evde spor günlüğüm

ben hiç vacuum hareketi yapmadım. 76 cm beli 69 a indirdim. nasıl oluyor bu peki açıklar mısınız. kaynak nedir? ben çok araştırma yaptım videolar izledim bi tanesinde bile şu hareket beli kalınlaştırıyor diye duymadım da. tam tersi yaptığım hareketler belimi inceltti :KK70:
Ben de yıllarca yaptım ama son pilates antrenörüm sağolsun güzel güzel açıkladı

Şunu izleyebilirsiniz vacum ile ilgili
Ve spor forumlarında onlarca konu var bel kalınlaşması ile ilgili

Mesela ilk yazdığımda çıkanlardan biri.

Yıllarca squat kalça hareketi sandık ama örneğin aslında aksine bacak hareketi olması gibi baya şey yanlış biliniyor.
Bu biraz da insanın istediği vücut tipiyle alakalı aslında . Ben kaslı karın görüntüsünü biraz erkeksi buluyorum o sebeple hiç istemiyorum benim tek derdim inceli olması.
Ama siz daha seksi bulursunuz o halde çalışırsınız. Mantıken çalışılan kas gelişir ve hacim kazanır

Ben de yıllarca yaptım ama son pilates antrenörüm sağolsun güzel güzel açıkladı

Şunu izleyebilirsiniz vacum ile ilgili
Ve spor forumlarında onlarca konu var bel kalınlaşması ile ilgili

Mesela ilk yazdığımda çıkanlardan biri.

Yıllarca squat kalça hareketi sandık ama örneğin aslında aksine bacak hareketi olması gibi baya şey yanlış biliniyor.
Bu biraz da insanın istediği vücut tipiyle alakalı aslında . Ben kaslı karın görüntüsünü biraz erkeksi buluyorum o sebeple hiç istemiyorum benim tek derdim inceli olması.
Ama siz daha seksi bulursunuz o halde çalışırsınız. Mantıken çalışılan kas gelişir ve hacim kazanır

bir sürü antrenör, spor hocası dinledim. hatta bi tanesi de bu vacuum dediğiniz yöntemle ilgili konuşmuş onu da dinledim. ama beli inceletebileceğiniz bir yöntem diyor tek yöntem demiyor. zaten tek yöntem diyen bir kişiye de inanmam. o kadar spor hocaları şu hareketleri yapın edin diyorlar boşa mı yani o zaman tek bu hareketi yapalım olsun bitsin olur mu öyle şey. ben kaç aydır spor yapıyorum yazdığım gibi belim inceliyor. demekki doğru yapıyorum . sizinde araştırmanızı öneririm. tek yöntem bu diye bişey olamaz. ayrıca ben kas istiyorum zaten ona yönelikte çalışıyorum dışardan insanlarda olumlu şeyler söylüyor motive ediyor beni. neyse böyle mutluyum ben :KK70:

günaydınlar

cuma günü sırt- arka kol göbek hareketleri yapıldı. programda yoktu ama ben hızımı alamadım hııt antrenmanı da yaptım :KK70:
cumartesi günü sabah yürüyüşe çıktım 10.000 adım attım. sonrasında şöyle güzel sağlıklı kahvaltı yaptım :) pazar günü trekkinge katıldım. 14 km yürüdüm. :KK70: 23.272 adım atıldı. güzel bir hafta sonu oldu.
bu hafta sporumuza tekrar başlayalım bakalım. bugün omuz-kalça antrenmanım var. yansın kalçalar diyelim :KK70: sporla kalın :)

Günaydınlar

dün itibarıyla omuz- kalça antrenmanı yapıldı. ay dün popoma bakıp durdum aynadan görüntüsü çok hoştu. vücudum artık şekle girmeye başladı. bugün giydiğim pantolonda fark ediyorum. bacaklarım incelmiş :KK70: bu cumartesi günü ölçülme günü ay çok heyecanlıyım bakalım n'olacak :)

bugün göğüs-ön kol ve hııt antrenmanım var. hadi bakalım sporla kalın :)

Merhabalar, bu surecte izlediginiz videolar varsa paylasabilir misiniz? Başlangıç seviye adim adim izleyebileceğim video serisi ariyorum.

günaydınlar

dün itibarıyla göğüs- ön kol ve hııt antrenmanı yapıldı. hııt den sonra hızımı alamadım bi de ip atladım. :KK70: arada böyle ip atlamayı düşünüyorum. güzel olur ve her antrenman sonunda 1 dk plank yapıyorum. henüz 1 dk yı aşamadım aşamalı olarakta süreyi artıracağım. :)
bugün kursum vardı iptal oldu dinlenme günüm belki bi yürüyüşe çıkarım akşam yemekten sonra. hadi sporla kalın :)

günaydınlar

dün kursum iptal olmuştu yürüyüşe çıktım yemekten sonra biraz. 10789 adım atmışım. :) sonrasında canım tatlı çekti. daha önce ınstadan yulaftan waffle tarifi görmüştüm. onu yaptım. böyle küçük bir waffle üzerine şekersiz çikolata sürdüm muz kayısı koydum ceviz ve antep fıstığı serptim. çok güzeldi bayıldım. ilk defa yapmıştım bundan sonra waffle tarifim budur. :KK70:

bugün kalça-karın- kardiyo antrenmanlarım var. sporla kalın :)

günaydınlar

dün itibarıyla kalça- karın- hııt antrenmanı yapıldı. bugün sırt- arka kol ve karın antrenmanı var. sporla kalın :) bu arada yarın ölçülme günüm sabah bi yürüyüş yapıp aç karna ölçülücem. bakalım sonuçları yazarım

günaydınlar

cuma günü sırt-arka kol ve göbek eritme egzersizleri yapıldı. cumartesi günü sabah yürüyüşü yapılıp 10000 adım atıldı. bu arada vücut ölçüldü evet haziran ayı ölçülerim. bel de istediğim etkiyi alamadım. 1 cm bir incelme oldu.
mayıs ayı ölçülerim
bel 69
göbek (alt karın) 82
kalça
94
bacak 56
kol 27
haziran ayı ölçülerim
bel 68
göbek (alt karın) 80
kalça 92
bacak 51
kol 26

evet belde 1 cm incelme oldu onu da biraz araştırdım önce etki oranı hızlı olurken sonra yavaşlarmış sanırım ben artık yavaşlamaya girdim neyse her ay 1 cme bile razıyım :) göbeğim yani alt karnım (buraya yönelik egzersiz çok yaptım) 2 cm inceldi hedefimi tutturdum. ama hala göbeğim var gibi daha da inceltmem lazım hedef temmuz için 78 olsun :) bel 65 cm hedefim daha çalışmam lazım.
kalçam küçülmüş ama şöyle söyleyim. 95 cmken kalçam yayıktı şu an toparlandı ve dikleşti. daha güzel görünüyor. bacaklarım 5 cm incelmiş. evet bunu da farkettim gerçekten bacaklarım şaun daha güzel bir biçimde :) kol 1 cm kola çok takılmıyorum kas istiyorum. şuan gelişimim güzel ilerleyen aylarda nolcak bakalım.

bu arada cumartesi günü yürüyüşten geldim aç karna ölçüldüm ama göbeğim davul gibi şişti. bende birazda şişkinlik problemi var. o da ölçüde fazla gösteriyor bence. bu hafta kendime sabah kahvaltıdan 1 saat önce detoks suyu yapıyorum onu içiyorum. karındaki şişkinlik için bakalım deneyelim. bu arada bakliyat tüketmeyeceğim bu hafta çünkü ben perşembe cuma lahana dolması ve mercimek çorbası yedim. ikisi de bakliyat şişkinlik yaptı sanırım. biraz kendime dikkat edeyim şu göbek insin tekrar ölçüleceğim. bu hafta kalori açığı oluşturacağım. az kalori tüketmeyi planlıyorum.

ayrıca bişey daha öğrendim. bilmemek değil öğrenmemek ayıp. :) ben aileden gelen alışkanlıkla akşamları 10 gibi meyve tüketiyordum meyve çok severim her gün yerim. yanlışmış. akşam meyve yemek şekeri yağa dönüştürüyormuş. bilmiyordum gerçekten öğrenmiş oldum daha neler öğreneceğim kim bilir araştırdıkça. Bugünden sonra öğle yemeğinden sonra evden meyve getirip yiyeceğim. bakalım onun ne katkısı olacak. :)

neyse çok konuştum sporla kalın :)

bu arada temmuz hedeflerimi yazayım bakalım ne kadar tutturulacak.

bel 67-66 diyelim
göbek ( alt karın) 78
kalça 92 de kalsın küçülme yok büyümeye izin var
bacak 50 diyelim şuan iyi zaten
kol 25 olsun ama kaslı olsun benim olsun. :)

günaydınlar

dün omuz-bacak-kalça ve bel antrenmanı yapıldı. normalde bel yoktu belim az inceldiği için bu ay belde ekledim her spor sonu karın -bel egzersizleri de yapacağım.

ya son zamanlarda bi şişkinlik var bende. yani aslında ölçülerim iyi mayısa göre inceldim ama ben kendimi şiş hissediyorum. ödem mi var nedir. şu an pantolonum sıkıyor. nasıl inceldim anlamadım. karnım davul gibi birazda tuvalete çıkamıyorum eskisi gibi. düzenim bozuldu. şu detoks suyunu yapıyorum 2 gündür fayda etmedi sanki ya. rezene çayı içeceğim. onu bi ara denemiştim iyi gelmişti. bu arada protein alımına yöneldim. et, balık, tavuk gibi besinler daha çok yiyeceğim. yumurta da sabahları 2 adet yiyorum artık. zaten haftaya bayrama memlekete gidince bizimkiler sağolsun eti dayarlar bana bol protein alırım. :KK70: bunu kendimde devam ettirmem lazım ama. kas için protein şart. neyse sporla kalın :)

tünaydınlar

dün göğüs- ön kol ve hııt workout (2 set yaptım ) yapıldı. 3 kg dambılı da kullandım. yavaş yavaş gelişiyorum sanırım 1-2 haftaya 3 kg luk ile yapmaya başlarım 4 kg dambılda sipariş veririm. :KK70: yalnız haftaya memlekete gideceğim dambılsız yapacağım su şişeleri filan artık idare ederim. bi de denize girerim yüzerim şöyle güzel bir kardiyo olur. :KK70: yürüyüş zaten yaparım hareketli olurum yani. tüm gün oturarak çalışıyorum zaten bu 9 gün bana iyi gelir. ölçülerimi etkiler inş tabi yemede biraz esnek olacağım artık ama abartmadan . :)

bugün dinlenme günüm kaslarım biraz dinlensin yarın tekrar antrenmana başlarım sporla kalın :)

Ayy böyle spor için motivasyonunu yüksek kadınlara bayılıyorum 🤩ben de düzenli yürüyüş yapmaya başladım, öyle iyi geliyor ki. Evde pilates yapmaya basliycam, spor da yeniyim daha pek bir bir şey bilmiyorum ama 😁 öğrenirim zamanla

Ayy böyle spor için motivasyonunu yüksek kadınlara bayılıyorum 🤩ben de düzenli yürüyüş yapmaya başladım, öyle iyi geliyor ki. Evde pilates yapmaya basliycam, spor da yeniyim daha pek bir bir şey bilmiyorum ama 😁 öğrenirim zamanla
yürüyüşte çok iyi geliyor. yapın yapın sporun her türü güzel. kendimize bakmalıyız. youtube da kadar çok video varki hepsine bakın. beslenme, spor her şey. bu yola baş koyduktan sonra, iradeli olduktan sonra gerisi geliyor. sadece çabuk pes etmemelisiniz. sonra gelişim kaçınılmaz zaten mutlu son :)

günaydın güzel bir günden

hava fazla sıcak değil mi :) neyse geçelim spora dün dinlendim bol bol. bugün kaslar tekrar canlansın. bugün kalça -karın ve hııt workout günü yansın kalçalar karınlar güzel bir antrenman bizi bekliyor. hadi sporla kalın :)

günaydınlar

dün kalça ve karın çalıştım ama nasıl öncesinde voleybol oynamaya gittim. 2 saate yakın oynadım. eve geldim tabi biraz açtım. voleybol öncesi yulaf yemiştim. dedim şimdi yemek yesem spor kalacak çok gece zaten spor sonrası protein almam lazım. dedim hadi spor yap. kalça-karın yaptım hııt workout kaldı dedim zaten voleybolda kardiyo yaptın say. yapmadım daha doğrusu yapamadım 9 mu neydi yemek yedim. bu kalan kardiyoyu cumartesi günü sabah aç karna kahvaltı öncesi yapcam hemde 2 set (yarım saat sürüyor) pazar günü de yürüyüşe çıkarım. bu pazar etkinlik yok yürüyüşü pazara aldım. normalde cumartesi sabah yürüyüştü. pazar günü yürüyüş sonrası sahilde simit -çay keyfi yapacağım. gelmek isteyeni beklerim :KK70:

bugün fotoğraf çekmeye çıkmayı düşünüyorum sporumu bitirirsem ödül olarak. :) bugün sırt- arka kol ve tabiki bel var. :) sporla kalın :)

günaydınlar

2 gün yazmayınca özlemişim burayı :) evet cumada kalmıştık. sırt- arka kol-alt karın ve hani perşembe günü yapmadığım hııt vardı ya onu da yaptım.süper bir antrenmandı. cumartesi sabah yürüyüşü yapmadım dışarı çıktım ama baya yürüdüm. 10655 adım atmışım. pazar günü evdeydim hiç oturmadım. hep ayaktaydım akşam 7 de popom yer gördü tabiri caizse :KK70: hareketli bir hafta sonu idi.

gelelim bugüne omuz-kalça ve bel antrenmanım var. sporla kalın görüşürüz :)

günaydınlar

uykusuzum bugün gece uyuyamadım en son gece 3 filandı gördüğüm. neyse dün omuz-kalça-bel antrenmanlarını yaptım ama nasıl yaptım hava o kadar sıcak ki artık. çok terledim. ay eve klima taktırasım geldi yani o kadar. şip şip terledim. ay dün canım tatlı çekti. regl is coming :) fit sufle yaptım şekersiz. ya o kadar güzel oldu ki hiç umudum yoktu dedim olmaz bence ama mükemmel oldu. şeker koymuşum gibi şeker tadı vardı yani gerçi %80 bitter çikolata kullandım onda da şeker var tabi. :) bundan sonra ben fit tatlı yiyorum hem vicdan azabıda yok :KK70:

bugün göğüs- ön kol-hııt antrenmanım var. hadi bakalım sporla kalın :)

X