Evlat Edinme evlat edinmek istiyorum ama..

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Tamam gel gitme bir yere barışalım hadi😄 zaten bu kadın daha önce ki konularda çocuk bakma ve eşi konusunda sorun yaşayan biriymiş bu çocuk sahiplenmesin

Durduk yere kızıyorsun tifi hanımcım ya tamam kusura bakma sende alındın isen ❤️ ben sadece devletin çocukları takip ettiğinden ve istihdam sağladığından bahsettim. Allah çocuk yuvasınında, koruyucu ailenin de, evlat edinen ailenin de hayırlısını versin o çocuklar için ben çok üzülüyorum ailelerinin çoğu keyfi çocuk yapıp sorumluluk bilince değiller bakamayıp veriyor yurda. O çocuklar gönülden yaralı başlıyorlar hayata. Kötü bakım ve şiddet gören aileden ise çocuk alınmasını çok doğru buluyorum ama. Keşke böyle insanlar anne baba olmasa.
Bazen de o öksüz çocuklar evlat edinen aileye uyum sağlayamıyor mümkün olduğunca bebekken evlat edinilmeliler ve gerekli yaşta gerçeği öğrenmeliler doktor eşliğinde vs aileler de devlet tarafından çok dikkatli seçilip takip edilmeli.
Mesajına katılıyorum. 🙏

Aylardır kızınızla ilgili konu üstüne konu açtınız. Çocuk, ergenlik sorunları yaşamaya başlamış, okulda mutsuz, evde mutsuz, anneye babaya bağırıyor arkadaş sıkıntısı yaşıyor. O olmadı biz de yenisini aldık mı diyeceksiniz? Çocuğunuzu psikoloğa götürdünüz mü, düzeldi mi biraz? Kızın dertlerine bir tane daha ekleyin. Ne çocuğa ne evcil hayvana doğru dürüst bakmıyorsunuz. Kediye ayrı kızınıza ayrı üzüldüm, sayfa sayfa yorum yazdım ama zahmet etmişim. Siz hayal aleminde yaşıyorsunuz. Bırakın da hiç çocuğu olmayan, fiziksel ruhsal sağlığıyla ilgilenip çok güzel bakacak insanlar alsın o çocukları.
Konuyla ne alakası var
bu tarz sorunları çoğu kişi yaşıyor.sanki bütün herkes dört dörtlük mü çocuk yetiştiriyor
benim kızımla yaşıt olan tanıdıklarıma danışıyorum onlarında benim kızımla aynı sorunları var.herkes gibi bizde bu süreci atlatıyoruz.
kedimizede çok iyi bakıyoruz hatta bana o kadar alıştıki kucağımdan hiç inmiyor.
öyle bir yazmışsınız ki sefil haldeyiz.çocuğum perişan durumda

Madem boyle dusunuyordunuz 3 cocuk dogurmak yerine evlat edinseydiniz. Kadinin ruh sagligi iyi degil bir cok uye yazmis daha kendi cocuguna duzgun bakamiyor ne evlat edinmesi heleki esi istemezken. Iki kisi istemedikce cocuk bile yapilmaz iki kisinin kararidir bu hangi utopyada yasiyorsunuz siz?
niye kendi çocuğuma doğru düzgün bakamayım ya yapmayın
Herkeste olan sorunları yaşıyoruz,dış gebelik yaşadım 1 buçuk sene önce o günden beri evet psikolojik olarak zor günler yaşadım ama hiç mi olmuyor yani insanın hayatında zor günleri
yakınını kaybedenler,sağlık sorunu yaşayanlar herkesin dönem dönem zorlandığı zamanlar olur.benimde öyle bir dönemim oldu
insana deli muamelesi yapmayın

İstemek kadar istememek de önemli ve saygı gösterilmesi gerekiyor. Eşiniz zamanında istemiş kabul etmemişsiniz. Ben çok istiyorum, kızıma kardeş olsun demek bencillik. Kızınız küçükken istiyormuş ama şimdi ergenlik başlangıcında. Benim iki yaş aralıklı ergen iki kızım var, bazen birbirlerini yiyorlar. Küçük çocuk ağlamasına gürültüsüne tahammülleri yok. Misafir geleceği zaman sakın çocuk benim odama girmesin diye tembihliyorlar.

Yaş geçtikçe tahammül azalıyor, adam belki de tekrar çocuk sorumluluğu istemiyordur ve haklı. Keşke bütün kimsesiz çocukları toplasam da hepsine anne olsam. Ama hayal aleminde yaşamanın anlamı yok. Eşim hayır derse asla o sorumluluğu alamam, ben tekrar anne olmak istiyorum diye eşimi de zorla baba yapmaya hakkım yok. Empati yapın, ya siz 2. çocuğu istemediğiniz zaman eşiniz bunu söyleseydi, çok istiyorum evlatlık alacağız deseydi?
eşim kendi çocuğu olmasını istiyor.1 tane çocuğumuz var çok şükür diyor.
eğer hiç olmasaydı o zaman alırdık diyor
benim sadece içimden geçen düşünceler,eşim istemeyince yapabileceğim birşey yok tabi

Hiç çocuğu olmayan birinin alması bana daha uygun geliyor 🙏🏻 çünkü bir öz çocuk var iki öz kardeş bile yeri gelip anlaşamıyor ne olursa olsun ufacık bile olsa eksik hissetme ihtimaline karşı ben alamazdım 🥺
Babamın ilk oğlu olan en büyük abim babamla sudan sebeple 2 sene konuşmadı babam ameliyat oldu gelmedi aramadı sormadı .... babamin boğazını deldiler... konuşamıyordu... abim 1 kere aramadı babam elinde telefon bekledi konusamayacakti ama arasın diye bekliyordu. Aramıyor diye notlarına yazdı yengemle konuştum abim ikna olmamış gene aramadı babamın cenazesine teşrif etti. Diğer abimle bayramdan bayrama konuşuyoruz. Öbür abim kendi halinde. Yani şunu diyeceğim her kardeş gerçekten kardeş olmuyor. Bazen olmasa da olur. Hatta belki daha iyi olur sinirleri bozulmaz insanin. O yüzden hayırlısı Allahtan

X