Evililik teklifi almadan evlilik

Ben almadım mesel evlilik teklifi daha söylinirim 😁😁😁 bizim isteme olayı falan bir günde oldu eşim istemem de yoktu bile söze geldi o gelmeden yüzükler tektas falan ayarlandı o parasını ödedi iste izni yoktu çünkü yüzükler kesildikten snra dalga.gecer gibi diz çöktü al evlenme teklifi diye 🤪🤪🤪 Haa bir gün sevgiliyken arabanın icinde beni eve bırakacakken evlen benimle demişti o sayılır mı 🤣🤣🤣

ilişkimde en büyük pişmanlığım çevremin baskısından dolayı sevgilimden evlilik teklifi beklemek oldu. o teklifi aldım ve karakterimden ödün verdiğim için üzüldüm. böyle saçmalıkları hiçbir zaman da önemseyemiycem. iki insan birbirine sarılır ve evlenirler. evlenmeyi düşünmesek yıllarca sevgili olup gelecek planları niye yapalım biz bu adamlarla. herkesin hayatı oyun olmuş diz çöküp sanki biz hayır yanıtı vericekmişiz gibi formaliteden soru soruyolar. bişiyler değişmeli. yok beyaz gelinlik yok düğün yok kına.... boş beleş işler
Sence çevreden kaynaklı mi böyle oldum ki

Konu sahibi istediğini belirtmiş sevgiliisne
Hani istemese tamam zaten değer bunla biçilmez
Bence böyle bi istek geri çevilmemeli, pahalı olaylara da girmesine gerek yok, bir sahil kenarı, bir güneşin batışı, bir akşam yemeği eşiliğinde edecek özeni göstermemiş bence adam
Böyle şeyler ısmarlama olmaz. Konu sahibi dile getirdikten sonra teklif etse ne olur etmese ne olur. Ben istiyorum bana evlenme teklif et nedir yaa

Karşımdaki erkeğin samimiyeti önemli yoksa evlilik teklifi etmiş etmemiş çok tınlamam. Bu devirde gönülden seven birini bulmak çok zor bence. Bulursam da hiç önemsemem.
Haklisiniz aslında 2 yılda tek bi yanlışını görmedim. Iliskinin en başından,beri senle evleneceğim ciddiyim dedi durdu ve evleniyoruz da ne bilim yada çevrenin etkisinde kaldım.

Böyle şeyler ısmarlama olmaz. Konu sahibi dile getirdikten sonra teklif etse ne olur etmese ne olur. Ben istiyorum bana evlenme teklif et nedir yaa
Haklisiniz aslında 2 yılda tek bi yanlışını görmedim. Iliskinin en başından,beri senle evleneceğim ciddiyim dedi durdu ve evleniyoruz da ne bilim yada çevrenin etkisinde kaldım.

Evlilik teklifinin bu kadar önemli olduğunu düşünen , konuyu okuyan tüm kızlara kamu spotu olsun;
Evlilik teklifi istiyorsanız adam 'aileler şu gün gelsin, sen bizimkilere bugün tanış, söz söz şöyle olsun,düğün yaz olsun' falan derken lafını ağzına tikıp ' önce evlilik teklifi et, kabul edersem her şey hallolur,bunları konusuruz' diyin . Hiç plan yapmasına, yaza şu olur, kışa bu olur demesine izin vermeyin.
Evliliği gerçekten dusunenin yapacağı şey evlilik teklifi olur. Hem biraz gerilir de, daha anlamlı olur evetiniz.
Ama bizim kızlar genelde (benim arkadas cevrem ve KK'dan gözlemim) hevesli gibi daha adamı tanımadan 'benim niyetim ciddi' moduna giriyorlar, üç ay sevgili olup 'ailem seni soruyor' diye konuyu açıyorlar. Beraberken konuşmaktan en zevk aldıkları konu 'evlenince şöyle yapariz,böyle yaparız' oluyor. Sonra da evlilik teklifi bekliyorlar . Bana ilginç geliyor. Benim bildiğim iki sevgili iki sevgili gibi takılır, sonra bir evlilik teklifi olur ve aileler vs tanıştırılir,süreç başlar. Madem teklif önemli, teklif gelmeden sozlenmeyin olsun bitsin :21:

Saçma olan sizin fikriniz. Değer vermese neden evlensin. Evlilik teklifi almadım, 11 yıllık evliyim şükürler olsun çok mutluyum bir de evladımız var

20 li yaşlarımda evlilik teklifi çok önemli derdim. 30 lu yaşlarımda bunun aslında çok da önemli olmadığını, önemli olanın karşılıklı sevgi ve saygı olduğunu düşünüyorum.

Bir de böyle büyük büyük organizasyonlar değilde. Sade bir biçimde de edilebilir evlilik teklifi.

Hic konusulmadan evlilik teklifiyle cat diye gelinmesi beni cok rahatsız ediyo ya ne yani beyefendi artık evlenmek istiyo biz de onun istedigi zamana mı uycaz? Bence bu isin dogrusu zaten iliskinin evlilige gitcegi bellidir artık konusuluyordur bazı seyler o zaman gelsin teklif etsin iste. Ben onem veriyorum istiyorum da ama buyuk organizasyonlar vs degil. Bi yuzuk alsın gelsin bu zaten evlilik hazırlıklarını baslatalım artık demek. Yoksa yok yatta teklif yok arkadaslarla teklif falan bos

Bence olur, ben kendi fikrimi beyan ettim bir sakıncası yoksa, adam düşünememiş sevgilisi böyle şeylere önem vermiyor diye düşünüyordur belki, en azından öğrenip yapmamış oldu

Gerçekten size verdiği değeri evlilik teklifiyle mi ölçüyorsunuz? Bu kadar basit mi değer anlayışınız? Şaşırtıcı
Aynen bende size katılıyorum adamlar gelip ailenden Allah'ın emri peygamberin gavliyle diye istedikten sonra bir benimle evlenir misin denmesinin ne önemi var ki zaten evlenmek istemeseniz isteme felanda olmazdı 🤷

X