Evililik teklifi almadan evlilik

Evlilik teklifi diye bahsettiginiz sey organizasyona yaptirilan gosteris icin yapilan uc bes dokuk seyse yok, yuzuk de yoktu... gayet beklemedigim bir zamanda hic hazirliksiz teklif etti, alyansimizi takti, o anin heyecani hala yuregimi oynatir, tadi damagimda o anin, sehirlerarasi otobusteydik yaw :)) .
Aileleri beraber tatil yaptirarak tanistirdik, tatilde elimize takvim aldik, bir gun sectik; seneye su gun dugun olacak kendinizi hazirlayin dedik ve bitti.. 5 yil sonra bir gun: " evlenirken alamadim karicim, tek tasini gule gule tak" diye hediye aldi..

Cok tatli 😍😍😍 boyle hikayeleri seviyorum.

sevgiliyken demiştim ki benim eniştem evlilik teklif etmeden ablamla evlendi demiştim. sevgilim de ya öyle şey mi olur ne kadar saçma bu çok özel bişey benim öyle hayallerim var ki demişti. çok özel bir gün olacak demişti. geçen sene teklif edemeden evlendik pandemiyi bahane etti yoksa yapardım diyor 🤣 cidden biraz hızlı evlendik ama benim beklentim büyük değildi ikimiz arasında bile olurdu diye bazen başına kalkmıyor değilim

Isteme nişan oldu sordum mesela neden evlenme teklifi etmedin diye organizasyon yapacak kimseyi bulamadım dedi bana cevap olarak.
Şimdi adam teklif etse, evet diyeceğinizden emin ki kapınıza gelip istemiş sizi di mi?

Cevabından %100 emin olduğun soruları sormak bana komik geliyor.

Eskiden böyle şeyler var mıydı? Biraz tek taş pazarlaması, amerikan filmlerinden özenti gibi sanki evlilik teklifleri. Hele bir de bunun için ciddi bir organizasyon...ne bileyim, bana yapılsa cidden gülerim..ama herkesin kendi sevdiği şey kendine has sanırım.

Son düzenleme:
Etmedi ama evlendik :KK70:
ben sevmem pek öyle şeyleri ama herkes için farklı kıymeti olabilir.
Açıkçası ilişkimiz liseden beri sürüyordu sonu zaten evlilikti hani evlenince şöyle böyle olur diye konuşunca vakit geldi oldu :-) soru belli cevap belli hesabı.
Eğer böyle şeyleri seviyor, bekliyorsanız da karşı tarafın bilmesi önemli diye düşünüyorum.

Ya bu çok net evlilik teklifi almadan evlenir mısınız neden bu tarz şeylere çok önem veriyorum
Evlilik teklifi aldım ama bana sorarsan çok da önemli mi bilmiyorum.. E zaten bu adamla evlencez diye oynaştık gezdik tozduk 🤣

Ama ne bilim yine de olması lazım gibi🤔Zaten adamlar hayatı boyunca böyle bizim için özel çaba gösterdikleri günleri sayılıdır.. Bu kadarını bize yaşatsınlar diye düşündüm şuan..Ama yine de Evlilik teklifi almasaydım çok da sorun etmezdim gibi..

Ne yazdım bende anlayamadım ama öyle işte...

Evlilik teklifini nişanimizdan bir gun sonra almistim 🤣 nişanimizi yaptik sonraki gun kutlamak icin gezmeye gitmistik orda esim yuzuk cikarip evlilik teklif etmisti nisan oncesi hazirliklardan firsat bulamadigini ozel bi an olmasini istedigi icinde nişandan sonraya biraktigini soylemisti.. o zmn acikcasi teklifin olup olmamasini umursamamistim ama simdi dusununce sanirim hic evlilik teklif etmeden evlenmis olsam icimde dert olarak kalabilirdi gec yapmis ama iyi ki de yapmis gzl bi hatira oluyo geri bakinca o teklif.

Bu olay kişiden kişiye göre değişir değerli olmakla alakası olmayabilir tam olarak ama erkek kadının önemsediğini biliyorsa çok abartı olmadan da olsa yapmalıdır benim görüşüme göre , ben yapmasaydı şahsen çok üzülürdüm iki kez evlenme teklifi aldım birinde tüm süprizi mahvettim 😅 ikincide biliyordum haberdar şekilde oldu kız kulesi önünde yatta gerçekleşti kendisi bu şekilde istedi ayarlamış tüm ince detayına kadar fakat normal şekilde bir organizasyon olmadan da etse zaten kabulüm olurdu gene mutlu olurdum :) önemli olan karşı tarafın isteğini bilip bütçeye göre birşeyler yapmaktır bence

Evli degilim ama ben biriyle evlilik yolunda ilerliyorsam ondan ayrıca bir teklif yapmasını beklemezdim
Zaten nişan yüzüğü alınıyor, aileler bir araya geliyor düğünü vs organizasyonu yapılıyor eee teklif olsa ne olmasa ne zaten adam evlilik yolunda gidiyor :) cok takilacak bir durum olarak görmüyorum ama herkes farkli tabii. Beklentisi olan da var olmayan da ben olmayanlardanım.

Ya bu çok net evlilik teklifi almadan evlenir mısınız neden bu tarz şeylere çok önem veriyorum
Evlilik konuşulmuşsa evlilik planlanmışsa, üstüne evlilik teklifi beklemek saçma geliyor. Ancak evlilik hiç konuşulmamış hiç planlanmamışsa, bir anda gelen evlilik teklifi çok heyecanlandıran bir şey olabilir. Onun dışında zaten evlenmeye karar verilmişse, bir teklif hazırlayıp organizasyon yapıp teklif almanın bir heyecanı olmaz ki. Gerçi şimdilerde illa ki sosyal medyada paylaşılsın diye herkes bir teklif organizasyonu yapıyor. Herkesin kendi tercihi

Evli degilim ama ben biriyle evlilik yolunda ilerliyorsam ondan ayrıca bir teklif yapmasını beklemezdim
Zaten nişan yüzüğü alınıyor, aileler bir araya geliyor düğünü vs organizasyonu yapılıyor eee teklif olsa ne olmasa ne zaten adam evlilik yolunda gidiyor :) cok takilacak bir durum olarak görmüyorum ama herkes farkli tabii. Beklentisi olan da var olmayan da ben olmayanlardanım.
Bu yüzden evlenemiyoruz 😂
Beklemek lazım belki de

Sizin evlilik teklifi adı altındaki beklentiniz ne

böyle yüzükler alsın yerlere diz çöksün gibi bir şeyler mi

İllede sürprizli olsun, bir yerlerde pankartları açsın önüne gül döksün minik minik mumları yaksın vs vs mi

Eşimle bir gün birlikte yaşadığımız evimizde oturuyorduk

Döndü bana “evlen benle” dedi, sayılır mı evlenme teklifi

Neden evlenme teklifi erkeğin sorumluluğu hani eştik eşittik

neden o isteyecek kadın da atıl olarak bunu kabul edecek

Söz nişan vs aşamasına gelmiş ilişkilerde bir de evlilik teklifi bence gereksiz zaten teklif edilmiş kabul edilmiş sözler nişanlar takılmış

Bir arkadasim bir gun bir yere davet etti. Meger o gun evlilik teklif edilecekmis, kalabalik olsun istiyormus. Yani bizler konu mankeni olarak gitmisiz. Hayatimda gordugum en yapmacik evlilik teklifiydi. Sanki bir senaryoyu oynuyor gibiydiler. Zaten hersey hazirlanmis. Kuafore gidilmis. Pasta alinmis. Cicekler yaptirilmis. Kizin da herseyden haberi var. Evlilik teklifi supriz olmali bana gore. Spontane olmali. Dogal olmali. Biz kafede otururken cocuk yerinden kalkti gitti, bir mikrofon eline aldi. Herkesin icinde " benimle evlenir misin" dedi. Bu arada kizin diger arkadasi da herseyi kameraya cekiyor. Bizler de izliyoruz. Neyse cocuk teklif etti. Kiz evet dedi. Birden havada konfetiler ucustu. Aninda pasta geldi, kesildi. Kizimiz bu olayi sosyal medyada whatsapp durumda her yerde paylasti. Ve kac kisi begenmis diye bakip takip etmekten anı yasayamadi. Ben boyle evlilik teklifi almak istemezdim. Dusunsenize bir cafedesiniz. Cafedeki calisanlar dahil herkesin haberi var. Musteriler haric. Sizin de haberiniz var. Herkesin icinde rolunu oynayan biriymis gibi size teklif ediliyor. Utanirdim ben. Yerin dibine gecerdim.
Evlilik teklifi sart degil bana gore ama bir erkek teklif etmek istiyorsa da yuzuk bile olmadan da edilebilir, mumkunse yere cokmeden, duygularini ifade ederek teklif edebilir, daha anlamli daha guzel olur kurgusal tekliften.

Son düzenleme:
X