Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

bu adam dünyadaki son adamsa insan idare edebilir yani. ha eger yoksa aklini tam olarak neyle yedin? karantina falan mi carpti?

Bence kv en ile yaşamak dan daha büyük sıkıntı size tercih şansı vermemesi. Bu sizin fikirlerinizi yok sayıldığı ve sayılacağı anlamina gelir.

Annemle oturmak istiyorum sen bu konuda ne düşünüyorsun? Demesi gerekir. Siz hayır derseniz size saygı duymali ve başka bir çözüm bulmalı.

Birde annem cahildir, idare et coookkk ucu açık bir cümle. Arkadaşların dediği gibi bir fragman. Yarın annnesi her sizi uzdugunde cahildir diyip, konuyu kapatacak.

Bekar kız kardeşi siz evlenirseniz ne yapacak?

Kız kardesın bırı bekarmıs odamı sızınle yasıyacak. Bu evlılıgı ıllada yapacam dıyorsanız sevgılınıze sızde sart kosun denerım olmazsa ayrı eve cıkarım dıye. Hatta bence ev kıraysa dubleks bı eve cıkın. Ama beraber oturmasanız daha ıyı her anlamda kısıtlama olacak ıyı bırı olsa bıle. Bıde sız calısıyorsunuz belkı sızın ıstemedıgınız sevmedıgınız bırılerıde olabılır ılerde ve kvyle aynı evde yasadıgınız ıcın gelecekler eve. Bayram seyran bı cok kısı gelır. Akrabanız sıze gelse rahat edemezsınız cınsel hayat kısıtlı olacak kısıtlı olunca esınle sorun yaratabılır. Bunları sevgılınle konus bence ozellıklede cınsel hyatı erkeklerı bıtek o vazgecırır dıye dusunuyorum. Benım kvdelerın evlerı satılacak duruma gelmıstı esım annemı babamı sokakta bırakmam demıstı cunku maasları bızım eve kesılıyor ben onlar varken utanırım asla ılıskımız olmaz demıstım oyle vaz gectı.

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Altlı üstlü oturun karşılıklı dairelerde oturun ama aynı evde yaşama durumunu ancak annelerimiz anneanne babaannelerimiz başarabilmiş kino da çaresizlikten. Bence iyiyken kötü olmanın anlamı yok. Amerika bir kere keşf edildi tekrar keşf etmenin anlamı yok. Onlarca binlerce hatta milyonlarca kadın erkek bunu denemiş ve olmamış bi sistem. Bugün hala acaba denecek bir durum değil

Annemi yalnız bırakamam diyen erkekten ziyade benim de annem aynı durumda olsa diye düşünüyorum. Çok mu duygusalım acaba?
Kadin kor degil topal degil ayni durumda filan diye sizin beyninizi cok guzel yikamis bu adam ya icinize islemiş. Bekar kizi ile otursunlar ana kiz iste ay sistim cidden. Bir kere agziniz yanmis ikinci kere kasiniyorsunuz. Burda bir hanim vardi o da ikinci evliligini kaynanasıyla ayni eve yapmisti. Adam kadinin iligine kadar somuruyordu kaynana surekli olay cikariyordu. Ustune bir suru kredi borcu yapmislardi gelinin ve ailesi de iki kere evlendin bosandin laf olur diye arkasinda durmuyordu. Siz bilirsiniz yine de hayat sizin.

bence bosuna bu yorumlar, evlenecek konu sahibi.

bunlar hep aman kocam olsunda ne olursa olsun düsüncesi. yeter ki evlenim kafasi. yoksa hangi akli selim bir insan hele ki ilk evliligi kv yüzünden bitmis bir insan böyle bi hayati düsünebilir ki.

adam daha fikrini aciklamasina izin vermiyor. sen idare edeceksin annemi diyor. daha ne desin ki, ana ogul hayati sana dar edicez, bana eglence anama hizmetci olacan diye bir tek acik acik dememis.....

''Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin'' cümlesinden anladım ki evleneceğiniz adam sizi ezdirebilecek bir tip. Çünkü o ufak-tefek dediği şeyler hiçte ufak-tefek olmayacak belli ki. Ve ben erkeklerin seni ezdirmeyeceğim vaadlerine asla inanmıyorum tamam belki haklı-haksız ayırabilir ama sizin için annesine karşı duramayacak biri gibi geldi bana. İyi düşünün derim veya en azından aynı mahallede ama ayrı bir eve taşınmayı teklif edin çirkefleşirse zaten yüzünü de görmüş olursunuz.

bence bosuna bu yorumlar, evlenecek konu sahibi.

bunlar hep aman kocam olsunda ne olursa olsun düsüncesi. yeter ki evlenim kafasi. yoksa hangi akli selim bir insan hele ki ilk evliligi kv yüzünden bitmis bir insan böyle bi hayati düsünebilir ki.

adam daha fikrini aciklamasina izin vermiyor. sen idare edeceksin annemi diyor. daha ne desin ki, ana ogul hayati sana dar edicez, bana eglence anama hizmetci olacan diye bir tek acik acik dememis.....
Kesinlikle katılıyorum.
Hayır bir de cahil değil okumus öğretmen olmus 2.evliliği olacakmış. Ama bu kafa nedır ben onu anlamadım hala?!
Adam direk yok diyormus ayrı yasamaya. Bu adama evlenmeden köle olmuş..
İlla evleneyim diye tutturan bir tip sanırım.. Yoksa yogurdu üfleyerek yemesi lazımdı. 🤷🏻‍♀️

kesinlikle evlenmemelisin. 2.evliliğinde heba olur. çünkü; olmuyor aileyle bir. kendin daha emin olamazken sevdiğin için bu yola girme. pişman olursun.

Az once gordum bir yorumda ben calisirim kaynanam da cocuga bakar yazmissiniz. Ayni evin icinde siz ise gideceksiniz, cocuk kaynananizla kala kala bir sure sonra ona anne demeye baslayacak. Aglayinca sakinlesmek icin ona gidecek. Siz o eve para getiren, hizmetlerini goren biri olup cikacaksiniz. Agiz tadiyla annelik yaptim bile diyemeyeceksiniz. Neden sizin alinan kararlarda hic etkiniz yok? Evlendim bosandim diye kendinizi geri cekiyor olabilir misiniz? 3 cocuguyla daha once evlenmemis adamla evlenen kadinlar var. Siz meslek sahibisiniz, kimseye muhtac degilsiniz.

Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin
Evet çok olgunmus. Mesela adaleti sağlarım dememiş, sen alttan al demiş.
Haksızlığa rağmen eşe, ailemi idare et dersen,
Çocuğa kardeşini idare et dersen,
Öğrenciye arkadaşını idare et dersen,
Personele diğer personeli idare et dersen... vs... adaletsizlik o ortamı da ilişkiyi de çökertir. Güven duygusu, saygı sevgi çöker. Bence doğru kişi değil karşınızdaki. Adil ve merhametli bir eş seçmelisiniz. Aksi halde bekar kalmak iyidir. İkinci evlilik için daha tecrübeli olmanız gerek ama riske atıyorsunuz. İlla eğleneceksiniz de onun şartlarını siz de şart koşun. Sizin ailenizi de yanınıza alın ve idare edeceksin deyin

Bunlara ek olarak;
Kv. Orada diye gelen gidenin haddi hesabı olmayacak.
Kendi odası olsa bile, aynı evde yaşayalım diyen insanların özele saygısı da olmayacak, yatak odasına da girp çıkacaklar.
Size sormadan misafir çağıracaklar, çalışan sizden o misafire hizmet etmeniz beklenecek.
Ohooo.... öyle uzar gider bu liste. Dertsiz başınızadert aramayın
Ek olarak hiç-bir yere yalnız gidemeyecek arkadaşının düğünü olcak kayınvalide görümce peşine takılcak. Yazık o da yalniz gezmiş olur olcak. Arkadaşımdan biliyorum kayinvalidesiyle yaşıyor.

Arkadaşlara katılıyorum. Babaannem bizde diye akraba eş dost hep bize gelirdi. Düğün mü var, cenaze mi var? Hooop uzaktan gelen akraba bize gelir kalırdı, bizden giderdi düğüne cenazeye. Çünkü aile büyüğü var evde. Aman aman düşündükçe içim şişiyor, kendinize yazık edersiniz. Okumuş etmiş çalışan, vaktinde ağzı yanmış bir insansınız. Birinin size seçim hakkı sunmamış olması, direk baştan direktifi vermiş olması gururunuza dokunmuyor mu?
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem
İnsan yeri geliyor kendi annesi ile geriliyor ev işi konusunda falan. Kv ile hiç anne gibi olunacağını sanmam.

Bana saçma geldi açıkçası birsürü eşi ölen insan var tek yaşıyan. Yakın bir yerde ev tutup hergün ziyaret edebilirsiniz Seni annesine hizmetçi olarak mı almak istiyor hiç evlenmemiş biri bunu kabul etmezdi sanırım senin 2. Evliliğin olacağı için nasılsa herşeye tamam dersin diye düşünmüş. Benim evim ayrı olduğu halde kayımvalidemler kalmaya geldiğinde geriliyorum. Çünkü rahat olamıyorum sen yeni evli olacaksın kocanla sohbet etmek isteyeceksin cilveleşmek isteyeceksin. Birsüre sonra herşey in batar kaynana sonuçta iyisi olmuyor.

İkimiz öğretmeniz fakat ayrı ev bir seçenek dahi değil.
Bekar görümceniz de sizle yaşayacak sanırım.
Yapmayın bunu kendinize.
Evlendim boşandım, yaşım 35 denerim en azından diyorsunuz ama filmin sonu belli. Bu kez ikinci kez boşanacaksınız. Yada ikinci kez olmasın diye bir ömür mutsuz olacaksınız.
Mesleğiniz de var geliriniz de gezin tozun, evlilik ama olur ama olmaz.
İnsan evlilikte kendi annesiyle aynı evde mutlu olamaz hele ki kayınvalide. Mutlu olmanız mümkün değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X