evde mobilya boyamak mümkün mü?

nergisayse

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
594
3
merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.3 yıl önce evlendim vitrinim,yemek masam,sandalyelerim ve aynalı konsolum kahverengi.O kadar çok sıkıldım ki kahverengiden.Beyaza boyamak istiyorum.Acaba mobilyalarımı evde boyamam mümkün mü?Mümkünse hangi boyayla boyanması lazım?Yardımcı olursanız sevinirim.

boyayınca nasıl mobilyalar?Çok merak ettim.Boyadıktan sonra üzerine parlaması için falan bişey sürüyormusun?

üzerini zımparalamak gerekir diye biliyorum ben.çünkü koyudan açığa geçilecek... ama yinede kapatan boyalar vardır belki piyasada

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Eşimide ikna edersem mobilyaların rengini değiştireceğim inşallah...

çoğunu zımparaladım,bir kısmını da zımparalamadan boyadım şimdilik bir sorun görünmüyor
boyadıklarımın bir kısmı kahverengiydi,bir kısmı da yeşil,bir tane de mavi kapaklı dolabın mavi kısımları
hepsini krem renge (süt beyaz değil) boyadım

çoğunu zımparaladım,bir kısmını da zımparalamadan boyadım şimdilik bir sorun görünmüyor
boyadıklarımın bir kısmı kahverengiydi,bir kısmı da yeşil,bir tane de mavi kapaklı dolabın mavi kısımları
hepsini krem renge (süt beyaz değil) boyadım

yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.Ev almaya niyetlendik bakalım kısmet olursa...Yeni evim için mobilyalarımıda boyamak istiyorum eşim çok karşı istemiyor alırken beyaz alsaydın mobilyaları diyor.Bende ona muhtaç olmadan kendim halletmek istiyorum.Dediğiniz boyanın acaba fiyatı ne kadar ?Birde boyadığınız mobilyaların resmini koyarsanız çok sevinirim.

700 ml boyayı 13 liraya aldım 4 liraya da kauçuk rulo aldım küçüklerden bir iki de değişik boy fırça kullandım rulonun girmediği yerler için 2,5 kutu boya harcadım yani yaklaşık 2 litre kadar yatak odası takımını da boyadım söylemiş miydim? bugün su bazlı vernik alacaktık satan kişi verniğin daha dayanıksız yapabileceğini söyledi üstünde bir katman oluşturacağı için verniklemenize gerek yok dedi biz de almadık,vernik boyadan pahalıydı bu arada resim ekleyeceğim ama gardrop tam bitmedi bir ara bitenlere eklemeye çalışırım ben kendim boyadım çoğunu,gardrobu eşim boyuyor üstelik hamileyim,daha önce de hiç tecrübem yoktu,sen de boyarsın yani :KK34:

Allah razı olsun senden canım bana çok yardımcı oldun.Boyanın fiyatıda gayet uygunmuş.Ev almamız kesinleşir kesinleşmez hemen boyama işlemine başlıcam.Allah inşallah yavrunu sağlıcakla kucağına almayı nasip eder.

amin canım çok teşekkür ederim
biz de yeni evimize taşınacağız yakında ve tüm eşyaları yenileyemediğimizden birkaç yıl da böyle kullanayım dedim fena da olmadı :KK6:

hadi sana da şimdiden kolay gelsin bir haftalık iş :13:

merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.3 yıl önce evlendim vitrinim,yemek masam,sandalyelerim ve aynalı konsolum kahverengi.O kadar çok sıkıldım ki kahverengiden.Beyaza boyamak istiyorum.Acaba mobilyalarımı evde boyamam mümkün mü?Mümkünse hangi boyayla boyanması lazım?Yardımcı olursanız sevinirim.

Tabiki mümkün. Biraz yorucu ama sonuç şahane. Önce hafiften bir zımpara yapman gerek. Ardından 1 ya da 2 kat astar boya. ve en son 2 kat ahşap boyası. ben beyaza boyadım mobilyamı. Aman dikkat! Beyaz kullanacaksan sakın vernik sürme çünkü sarartır.Kolay gelsin.

amin canım çok teşekkür ederim
biz de yeni evimize taşınacağız yakında ve tüm eşyaları yenileyemediğimizden birkaç yıl da böyle kullanayım dedim fena da olmadı :KK6:

hadi sana da şimdiden kolay gelsin bir haftalık iş :13:

canım boyadığın mobilyaların resmini koyacaktın.....merakla bekliyorum

canım boyadığın mobilyaların resmini koyacaktın.....merakla bekliyorum

eski bir konu ama benimde böyle bir derdim var
benimde giriş koridorda portmanto var,daha 5 yıllık evliyiz mobilyamız sağlam düzgün ama girişte çok koyu renkler olmuyor
bende koridoru mu deniz ürünleriyle süsleyip bembeyaz istiyorum ama o portmantoya çözüm arıyordum beyaza boyatsak olurmu diye düşünürken sizi gördüm

merak ettim ne yaptınız yaa kahverengi moblya beyaza boyanınca oldumu yaptınızmı

eski bir konu ama benimde böyle bir derdim var
benimde giriş koridorda portmanto var,daha 5 yıllık evliyiz mobilyamız sağlam düzgün ama girişte çok koyu renkler olmuyor
bende koridoru mu deniz ürünleriyle süsleyip bembeyaz istiyorum ama o portmantoya çözüm arıyordum beyaza boyatsak olurmu diye düşünürken sizi gördüm

merak ettim ne yaptınız yaa kahverengi moblya beyaza boyanınca oldumu yaptınızmı

kahverengiyi evde beyaza çevirmek biraz riskli, bizim kahverengi büyük bir masamız vardı, oymalı çok şık bir masa,
boyası sıyrılmıştı,bizde dedikki siyaha boyayalım birazda öyle kullanalım.
sonra yapı marketten boyasını aldık,tarif ettiler,zımpara yapmak lazımmış falan sonra işin içinden çıkamayız diye,
mobilyacının birine sorduk yapar mısın diye oda 100 tlye yaparım dedi.
aldığımız boyaları markete geri iade ettik,mobilyacı boyadı.
sizde tahminimce önce zımparalamalısınız, biraz zor bir iş, ayrıca 2 kat boya çekmek lazım.

kahverengiyi evde beyaza çevirmek biraz riskli, bizim kahverengi büyük bir masamız vardı, oymalı çok şık bir masa,
boyası sıyrılmıştı,bizde dedikki siyaha boyayalım birazda öyle kullanalım.
sonra yapı marketten boyasını aldık,tarif ettiler,zımpara yapmak lazımmış falan sonra işin içinden çıkamayız diye,
mobilyacının birine sorduk yapar mısın diye oda 100 tlye yaparım dedi.
aldığımız boyaları markete geri iade ettik,mobilyacı boyadı.
sizde tahminimce önce zımparalamalısınız, biraz zor bir iş, ayrıca 2 kat boya çekmek lazım.

canım ben kendim yapmayacağım zaten
3 çocuklu çalışan bir anneyim hiçbişeye zaman ayıramazken boyayla uğraşamam
mobilyacı felan birine yaptıracam ama olurmu diye kafam karıştı
işin ustası yaparsa nasıl güzel oluyormu
şimdi bir mobilyacıya sorsam adam tamam olur diyecek ama ya sonra çok kötü durursa diye yapanlardan fikir alıyorum

mobilyam bu değil öyle örnek buldum sadece rengi böyle işte
böyle bir renkte mobilyayı beyaza boyatmak istiyorum

canım ben kendim yapmayacağım zaten
3 çocuklu çalışan bir anneyim hiçbişeye zaman ayıramazken boyayla uğraşamam
mobilyacı felan birine yaptıracam ama olurmu diye kafam karıştı
işin ustası yaparsa nasıl güzel oluyormu
şimdi bir mobilyacıya sorsam adam tamam olur diyecek ama ya sonra çok kötü durursa diye yapanlardan fikir alıyorum

konu başlığı evde mobilya boyamak olunca siz yapacaksınız sandım,zor iş :KK1:
bizim ki çok güzel olmuştu hatta eski masamız diyince inanmamışlardı.
mobilyacı yapacaksa sizinkide güzel olur, sonuçta işin ustası onlar,
olmayacak birşeyse zaten yapamam derler.

Merhaba konu eski ama arkadaslar mobilya boyayanlar ve boyayacak olanlar sonus nasil
Birde sorum olacak benim mobilyam kaplama ve rengi venge. 7 yil once evlenirken ucuz diye aldik. Benim hayalim hep beyazdi ama pahaliydi. Benim mobilyam bu sekilde kaplama uzerine boyanirmi, zimparami yapmak gerekir yada kaplamayimi sokmek gerekir. En pratik nasil yapabilirim.

X