Eve gelen yardımcı kadınlara asla laf anlatamıyorum

Maalesef iyi niyeti suistimal etmeyen insan, az...
Ben yillardir ara ara temizlik icin yardimci alirim. Ancak referansla alirim.
Hepsinden de cok memnun kalmisimdir.
Yalniz eve ve kendi duzenime alismalari, 2 seferi buluyor. Bu noktada sabirli olmak lazim.
Bugun bende de temizlik vardi. 6 yildir geliyor. Aldigi parayi son kurusuna kadar hak ediyor. Temizlikten sonra begenmedigim bir sey varsa, mutlaka uyaririm. Ki artik hic gerek kalmadi...
Muhabbete dalmasin diye, is yaptigi yerlerde durmam. Tam gunse ogle yemegini mutlaka veririm. Sabah cok erken geldigi icin kahvalti da veririm. 15 dk.dan fazla masada oturmaz. Bir de ulasabilecegi yere kuruyemis veya meyve koyarim. Temizlik cok enerji harcatiyor, enerjisini bu sekilde toplar.
Temizlikci bana hayir icin gelmiyor, ben temizlikciyi hayir olsun diye cagirmiyorum. Bu bir is! Her iste oldugu gibi ciddiyet gerektirir.
Allah iyi niyetli insanlarla karsilastirsin.🤲

Son düzenleme:
Sözle çok anlamıyorlar, anlasalar bile çoğunun işine gelmiyor.
Size tavsiyem yazın, çok ciddiyim yazıp yapıştırın duvara.
Mutfakta yapılacaklar, ya da yapılmasını istemedikleriniz gibi.
Bunu evin her odasına yapabilirsiniz.
Klozet için de fırça alın , süngerle olmaz el teması hijyenik değil.

Işte bu yüzden kadın filan tutmuyorum. Çalışan bayanım ve bebeğim var. Kendi temizliğimi kendim yapıyorum için rahat olmadiktan sonra para verip de arkasını topladıktan sonra ne anlamı kalıyor ki.

Böyle bir acıklama yaptıgınızda tamam dıyıp yapmadıysa o zaman o suclu evet.
Temizlik sırketlerınden cagırın yardımcıları hıc sorun cıkmıyor.

Önereceğiniz bir şirket var mı?

Komik olan nedir?
bu üslubunuzu keşke yanınızda çalışan kadına da gösterebilseniz
başkalarına laf geçiremeyip burada atar yapmak ne mana bilemedim
Yanımda çalışan kadın böyle manasız konuşmuyor, hanımefendi klozeti sürtmek deyiminden türkçeme kadar laf etmiş, napsaydım?
Mutfak dolaplari benim icin ince is kismina girer 1 gun icinde neler yaptiriyorsunuz mutfak dolaplari eksik kaliyor
Klozete gelirsek nokta nokta pislik olmasi ztn anormal olan onun temizlememesi degil.

Mutfak dolaplarına ince temizlik istemedim ki zaten, ara fayansları hep ciflerdi başında durmayınca ciflememiş.
Tuvalette öyle pislikler olmaz normalde, annem ameliyat olmuştu onla ilgileniyordum ve eve geçtik direk onu çağırdım bakamadım klozete falan yani. Ekstrem bir durumdu ve söyledim ev bu sefer fazla pis kusura bakma bir aydır hastaneydik, gelen gidenler benim evde kaldı ne durumda kontrol edemedim dedim, tamam abla hallederim dedi. Ki her zaman benim evi över, maşallah hiç kirlenmiyor ben temiz evi temizliyorum diye. İlk defa birazcık fazla pis haliyle karşılaşmıştır evin. Kadın gelmeden evi derleyip toparlayanlardanım bende :)

Onu çağırmayın bir daha ama temizlikçi çalıştırmak bir zanaat gerçekten hele yumuşak yüzlü iseniz zor. Tamam soğuk davranmayın ama muhabbet etmeyin asla kendi özelinizi vb anlatmayın. O anlatırsa da yorum yapmayın. Ben de bazen bazı şeyleri söylemeye çekiniyorum diyorum ki "burayı şöyle silebilir miyiz" . Baktım yapmıyor kendim elime bez alıyorum ona da "bakar mısın nasıl sileceğiz bunu?" diyorum elimden almasını bekliyorum alıyorlar genelde. bir de kullanmasını istemediğim bir bez ya da deterjan varsa o geleceği zaman bulamayacağı bir yere saklıyorum. Başında durmak lazım yoksa bir çok şey eksik ya da yanlış yapılıyor.

Aynen öyle maalesef. Teşekkür ederim.

Temizlik işine girenlerin heryeri temizleme görevi vardır. tuvalette dahil. Bu Temizlik işini yapan profesyonel yaklaşabilen az gerçekten.
bu bir meslek ve buna göre hareket etmeleri gerekiyor. Ev sahibi de çalışana saygılı olmalı . Karşılıklı saygı olmalı . Bu iş böyle. Aman şurası çok pismiş bilmemne yargılamak temizlikçinin görevi değil. Temizlemek onun görevi. Mesleklerine İyi sahip çıkarlarsa para kazanmaya devam ederler.
bizim ülkemizde bu işi yapan kadınlar istemeden yapıyorlar. Mecburiyetten genelde. Bunun etkisiyle bazıları pasif agrasif oluyorlar. Çok iyi davransanız bile öyle. dikkatli olmak lazım.

Evet maalesef, sohbet ederken konuşurken çok iyi ama pasif agresif olabilir, neden ben bu işi yapıyorum diye akla gelmeyecek şeyler dahi yapabilir.

Bende annemde aynı şekilde yüz göz olur maalesef sert olamıyorum.Fakat beğenmediğimde de çağırmıyorum.Annem de banyo küçük zaten kurutma ve çamaşır makinesi var dibinde su atma demesine ragmen yine su atıp durmuş duşakabine bizde bir daha çağırmadık.

Bizimki de öyle çamaşır makinesinin üstündkei fayansı temizlemek için gözümün önünde kovayla su attı şok oldum fiş falan var orda yani.

Ic kısimlar derken kapağı demiyorsunuzdur sanırım orada sünger ile degil fırça ile temizlenir ama bunu o kadına bırakmanız ne acı
banyoyu,wc 'yi çamaşır suyuyla temizler gelen kadin tamam ama o şekilde olmamali
Nasıl olsa parasını veriyorum yapsin diye nasıl yanlış bi dusunce

Neresi acı ya her geldiğinde fırçayla içini sürter,süngerle de oturulan yerin iç kısımlarını sürter, işi bu zaten nedne drama çevirdiniz?Tuvalette öyle pislikler olmaz normalde, annem ameliyat olmuştu onla ilgileniyordum ve eve geçtik direk onu çağırdım bakamadım klozete falan yani. Ekstrem bir durumdu ve söyledim ev bu sefer fazla pis kusura bakma bir aydır hastaneydik, gelen gidenler benim evde kaldı ne durumda kontrol edemedim dedim, tamam abla hallederim dedi. Ki her zaman benim evi över, maşallah hiç kirlenmiyor ben temiz evi temizliyorum diye. İlk defa birazcık fazla pis haliyle karşılaşmıştır evin
B.k içinde bırakmıyorum klozeti heralde.

Aynı dertte muzdaripim. İşini hakkıyla yapanı bulmak zor. Herşeyi de söylemeye ben utanıyorum yaa. Son 1 yıldır temizlikçi alıyorum. 4 kişiyi denedim.yok olmuyor. Artık sadece büyük temizlik için çağırıcam camları siler koltukları mutfak dolaplarını kapıları siler. Diğerlerini yine ben yaparım.

Yapmaya vaktim olsa da kendim yapsam keşke çalışıyorum.

Ben mutfak cam avize kapi yer silme odalarda cam kapi yer silme toz alma tul asma ve wc banyo balkon yaptiriyorum mutfak dolaplarini elletmem tezgahida bana o ikisi fazla geliyor ancak yetisiyor o yuzden sordum

Robot süpürge alın en mantıklısı 😊 tuvaleti de herkes çıkarken kendi fırçalamalı. Yardımcı geliyor diye nokta nokta orda durması imkansız benim evde. Eşime söyledim cif döküp yapmak zor değil. Ama dediğim gibi en yakın zamanda robot süpürge almak ilk işim olacak. Gerisi zaten basit. Vakit kalmazsa camlar ve mutfak için arada çağırırsınız.

Tuvalette öyle pislikler olmaz normalde, annem ameliyat olmuştu onla ilgileniyordum ve eve geçtik direk onu çağırdım bakamadım klozete falan yani. Ekstrem bir durumdu ve söyledim ev bu sefer fazla pis kusura bakma bir aydır hastaneydik, gelen gidenler benim evde kaldı ne durumda kontrol edemedim dedim, tamam abla hallederim dedi. Ki her zaman benim evi över, maşallah hiç kirlenmiyor ben temiz evi temizliyorum diye. İlk defa birazcık fazla pis haliyle karşılaşmıştır evin. Kadın gelmeden evi derleyip toparlayanlardanım bende :)

Maalesef iyi niyeti suistimal etmeyen insan, az...
Ben yillardir ara ara temizlik icin yardimci alirim. Ancak referansla alirim.
Hepsinden de cok memnun kalmisimdir.
Yalniz eve ve kendi duzenime alismalari, 2 seferi buluyor. Bu noktada sabirli olmak lazim.
Bugun bende de temizlik vardi. 6 yildir geliyor. Aldigi parayi son kurusuna kadar hak ediyor. Temizlikten sonra begenmedigim bir sey varsa, mutlaka uyaririm. Ki artik hic gerek kalmadi...
Muhabbete dalmasin diye, is yaptigi yerlerde durmam. Tam gunse ogle yemegini mutlaka veririm. Sabah cok erken geldigi icin kahvalti da veririm. 15 dk.dan fazla masada oturmaz. Bir de ulasabilecegi yere kuruyemis veya meyve koyarim. Temizlik cok enerji harcatiyor, enerjisini bu sekilde toplar.
Temizlikci bana hayir icin gelmiyor, ben temizlikciyi hayir olsun diye cagirmiyorum. Bu bir is! Her iste oldugu gibi ciddiyet gerektirir.
Allah iyi niyetli insanlarla karsilastirsin.🤲

Ankara'da mısınız? Öyleyse kadının numarasını alabilir miyim?
Benimki 1 senedir geliyor.Hep annem başında dururdu bu sefer pek ilgilenemedik hemen boşlamış sağolsun. Beğenmediğiniz şey olduğunda nasıl uyarıyorsunuz? Benimki kontrol edemeden anında giyinip çıkıyor evden?
Ben de öyle yarım günse kahvaltı, tam günse yemek mutlaka veriyorum. Suyu vs si eksik etmiyorum.

Sözle çok anlamıyorlar, anlasalar bile çoğunun işine gelmiyor.
Size tavsiyem yazın, çok ciddiyim yazıp yapıştırın duvara.
Mutfakta yapılacaklar, ya da yapılmasını istemedikleriniz gibi.
Bunu evin her odasına yapabilirsiniz.
Klozet için de fırça alın , süngerle olmaz el teması hijyenik değil.

Yzıyodum zaten ama 1 sene olduğu için öğrenmiştir artık diye bırakmıştım.
İçini fırçayla yapıyor zaten, ama oturulan yerin alt kısmını süngerle sürtüyordu eline eldiven veriyorum tabi.

Işte bu yüzden kadın filan tutmuyorum. Çalışan bayanım ve bebeğim var. Kendi temizliğimi kendim yapıyorum için rahat olmadiktan sonra para verip de arkasını topladıktan sonra ne anlamı kalıyor ki.

Nasıl vakit buluyorsunuz? Benim çocuğum yok ama olmuyor gezmek tozmak istiyorum tmeizlik yapasım gelmiyor

Komik olan nedir?

Yanımda çalışan kadın böyle manasız konuşmuyor, hanımefendi klozeti sürtmek deyiminden türkçeme kadar laf etmiş, napsaydım?

pasif agresif olabilir, neden ben bu işi yapıyorum diye akla gelmeyecek şeyler dahi yapabilir.

Neresi acı ya her geldiğinde fırçayla içini sürter,süngerle de oturulan yerin iç kısımlarını sürter, işi bu zaten nedne drama çevirdiniz?Tuvalette öyle pislikler olmaz normalde, annem ameliyat olmuştu onla ilgileniyordum ve eve geçtik direk onu çağırdım bakamadım klozete falan yani. Ekstrem bir durumdu ve söyledim ev bu sefer fazla pis kusura bakma bir aydır hastaneydik, gelen gidenler benim evde kaldı ne durumda kontrol edemedim dedim, tamam abla hallederim dedi. Ki her zaman benim evi över, maşallah hiç kirlenmiyor ben temiz evi temizliyorum diye. İlk defa birazcık fazla pis haliyle karşılaşmıştır evin
B.k içinde bırakmıyorum klozeti heralde

klozetı surtmek yazdınız klozetı surtmek ıle klozetı temızlemek cıflemek arasında bır baglantı yok , gelen temızlıkcı klozetı surtmuyor yazdıgınızda nereye surtmuyor yahu derız , ıyı sılmemıs temızlememıs fırcalamamıs dersınız . klozetı surtmek bır deyım degıldır ayrıca

ayrıca
'' temızlık ısıyle ugrasanlar neden bu ısı yapıyorum dıye bır anda akla gelmeyecek ısler yapar ''demıssınız !
ne yapar mesela cantasındakı pompalıyı cıkarıp ates mı acar ?

komık olan ne demıssınız
gulen mı oldu kı ?

sıze ıyı forumlar. goz ardı edıyorum yazsanızda gormem.

Ben mutfak cam avize kapi yer silme odalarda cam kapi yer silme toz alma tul asma ve wc banyo balkon yaptiriyorum mutfak dolaplarini elletmem tezgahida bana o ikisi fazla geliyor ancak yetisiyor o yuzden sordum

Ben yarım gün alıyorum genelde, cam silme,perde yıkama vs yaptırmamıştım, Yaptığı sadece genel temizlik ama onu bile yarım yamalak yapmış.

klozetı surtmek yazdınız klozetı surtmek ıle klozetı temızlemek cıflemek arasında bır baglantı yok , gelen temızlıkcı klozetı surtmuyor yazdıgınızda nereye surtmuyor yahu derız , ıyı sılmemıs temızlememıs fırcalamamıs dersınız . klozetı surtmek bır deyım degıldır ayrıca

ayrıca
'' temızlık ısıyle ugrasanlar neden bu ısı yapıyorum dıye bır anda akla gelmeyecek ısler yapar ''demıssınız !
ne yapar mesela cantasındakı pompalıyı cıkarıp ates mı acar ?

komık olan ne demıssınız
gulen mı oldu kı ?

sıze ıyı forumlar. goz ardı edıyorum yazsanızda gormem.

Ahahaha siz yazmayın lütfen bu forumda klozeti sürtmek lafını tek anlamayacak kişi olabilirsiniz:KK70:

Benim elim cok agitdir, bu saydiklarinizi hayatta bir gunde bitiremem, o yuzden kimseden de beklemem.
Bence her seye dokunsun isteniyorsa biraz ustunkoru is kabul edilmeli, ince detayda temizlik isteniyorsa da istenen is sayisi azaltilmali.

Hayır aksine cam silme, kapı silme, perde koltuk yıkama vs yaptırmıyorum ki. Toz alacak, banyo tuvalet yıkanacak ve yer silincek,süpürülcek bu kadar. Mutfak dolaplarını bile sildirmedim. Yarım gün 5 saatte bu kadar işide yapamıcaksa 100 lirayı almıcak ozaman.

Ankara'da mısınız? Öyleyse kadının numarasını alabilir miyim?
Benimki 1 senedir geliyor.Hep annem başında dururdu bu sefer pek ilgilenemedik hemen boşlamış sağolsun. Beğenmediğiniz şey olduğunda nasıl uyarıyorsunuz? Benimki kontrol edemeden anında giyinip çıkıyor evden?
Ben de öyle yarım günse kahvaltı, tam günse yemek mutlaka veriyorum. Suyu vs si eksik etmiyorum.

Yzıyodum zaten ama 1 sene olduğu için öğrenmiştir artık diye bırakmıştım.
İçini fırçayla yapıyor zaten, ama oturulan yerin alt kısmını süngerle sürtüyordu eline eldiven veriyorum tabi.

Nasıl vakit buluyorsunuz? Benim çocuğum yok ama olmuyor gezmek tozmak istiyorum tmeizlik yapasım gelmiyor
Ankara'da degilim. Referansli temizlikci bulamiyorsaniz, isini duzgun yapan sirketlere basvurun. Aradaki iliskiyi de, ev sahibi-misafir iliskisine cevirmeyin. Beklentilerinizi saygili bir sekilde acikca belirtmekten cekinmeyin. Gelen kisilerin de makul isteklerini dikkate alin...

Hayır aksine cam silme, kapı silme, perde koltuk yıkama vs yaptırmıyorum ki. Toz alacak, banyo tuvalet yıkanacak ve yer silincek,süpürülcek bu kadar. Mutfak dolaplarını bile sildirmedim. Yarım gün 5 saatte bu kadar işide yapamıcaksa 100 lirayı almıcak ozaman.

Ben mutfak dolabi falan okudum yorumlarda, o kisim cok gelmisti.
Benim yardimcim da yarim gunde bunlari yapardi, duzenli geldigi icin de kendisi ayarlardi sirasini duzenini.
Neyse boyle bir dert var maalesef. Ya biraz gozunuz gormeyecek ya da kendiniz yapacaksiniz. Sirf bu sebeple cok cok iyi maddi geliri olan bir tanidigim artik ugrasmak istemiyorum deyip kendisi yapmaya basladi temizligini.

Ankara'da degilim. Referansli temizlikci bulamiyorsaniz, isini duzgun yapan sirketlere basvurun. Aradaki iliskiyi de, ev sahibi-misafir iliskisine cevirmeyin. Beklentilerinizi saygili bir sekilde acikca belirtmekten cekinmeyin. Gelen kisilerin de makul isteklerini dikkate alin...

Ben onun istediklerinden fazlasını verdim ona her zaman ama bu yaptığına çok kırıldım açıkçası, kimse enayi değil. Babasının hayrına yapmıyor ki fazla fazla parasını veriyorum. En iyisi şirket araştırayım ben.

Ben mutfak dolabi falan okudum yorumlarda, o kisim cok gelmisti.
Benim yardimcim da yarim gunde bunlari yapardi, duzenli geldigi icin de kendisi ayarlardi sirasini duzenini.
Neyse boyle bir dert var maalesef. Ya biraz gozunuz gormeyecek ya da kendiniz yapacaksiniz. Sirf bu sebeple cok cok iyi maddi geliri olan bir tanidigim artik ugrasmak istemiyorum deyip kendisi yapmaya basladi temizligini.

Hayır detaylı temzilik yaptırcaksam tam gün yada 2 gün alıyorum zaten. 2 gün tatilim var temizlikle harcamak istemiyorum ama iyi birini de bulamıyorum maalesef.

Oncelikle eve calismaya gelen kisiyle samimi olmaya gerek yok. Gelsin isini yapsın gitsin. Dinlenme zamanlarinda cay kahve verirsiniz yada aparatif seyler bu kadar koyu sohbet gereksiz.

Evim küçük ben kendim temizliyorum ama annem devamli yardımcı alir ve bir kere bile tuvaletini temizletmedi. Bilemiyorum tabi kadin temizleyeceğim dediyse temizlemeli ama benim esim bile tuvaletten çıkarken sprey cif döküp fırçaliyor. 5 dakikayi almaz orayı temizlemek bence yardımcı kadınlara bırakılmamalı tuvalet.

O temizlikten anlamıyor demekki .
Lavaboları muslukları bile en son kurular gider .
Sadece extra işler varsa onu söylerim .
Bugün fayans sil yada şu halıyı şu koltuğu sil gibi gibi.

Ben de torun bakiyordum, geldigimde gitmis oluyordu. Bir dahaki sefer geldiginde, acik acik soyluyordum. Deterjan kalintisindan rahatsiz oluyorum, lutfen iyi durula ve mutlaka kurula. Veya Gecen sefer havlupani sanirim unutmussun, bu kez silmeyi unutma...Veya sart surt benim icin onemlidir, bezleri dedigim sekilde, dedigim yerlerde kullan gibi. Yasimin ve tatli-sert mizaciminda etkisi mutlaka vardir. Yarim saat fazla kalsa, ayrica ucreti de fazla veririm.

Ben memnun olmadigim yerleri açık açık söylüyorum üstelik baya da samimiyiz..bozulacak birşey yok ki bunda.olmadi şurası sana zahmet birdaha üstünden geçiver diyorum oda tamam pardon diyor ve yapıyor.
Sert olmak zorunda değilsiniz bunun için,sonuçta oda bir insan temizliğe geliyor diye iki kahve icmeyle yuz göz olmazsınız korkmayın.
Sadece nazik ve tatlı bir dille konusun yeter

İyi bir temizlikçi bulmak çok zor . İlk basta cok güzel yapıp sonra hiç doğru dürüst temizlemeyen çok kişi var. Bu konuda bir tavsiye bulunamıyacağım malasef
Aynen katılıyorum size bazen kendimi sorguluyorum benim mi beklentim çok diye.Fakat o kadar para veriyoruz diye düşünüyorum sonra

X