Evimizdeki kötü ruh hali sonucu yaşananlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.472
8.120
26
Selamlar kızlar. Ben pek iyi değilim. Eşim geçen ay işten ayrıldı tüm emeklerini hiçe sayıp yaşadığı kötü bir tartışma sonucu. Üstüne gitmişler kendini değersiz hissetmiş ayrıldı. Hala da atlatmış değil her fırsatta patronum böyle değildi diyor. Sonrasında önceden planlanan tatilimize gittik. Gittiğimizden beri totomuz doğrulmadı. Arabanın kapısını vurduk. Birden kapı kolu çıkmış 2000 TL. Tek maaşa düştük ve kurban bayramından kalan eksiyle beraber 70 bin kadar açığımız var. 35 binini altınla kapatacağız. Eşim geçen hafta işe başladı ama iyi değil. Alışma evresindeyim diyip duruyor. Yeni ortammış ait hissetmiyormuş. Ondan kaynaklı da daha da tahammülsüzleşti.
Gün içinde yemek yemiyor. Para gidermiş. Açlıktan su bile içesim gelmiyor diyor. Diğerleri yerken bakıyormuş. Parayı dert etmemesi gerektiğini toparlayacağımızı söylesemde her gün borçları düşünüyor. Cumartesi bi tartışma yaşandı. Çok geç çıktım işten bi yandan da o aç diye düşünüyorum kendiside yemek yemiş kardeşinde canı çekip bana beni almaya gelince söylediği için biraz sinirlendim. Seni düşünüyorum ben yediysen söylesene diye. Ben yükselince o da duygusal ben 1 haftadır ne çekiyorum biliyor musun dedi. Bizim için yemek bile yemiyorum diye saçma sapan konuştuk. Neyse öpüştük koklaştık öyle uzamaz zaten.
Dün nerdeydim bugün nerdeyim yıllar sonra toplu taşımayla gideceğim kimseyi tanımıyorum insanları tanımıyorum üstüme gelme desede evde en ufak birşey söylediğinde tutamıyorum kendimi. Ne bileyim bunu böyle koysaydın dediğinde bende bunaldım zaten sen koysaydın diyorum.
Dünde böyle birşey oldu. Küfür şiddet tarzı birşey yoktur bizde seslerde yükselmez. Gözlerim dolu dolu yazıyorum lütfen ona göre yorum yapar mısınız 🥹
Neyse eşime dün dikleştim biraz. Üzerimde de biraz gerginlik var neden bilmiyorum. Evde dağınıktı borçlar iş derken bunalmışım. Ben tepki gösterince eşimde yeter gelme üstüme diye bağırdı kapıya vurmuş sanırım tam görmedim arkam dönüktü. Sonra oturma odasına gitti. Bi süre gitmedim yanına ama korktum. Kapı çöp. Yanına gittim oturmuş koltukça üstü de çıplaktı gözleri kapalı ağlıyor. Açmadı gözlerini. Bekledm başında hareket etmedi. 2 3 saat boyunca. Gözleri ıpıslaktı. Su da içmedi elini yüzünüde yıkamadı. Kalk hadi yüzünü yıkayalım dedim konuştum sarıldım ama kötüydü.
Olay 4 gibi olduysa işte 7 gibi falan kalktı dolandı. Herşey üst üstte geliyor kapıda böyle oldu 10 bindir şimdi kapı napıcaz üstüme geliyorsun benim sürekli senin yüzünden oldu dedi. Uzatmadım tamam benim yüzümden dedim. Kapıya bakıp bakıp napıcaz şimdi paramız da yok diyor.
Çok şükür iyiyiz diyorum kirada değiliiz işe de başladın toparlayacağız ama neden bu ruh halinde bilmiyorum. Ben ne yapmalıyım gurur yapmayıp daha mı alttan almalıyım bilmiyorum. Senin psikolojin senin sorumluluğun diyip kestirp atmalımıyım bilmiyorum. Bazen bi gün önceden yemek yapıyorum yapma uğraşma yorma kendini diyor ama ertesi gün sabah 8 den beri aç kalıyor akşam ne yicez ben çıkıyorum saat 7 de.
İmtihan sanırım bilmiyorum. Yaşanması gerekiyor ya da onuda bilmiyorum. Belkide bizi güzel günler bekliyor o yüzden böyle bilmiyorum. Eşimle iyiyiz dün gel sarılalım iyi oluruz belki dedi. Kötü değiliz ki dedim. Birşeyler izledik uyuduk sarılarak. Evet destek oluyorum ama bu süreçte alttan da mı almalıyım ? Benimde canım var. Ya da kötü enerji kötüyü mü çekiyor ?

Selamlar kızlar. Ben pek iyi değilim. Eşim geçen ay işten ayrıldı tüm emeklerini hiçe sayıp yaşadığı kötü bir tartışma sonucu. Sonrasında önceden planlanan tatilimize gittik. Gittiğimizden beri totomuz doğrulmadı. Arabanın kapısını vurduk. Birden kapı kolu çıkmış 2000 TL. Tek maaşa düştük ve kurban bayramından kalan eksiyle beraber 70 bin kadar açığımız var. 35 binini altınla kapatacağız. Eşim geçen hafta işe başladı ama iyi değil. Alışma evresindeyim diyip duruyor. Yeni ortammış ait hissetmiyormuş. Ondan kaynaklı da daha da tahammülsüzleşti.
Gün içinde yemek yemiyor. Para gidermiş. Açlıktan su bile içesim gelmiyor diyor. Diğerleri yerken bakıyormuş. Parayı dert etmemesi gerektiğini toparlayacağımızı söylesemde her gün borçları düşünüyor. Cumartesi bi tartışma yaşandı. Çok geç çıktım işten bi yandan da o aç diye düşünüyorum kendiside yemek yemiş kardeşinde canı çekip bana beni almaya gelince söylediği için biraz sinirlendim. Seni düşünüyorum ben yediysen söylesene diye. Ben yükselince o da duygusal ben 1 haftadır ne çekiyorum biliyor musun dedi. Bizim için yemek bile yemiyorum diye saçma sapan konuştuk. Neyse öpüştük koklaştık öyle uzamaz zaten.
Dün nerdeydim bugün nerdeyim yıllar sonra toplu taşımayla gideceğim kimseyi tanımıyorum insanları tanımıyorum üstüme gelme desede evde en ufak birşey söylediğinde tutamıyorum kendimi. Ne bileyim bunu böyle koysaydın dediğinde bende bunaldım zaten sen koysaydın diyorum.
Dünde böyle birşey oldu. Küfür şiddet tarzı birşey yoktur bizde seslerde yükselmez. Gözlerim dolu dolu yazıyorum lütfen ona göre yorum yapar mısınız 🥹
Neyse eşime dün dikleştim biraz. Üzerimde de biraz gerginlik var neden bilmiyorum. Evde dağınıktı borçlar iş derken bunalmışım. Ben tepki gösterince eşimde yeter gelme üstüme diye bağırdı kapıya vurmuş sanırım tam görmedim arkam dönüktü. Sonra oturma odasına gitti. Bi süre gitmedim yanına ama korktum. Kapı çöp. Yanına gittim oturmuş koltukça üstü de çıplaktı gözleri kapalı ağlıyor. Açmadı gözlerini. Bekledm başında hareket etmedi. 2 3 saat boyunca. Gözleri ıpıslaktı. Su da içmedi elini yüzünüde yıkamadı. Kalk hadi yüzünü yıkayalım dedim konuştum sarıldım ama kötüydü.
Olay 4 gibi olduysa işte 7 gibi falan kalktı dolandı. Herşey üst üstte geliyor kapıda böyle oldu 10 bindir şimdi kapı napıcaz üstüme geliyorsun benim sürekli senin yüzünden oldu dedi. Uzatmadım tamam benim yüzümden dedim. Kapıya bakıp bakıp napıcaz şimdi paramız da yok diyor.
Çok şükür iyiyiz diyorum kirada değiliiz işe de başladın toparlayacağız ama neden bu ruh halinde bilmiyorum. Ben ne yapmalıyım gurur yapmayıp daha mı alttan almalıyım bilmiyorum. Senin psikolojin senin sorumluluğun diyip kestirp atmalımıyım bilmiyorum. Bazen bi gün önceden yemek yapıyorum yapma uğraşma yorma kendini diyor ama ertesi gün sabah 8 den beri aç kalıyor akşam ne yicez ben çıkıyorum saat 7 de.
İmtihan sanırım bilmiyorum. Yaşanması gerekiyor ya da onuda bilmiyorum. Belkide bizi güzel günler bekliyor o yüzden böyle bilmiyorum. Eşimle iyiyiz dün gel sarılalım iyi oluruz belki dedi. Kötü değiliz ki dedim. Birşeyler izledik uyuduk sarılarak. Evet destek oluyorum ama bu süreçte alttan da mı almalıyım ? Benimde canım var. Ya da kötü enerji kötüyü mü çekiyor ?

Eşin istemediği bir işte çalıştığı için maalesef bu durum böyle devam etme olasılığı yüksek. Erkekler iş konusunda rahatsız olunca bütün sinir stresini eve yansıtıyor maalesef. daha mutlu olacağı bir iş bulursa sizin için çok daha iyi olur

Isten ciktiktan sonra neden tatile gittiniz orasini anlamadim
Su an tatile gitmek en az 15 20binden basliyor oteller
Ayrica disarda yemiyorsa onceki aksamki yemekten bi kap goturup isyerinde yesin
Herkes yiyor ben bakiyorum demesi falan cok ilginc geldi
2 3 saat hareketsiz gozleri islak durdu oylece diyorsunuz koskoca adam biraz tuhaf ve depresif geldi hareketleri 😵‍💫

2 3 saat hareketsiz gozleri islak durdu oylece diyorsunuz koskoca adam biraz tuhaf ve depresif geldi hareketleri 😵‍💫

ayrılı sonrasında 2 ay önce planlanan bir tatilimiz vardı iptal edemedik komple parayı alıyorlardı açıkcasıda vardır bir hayır gidelim tüm sene çalışıyoruz 5 gün biryere gitmek hakkımız dedik.

Eşin istemediği bir işte çalıştığı için maalesef bu durum böyle devam etme olasılığı yüksek. Erkekler iş konusunda rahatsız olunca bütün sinir stresini eve yansıtıyor maalesef. daha mutlu olacağı bir iş bulursa sizin için çok daha iyi olur
Aslında iyi işi. Bugün daha iyiyim alışıyorum dedi. İşinden memnun alışma psikolojisindeyim bana biraz izin ver dedi. Yandaki dükkanları tanımıyorum insanları bilmiyorum diyor.

Eşiniz kendini sıkışmış hissediyor. Çok bunalmış okurken etkilendim. Acaba kısa kaçamaklar yapsanız olur mu? Günübirlik piknik veya sahilde uzun yürüyüş tarzı şeyler. İkinize de iy gelir.

Aç kalmasina üzüldüm ya. Evden yemek koysanız yemez mi? Hazır börek olur, basit poğaça tarzı olur, akşamdan kalan yemek olur yazık ya. Tüm gün aç durulur mu? Hep onun gerginliği.
Bitanem durulmaz. O kadar üzülüyorum ki. Yiyemem nasıl yiyim ki dolap yok diyor. Koyduğumuda kahvaltıda arabada yiyormuş. Ee öğlen? Karttan harciyoruz boşver yemeği diyor. Akşam geldiğinde yiyor işte. O yüzden de onun gerginliği sanırım. Ben bizim için aç kalıyorum yazık yapma diyip durdu.

Bitanem durulmaz. O kadar üzülüyorum ki. Yiyemem nasıl yiyim ki dolap yok diyor. Koyduğumuda kahvaltıda arabada yiyormuş. Ee öğlen? Karttan harciyoruz boşver yemeği diyor. Akşam geldiğinde yiyor işte. O yüzden de onun gerginliği sanırım. Ben bizim için aç kalıyorum yazık yapma diyip durdu.
Ablacjm hint fakiri gibi ac gezip bizim icin yapiyorum falan sacma degil mi sence de biraz? Insan bi sise su bi poaca alir gene ac kalmaz.

Bilmiyorum ki inanın normalde hiç böyle görmedim. Üstüne gidince söyledi onları normalde bişey olmaz derdi. Açmadı da elini git dedi sadece. Normalde de öyle bekliyormuş odaya girdiğimde o haldeydi.

Kotu enerji değil de Iki tane duygularini asiri yaşayan insanin evliliğini okudum. Fazla duygusal erkeklerden hep korkardim. 😀

Ikinizde asiri hassassnz, eşiniz de baya nazli olan bu.
nazlı evet. Kocan ilgi istiyor sevgi istiyor yeni işe başladım diyor. eee bende istiyorum.

Gitmek zorunda kaldık sözleşme gereği gitmediğimiz günlerinde parasını alıyorlardı.

Hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil. Bırakın şimdilik gururu Eşinize samimi bir şekilde destek olun.

İnanın ki her şey düzelecek bunu eşinize sık sık söyleyin. Siz çalışmıyorsanız hemen siz de iş bulup çalışın 70 bin 30 bin para değil halledilir.

Tabi önceliğiniz psikoloji ve sağlık olsun.

Pls: Çalışıyormuşsunuz bu bile iyi bir şey.. Toparlayacaksınız mutlaka.

Eşiniz kendini sıkışmış hissediyor. Çok bunalmış okurken etkilendim. Acaba kısa kaçamaklar yapsanız olur mu? Günübirlik piknik veya sahilde uzun yürüyüş tarzı şeyler. İkinize de iy gelir.
Dün istedi. Gidelimmi ben iyi değilim sahile faln dedi. Ev dağınıktı işlerimiz vardı gitmedik evi toplarken de böyle oldu.

Yaaa kıyamam.
Gençsiniz güzelsiniz o borçları kapatır edersiniz canınızı sıkmayın. Para için birbirinizi kırmaya değmez.
Biz de millet alın dedi diye tüm paramızı eski bir arabaya harcadık. aldımızdan beri masrafı kazası eksik olmadı. Sizin gibi çok sinirlendik. Bi tatile çıkalım dedik hesapta olmayan ödemelerle biz de sizin gibi eksilere düştük.
Yeter dedim altınları bozucam sanki durdukları yerde bize faydası olabiliyo da… enflasyonla eriyip bittiler zaten.
böyle iş konularında çok hırslıyım ama iyi bi çalışan olmana rağmen patronlar işten çıkarıyosa zaten eşiniz gibi bi çalışanı haketmiyolardır. Eşiniz daha iyi bir iş bulacaktır. Neyin iyi neyin kötü olduğunu bilemezsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X