Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dışardan gelen hep goze batan taraf oluyor. Tecrübeyle sabit.

Altlı üstlü bile kötü aile apartmanında 1 sene yaşadım şükür şimdi yurt dışındayız tatilde bile yetiyor hatta kayınvalide bile değil bizim kayınpeder sorunu oluyor en iyisi mümkün olduğunca uzak
Aynen öyle de kadıncagızda tekmiş ya en iyi altlı üstlü tavsiye edelim dedim yoksa ülke değil gezegen değiştirmek lazım bazı kv lere.. insallah şansına iyi bi kv gelirde bari 2. de yüzü güler 😔

Aynen öyle de kadıncagızda tekmiş ya en iyi altlı üstlü tavsiye edelim dedim yoksa ülke değil gezegen değiştirmek lazım bazı kv lere.. insallah şansına iyi bi kv gelirde bari 2. de yüzü güler 😔
Teşekkür ederim. Düşüneceğim biraz. Evlenmek zorunda değilim. Bilemiyorum. Kimi de karşına çıkıyor farklı sorunları oluyor muhakkak. Problemsiz mükemmel evlilik arayışı yoruyor. Ya da en iyisi evlenmemek.

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Olmazzz

Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem
Ustelık ilk Evlılıgının bitme sebebi kaynananken, kaynana ile yasamayı dusunuyorsun.
Tilkiye cesaretini ispat et demisler gıtmıs yavrusunu yemıs, sende ısrarla omrunden yiyeceksin yanı... Anladım.

Teşekkür ederim. Düşüneceğim biraz. Evlenmek zorunda değilim. Bilemiyorum. Kimi de karşına çıkıyor farklı sorunları oluyor muhakkak. Problemsiz mükemmel evlilik arayışı yoruyor. Ya da en iyisi evlenmemek.
Benm de evliliğim bu yüzden bitti acayip ağzım yandı bu konuda herkesin bi kriteri varsa benim de kriterim budur mesela..Rabbim iyi insanlarla karşılaştrsın önemli olan o yoksa dünyanın bi ucuna da gitsek kötü her zaman kötü

Yasaklar çıkmadan köye gittik. Köyde selbestlik varken yinede tekrar döndüm, eşimin işlerinden dolayı. Ne kadarda kv ve kb iyi olsalar, olmuyor arkadaşım. Eşimle bile cilvelesemiyorsun. Hep saklı gizli koklastik.. Arkadaşın annesiyle arada kalmasın diye herşeye evet diyeceksin.. Eee sen arada kalmamak için kim çaba gosterecek.. Eşinden beklicen oda sana beni araya sokma diyecek.🥴

Ve umarım doğru tercih yaparsınız. konuşmalarınız iyi niyetli biri olduğunuzu gösteriyor bana. iyi niyetinizin umarım karşılığını bulursunuz🏵
Çok teşekkür ederim. Sadece karşımda türlü mücadeleler vermiş bir anne, bir kadın olarak görüyorum. Ya evlenmekten vaz geçeceğim ya da ayrı ev önermeyeceğim. Ben de kendime bu iki seçeneği sunuyorum. Umarım hayırlı kararı alırım. 🙏🏻😱

Benm de evliliğim bu yüzden bitti acayip ağzım yandı bu konuda herkesin bi kriteri varsa benim de kriterim budur mesela..Rabbim iyi insanlarla karşılaştrsın önemli olan o yoksa dünyanın bi ucuna da gitsek kötü her zaman kötü
Aynı evde mi yaşıyordunuz?

Çok teşekkür ederim. Sadece karşımda türlü mücadeleler vermiş bir anne, bir kadın olarak görüyorum. Ya evlenmekten vaz geçeceğim ya da ayrı ev önermeyeceğim. Ben de kendime bu iki seçeneği sunuyorum. Umarım hayırlı kararı alırım. 🙏🏻😱
Butun anneler (istisnalar kaideyi bozmaz) evlatları ıcın calısır okutur buyutur. Annelik budur zaten. Kadının cocukları buyutmesı lutuf falan degıl. Dogurmus ve buyutmus. Tıpkı bizim annelerimiz gıbı.
Ustelık genc, elden ayaktan dusmemıs.
Ne gerek var gozde buyutmeye bu derece?

Aynı evde mi yaşıyordunuz?
Aynı evde kv,kp, elti çocuğu eşi,bi tane kücük görümce eşim çocugum ve ben..bizimki biraz fazlla absürddü aile kurma anlayışı yoktu tek anlayış evli mi evli.. Ben 5 yıl sabrettim baktım olmuyor nufusu azaltalm dedim :KK48: oğlumu aldm ayrldım diğerleri hala aynı düzen devam ediyolar..

Benim ağabeyim annemi bırakmadı ve yengemle beraber yaşıyorlar. ağabeyimde yengemde çalışıyor.annem evde 2 çocuğa bakıyor ev islerinide yapıyor, önlerine yemek koyuyor. annem onlarin elleri ayaklari gibi. severlerde birbirlerini ama illaki birbirlerine zıt düştükleri oldu ama idare edebildiler. karşınızda bencil olmayan ve empati kurabilen bir kadın varsa idare edebilirsiniz bence. ama zorluklar da olucak ne kadar düşünseniz de içlerine girmeden bilemiceksiniz malesef.

2.yi yapacağına adım gibi eminim

Aynı evde kv,kp, elti çocuğu eşi,bi tane kücük görümce eşim çocugum ve ben..bizimki biraz fazlla absürddü aile kurma anlayışı yoktu tek anlayış evli mi evli.. Ben 5 yıl sabrettim baktım olmuyor nufusu azaltalm dedim :KK48: oğlumu aldm ayrldım diğerleri hala aynı düzen devam ediyolar..
Çok geçmiş olsun. Üzüldüm adınıza😒

Kaynana iyi diyelim. Evinizde istediğiniz gibi rahat olamayacaksınız. Eş dost akraba misafir rahatça gelip gidemeyecek. Sakın ha uzak durun. En kötü aynı apartmanda oturun derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X