evinize siz yokken giren kayınvalide

Ne yaptınız konu sahibi? Kayınvalideniz biraz düzeldi mi?

valla görmezden geliyorum şu aralar..
bişey yaptığında hemen aa ben sevdiğimden falan diye savunmaya geçiyor yoruldum artık. eşimde söylemekten atışmaktan bıktı yapma etme dokunma karışma demekten bıktık. anlamıyor kalbini kırmak istemiyoruz ama anlamıyor.
şuan da eskisi gibi düşünüp ona yoğunlaşmıyorum ne halin varsa gör diyorum ben tartışmadıkça o daha az inmeye başladı gibi hissediyorum bi kaç ay daha böyle sessiz kalcam.

Şu şekilde deneseniz hani evimi temizleyip misafirlere anlatıyor diye onun sevdiği birine yaşca yakın bunu anlatın oda bunu eleştirsin yaptığının doğru olmadığını söylese.Anlaşılan sizin söylemenizi önemsemiyor :KK12:

daha öncede yazdım kötü düşünmek istemiyorum kardeşim kendi annem evimdeyken nasıl rahatsam öyle olmak istiyorum diye..

ama düşünmekten DELİRİYORUM!!!

bir insan düşünün ki uyanır uyanmaz oğlunun evine gitsin ya yalvarıyorum size bana hekza bak belki şunun içindir diye mantıklı bişey söyleyin.

arıyor beni şuan senin evdeyim diyor. uyanır uyanmaz napıyosun diyorum hiç diyor.
sabah çıkarken evin kapılarını özellikle açık bırakıyorum inadıma kapıları kapıyor storlarını indiriyo kaldırıyor karışma ben nasıl bıraktıysam öyle kalsın diyorum omuz sallıyor.

eşime söylüyorum eskiden evinde yemek yapıyodu misafir çapırıyodu eşyaların yerini değiştiriyodu temizlik yapıyodu nolur şükret bırak girsin diyor.

stresten kanser olucam insan niye başkasının evine girer bakar hergün.. acayip şüphelenmeye başladım artıkı çünkü benim gözümde hiç bir mantıklı açıklaması yok bu durumun.

biri gelip bana evime girme dese o eve bir daha asla girmem. kapılarıma dokunma eşyalarımı elleme dese yine o eve girmem ama yok kadın bundan zevk alıyor.

bi kaç gün önce beni aradı tezgahta yemeklik gördüm aldım akşama yaparım dedi ben yapacaktım o yüzden çıkardım dedim işten gelcen uğraşma ben yaparım dedi kapattı. daha önce defalarca söyledim karışma mutfağıma girme yemek yapmak istiyorum kocama sen daha ne hala girip benim yemekliğimi alıyosun ?

eşime söyleyince hep fazlasını istiyosun hep fazlasını diyor.
abartıyomusum girerse girsinmiş..

eskiden eve biz evdeyken anahtarla giriyordu şimdi girmiyor şükürler olsun o zamanlar sinir hastası olmuştum korkuyorum yine aynı şeyleri hissetmekten çünkü mantıklı bi açıklaması yok bunun.

eşime kıyamıyorum adam öyle arada kalıyor ki bana hep iyi ol iyi ol düşünme eskisi gibi değil sadece bunun için bile şükret diyor. o öyle dedikçe ben iyice deliriyorum.
bir insan nasıl böyle saygısız olur aklım almıyor ya. bir de uyanır uyanmaz gidip o evde ne arıyor olabilirsin derdin ne ?

bazen 3-4 gün annesinin yanına gidiyor o zaman bana hayat ohh öyle güzel ki akşam yemeğe gitcez derdi yok kahveye inecek mi derdi yok sevişecekken kapı çalacak mı derdi yok yine bi tarafından sorun çıkartıp huzur bozacak mı derdi yok..

eskiden öyle severdim ki.. daha geçen gün buraya konu açtım kötü düşünmek istemiyorum diye ama ben iş yerinde her dk acaba evimde mi ne yapıyo ki eve girmesindeki amaç ne sürekli bunları düşünüyorum..
saygı sıfır.

ortaya pis çamaşırlarımı atsam ahh zavallı unutmuş zaar deyip kirli sepetine atar.. o kadar kendi kızı gibi görüyor. saf desem saf değil ama aynı şartlarda yetişmediğimizden dolayı bana anormal gelen ona normal geliyor. olan da zavallı eşime oluyor.
asıl anlamadığım hiç bir zaman anlamayacağım nasıl bu kadar lafı olayı unutup önemsemeyip daha hala evime girebiliyor..

anahtarı al kurtul demeyin öyle kolay olmuyor. eşim anahtarı asla almaz annesinden ona göre bu bi ihanet bile sayılabilir. annesi sınırları zaten koruyomuş.. nasıl korumaksa iyi niyetinden şüphem yok diyor aslında benimde yok ama taahammülümde yok kendi annem yapsa onu mahvederim bunada söylüyorum ama yok arkadaşım yoooook kadında bir gram gurur yok..
kin tutan biri değil olsa şimdiye kanlı bıçaklı olurduk benim o kadar kavgamdan lafımdan sonra.. ben ne yapacağımı ayağını evden nasıl keseceğimi şaşırdım artık. kendi kendimi hasta etcem düşünmekten.. ve tabi eşimide.. bi huzur yok evde..
Seni okadar iyi anlıyorum ki... burada keşke bendede kv olsada yemeğimi,temizliğimi yapsa diyenler var ama inanın ne temizlik ne yemek ne ütü hiçbişeyi gözü görmez konu sahibinin
Ben kendimden örnek vericem antalyada büyümüş birisi olarak istanbulda evlendik, eşimin anne ve babaları ayrı yaşıyorlar nikahları halen var
oturdukları bina aile binası amca,amcaoğulları,babanne ,dede gelinler çocuklar....
zamanında kendileri yaptırmışlar 4 katlı binayı son katıda kendilerine göre yaptımışlar oğlumuz evlenirse daireler yanyana olsun diye fakat dairelerin tek girişi var o girişten sonra iki ayrı daire var kafanız karıştı biliyorum ama yani tek giriş çıkış var
kv dairesi ayrı bizim ayrı idi fakat daire kapıları kesinlikle kilitlenmezdi bizler yatmadan yatmaya ayrılırdık bana sinir gelirdi ve bazen akşamları yemekten sonra benim dairenin kapısını kilitlerdim ama ne fayda salonun duvarından yumrukla duvara vururdu:KK62::KK62:ama benim umrumda olmazdı çünkü bazende kocamla başbaşa oturmayı isterdim en doğal hakkım olarak...
fazla uzatmıyım velasıl bizim binayı mütahite vediler biz 2 sene kiraya 3+1 eve çıktık ben başladım tabi benim düzenim benim evim fazla müdahele etme diye bu arada çalışıyordım kızımada bakıyordu eve gelince yemek derdim temizlik derdim olmuyordu allah razı olsun hakkını hiçbirzama yiyemem belli süre yapmayıp gene kendi bildiğini yapıyordu koltuk takımlarının yerini değiştirmeler mutfak dolaplarının içinin düzenini değiştirmeler falan filan yapma anne dedikçe tmm diyodu ama gene kendi bildiğini yapmaya devam
2 sene sonra bizim daireler bitince bize 3 daire kaldı bitane dubleks 2 tane 3+1 daire bende dedimki kadının maaşı yok zaten çalışıyorum kızıma o bakıyor biz dubleksin altında oturalım kv üstte otursun akşamdan akşama bişey olmaz 2 evin kirasınıda kv alsın yani yani bir kira yerine iki kira alalım dedim ....demez olaydım kv sadece geç saatlerde yatmaya gidiyor gece iner evde gezer haaa şunu unuttum bide eve taşınmadan önce karşıma aldım konuştum bak anne benim böyle bir düşüncem var ama alt kat benim üst kat senin evin olucak benim düzenime hiçbir şekilde karışmıcaksın bende seninkine gece yarıları sıkılıp evde dolaşmıcaksın ve buna benzeri şeyler yok ben dayanamam bunları yaparım dersen hiç beraber oturmaya gerek yok dedim tmm kızım çok mutlu oldum iyi düşünmüşsün dedi velasıl biz 1,5 sene oldu bizimki huyundan vazgeçmedi koltuların düzenini,çocuğun odasına mutfağa banyoya herşeye müdahele yapma ben senin düzenine karışmıyorum desemde yok duvar anlamıyor çok söylemem raağmen benim yatak odama girme lütfen orası benim özelim dememe rağmen yok gene girmeler en sonunda bir gün yatak odamı kilitleyip işe gittim akşam eve geldiğimde gözler ağlamaktan balon olmuştu noldu anne odayı kitlemişsin sanki bişeyin çalındıda kilitledin bende yooo daha önce söylememe rağmen halen odama giriyorsun istemiyorum girmeni dedim ogün bugündür yıkanan çamaşırları çamaşır sepetiyle odanın kapısının önüne bırakıyor ...bu arada özel çekmecelerimi falan kurcalamayı çok sever aşırı derecede meraklı:eek:
böyle kv gelinlerin evini kendi evi gibi görüyor ayrı gayrıları yok
senin evin benim de evim mantığı var ve aşırı meraklı oluyorlar seninlkide büyük ihtimalle bu yüzden sizin evden çıkmıyor senin evinde hak sahibi olduğuna inanıyor aynen benimki gibi
yani iş,çamaşır,temizlik ,yemek olmasın ben razıyım herşey bundan ibaret değil birde bazen akrabalara eee biz hep beraber değiliz yatmadan yatmaya ayrıyız :KK57:diyor bende istersen onuda birleştirelim adile naşit gibi gel aramızda yat istersen ayrımız gayrımız kalmasın diyorum gülüyor malesef böyle sana çok hak veriyorum birazcık olsun içimi dökmek istedim allah sanada kolaylık versin :confused:

Seni okadar iyi anlıyorum ki... burada keşke bendede kv olsada yemeğimi,temizliğimi yapsa diyenler var ama inanın ne temizlik ne yemek ne ütü hiçbişeyi gözü görmez konu sahibinin
Ben kendimden örnek vericem antalyada büyümüş birisi olarak istanbulda evlendik, eşimin anne ve babaları ayrı yaşıyorlar nikahları halen var
oturdukları bina aile binası amca,amcaoğulları,babanne ,dede gelinler çocuklar....
zamanında kendileri yaptırmışlar 4 katlı binayı son katıda kendilerine göre yaptımışlar oğlumuz evlenirse daireler yanyana olsun diye fakat dairelerin tek girişi var o girişten sonra iki ayrı daire var kafanız karıştı biliyorum ama yani tek giriş çıkış var
kv dairesi ayrı bizim ayrı idi fakat daire kapıları kesinlikle kilitlenmezdi bizler yatmadan yatmaya ayrılırdık bana sinir gelirdi ve bazen akşamları yemekten sonra benim dairenin kapısını kilitlerdim ama ne fayda salonun duvarından yumrukla duvara vururdu:KK62::KK62:ama benim umrumda olmazdı çünkü bazende kocamla başbaşa oturmayı isterdim en doğal hakkım olarak...
fazla uzatmıyım velasıl bizim binayı mütahite vediler biz 2 sene kiraya 3+1 eve çıktık ben başladım tabi benim düzenim benim evim fazla müdahele etme diye bu arada çalışıyordım kızımada bakıyordu eve gelince yemek derdim temizlik derdim olmuyordu allah razı olsun hakkını hiçbirzama yiyemem belli süre yapmayıp gene kendi bildiğini yapıyordu koltuk takımlarının yerini değiştirmeler mutfak dolaplarının içinin düzenini değiştirmeler falan filan yapma anne dedikçe tmm diyodu ama gene kendi bildiğini yapmaya devam
2 sene sonra bizim daireler bitince bize 3 daire kaldı bitane dubleks 2 tane 3+1 daire bende dedimki kadının maaşı yok zaten çalışıyorum kızıma o bakıyor biz dubleksin altında oturalım kv üstte otursun akşamdan akşama bişey olmaz 2 evin kirasınıda kv alsın yani yani bir kira yerine iki kira alalım dedim ....demez olaydım kv sadece geç saatlerde yatmaya gidiyor gece iner evde gezer haaa şunu unuttum bide eve taşınmadan önce karşıma aldım konuştum bak anne benim böyle bir düşüncem var ama alt kat benim üst kat senin evin olucak benim düzenime hiçbir şekilde karışmıcaksın bende seninkine gece yarıları sıkılıp evde dolaşmıcaksın ve buna benzeri şeyler yok ben dayanamam bunları yaparım dersen hiç beraber oturmaya gerek yok dedim tmm kızım çok mutlu oldum iyi düşünmüşsün dedi velasıl biz 1,5 sene oldu bizimki huyundan vazgeçmedi koltuların düzenini,çocuğun odasına mutfağa banyoya herşeye müdahele yapma ben senin düzenine karışmıyorum desemde yok duvar anlamıyor çok söylemem raağmen benim yatak odama girme lütfen orası benim özelim dememe rağmen yok gene girmeler en sonunda bir gün yatak odamı kilitleyip işe gittim akşam eve geldiğimde gözler ağlamaktan balon olmuştu noldu anne odayı kitlemişsin sanki bişeyin çalındıda kilitledin bende yooo daha önce söylememe rağmen halen odama giriyorsun istemiyorum girmeni dedim ogün bugündür yıkanan çamaşırları çamaşır sepetiyle odanın kapısının önüne bırakıyor ...bu arada özel çekmecelerimi falan kurcalamayı çok sever aşırı derecede meraklı:eek:
senin evin benim de evim mantığı var ve aşırı meraklı oluyorlar seninlkide büyük ihtimalle bu yüzden sizin evden çıkmıyor senin evinde hak sahibi olduğuna inanıyor aynen benimki gibi
yani iş,çamaşır,temizlik ,yemek olmasın ben razıyım herşey bundan ibaret değil birde bazen akrabalara eee biz hep beraber değiliz yatmadan yatmaya ayrıyız :KK57:diyor bende istersen onuda birleştirelim adile naşit gibi gel aramızda yat istersen ayrımız gayrımız kalmasın diyorum gülüyor malesef böyle sana çok hak veriyorum birazcık olsun içimi dökmek istedim allah sanada kolaylık versin :confused:
hala o evde misiniz. yok ya çekilmez. bakıcı temizlikçi tutulsun bin kat iyi. ben de istemem kimse temizlik yemek yapsın aman ya herkes kendi yerinde mutlu olsun. niye sinirlendiysem şimdi :)

hala o evde misiniz. yok ya çekilmez. bakıcı temizlikçi tutulsun bin kat iyi. ben de istemem kimse temizlik yemek yapsın aman ya herkes kendi yerinde mutlu olsun. niye sinirlendiysem şimdi :)
Malesef o evdeyim :KK43:ama bazende çok üzülüyorum kv çünkü içinde kötülük olmadığını biliyorum zaten ara merdiveni yazın iptal ettiricez bakalım o zaman nasıl olucak yaşayıp göreceğim ...

Söylüyorum benim evimi temizleme ben varsa yapılması gereken bişey akşamda olsun yapıyorum zaten ama dediğim gibi duvara konuş aynı:KK66:

Valla sizin yerinizde olsam çoktan gitmiş nalburdan kilitleri almış kendim değiştirmiş olurdum kocama da sadece birini verirdim annene verirsen bidaha değiştiririm derdim. Odaların kapılarını kilitleyin anahtarları yanınıza alın iyilikle çözülmez bu iş yani.

Peki neden bu kadar sıkıntıyı çekmeye devam ediyorsunuz?:KK64:

valla görmezden geliyorum şu aralar..
bişey yaptığında hemen aa ben sevdiğimden falan diye savunmaya geçiyor yoruldum artık. eşimde söylemekten atışmaktan bıktı yapma etme dokunma karışma demekten bıktık. anlamıyor kalbini kırmak istemiyoruz ama anlamıyor.
şuan da eskisi gibi düşünüp ona yoğunlaşmıyorum ne halin varsa gör diyorum ben tartışmadıkça o daha az inmeye başladı gibi hissediyorum bi kaç ay daha böyle sessiz kalcam.
çocuğunu bakmak için para isteyen kayınvalide.. evinizi kendi evinizi gibi hisseden kayınvalide sen neler çekiyosun valla kaynanadan..:)

çocuğunu bakmak için para isteyen kayınvalide.. evinizi kendi evinizi gibi hisseden kayınvalide sen neler çekiyosun valla kaynanadan..:)

yinede hiç kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum sadece biraz görmemiş kültür farkımız var o yüzden deyip hep susuyorum..
yapıyor yine yapacağını ben eve gelince eski haline getiriyorum bazen bağırıyorum kendi işine bak diye darılıyor kötü bişi mi yaptım falan diyor vicdanım sızlıyor ama yopk hiç değişmedi.. en baştan beri böyle.

Peki neden bu kadar sıkıntıyı çekmeye devam ediyorsunuz?:KK64:
Bazı şeyleri istediğiniz gibi yapamıyorsunuz malesef kızıma bakıyor o konuda kafam çok rahat bi çocuğa en iyi kim bakarki annane ve babanneden başka tabi bide dediğim gibi kv maaşı yok ayrı ev açsak tüm masrafları gene bize ait yani ev masrafları olucak bize iki katı hadi bunları da geçtim okuması yazması yok hastaneye bile yanlız gidemeyen insan yani yanlız yaşayabilecek bir kapasitesi yok bazen evet delirme noktasına geliyorum ama çoğunlukla artılarını görmeye çalışıyorum evet bende normal değilim belki takıntılı bi insanım mesela düzen takıntım var bunları görmemeye çalışıyorum yani vicdanımda el vermiyor açıkçası onu yanlız bırakmaya eee desene herşeyi hak ediyorsun ozaman konuşma müstahak bunlar sana diye :KK66:

yinede hiç kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum sadece biraz görmemiş kültür farkımız var o yüzden deyip hep susuyorum..
yapıyor yine yapacağını ben eve gelince eski haline getiriyorum bazen bağırıyorum kendi işine bak diye darılıyor kötü bişi mi yaptım falan diyor vicdanım sızlıyor ama yopk hiç değişmedi.. en baştan beri böyle.
sende kötü bişey yaptın deseydin degişirdi canim.

sende kötü bişey yaptın deseydin degişirdi canim.

ahh demez olur muyum neler diyorum küsüyor gidiyor 1 saat sonra elinde çekirdek kapıda beliriyor :KK53:
ona söylediklerimin 10 da 1 ni söylese bana bırak evine girmeyi yüzüne bakmam öyle gamsız.

ahh demez olur muyum neler diyorum küsüyor gidiyor 1 saat sonra elinde çekirdek kapıda beliriyor :KK53:
ona söylediklerimin 10 da 1 ni söylese bana bırak evine girmeyi yüzüne bakmam öyle gamsız.
en güzeli mesafeli olmak canim.. valla evinizin çilingirini degiştirin.. açmaz bi daha daha iyi :)

Bazı şeyleri istediğiniz gibi yapamıyorsunuz malesef kızıma bakıyor o konuda kafam çok rahat bi çocuğa en iyi kim bakarki annane ve babanneden başka tabi bide dediğim gibi kv maaşı yok ayrı ev açsak tüm masrafları gene bize ait yani ev masrafları olucak bize iki katı hadi bunları da geçtim okuması yazması yok hastaneye bile yanlız gidemeyen insan yani yanlız yaşayabilecek bir kapasitesi yok bazen evet delirme noktasına geliyorum ama çoğunlukla artılarını görmeye çalışıyorum evet bende normal değilim belki takıntılı bi insanım mesela düzen takıntım var bunları görmemeye çalışıyorum yani vicdanımda el vermiyor açıkçası onu yanlız bırakmaya eee desene herşeyi hak ediyorsun ozaman konuşma müstahak bunlar sana diye :KK66:

Bu iyilikleriniz inşalh karşılıksız kalmayacaktır.

benım kayınvalıdemde memleketten gelmişti ben doğum yaptıgımda... Bebegı saglık ocagına goturecegım gun yatak odamın kapısını kılıtledım. Biliyorum cunku girer kurcalar. nıtekım gırmeye yeltenmıs de. Anahtrı cevırdıgımde kapının hemen acılmasından anladım. Esımde kızdı ayıp kıtleme dıye, kilitlerken görmüş galıba ya da kayınvalıde demıs bılmıyorum. Bende bızım odamız salon degıl mutfak degıl, onun orada bır esyası yok, gırme tesebbusunde bulunmazsa kılıtlendıgını de anlamayacaktır dolayısıyla ayıp da olmayacaktır dedım kestı sesını.

ertesı gun anneme demıs kayınvalıdem. Ben boyle sey gormedım neden kılıtlıyor kı ben yabancı mıyım dıye. Şaka gıbı yaptıgı ayıbın farkında degıl. Anneme dedım kı neden senın ne ısın var odada esyan mı vardı da gırecektın dıye sormadın..? Dılımın ucuna geldı ama kırk yılda bır gelıyor kırmak ıstemedım, oglumun odası sanane der de bende sınırlenırım kırarım dıye demedım dedı.

Bır sonrakı gun yıne cıkmam ıcab ettı dısarı.. BU kez kılıtlemedım bılerek. Eve dondugumde cekmecelerım yarım acıktı. Gordun de ne oldu donlarımı yanı.. Kurcaladın da ne oldu terbıyesız kadın.

Bu da farklı bır versıyonu sızın konunuzun. ALlah ıslah etsın bu kayınaılelerı.............

X