Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı mahallede oturun annesini yalnız bırakmak istemiyorsanız. Aynı ev ıı ııh. Babaannemi çok sevsem de anneme hep üzülmüşümdür keşke vaktinde kabul etmeseydi, babamların evine gelin gelmeseydi diye. Babaannem rahmetli oldu tabi ama yıllarca en çok kahrını annem çekti. Teyzemlerden birinde de aynısı oldu, kv ile yaşadı kadın ölene kadar çektirdi hep. Başka teyzem en baştan kabul etmedi ben aynı evde yaşamam dedi. O annemlerden büyük olmasına rağmen daha genç ve dinç kaldı, valla ben buna bağlıyorum 😅

Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem

Annen gibi olmaz ama arkadaşım.
Maalesef olmaz.
Bilmiyorum binde bir vardır öyle.
Çok şanslı biriyim dersen başka.

Çok şaşırdım doğrusu. 2. Evliliğini böyle bir riskle başlatmana konusunu bile artırmamalıydın.

Bende aynı evde yaşamanızın size mutluluk getirmeyeceğini düşünenlerdenim.Maddi ve manevi sizi sömürme durumu sözkonusu olur bence ... Kendisinin annesi sizde olduğu içinde gelen giden hiç eksik olmaz size düşende gelene çay kahve yemek pasta ...vb. hizmet işleri kalır ...Canınıza yazık

dünyanın en ıyı kvsıne sahıbım. aramızda 25 km kadar yol var. keşke aynı semt de oturabılseydık. onun bana benım ona bırcok yardımımz dokunurdu. ama eşım ıstemıyor.

aynı ev de olmaz da, aynın bına ya olumlu bakardım ben, tabı kı 5 yıllık evlılık sonrası tanıdıgım emın olduktan sonra soyluyorum bunu.

Ikinci evlilik mutsuzluk garantili, kaynana dünyanın en iyi insanı olsa dahi. Ikinci evliliğiniz sizin daha dikkatli olmanız gerekir. Ne gerek var bu strese girmeye. Insan yeri geliyor kendi annesi ile anlaşamıyor. Tekrar boşanmak istemiyorsanız bence hayır deyin.

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Dünya iyisi de olsa ev üzerine ev olmaz ama yakın oturabilir sık sık ziyaret edersiniz kendisini yalniz hissetmemesi için. Gerçekten nadir de olsa iyi insanlar var hayatı mücadeleyle geçmiş belki gerçekten de çok iyi bir hanımdır ama düzen değişecek. Onun elinin değdiği yerlere yeni bir kadın eli değecek.Ayni şekilde sizinde. Mutfağın, odanın, salonun düzeni iki kadın arasinda sıkışacak. Eşinize sarılıp bir film izlemek isteseniz yapamayacaksınız. Kimseyi kırmadan daha orta bir yol bulmayı deneyin derim

Annemi yalnız bırakamam diyen erkekten ziyade benim de annem aynı durumda olsa diye düşünüyorum. Çok mu duygusalım acaba?
Benim annem aynı durumda olsa evlenmem. Yani annemi tek bırakamayacaksam, Annemi alıp eşimin başına bela edeceksem evlenmem. Bu dediğim kadın içinde erkek içinde geçerli. Anne babaların artık anlamaları gerekir, evlilik demek ayrı ev ayrı yaşam demek. Nedir bu ülkede kadınların çektikleri, ailesine bu kadar düşkün insan bir zahmet evlenmesin. Kaynana görümce yüzünden evlenemiyoruz.

Seçenek dahi değil ne demek. Daha birlikte karar alamıyorsunuz ki siz
nasil secenek bile degil size fikriniz sorulmuyor mu boyle onemli bir konuda hiç sansinizi zorlamayin size saygı duymayan birine guvenmeyin ayri evi kabul etse bile zorla birseyi kabul ettirmek isteyen biri sizi çoooook muysuz eder

Evlenince sizin evin oralara dolu yagabilir dikkat etmen gerek altından kalkabilirmisin bilemem ama şöylede bir şey olabilir bu kız bana baksın yemegimi çayımı çorbamı yapsın aman agzımızın tadı bozulmasın diye hiç bir şeye karışmadan televizyon kumandasıyla yaşayabilir. Ya da zaten bize bakacak aldım aynı eve geldik diye içinden cevriye hanım çıkabilir bilesin.

Annemi yalnız bırakamam diyen erkekten ziyade benim de annem aynı durumda olsa diye düşünüyorum. Çok mu duygusalım acaba?
Annenizin aynı durumda olup sizinle temelli yaşamasını bir kenara bırakın anneniz normal zamanda bile istediği zaman gelip misafiriniz olamayacak bilmiyorum farkında mısınız?

Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem
Ama senin annen de olsa çok zor başka biriyle yaşamak. Kocanla özelin olmayacak, sadece yatak odasında başbaşa kalabileceksiniz. Ben asla asla asla kabul etmezdim. 3 gün ziyarete katlanamıyorum, bir ömür asla. (Büyük konuşmak istemesem de böyle.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X