Evlenip yeni bir şehire geldim arkadaşım yok yalnizim

Egede dogdum buyudum okul is vs.Esim asker mecburen onu takip ediyoruz.Dogudayim ve fittirmanin esigine geldim 3 yildir.Bu sene egeye gidiyoruz ve sevincimden olmek üzereyim.
Ayrica bahsettigin konulara anlam yukleme cunku burada elalem ne der diye bir yaklasim var.hatta el var ar var
Buradan önce de Karstaydik durum bakis acisi ayni...yani yapilan herşey gostermelik ..sana onlari anlatiyor diye ozel hissetme kendini hep aynilar...Arkadan konuşur yuze canim cicim tesaduf olamaz hepsi..komsuluk bile böyleydi..
O zaman anlam yuklemeksizin yuvarlak laflarla herkesle iletisimini surdur..Akrabalar dahil..onlar içten ice yaparken senin aleni soylemlerin unutulmaz ve sen hep bir sifir yenik başlarsin..
Ben her zaman net bir insan oldum. Asla politik davranamıyorum. Ortam yok kırılan kırılsın banane diyorum. Diğer türlü yapınca kendimi iki yüzlü gibi hissediyorum

Şunu soyliyim, kendin mutlu ve hayatindan memnun olmadan cocuk yapmayin. Cocuk ekstra sorumluluk. Kaldi ki daha 1 yillik bile evli degilsiniz. Yalniz zaman gecirirken keyifli seyler yapmaya calis. Puzzle yap, mandala kitaplari alip boyama yap, yabanci dizi izle internetten, yemek, temizlik derken aksam oluverir zaten

Baslarda bende sizin gibiydim baska sehirden gelin geldim.Hic bir arkadasim yoktu olanlarda acikcasi kafamiz hoc uyumuyordu ozellikle neden dar giyiyorsun gibi geri kafalinkonusmalar.Sdo hic biriyle gorusmuyorum.Kendim alistim napiy benimde bekarken hayatim cok aktifyo calisann bayandim arkadaslarim cok vardi nir telimle bulisup cafe ye giderdik.Burda hicnyok cok skliyorum bazen.Ayriyetn kv dene inanma seni aklin sira akrabalarinla koti yapicak

sen sakın kv lafıyla kımseye tavır alma

ne malum onların suçlu oldugu , kv suçludur belkı insanlar mecburen öyle davranmıştır, kv tarafı herkes bana duşman olmuştu neden çunku kv benı devamlı kötuluyordu kımı görsem mıllet bana diş biliyor , insanlar benı tanıdıkça x anlattıgı sen olamazsın o bize bir cadıdan bahsediyor dediler , düşün ,

sen genç olanlarla iletişim halınde olmaya calış , sakın başkasının lafıyla tavır alma

Arkadaşlar merhaba Ekim 2016'da evlenip Erzincana yerleştim. Bekarken Ankarada gazetecilik yapıyordum. Evlenince işimi biraktim. Mutlu bir evliliğim var fakat bu şehirde tanıdığım hiç kimse yok. Eşimin ailesi ve arkadaşları hep burda. Eşim bana elinden geldiğince vakit ayırıyor ama ben bir türlü mutlu olamıyorum. Burada çalışabileceğim bir yer yok. Eşim hafta sonlarını ailesi ile geçirmemizi istiyor ama ben bu durumu sevmiyorum. Aksama kadar evde canim çok sıkılıyor eşim sürekli gelip suratim niye asık diye soruyor. Tartistigimizda ben seni mutlu edemiyorum diyor. Ailem erkek kardeşimden dolayı sıkıntılı olduğu için Ankaraya da gitmek istemiyorum. 5 ay önce düşük yaptım psikolojim iyice bozuldu. Ayrıca eşim çok korumacı her şeyi beraber yapalım istiyor. Spora gideceğim her yeri en ince ayrıntısına kadar araştırıyor. Çok aktif bir hayattan monoton bir hayata geçiş yaptım bu yüzden mutlu olamıyorum. Yıllarca tek başıma ayakta kaldığım için her şeyi ben hallederim moduna girince eşim çok sinirleniyor. Bu şehre onun ailesine alışamadım ne yapmalıyım.
ben de sizin gibi ayni sıkıntıları yaşadım Yaşıyorum ben çalıştığım halde daralıyorum , benim edim de beni mutlu etmek icin elimden geleni yapıyordu eve geldiğinde 5 karış suratla karşılaşıyordu ne kadar da kendimi teselli etsem , iyi tarafından baksam yine ayni duruma düşüyordum . Yapacak bir şey yok bunu bile isteye adim attık , kendimi düzeltme ve yaşadığım yeri sevme arayışlarına girdim , sağolsun arkadaşlarım da yardim etmeye çalışıyor duruma alışmam icin

Baslarda bende sizin gibiydim baska sehirden gelin geldim.Hic bir arkadasim yoktu olanlarda acikcasi kafamiz hoc uyumuyordu ozellikle neden dar giyiyorsun gibi geri kafalinkonusmalar.Sdo hic biriyle gorusmuyorum.Kendim alistim napiy benimde bekarken hayatim cok aktifyo calisann bayandim arkadaslarim cok vardi nir telimle bulisup cafe ye giderdik.Burda hicnyok cok skliyorum bazen.Ayriyetn kv dene inanma seni aklin sira akrabalarinla koti yapicak
Evet birde pantolonlarım çok dar bulunuyor. Benim nasil biri olduğumu bildiği halde sen artik evlisin o kotlar olmuyor diyor eşim. Bu konuda çok tartıştım ama geri adım atmiyor

Erzincan'ı korumak gibi olmasın ( Erzincanlı yım da :KK70: ) . Bence gayet modern bir şehir olma yolunda ilerliyor. Her yaz giderim, şehrinde köyünde istediğim gibi giyer gezerim. Çok nadirdir göz dikmeleri, İstanbul da daha fazla. Merkezinde gideceğiniz avm sinema cafe tarzı güzel yerleri de var. Sizin oturduğunuz çevre belki biraz problemlidir. Kursa gitseniz başka çevreden insanlarla tanışır sosyalleşirsiniz.

Kendi iş alanınız olmasa da çalışın mümkünse.

Ya da eşin maddi durumu iyiyse online eğitimle yeni bir dil falan yapabilirsiniz.

Sürekli orada kalmayacaksınız di mi? Öyleyse çok zor.

Erzincan'ı korumak gibi olmasın ( Erzincanlı yım da :KK70: ) . Bence gayet modern bir şehir olma yolunda ilerliyor. Her yaz giderim, şehrinde köyünde istediğim gibi giyer gezerim. Çok nadirdir göz dikmeleri, İstanbul da daha fazla. Merkezinde gideceğiniz avm sinema cafe tarzı güzel yerleri de var. Sizin oturduğunuz çevre belki biraz problemlidir. Kursa gitseniz başka çevreden insanlarla tanışır sosyalleşirsiniz.
Erzincanlılar göz dikiyor diye bişey demedim ki. Gumushane Kelkitin erkekleri öküz dedim. Erzincanda arkadaşım yok dedim.

ben de sizin gibi ayni sıkıntıları yaşadım Yaşıyorum ben çalıştığım halde daralıyorum , benim edim de beni mutlu etmek icin elimden geleni yapıyordu eve geldiğinde 5 karış suratla karşılaşıyordu ne kadar da kendimi teselli etsem , iyi tarafından baksam yine ayni duruma düşüyordum . Yapacak bir şey yok bunu bile isteye adim attık , kendimi düzeltme ve yaşadığım yeri sevme arayışlarına girdim , sağolsun arkadaşlarım da yardim etmeye çalışıyor duruma alışmam icin
Inşallah en kısa zamanda alışırız ve mutlu oluruz

Erzincanlılar göz dikiyor diye bişey demedim ki. Gumushane Kelkitin erkekleri öküz dedim. Erzincanda arkadaşım yok dedim.

Sanki rahatsız oluyorum tarzı bişi dediniz anladım ben, yanlış anlamışım demek ki. O zaman dediğim gibi gidin gezin tozun. Eşinize de bunalımda olduğunuzu belli edin, baskılamasın sizi daha fazla.

Inşallah en kısa zamanda alışırız ve mutlu oluruz
amin inşallah ,3.5 sene oldu hala ayni durumdayım sadece durumu kabullendim .
Eşim 3 yıl sonra istediğin yere gideriz dedi ama simdi hic sesi cikmiyor ve galiba ben de küçük ve sessiz bu yere alıştım , kalabalık şehirler gözümü korkutuyor artik .

amin inşallah ,3.5 sene oldu hala ayni durumdayım sadece durumu kabullendim .
Eşim 3 yıl sonra istediğin yere gideriz dedi ama simdi hic sesi cikmiyor ve galiba ben de küçük ve sessiz bu yere alıştım , kalabalık şehirler gözümü korkutuyor artik .
Siz hangi sehirdesiniz? Inanin bana bende korkmaya başladım büyük şehirlerden. Eskiden ankara küçücük geliyordu bana ama şimdi büyük şehirlerde tedirgin oluyorum. Içimize kapandığımız ve kabullendigimiz için gözümüz korkuyor.

Bu nasıl bir genelleme! Gümüşhanenin erkekleri öküz ne demek! Ona bakılırsa benim ablamda erzincanlıyla evli ve 2 senede kp ve kv si yüzünden erzincanlılardan nefret ediyor. Hatta hiç tanışmasaydım diyor!

Bence genellemen çok yanlış.

Evlenirken 2 yıl en fazla 3 yıl burada kalıp Ankaraya taşınacaktık. Eşim ailesi ile evlenmeden önce sürekli didisiyordu. Ama şimdi annesiyle aşk yaşıyorlar resmen. Annesi kışın haftanın 3 günü bizde oluyor. Daha önce birbirlerini yiyen ana oğul ben gelince öyle tatlandı ki anlatamam. Ben hu durumu eleştirince eşim annemi mi kıskanıyorsun diyor. Evin tek çocuğu. Akrabaları ile tanışmami ve onlar ile iyi gecinmemi istiyor ama akrabaları hakkında annesinin anlattıklarından sonra onlara iyi davranmak içimden gelmiyor. Kaynanamın anlattığına göre onlar bunlara bir sürü kötülük etmiş. Bende haliyle tavır alıyorum sonra suçlu ben oluyorum. Onlara yüz vermediğim ve muhabbet etmediğim icin. Tartistigimizda asik suratlilik ve yabani olmakla suçlanıyorum. Ben netim birini sevmiyorsam onunla asla konuşmam ama bunlarda o yok. Sürekli politikler
İyi de canım sen de kimseyi beğenmiyorsun ayrıca insanlara biraz objektif yaklaş sana bi kötülük yapmamış sonuçta başkasının gazıyla niye hareket ediyorsun kimse dört dörtlük değil ki en iyi arkadaşımızın bile itici gelen huyları oluyor bence senin iş biraz da geçinmeye gönlüm yok adını sormadım gibi olmuş

Evet aktif bir hayattan , monoton bir hayata geçmişsin . Çalışmanı öneririm . Erzincan küçük bir şehir değil , mutlaka kendine göre bir iş bulursun . Olmadı kurslara git , bu zamanda kendini geliştir. Ne bileyim ehliyetin yoksa , ehliyet al . Yeni bir iş için bilgisayar , muhasebe kursları alabilirsin . Bunun için iş kur un açmış olduğu kurslar var . Yarın yeni bir gün olsun ve sen o monoton hayatından kurtulman dileğiyle ....

Siz hangi sehirdesiniz? Inanin bana bende korkmaya başladım büyük şehirlerden. Eskiden ankara küçücük geliyordu bana ama şimdi büyük şehirlerde tedirgin oluyorum. Içimize kapandığımız ve kabullendigimiz için gözümüz korkuyor.
düşünün benim şehir bile degil , koskocaman bir şehirden ilçeye geldim . En guzel tarafi sessizliğe alıştım , kendimi dinliyorum ama galiba fazla dinliyorum :)) çünkü bazen gerçekten o kadar yalniz hissediyorum ki bazen sanki yalniz da öleceğim gibi oluyor :KK43:(

düşünün benim şehir bile degil , koskocaman bir şehirden ilçeye geldim . En guzel tarafi sessizliğe alıştım , kendimi dinliyorum ama galiba fazla dinliyorum :)) çünkü bazen gerçekten o kadar yalniz hissediyorum ki bazen sanki yalniz da öleceğim gibi oluyor :KK43:(
Önceden iki işte birden çalışıyordum gece yarısina kadar kendimi oyaliyordum. Evliligimin ilk aylarında kafam acayip rahatlamıştı. Sabah mesai derdinin olmaması güzeldi ama şimdi sıkılıyorum. Insan hangi düzene alıştıysa onu istiyor. Bazılarına göre bize rahatlık batıyor.

X