsiniz.

Bizimki acayip bişey cinsi de kurt ısırıyor Bş de

Kendince oyun yapıyo beni ne zaman görse kovalıyo muzur :)

Hani az sakin olsa

Sırayla cevap vereyim
1. Kaliteli mama kullanıyorum ve aşılarını eksiksiz yaptırıyorum ve tüy rulosuyla tarıyorum tüyü yok denecek kadar az dökülüyor. Zaten bizim de saçlarımız o kadarcık dökülüyor.
2.tuvaleti kapalı alırsanız her gün süpürge açmazsınız ama 2 günde bir tuvalet temizliği olmalı.
3.veterinerden onlara özel tırnak makası edinebilirsiniz ve en önemlisi bir tırmalama tahtası alırsanız hiç bir şekilde eşyalara zarar vermez ( tabi her kedinin huyu başka ben kendi kedimden yola çıkarak yazıyorum)
Bu da benim fıstığım -Badem-:KK68:
Bakisa bak yaa sapsik =)) inanilmaz sevimli

evdeki tüm eşyaları cırmalayacağına ( koltuk takımımı yırttı sağolsun) çekmecelerini açıp içine gireceğine ve çekmeceleri dağıtacağına. mutfakta sere serpe dolaşacağına dışarı çıkma isteklerine, acı acı miyavladığında içinin gitmesine, gece eşinle aranızda yatmasına ses çıkarmayacaksanız sahiplenin.

evdeki tüm eşyaları cırmalayacağına ( koltuk takımımı yırttı sağolsun) çekmecelerini açıp içine gireceğine ve çekmeceleri dağıtacağına. mutfakta sere serpe dolaşacağına dışarı çıkma isteklerine, acı acı miyavladığında içinin gitmesine, gece eşinle aranızda yatmasına ses çıkarmayacaksanız sahiplenin.

Inanilmaz bi kedi sahiplenme arzusu var icimde su aralar.
Lakin esimi ikna edemiyorum
Yanlış anlasilmasin kendisi de hayvan sever
Uzun yillar evcil hayvanla beraber yasamis
Bana uzun uzun bunun buyuk sorumluluk gerektirdiğini, rahatlikla bi yere gidemeyecegimizi, ev sahibinin olumsuz yaklaşacağını -kendileri yaşlı ve aksi insanlar- komşuların rahatsiz olabilecegini, tüy derdini anlatıyor.

Hayvani 2 gun sonra sıkıldım diyip sokaga atacak biri degilim oncelikle. Bi yere gidiyosak günübirlik giden bi ciftiz yaz tatilleri haric. Ev sahibi konusunda hem fikiriz ama yakinlarda oturmuyoruz. Sayet herhangi bi komsu soylemezse ruhlari duymaz. Ama ogrenirlerse sicak bakmazlar ve hayvani yeniden sahiplendirmek zorunda kalabiliriz. Tuyunu temizlemeye de raziyim. Ben diyorum ki ev sahipleri nerden bilip, gorecek? Sacmaliyor muyum? Cocuk düşünmüyorum uzun yıllar ama sevimli sirnasik bi kedi istiyorum

Ev sahipleri açısından sorun çıkar mi sizce? Kendileriyle konusunca muhtemelen karsi cikarlar. Komsularin rahatsiz olacağını sanmıyorum minicik bi kedinin kime ne zararı olabilir ki? Tecrubesizim bu konuda ilk defa kirada oturuyorum napmaliyim sizce?

Ben de bir kedi istiyorum çocuklarımda öyle ama eşim istemiyor benimde..kendisi hayvansever ama uzaktan sever ..
Köpek olsaydı belki sesinden vs komşularınız rahatsız olabilirlerdi ama kediden rahatsız olacaklarını düşünmüyorum..bir de ev sahibiniz neden rahatsız olsun yani kedi nereye zarar verebilir ki...kedi en fazla tırmıklamalarından dolayı perdenize yada koltuklarınıza zarar verebilir yani ev sahiplik bir durum yok diye düşündüm ben..

Eki Görüntüle 1919460 bu da benim zillinin sanat calismasi.henuz sungerlere tam olarak ulasabilmis degil ama az kaldi a gayret.fakat ben ben bunun icin degil kedimi vermek bunu aklimin ucundan dahi gecirmedim.arkadasinizin kedisine gercekten cok uzuldum
Evet işte büyük sorumluluk yani bütün bunları göze alacaksın. Alamiyorsan bu işe hiç girismeyeceksin. Yazık eve insanlara alisiyor sonradan da birakiliyor. İyi dusunup tartip ondan sonra bir karar vermek lazım.

X