Evlendikten sonra gurbete giden ve ailesini çok özleyenler buraya..

kızlar yazdıklarınızı okuyunca içim karardı, nasip olurda evlenirsem bende gurbete gideceğim, yazdıklarınızı okuyunca kendimi kötü hissettim.. Kendimi teselli ediyorum, gittiğim yerde kurslara giderim ,dini toplantılara katılırım falan diye, çünkü bende istanbuldan küçük bi yere gideceğim, buradaki kalabalığı, sosyalliği özleyeceğim... boşlukta kalmak istemiyorummafoldumben

Kizlar hepinizin yazilarini teker teker okudum,okudum ve agladim...2 sene oldu Azerbaycan Bakuden Konya-ya gelin geldim :KK43:(( Cok mutlu bi evliligim var sukur ,ama yalnizim cok yalnizim :KK43:((( Ben buyuk bi ailenin cocuguyum biz 5 kardesdik ama simdi onlarla sadece internet ve ya telefondan goruse biliyorum Annemin kokusunu OZLUYORUM :KK43:(((( Hamileyim ama mutlulugumun her anini paylasicak ne anam var ne ablam :KK43:(((( Seneye Nisanda Allah izin verirse dogum yapicam annem gele bilirmi ablam gele bilirmi bilmiyorum (calisiyorlar devlet memurular ).Kim istemez ki dogumdayken ailesi yaninda olsun???Benimkiler se buyuk bi ihtimal gelemicekler bile..
Burda bazi kizlar var Turkiyenin icinde sehir degisikliyi yapmislar GURBETDEYIZ diyolar ya biz NERDEYIZ o zaman ???
Arkadaslar sukr edin BETERIN BETERI VAR.......

Gurbeti ceken bilir...

Gurbet ne menem birseymis meger ne hasretlikmis , insanin icini kor misali yakarmis , ah gurbet ,ben sana nediyeyim , ne soyleyeyim de dindirsin ozlemimi , ne soyleyeyimde sakinlestirsin su gonlumu , ne telefonlar yetiyor hasreti dindirmeye , nede anilar , ahhh gurbet ben sana ne diyeyim...senağlama

3 sene oldu dunyanin bir ucuna geleli , ulkemi cok ozledim, mafoldumben
Sevdiklerimi , yemeklerini , denizini ,insanini en cokda bogaza karsi oturup bir cay birde simit yemeyi ,ezan sesini cok ama cok ozledim, sabahlari simitcinin sesini bile:KK3:
Ramazanlarda davulcunun sesini ozledim de ozledim iste:gitme:
Birde korkularim oldu bu gurbette :
Ya ailemde sevdiklerimi kaybedersem ya onlari birdaha goremez ve yanlarina gidemezsem?senağlamasenağlama
Ceken bilir arkadas ne soyleyeyim ....

Ayten Alpman nin bir sarkisi varya ..

Havasına suyuna taşına toprağına

Bin can feda bir tek dostuma

Her köşesi cennetim ezilir yanar içim

Bir başkadır benim memleketim

Ne guzel anlatiyor duygularimi..
Zor zor..turkbayragi

Kizlar hepinizin yazilarini teker teker okudum,okudum ve agladim...2 sene oldu Azerbaycan Bakuden Konya-ya gelin geldim :KK43:(( Cok mutlu bi evliligim var sukur ,ama yalnizim cok yalnizim :KK43:((( Ben buyuk bi ailenin cocuguyum biz 5 kardesdik ama simdi onlarla sadece internet ve ya telefondan goruse biliyorum Annemin kokusunu OZLUYORUM :KK43:(((( Hamileyim ama mutlulugumun her anini paylasicak ne anam var ne ablam :KK43:(((( Seneye Nisanda Allah izin verirse dogum yapicam annem gele bilirmi ablam gele bilirmi bilmiyorum (calisiyorlar devlet memurular ).Kim istemez ki dogumdayken ailesi yaninda olsun???Benimkiler se buyuk bi ihtimal gelemicekler bile..
Burda bazi kizlar var Turkiyenin icinde sehir degisikliyi yapmislar GURBETDEYIZ diyolar ya biz NERDEYIZ o zaman ???
Arkadaslar sukr edin BETERIN BETERI VAR.......

Canim benim seni cok ama cok iyi anliyorum ben de yasiyorum bunlari , allah saglikli birsekilde kucagina almayi nasibetsin yavrunu
:Saruboceq:, ben de gurbette dogum yaptim hic kimsem yoktu hic kimseyle paylasamadim mutlulugumu simdi on ay oldu bebegim dogali , internetten gorusebiliyorum ailemle ,bende cok yanlizim , insanin kendi memleketi gibi yok ,rabbim tez zamanda sevdiklerimize kavusmayi nasibetsin.:Saruboceq:
Yazimdada dedim ya ceken bilir ,cok zor..:teselli:

Deyirdin baharda goruserik biz,
Bahar geldi-kecdi sen gelmez oldun.
Daslar alib deydi sindi extimiz
Aylar iller kecdi sen gelmez oldun
Gozleyirem men, sen gelmez oldun

Deyirdin: ”qapina qonaram qush tek”,
Qushlar cex-cex vurdu, sen gelmez oldun
Yasamag esgiyle vecde geregdir
Quslar yuva vurdu, sen gelmez oldun
Zalim, yarim ne gelmez oldun!

Umarim dugularina tercuman olmusdur..
Sevgiyle kal ..a.s.

Son düzenleme:
bende annemi,turkiyeyi cok ozluyorum.bazen dayanamiyorumm.burada herkez ve hersey yabanci...

Canim benim seni cok ama cok iyi anliyorum ben de yasiyorum bunlari , allah saglikli birsekilde kucagina almayi nasibetsin yavrunu
:Saruboceq:, ben de gurbette dogum yaptim hic kimsem yoktu hic kimseyle paylasamadim mutlulugumu simdi on ay oldu bebegim dogali , internetten gorusebiliyorum ailemle ,bende cok yanlizim , insanin kendi memleketi gibi yok ,rabbim tez zamanda sevdiklerimize kavusmayi nasibetsin.:Saruboceq:
Yazimdada dedim ya ceken bilir ,cok zor..:teselli:

Deyirdin baharda goruserik biz,
Bahar geldi-kecdi sen gelmez oldun.
Daslar alib deydi sindi extimiz
Aylar iller kecdi sen gelmez oldun

Deyirdin: ”qapina qonaram qush tek”,
Qushlar cex-cex vurdu, sen gelmez oldun
Yasamag esgiyle vecde geregdir
Quslar yuva vurdu, sen gelmez oldun
Zalim, yarim ne gelmez oldun!

Umarim dugularina tercuman olmusdur..
Sevgiyle kal ..a.s.

Tesekkur ederim arkadaşım ....Biraz daha ağlatdın beni ama olsun....Allahım sanada sabır versin ve sağlık versin inşallah...Ben de internetden görüşüyorum ailemle evladın için dayan diyolar çocuk oldukdan sonra biraz diner özlemin diyorlar ama...Bu aşk bu sevgi bendeyken benim özlememem biraz zor.Her halde çocuk oldukdan sonra da çocuğa bakıp bakıp ağlarım artık...Ne bileyim Allahım hepimizin Yardımcısı olsun İnşallah...AĞLARSA ANAM AĞLAR GERİSİ YALAN AĞLAR ...
Allaha emanet ol arkadaşım..:gitme:

Tesekkur ederim arkadaşım ....Biraz daha ağlatdın beni ama olsun....Allahım sanada sabır versin ve sağlık versin inşallah...Ben de internetden görüşüyorum ailemle evladın için dayan diyolar çocuk oldukdan sonra biraz diner özlemin diyorlar ama...Bu aşk bu sevgi bendeyken benim özlememem biraz zor.Her halde çocuk oldukdan sonra da çocuğa bakıp bakıp ağlarım artık...Ne bileyim Allahım hepimizin Yardımcısı olsun İnşallah...AĞLARSA ANAM AĞLAR GERİSİ YALAN AĞLAR ...
Allaha emanet ol arkadaşım..:gitme:

Amin canim amin sagolasin ,sende allaha emanet ol:gitme:

Okudukca ben de cok kotu oluyorum .. Hamilelik hic cekilmiyor o zaman .. Zaten herseye agliyorum .. Annemii cokkk ozledimmmmm..

Hiçbir yorumu okumadan direk yazıcam, vallahi okumayada cesaret edemiyorum zaten..
Ben İstanbul da yasıyorum evlenince Isparta ya yerleşeceğim... İstanbul u sevmiyorum beni buraya baglayan aman aman özellikleri sevilesi şeyleri yok ..
Sadece geride annem babam kardeşim, bu 3lüyü özleyeceğim...

Yoksa Isparta da yasamak için kendime o cesareti görüyorum.
Ama bakıyorum adaptasyon sorunu illa ki yasarım elbet zorluklar olur ama prensime güveniyorum onu çok seviyorum...Musmutluyum ben :KK17:

Hadi bakalım az kaldı valla ...

bende 3 haftalık evliyim ve aile evime 7 saatlik mesafedeyim.çoook özlüyorum çoooookkk.ankara çok büyük çok soğuk bi şehir sevemedim burayı ben :KK43:(

Ben de İstanbul'da yaşıyordum,evlendim ve şimdi yurtdışındayım,buraya geleli yaklaşık 3 ay oldu,ailemi çook özlüyorum,sanki benim evim burası değil gibi,hala alışamadım,daha aileme kavuşmama 8 ay var :KK14:

Çook uzun süredir ayrıyım ben de ailemden.İlk başlarda çok ağlamıştım sürekli telefonda konuşuyorduk.Şimdi alıştım galiba.Bide benim annemin yanında hiç çocuğu yok.Hepsi başka bir ilde.Ben izin alıp oraya gittiğimde yapayalnız oluyoruz.Hepimizin aynı anda izin alıpta buluştuğu sadece bir kere olmuştu ve yine de iki kişi eksikti.

Gurbet gerçekten çok zormuş. Annem derdi de anlamazdım o da Balıkesir'den İstanbul'a gelmiş. Ben 4 senedir Eskişehirdeyim, İstanbul'dan geldim. Annem babam ayrı. Annem çalışıyor. Ben evlendikten 6 ay sonra kardeşim askere gitti annem 1.5 sene yapayalnız kald neyse geldi çalışıyor artık o da en azından yanında. Ama zaman geçtikçe daha çok koyuyor ben severek evlendim annemde sevdikten sonra gurbet olsun yeter ki mutlu ol dedi. Ama her an yanında olamıyorsun. Mesela kardeşim askerdeyken anneme stent takıldı hemen gidemedim çalışıyordum iki gün sonra ancak gittim yengem dayım yanındaydı. Biraz sesi bozuk gelse ben burda deliriyorum. Eşim sağolsun kardeşim askerdeyken her ay gönderdi. Bir ara çalışmadım yine her ay gittim 1 hafta kaldım 4 saat trenle ama işte ha dediiğine gidemiyorsun, sesi kötü gelse ne olduğunu bilmiyorsun. Şimdi bayramda gittik ve öğrendim ki karaciğer enzimleri yüksek çıkmış bana dememiş 1 hafta olmuş testler yapılmış tekrar tekrar onlar bekleniyor. İşten izinli evde şu anda. Bende tesadüfen öğrendim yoksa saklayacaklardı. Hepatit c riski var. Belki 6 ay 1 sene tedavi görecek iğnele haplar belki de daha ciddi birşey ve öyle bırakıp geldim. Meburum işe gelmem lazım, eşim var. Aklım hep onda yiyor mu içiyormu, sigara fazla içiyormu diye. Biliyorum ki takıyor kafasına ve ben yanında yokum. Günlerim berbat. Kardeşim dayım var ama kız evlat gibi olur mu. Ayrılmayı bile düşündüm bir an öğrenince gideyim yanına dedim. Ama eşime de yazık öle seviyor ki beni. Herşeyi yaparım bakarım yanımıza alırım primini öder dışardan emekli ederim diyor ama insan eti ağırdır sorun yaşarsam diye korkuyorum. Kaynanam laf eder canını sıkar diyorum. Çok zor çok yaşamayan bilemez.

Ne kadar zormuş gurbet, böyle olduğunu bilsem gelirmiydim hiç. Derdi olsa yoksun, derdi bırak özlesen, sarılmak istesen, yüreğin anne diye haykırsa bile yanında değil işte. Birde memlekete gidince kaynanam lütuf gibi göndermezmi anneme işte o dakika nefret ediyorum hayattan, sanki gidebilir miyim diyormuşum gibi. Benimde bir evladım var artık, daha zor oldu gelip gitmeler. Feryadımı duysan annem, mutsuzluğumu görsen alsan beni yanına inan bir dakika durmam gelirim.

X