Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem
Gözlemlerime dayanarak söylüyorum ilkinde kv'den çektiyseniz bunda da olası çünkü annesi tek başına büyütmüş nelere katlanmış falan sırf bu yüzden bile anormal düşkünlüğü vardır bizden başka kimsesi yok diye ve alttan alman lazım demesi bile işkilli.. Bana bu evlilik hangi şartlarda olursa olsun yürümez gibi geliyor. 😕

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

alt katta ust katta yaşasa 1+1 de falan.
inan şimdi normal gelir ama insan canı kanı olsa batıyo bir sure sonra.
yerinde olsam ya diğer kardeşlerde 4 ay 4 ay kalsın bizde 4 ay kalsın derdim ya yakın evi söylerdim.
aynı evde çok çok zor. 4 ay bile olsa sayılı gun dersin katlanırsın ama ölene kadar sizde kalması çok kötu.

Eş adayınız annemi alttan alacaksın demiş açık açık. Neden peki? Annesi cahil olduğu için mi? Hiç de onla ilgisi yok bence. Annesi istediğini desin istediğini yapsın sen de o cahil zaten deyip hiç bir tepki vermeyeceksin. Adam da rahat rahat yaşayacak.
Adam sizinle yeni bir hayat kurmuyor farkettiyseniz sizi alıp devam eden hayatına ailesine dahil ediyor. Sabır taşı iseniz kabul edin.

Offf konu o kadar içimi sıktıki. Siz evlenmişsiniz o evlenmedi diye sevgilinizin her şartını kabul etmek zorunda değilsiniz. Öğretmen olmuş belli bir yaşa gelmiş insan neden bir kayınvalide ve bir görümceyle aynı eve girerki. Başka erkek mi yok. Kabul etmiyorsa ayrı evi yolunuza bakın bence. Şu an buradan bakınca kabus gibi!

Ya siz besbelli evleneceksiniz bence, buraya destekçi bulmak için konu açmışsınız ama bu konu o kadar net ve açık ki iki kişi dışında yeşil ışık yakan olmamış. Kendinizi bu kadar mı sevmiyorsunuz? Evlilik şartı annemle yaşayacaksin, olan bir erkek sizi gerçekten korkutmuyor mu? Neyse zaten onlarca kişi yazmış bir de ben yazmayacağım. Demem o ki gazaniz mübarek olsun.
Dışardan görmek istedim. Farklı fikirlere ihtiyaç duydum. Çevremdeki herkes sıcak baktı çünkü. Kimse olmaz yapma demedi. Ben de ikinci kez mutsuz olmak istemiyorum😒

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Evlenirseniz yaşayacağınız zorluklara şimdiden hazır olun. Mesleğiniz nedir bilmiyorum ama kesinlikle tüm birikiminizi eşinizin eline vermeyin. Evde sözünüz geçsin istiyorsanız mücadele etmeniz gerekecek. Çünkü en ufak bir bardak almanıza bile kayınvalide onay vermek isteyecek. Bunları düşünün. Yorumları okumadım ama buradaki her kadın size haklı olarak evlenmeyin diyecektir. Ama ben sizin evleneceğinizi düşünüyorum. En azından bu zorlu yolda belli stratejileriniz olsun. İkinci bir boşanma durumunda zorda kalmayın.

Şu cümle zaten herşeyi açıklıyor "Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor." Yani hep sen susacaksın hep sen idare edeceksin.. Diğer tüm kayınvalidesiyle birlikte yaşayan gelinler gibi kesinlikle kabul etme zaten birkötü evlilik geçirmişsin en azından şunu düşün ;hiç mi eşinle başbaşa kahvaltı etmek bi akşam yemeği yemek istemeyeceksin yada hiç "hadi bu akşam dışarda yiyelim "demek geçmiyecekmi içinden
Bi 3-5sene daha evli kalıp tekrarboşanmak istiyosan kabul et tabi denemedim demezsin Ama hiç birlikte yaşayıpta çok mutluyum diyeni duymadım genelde fedakarlık eden hep kadınlar oluyor

ben nedense şu lafınıza taktım ben evlendim boşandım eşim evlenmemiş. sizin evlenip boşanmanız bir kusur değil yada eşinizin hiç evlenmemiş olması sadece onu belirtmek istedim. bu nedenle anne yi kabul etmek zorunda değilsiniz baştan tavrınızı koyun sonra olan yine size olur.

Daha önceki evliliğini eşinin ailesi yüzünden bitirdiğini söyleyen bir kadının bunu sorması, düşünmesi, ılımlı bakıyor olması bile abes bence. Tecrübesiz olsanız neyse ama şu durumda sizin bu konuda başkalarına aman yapma ben yaşadım olmuyor demeniz lazım

Ne kadar iyi olursa olsun kayınvalide ile aynı evde yaşanılmaz, aynı apartmanda yaşayanlar bile yeri geliyor illallah ediyor siz aynı evden bahsediyorsunuz. Ayrıca damat adayı bana hiç de masum gelmedi, size şimdiden alttan alacaksın diyen adamdan pek hayır beklemeyin.

Bu kısmı anlamadım.
E zaten yalnız değil ki.
Bu tam anne kuzuluğu.
Annem zaten yalnız değil kardeşimşe yaşarlar ben de ilk yıllarımı keyifle yaşarım demiyor. Sizi zaten yeterince kalabalıl bir eve sokuyor. Sizinle başbaşa kalmayı arzu edeceğine anne ve kardeşinden ayrılamıyor.
Çok sıkıntı çekersiniz bu adamla

hic sorun olmadi diyelim,
sizin istediginiz hayat bu mu?

neredeyse ayni yastayiz,
ben kendimi dusunemiyorum kayinvalide ile ayni evde, ki kendisi ile sorunumuz yok, ufak tefek meseleler disinda.
Ama su yasimizda, hele de su modern dunyada neden boyle bir yasami secelim ki?

hani annelerimizin secme sansi yokmus belki de, su an neden boyle bir yasama atasiniz kendinizi.

Es adayiniz da aslinda kimle evlenirse evlensin, kendisi ve annesi icin dogru karari vermiyor,
o da genc bir erkek olarak evinde karisi ile yanlis kalmak ister,
annesi kendi yasitlari ile takilmak ister, istedigi zaman istedigi kisiyi evinde misafir etmek ister, kizlarini uzun sure yatili agirlamak ister, gelininden-oglundan izin mi alacak bunlar icin.
Herkes icin ayri ev daha hayirli iken, boyle mantiksiz secimlere kendinizi baglamayin.

bence bosuna bu yorumlar, evlenecek konu sahibi.

bunlar hep aman kocam olsunda ne olursa olsun düsüncesi. yeter ki evlenim kafasi. yoksa hangi akli selim bir insan hele ki ilk evliligi kv yüzünden bitmis bir insan böyle bi hayati düsünebilir ki.

adam daha fikrini aciklamasina izin vermiyor. sen idare edeceksin annemi diyor. daha ne desin ki, ana ogul hayati sana dar edicez, bana eglence anama hizmetci olacan diye bir tek acik acik dememis.....
Vallahi kendimden şüphe ediyorum artık. Haklı olabilirsiniz. Belki de çok istiyorum evlenmek. Kabul etmemin sebebi budur.

Görüşmeye başladığımızda söylemiştim. Olmaz demişti. Aslında o zaman yolumu ayırabilirdim. Ben kabul edip devam ettim.

Kusura bakmayın da adam baştan size demiş bunu o zaman susup şimdi vazgeçmeniz de adamı oyalamak, zamanını çalmak. Sizi haklı göremedim konuda. Açık açık kartlarını sunmuş sizden daha net ve kararlıymış en azından.

Benim bir arkadasim da boyle evlendi. Ogretmen o da. Ev büyüktu. Kadin sessizdi. Koca gec yasta zor bulunmustu vs. Neyse gel zaman git zaman şikayetler basladi.

Gece biz yatana kadar aramızda oturuyor. Beraber hicbir sey yapamıyorum eşimle. Arkadaşlarımı davet edemiyorum. Biz gittik mesela kv sürekli yanımızdaydi hic ozel ve samimi konusamadik. Kv genc, saglikli baska kizi da var hatta baska evleri de var bos duran .

3 yila ayirdi evini arkadasim. Ben kayinvalidemle yasadim, yasıyorum cok mutluyum diyen varsa ciksin biz de gorelim haaa demek oyle de olabilirmis diye. Sahsen ben görmedim duymadım guzel kardeşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X