Evlenip yeni bir şehire geldim arkadaşım yok yalnizim

Betskaya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2017
27
15
36
Arkadaşlar merhaba Ekim 2016'da evlenip Erzincana yerleştim. Bekarken Ankarada gazetecilik yapıyordum. Evlenince işimi biraktim. Mutlu bir evliliğim var fakat bu şehirde tanıdığım hiç kimse yok. Eşimin ailesi ve arkadaşları hep burda. Eşim bana elinden geldiğince vakit ayırıyor ama ben bir türlü mutlu olamıyorum. Burada çalışabileceğim bir yer yok. Eşim hafta sonlarını ailesi ile geçirmemizi istiyor ama ben bu durumu sevmiyorum. Aksama kadar evde canim çok sıkılıyor eşim sürekli gelip suratim niye asık diye soruyor. Tartistigimizda ben seni mutlu edemiyorum diyor. Ailem erkek kardeşimden dolayı sıkıntılı olduğu için Ankaraya da gitmek istemiyorum. 5 ay önce düşük yaptım psikolojim iyice bozuldu. Ayrıca eşim çok korumacı her şeyi beraber yapalım istiyor. Spora gideceğim her yeri en ince ayrıntısına kadar araştırıyor. Çok aktif bir hayattan monoton bir hayata geçiş yaptım bu yüzden mutlu olamıyorum. Yıllarca tek başıma ayakta kaldığım için her şeyi ben hallederim moduna girince eşim çok sinirleniyor. Bu şehre onun ailesine alışamadım ne yapmalıyım.

Başka şehre taşınma gibi bir imkan yoksa arkadaş edinmeye çalışın. Komşunuz yok mu? Eşinizin iş arkadaşlarının eşi? Halk eğitim kurslarına gidebilirsiniz. Kendinize bir hobi edinip evden iş yapabilirsiniz. Mutlaka bir şeylere yeteneğiniz vardır.

Eşimin arkadaşlarının eşleriyle tanıştım çok garipler. Evime davet ettim senin başın neden kapalı değil seni kapatalim muhabbetine girdiler. Arkadaş edinmeye çalıştım ama bir tane adam akıllı konuşup bana bişey katabilen biriyle tanışmadım. Halk eğitim kurslarına katılayım dedi. Eşim ben seni özel bi kursa göndereyim dedi o da öyle kaldı. Eşimin annesi sürekli onunla konuşayım istiyor ama laf açıldığında eskiden bana şunu yaptılar böyle eziyet çektim demekten başka bişey anlatmıyor. Akrabalarını kotuluyorlar ben tavır alıyorum o insanlara ama benimkiler hiç bişey yok gibi konuşuyorlar.

Evlenirken 2 yıl en fazla 3 yıl burada kalıp Ankaraya taşınacaktık. Eşim ailesi ile evlenmeden önce sürekli didisiyordu. Ama şimdi annesiyle aşk yaşıyorlar resmen. Annesi kışın haftanın 3 günü bizde oluyor. Daha önce birbirlerini yiyen ana oğul ben gelince öyle tatlandı ki anlatamam. Ben hu durumu eleştirince eşim annemi mi kıskanıyorsun diyor. Evin tek çocuğu. Akrabaları ile tanışmami ve onlar ile iyi gecinmemi istiyor ama akrabaları hakkında annesinin anlattıklarından sonra onlara iyi davranmak içimden gelmiyor. Kaynanamın anlattığına göre onlar bunlara bir sürü kötülük etmiş. Bende haliyle tavır alıyorum sonra suçlu ben oluyorum. Onlara yüz vermediğim ve muhabbet etmediğim icin. Tartistigimizda asik suratlilik ve yabani olmakla suçlanıyorum. Ben netim birini sevmiyorsam onunla asla konuşmam ama bunlarda o yok. Sürekli politikler

Evlenirken 2 yıl en fazla 3 yıl burada kalıp Ankaraya taşınacaktık. Eşim ailesi ile evlenmeden önce sürekli didisiyordu. Ama şimdi annesiyle aşk yaşıyorlar resmen. Annesi kışın haftanın 3 günü bizde oluyor. Daha önce birbirlerini yiyen ana oğul ben gelince öyle tatlandı ki anlatamam. Ben hu durumu eleştirince eşim annemi mi kıskanıyorsun diyor. Evin tek çocuğu. Akrabaları ile tanışmami ve onlar ile iyi gecinmemi istiyor ama akrabaları hakkında annesinin anlattıklarından sonra onlara iyi davranmak içimden gelmiyor. Kaynanamın anlattığına göre onlar bunlara bir sürü kötülük etmiş. Bende haliyle tavır alıyorum sonra suçlu ben oluyorum. Onlara yüz vermediğim ve muhabbet etmediğim icin. Tartistigimizda asik suratlilik ve yabani olmakla suçlanıyorum. Ben netim birini sevmiyorsam onunla asla konuşmam ama bunlarda o yok. Sürekli politikler
Esin seni kandirmis bariz.Hayatta ankaraya gitmez

Bunları yaşayacağınızı öngörememiş olmanız tuhaf.
Çıkamıyorsanız evde aktiviteye yönelin.
Boşluktan iyidir.
Bunları düşündüm ama ailemle ciddi sorunlarım vardı. Ya tek başıma yaşayacaktım ki ailem burnumdan getirirdi yada sevdiğim kişiyle evlenecektim..

istediklerini açık bir sekilde şöyle sonra kapiyi göster. ya düzelir ya da kendi bilir. Ömür böyle geçmez. Ve bir de çocuk olursa daha beter girersin çukura

Bunları düşündüm ama ailemle ciddi sorunlarım vardı. Ya tek başıma yaşayacaktım ki ailem burnumdan getirirdi yada sevdiğim kişiyle evlenecektim..

Daha yeni taşınmışsınız arkadaş bulursunuz biraz sabırlı olun:)

Sizin gibi mecburen gelen evkadınlarına yönelin bence. Savcı, hakim, doktor vb memur eşlerine yönelin derim onlar da sizin gibi sıkılıyorlardır

Bir de kaynana lafıyla akrabalara tavır almayın. Kendiniz gözlemleyin kim nasıldır necidir. Benim kv eşimin halasını hiç sevmez hep arkasından konuşur ama bence çok tatlı kadın :)

Tutarsız olmaları canımı sıkıyor. Akrabalarının lafta hepsi kotu ama yüz yüze gelince can ciğer kuzu sarması oluyorlar ben sorun çıkartan oluyorum. Bayramda ciddi bi kavga edip mesafemi koydum. Aşırı korumacı (kendilerine gore) halleri ve herseyime karışmaları beni çileden çıkartıyor. 30 yaşında değilimde sanki 4 yaşındayım gibi davranıyorlar.

Benimle aynı şehirde aynı durumda olan arkadaşlar olabilir diye bu konuyu açtım.

Erzincan güzel bir yer. AVM si falan var enazindan. Ben buyuk sehirden gumushaneye gelin geldim senden farkim burasi erzincandan daha kötü Avm'si vs.bile yok birde esimin ailesi burda yok ikimiz basbasa yalniziz.2015 te geldim.ve ailem senin ailenden daha uzakta. Ama ben alistim.ki esim senin esin kadar asla zaman ayiramior.Komsularim sagolsun arkadaslarim sagolsun...Elinden baska bisey gelmiyor canim mecbur alismaya bak yoksa huzurunda kalmaz hasta olursun. Esinin ailesine alismaya calis komsu arkadas edinmeye calis.

Egede dogdum buyudum okul is vs.Esim asker mecburen onu takip ediyoruz.Dogudayim ve fittirmanin esigine geldim 3 yildir.Bu sene egeye gidiyoruz ve sevincimden olmek üzereyim.
Ayrica bahsettigin konulara anlam yukleme cunku burada elalem ne der diye bir yaklasim var.hatta el var ar var
Buradan önce de Karstaydik durum bakis acisi ayni...yani yapilan herşey gostermelik ..sana onlari anlatiyor diye ozel hissetme kendini hep aynilar...Arkadan konuşur yuze canim cicim tesaduf olamaz hepsi..komsuluk bile böyleydi..
O zaman anlam yuklemeksizin yuvarlak laflarla herkesle iletisimini surdur..Akrabalar dahil..onlar içten ice yaparken senin aleni soylemlerin unutulmaz ve sen hep bir sifir yenik başlarsin..

Erzincan güzel bir yer. AVM si falan var enazindan. Ben buyuk sehirden gumushaneye gelin geldim senden farkim burasi erzincandan daha kötü Avm'si vs.bile yok birde esimin ailesi burda yok ikimiz basbasa yalniziz.2015 te geldim.ve ailem senin ailenden daha uzakta. Ama ben alistim.ki esim senin esin kadar asla zaman ayiramior.Komsularim sagolsun arkadaslarim sagolsun...Elinden baska bisey gelmiyor canim mecbur alismaya bak yoksa huzurunda kalmaz hasta olursun. Esinin ailesine alismaya calis komsu arkadas edinmeye calis.
Sorma bayramda kelkite geldik çarşıya çıkamadık. Çıktık ama sokakta bi tane kadın yoktu hep erkek ve hepsi öküz. Insan görmemiş gibi bakıyorlar eşimle markete gidene kadar çok rahatsız oldum. Kiskanc olduğu için çok sinirlendi ısrar edip onunla geldiğim için. Ben icanadolunun insanında bunu görmedim. Eşim beni uyarınca çok kızıyordum ama bir daha adımımı atmam. Eşim köyüne artik tek gider

X