evde kedi doğumu ve evdeki diğer kedim

Erkek kedi zarar vermeye calisabilir de calismayabilir de ama siz onlem olarak bir tarafi daha alcak olan koli ya da benzeri bir dogumhane hazirlamalisiniz
merhaba. bi yer hazırladım ben ama neden bi tarafı alçak olması gerekiyor ilk defa duydum da

merhaba plansız bi gebelik oldu maalesef bu dönemi atlatalım ben de kısırlaştırma taraftarıyım. teşekkürler

teşekkürler yorumlar çok faydalı oldu ona göre hazırlayacağım sürece

Biraz büyüyene kadar ayrı bir oraya koyun anne ve yavrularını. Hem bebeklerin yanından çok ayrılmadıkları için kısıtlı alan sorun olmaz. Hem de kendini güvende hisseder.
evet onların rahatı için böylesi uygun olacağını öğrendim. teşekkürler

teşekkür ederim bi süre yanlız bırakmam gerekecek büyüdükçe de gözetimle alıştırmaya başlarım artık zaman ne gösterir bakalım

Ayrı odalarda tutmanız daha güvenilir geliyor ne olacağı belli olmaz. Yazık günah yavrulara tehlikeye atmayın.

merhaba. bi yer hazırladım ben ama neden bi tarafı alçak olması gerekiyor ilk defa duydum da
Hem annenin dogumdan sonra cok hoplayip ziplamadan daha rahat inip cikmasi icin hem de bebeler az buyuyunce rahat girip cikmalari icin

Kısır erkek kedimin yanında 2 kedi yavrulaması oldu 3 er ay kaldılar hiç bi sıkıntı olmadı hatta çok mutlu aile gibilerdi
Ama bilmiyorum benim şansa tüm yavrularım dişiydi.Erkek olsalar zarar verir miydi alakalı mı onu bi öğrenmek lazım

Erkek kediler de yavruları boğma içgüdüsü var ayrı odada tutmanız aralıklarla alıştırma yapmalısınız

Anne kedi ve yavrularını bu süreçte ayrı bir odaya geçirmelisiniz.

zamanla göreceğiz sanırım bunu ☺. teşekkürler

Zaten anne yavrular biraz büyüyene kadar ortamdan çok ayrılmaz. Bence anneyi ve yavruları büyük odaya koyup kapatın orayı. Erkek kediyle de yavruları tanistirirsiniz gene ama evde yokken birbirlerini görmezler

Erkek kedinin her zaman boğma riski vardır. Bu riski göz önünde bulundurarak ayrı odalarda tutun.
Dişi kedinizi doğumdan sonra kısırlaştırmanızı öneririm. Fazla acı çekmesini istemezsiniz umuyorum ki.
Kedilerde anne olayım, baba olayım yavrularıma bakayım duygusu yoktur. Anne kediler bile süt ayı ve belirli bir ayı geçtikten sonra yavrularını boğacak duruma geliyorlar ve onları görmemek için ortamı/mekanı terkedebiliyorlar.

O yüzden kedinizin sağlığı için kısırlaştırın.

Konu sahibi bir daha yazmamış acaba aon durum nedir ?

Konu sahibi bir daha yazmamış acaba aon durum nedir ?
merhaba. cok uzun zamandır girmiyorum kulübe yazdığınızı tesadüfen gördüm 25 mart 2022 de kızımın 5 tane yavrusu oldu. aylarca gözünün içine baktım sonra ben gece nöbetine gittim o gece doğum yapmış eşim yanındaydı çok şükür hepsinin doğumu 2 saat felan felan sürmüş son yavruda biraz zorlanmış eşimin desteğiyle çıkarmış. doğum sırasında kapıyı kapatmışlar erkek kedim içerden sesler gelince telaşlanıp kapının önünde bağırmış öyle olunca içeri almışlar etrafı koklayıp gitmiş sonra hiç gelmemiş odaya. doğumdan sonra 2 gün felan anne yavrularla aynı odada kaldı kapıyı kapattı sonra gözetimli açtık hem erkek kedim merak ediyordu hem anne kedi de sıkılıp gezmek istedi. çok şükür hiç zarar verme eğiliminde bulunmadı erkek olan. doğumdan 20 gün sonra dedem vefat etti apar topar 3 günlüğüne memlekete gitmek zorunda kaldık odaya kamera yerleştirdik arkadaşlarımız sık sık eve gelip baktılar. yavrular büyümeye başladıktan sonra da erkek kedim onlarla cok oynadı cok sevdi hatta yavruları yuvalandırdıktan sonra bikaç gün evde onları aradı hiç korktuğumuz gibi olmadı şükür çok çok tatlı bi serüvendi. 2 bucuk aylıktan itibaren birer hafta Aralıklarla yuvarlandırdık. anneleri unuttu ben hala unutmadım onları kalbimin köşesinde kaldılar. şu anki aileleri çok yakın arkadaşlarım ve kendi ebeveynlerim olduğu için iletişim halindeyim hepsi çok mutlu ve çok seviliyolar çok şükür o konuda içim rahat. mümkün olduğu kadar ziyaret ediyorum hepsini biraz uzun oldu ama okursunuz inşallah. merak etmenize sevindim nedense

Eklentiler

• Screenshot_20230614-034814_Video Player.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_20230614-034741_Gallery.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20230614-034732_Gallery.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20230614-034719_Gallery.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20230614-034710_Gallery.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20230614-034655_Gallery.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20230614-034650_Gallery.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 51
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…