Evlendikten sonra gurbete giden ve ailesini çok özleyenler buraya..

Aılem Bursa da ben ıse ıstanbul da. Bu kadar yakın ama uzak olmak ınanın daha cok uzuyor ınsanı. Yurt dısında oldugum zamanlar, bu denlı ozlemıyordum. Ozlesem de bastırabılıyordum, mesafelerı bahane ederek. Oysa sımdı kı mesafe yok denecek kadar az, ama bu kez de ısımden dolayı aıleme hasret kalıyorum ):

Ailem antalya da ben ise 6 aydır evliyimve çok özlüyorum..Annemin beni koşulsuz şartsız olduğum gibi sevmesi..Koynunda uyumayı çok özlüyorum..

kızlar gerçekten çok özleniyor..
allah bize sabır versin..
öyle veya böyle mecbur alışmak zorundayız..
evlenirken bunu göze alıp evlendik...

Goze aldıgımız dogru da,
Kımı zaman ınsan kendını yapayalnız hıssedıyor.
Ozellıkle esıyle sorunları varsa.
Hayır, benım sorunum yok.
Fakat elbette tartıstgımız, darıldıgımız gunler oldu, olacaktır da...
ıste o zamanlar kendımı yapayalnız hıssedıyorum.
Su koca sehırde benım arkadasım, dostum, sevgılım olan tek bır ınsan var,
oda esım.
Esımın aılesını sevsem dahı, kendı aılem gıbı olamazlar hıc bır zaman.
Hıc bır zaman oturup gercek bır dostmus gıbı dertlesemem
Bu nedenle yolda yuruyen ıkı kız arkadası gorunce dahı ozenır oldum.

ailem Kırgızistanda ben Ankaradayım..önceleri oldukça zordu ancak şimdi işin içine teknoloji girince epey kolay oluyor,özlüyorsun elbet ne kadarda cam açıp msn den konuşsan ne kadarda sesini duysan özlüyorsun elbette..

Bende 1 yıllık evliyim ailemden uzaktayım çok zor oluyo eşim herşeyim oldu her modeli ona yükledim eşim arkadaşım annem babam kardeşim arkadaşım böyle olunca en ufak bişeyde daha çok yaralanıyo insan Allah hepimizin yardımcısı olsun tek sıkıntımız gurbet olsun inş. :2:

gerçekten çok zormuş evlendiğimin 2-3 ayı anlamadım ama şimdiiiii.hiç bilmediğim bi şehirde yapayalnızım.bi kocam var işte onunda yüzünü akşamdan akşama görüyorum.annemi çok özlüyorum bazen keşke hiç evlenmeseydim gelmeseydim buralara diyorumm:KK43:

gerçekten çok zormuş evlendiğimin 2-3 ayı anlamadım ama şimdiiiii.hiç bilmediğim bi şehirde yapayalnızım.bi kocam var işte onunda yüzünü akşamdan akşama görüyorum.annemi çok özlüyorum bazen keşke hiç evlenmeseydim gelmeseydim buralara diyorumm:KK43:

öyle deme dua et de sadece eşini görüyorsun :1ninca: eşinin ailesi ile birlikte olsan aynı bina da olsan emin ol o zorluklar öyle çok oluyor ki onlarla mücadele etmekten anneni bile özlemene fırsat kalmıyor..

kızlar bende kısmetse norveç'e gidicem evlilik dolayısıyla.şu an vize bekliyorum.hem aşkımın yanında olacağım için gitmeyi çok istiyorum,hem de ailemden uzak dilini bilmediğim bir ülkeye gideceğim için korkuyor ve üzülüyorum.aynı ülkede olup da farklı şehirde olanlar kendilerini gurbetçi görmesinler bence.beterin beteri var görüldüğü üzere..

kızlar bende kısmetse norveç'e gidicem evlilik dolayısıyla.şu an vize bekliyorum.hem aşkımın yanında olacağım için gitmeyi çok istiyorum,hem de ailemden uzak dilini bilmediğim bir ülkeye gideceğim için korkuyor ve üzülüyorum.aynı ülkede olup da farklı şehirde olanlar kendilerini gurbetçi görmesinler bence.beterin beteri var görüldüğü üzere..

Nasip kısmet..Aİlem antalya da ben istanbul da çok özlüyorum inan uzakta olunca neresi olursa olsun gurbet oluyor.. :sinifsinif:

Ayy okudum ve çok fena oldum :KK43:(
İstanbul'dan Iğdır'a gidicem, burada çok sosyal bir hayatım var 1 saatim bile boş geçmiyo diyebilirim.
Ama orada çok zorlanıcam :KK43:(

evlenmeden önce eşime dedimki aileme çok düşkünüm ve annem hasta.ayağıma terliğimi geçirip koşup yetişebileceğim bi yerde oturalım dedim.tamam dedi.annemin evinin 1 sokak aşağına taşındık ve evlendik.birkaç ay içinde babam işten çıkarıldı.55 yaşında başka iş de bulamadı.tanıdıklar vasıtasıyla bir iş buldu ve çok çok fazla borcu olduğu için burdaki yani istanbuldaki evi boşaltmak zorunda kaldılar.taaaa erzincana taşındılar.önceleri annem arasıra benle kalıyodu.şimdi ise babam kalp hastası.artık onu yalnız bırakamıyo.bayramdan bayrama görebiliyorum ailemi.evleneli nerdeyse 2 sene olucak.hala aşılamadım.uçağa biniyosun 1,5 saat sonra ordasın nolucak diyo insanlar.neye yarar uçak.Acil bişey olduğunda yada çok ihtiyaç duyduğun bi anda koşup gidemedikten sonra..

yaş kemale erdikçe anlıyorum ki çok zorunlu olmadıkça gurbette yaşamak olayı gerçekten zor ve gerçekten anlamsız... zamanında ben de yaşadım hatta hep gözüm dışarılardaydı bile diyebilirim ama aile sıcaklığı,desteği,sevgisi,yakınlığı hiçbirşeye değişilmez....tabiki zorunlu durumlar ve tercihler hariç....

Ben en çok çocuğum olunca anladım gurbetin ne olduğunu, burada kızımı emanet edebileceğim kimsem yok. Doğru dürüst görüştüğüm arkadaşım da yok çok zor çoook :KK43:

Ben istanbul'dan Siirt'e geldim :) Gurbet nedir çok iyi öğrendim. Sagolsun şartlar herşeyi ögretiyor :)

Ben en çok çocuğum olunca anladım gurbetin ne olduğunu, burada kızımı emanet edebileceğim kimsem yok. Doğru dürüst görüştüğüm arkadaşım da yok çok zor çoook :KK43:

aynen canım çocuğum olunca öğrendim bende.
işin oluyor emanet edecek kimsen yok...
bende adanadan malatyaya geldim.
gurbetlik gerçekten çok zor...
şimdi memleketimde olmak vardı.ahhh ahhh:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım nere olursa olsun arada yollar var...
gurbet gurbettir...
ha deyince çıkıp gidemiyoruz bizde...
anca tatillerde...

bende eş görevi gereği kayseriden bitlise geldim hem kendi ailemden hemde eşimin ailesinden uzaktayım
inanın çok zorr sosyal hayattan asosyal hayata geçmek canımı çok sıkıyor çok küçük biyer ve pekte sevemedim burayı

haftasonu olunca çocuğunu koluna takıp annesini ziyarete gidenleri görünce oturup ağlıyorum senağlama

kimse insana ailesi gibi yakın olmuyor burdada komşu var arkadaş var ama arada resmiyet olunca dayanılmaz oluyor yalnızlık rabbim sabır versin

X