Evlenme teklifi aldım

Amcam eşinin ikinci evliliğiymiş.Bize bunu yengem söyledi.Bizim için değişen hiç bir şey olmadı.Amcam tüm aileden gizlemişti.Gizlemese yine evlenirlerdi ama çok tantanaları olurdu.Hala da çoğu kişi bilmez bunu.
He öğrenseler bile artık önemi yok.Bilmesi gereken kişi bildikten sonra diğerlerini ilgilendirmez.Anne baba olsa bile.

Evet gizlemeselerdi en başta tantana olacağını tahmin etmiş amcanız 🥹

Böyle saçma iş mi olur, elbet öğrenecekler.
Kimseyi ilgilendirmeyen bir detay ama böyle bir şeyi şahsen oğlumdan duymak isterim anne baba adına düşünürsem.
Ayrıca ayıp mı günah mı, gizlemek neden?
Belki de ailesinin bakış açısını bildiğinden söylemek istemiyor sevgiliniz, bu daha büyük problem bence.

Söylemek istemeyen o değil benim.

Bence erkek arkadaşın ailesne söylesin ve arkasında durucak kadar net olsun.
Hem gayette olabilir bişey. Ben kayınvalide olsam hiç sorun etmem mesela evliliği bir kez görmüş insan başka epey şey öğretiyo evlilik.Daha güzel işte
Sizde kendinizi bu konuşmalarda pasif hissetmeyin.Bu hayatın her alanında geçerli siz arkasında durmazsanız, pısarsanız herkes sorun etmicek olsa dahi sorun eder.İçgüdü bunu yaptırıyo kendini törpülememiş insanlarda.
Kendini törpülememiş konu, komşu, akrabanın dedikodu konusu oluveriyosunuz ama siz ne kadar net ve dik durursanız konular o kadar hızlı kapanıyo ve kabulleniliyo.
Bi yalana sıkıştırmayın kendinizi.
Ayıp bişeymiş gibi düşünmeyi de bırakın bence gayet normal bir durumdasınız.
Bunu sorun edicek kişi sevgiliniz, o da ilişki başlarken başlamama kararı alabilirdi.Şimdi sonsuza dek susmalı.
Ne eşiniz, ne başkasının sizi bu konuda pıstırmasına izin vermeyin.
Bu arada tebrikler 🌸🌸😇

🥹🥹 kimse bilmesin ben de sonsuza kadar onlarla beraber unuttayım istiyorum. Pasif olmak değilde. Unutmak isteyecek kadar kötü bir şeydi benim için.

Ailesine bahsetmeyeceğim söyledi. Benimde isteğim buydu.
Daha birkac gun önce konu açmadin mi : "ailesine tatile benle gittiğini söylemedi,beni hafif kız gibo gorurlermis. Ne alaka dürüstlük önemli. Ben her zaman aileme dürüstüm. Bu yüzden kavga ettim" diye .
Şimdi de diyorsun ki "benim önceden evlendiğimi söylemeyecek. Zaten ben de söylemesin istiyorum"
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bence bu hayatta ne istediğine, aslında nasıl bir insan olduğuna, şu anki iliskine ve ona baktığın pencereye dair çok da bir fikrin yok, anlık hormonların duyguların ne derse ona göre yasiyorsun

Daha birkac gun önce konu açmadin mi : "ailesine tatile benle gittiğini söylemedi,beni hafif kız gibo gorurlermis. Ne alaka dürüstlük önemli. Ben her zaman aileme dürüstüm. Bu yüzden kavga ettim" diye .
Şimdi de diyorsun ki "benim önceden evlendiğimi söylemeyecek. Zaten ben de söylemesin istiyorum"
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bence bu hayatta ne istediğine, aslında nasıl bir insan olduğuna, şu anki iliskine ve ona baktığın pencereye dair çok da bir fikrin yok, anlık hormonların duyguların ne derse ona göre yasiyorsun

Hormonlarla ilgisi yok bu benim evliliğim bittiği anda aldığım bir karardı.

Hormonlarla ilgisi yok bu benim evliliğim bittiği anda aldığım bir karardı.
E madem evlendigin insanın ailesinin senin boşandığıni bilmemesi senin icin önemli,madem 'aile tarafından hoş karsilanmamak' seni rahatsız edecek neden sevgilin 'ben ailemi tanıyorum,hoş karsilamazlar. Seni hafif gorurler' dediğinde güzelim tatilini adama zehir ettin?
Demek ki sen de onun ailesine yalan söylemesine vesile olacaksın. Ayrıca demek ki sen de gerikafali ailesinin seni evlendi boşandı diye yaftalamasini istemiyorsun . Madem böyle bir insansın neden onun gerikafali ailesinin sorun cikaracagini ve seni yaftalayacagini bildiğin halde aynı evde yaşadığınızı ve beraber Tatile gittiginizi öğrenmemesini mesele yaptın?
Bence davranışların arasında tutarsızlık var.
Benim ABD'li bir sevgilim vardı, geldiğinde İzmir'e gitmeyi coook istiyordu, ben de kendimi ayarladım , 'cuma aksam çıkabiliriz' dedim. 'ailene ne dedin?' diye sordu, 'hiiic, tek gideceğim iste' dedim. 'hayir ,yapmamalisin, bir erkek için yalan soylememelisin. İstersen ben izin alayım babandan' dedi, tabii ki istemedim çünkü aile yapım buna uygun değil. O da çok istedigi İzmir'e efes'e gidemedi. Geçen konunu okuduğum zaman o çocuk aklıma gelmişti. Ama o tutarlı bir insandı, film izleyecekken bile ben 'ölümüöpfilmizle.com' gibi sitelerden bir film açmıştım, 'ben hırsız degilim' diye hiddetlenip telif melif ,bir şeyler söyleyip Internetten parayla film kiralamisti. On ay süren ilişkimiz boyunca da yalana, haksızlığa vs hep ayni tavrını sürdürmüştü, tutarliydi.
Ama sizinki o da değil. O an canınız sıkılmış,kavga çıkarmak istemiş 'ne demek ailen beni hafif görür,o zaman benle tatile cikmasaydin,benle aynı evde yaşamasaydin!!! Ben nasıl anneme söylüyorum,kime ne otuz yaşındayız, dürüstlük çok önemli,bugün ailesine yalan söyleyen yarın bana yalan söyler. Hem sen utanıyor musun benden!!!!' diye tatsızlık çıkarmışsiniz,güzelim tatilinizin içine etmişsiniz.
Bugünse 'ailesi beni evli bilmesin/yalan söyleyelim' diyorsunuz. Aslında şimdi 'benden utanıyor musun,ne münasebet gizlemek, madem seni rahatsız ediyor baslamasaydik' falan diye tatsızlık çıkarman gerekirdi.
Ayrıca benim babamın da ikinci evliliği, üstelik ilki birkaç ay sürmüş. Ustelik dedemler köyde kime soruştursalar 'o büyük şehirde alemci olmuş,bardan cikmaz' diye hakkında kötü konuşmuşlar:) Buna rağmen , otuzbes sene önce olmasına rağmen annem herkesi susturmus,sevmiş evlenmiş..ne kimse ağzını açıp eski evlilige dair bir şey ima edebilir ne onu yargılayabilir. Seçtiği adamla da çok mutlu bir evliliği var.
Bizim sulalenin yarısından çoğu boşandı, bosananlarin yarısi evlendi. Hiç de duymadım ki aileden gizlendiğini. İkinci evliliği yapacak kadınla evlenen erkek tanıdıklarım da var, dillendirilmese bile bilirdik yani,gizlenen ya da kinanan bir şey olmadı asla.
Duyulmayacak bir şey de degil. Çağrı merkezlerinde bile kaçak sistem var, adres nüfus kayıt bilmemne bakılıyor el altından. Eğer kötü niyetli insanlarsa buradan bakabilirler . Ya da geleneksel insanlarsa sizi soruşturmak için ona buna sorabilirler . Ailenizle neden görüşmediginizi sorgularken biri ağzından kacirabilir, nikahiniza davetsiz bir akraba,komşu,arkadaş vs gelip bosbogazlik yapabilir, en basiti davetliler kendi arasinda 'ay masallah, yeni gelin gibi gelinlik giymiş,bahtı bu sefer gülsün' diye bosbogazlik yapabilir,duyan olur yayar falan... Boşanmanız aslında mesele bile olmayacekken bu sekilde yalanla ise baslamaniz sizi de kötü yapar,boşu boşuna huzurunuz kacar.
Bence hiç girmeyin bu yola,o ailesiyle konussun, ailesi hazmedince 'sakin onun yanında konusunu acmayin' desin, öyle tanışma vs islemlerine başlayın.

E madem evlendigin insanın ailesinin senin boşandığıni bilmemesi senin icin önemli,madem 'aile tarafından hoş karsilanmamak' seni rahatsız edecek neden sevgilin 'ben ailemi tanıyorum,hoş karsilamazlar. Seni hafif gorurler' dediğinde güzelim tatilini adama zehir ettin?
Demek ki sen de onun ailesine yalan söylemesine vesile olacaksın. Ayrıca demek ki sen de gerikafali ailesinin seni evlendi boşandı diye yaftalamasini istemiyorsun . Madem böyle bir insansın neden onun gerikafali ailesinin sorun cikaracagini ve seni yaftalayacagini bildiğin halde aynı evde yaşadığınızı ve beraber Tatile gittiginizi öğrenmemesini mesele yaptın?
Benim ABD'li bir sevgilim vardı, geldiğinde İzmir'e gitmeyi coook istiyordu, ben de kendimi ayarladım , 'cuma aksam çıkabiliriz' dedim. 'ailene ne dedin?' diye sordu, 'hiiic, tek gideceğim iste' dedim. 'hayir ,yapmamalisin, bir erkek için yalan soylememelisin. İstersen ben izin alayım babandan' dedi, tabii ki istemedim çünkü aile yapım buna uygun değil. O da çok istedigi İzmir'e efes'e gidemedi. Geçen konunu okuduğum zaman o çocuk aklıma gelmişti. Ama o tutarlı bir insandı, film izleyecekken bile ben 'ölümüöpfilmizle.com' gibi sitelerden bir film açmıştım, 'ben hırsız degilim' diye hiddetlenip telif melif ,bir şeyler söyleyip Internetten parayla film kiralamisti. On ay süren ilişkimiz boyunca da yalana, haksızlığa vs hep ayni tavrını sürdürmüştü, tutarliydi.
Ama sizinki o da değil. O an canınız sıkılmış,kavga çıkarmak istemiş 'ne demek ailen beni hafif görür,o zaman benle tatile cikmasaydin,benle aynı evde yaşamasaydin!!! Ben nasıl anneme söylüyorum,kime ne otuz yaşındayız, dürüstlük çok önemli,bugün ailesine yalan söyleyen yarın bana yalan söyler. Hem sen utanıyor musun benden!!!!' diye tatsızlık çıkarmışsiniz,güzelim tatilinizin içine etmişsiniz.
Bugünse 'ailesi beni evli bilmesin/yalan söyleyelim' diyorsunuz. Aslında şimdi 'benden utanıyor musun,ne münasebet gizlemek, madem seni rahatsız ediyor baslamasaydik' falan diye tatsızlık çıkarman gerekirdi.
Ayrıca benim babamın da ikinci evliliği, üstelik ilki birkaç ay sürmüş. Ustelik dedemler köyde kime soruştursalar 'o büyük şehirde alemci olmuş,bardan cikmaz' diye hakkında kötü konuşmuşlar:) Buna rağmen , otuzbes sene önce olmasına rağmen annem herkesi susturmus,sevmiş evlenmiş..ne kimse ağzını açıp eski evlilige dair bir şey ima edebilir ne onu yargılayabilir. Seçtiği adamla da çok mutlu bir evliliği var.
Bizim sulalenin yarısından çoğu boşandı, bosananlarin yarısi evlendi. Hiç de duymadım ki aileden gizlendiğini. İkinci evliliği yapacak kadınla evlenen erkek tanıdıklarım da var, dillendirilmese bile bilirdik yani,gizlenen ya da kinanan bir şey olmadı asla.
Duyulmayacak bir şey de degil. Çağrı merkezlerinde bile kaçak sistem var, adres nüfus kayıt bilmemne bakılıyor el altından. Eğer kötü niyetli insanlarsa buradan bakabilirler . Ya da geleneksel insanlarsa sizi soruşturmak için ona buna sorabilirler . Ailenizle neden görüşmediginizi sorgularken biri ağzından kacirabilir, nikahiniza davetsiz bir akraba,komşu,arkadaş vs gelip bosbogazlik yapabilir, en basiti davetliler kendi arasinda 'ay masallah, yeni gelin gibi gelinlik giymiş,bahtı bu sefer gülsün' diye bosbogazlik yapabilir,duyan olur yayar falan... Boşanmanız aslında mesele bile olmayacekken bu sekilde yalanla ise baslamaniz sizi de kötü yapar,boşu boşuna huzurunuz kacar.
Bence hiç girmeyin bu yola,o ailesiyle konussun, ailesi hazmedince 'sakin onun yanında konusunu acmayin' desin, öyle tanışma vs islemlerine başlayın.
Yavru biz Bdv.de metresler hakkındaki başlıkta konuşuyorduk. Bende “yabancıların ahlaki değerleri bizden daha kuvvetli” dedim. Sen şu Amerikalı sevgilinle tecrübelerini oraya da yazsan kuzum. ☺️Tamam ben çok ülke gezdim ama çok detaylı tecrübelerim olmadı. Max 1 ay kaldım gittiğim yerlerde. Benim gördüğüm de mesela Japonya’da adamın adı rüşvete karışıyor. Hemen harakiri yapıyor. Utanma duyguları çok fazla. Bizim toplum pişkin. 🙁

Sen iyi misin? tatil konusunda benden utanıyor musun filan demedim ben. Tatiliminde içine ! etmedim O nerden çıktı.

Çakal Feyzo’ya bak sen demek evlenme teklifi etti ahsjajs ya bence bilmeleri gerekmiyor. Adam biliyorsa gerisi kimi ilgilendirir, ailesini hayatınıza müdahale ettirmeyecekse söylemesine de gerek yok. Konusu açılırsa söylemeli, yoksa çok da kasmamalı. 🤷🏻‍♀️

Oturup boylu boyunca bu konunun konuşmak bence de saçma konusu açılırsa da böyle bir şey olmuş bitmiş diyebilir yani mantıklı gibi

Baskasindan duyarlarsa Yalanci duruma duseceksin ya hani sana karsi gard alcaklar diyorum boyle bi duruma dusmektense soylemelisin.

Yalancı durumuna düşmek için ilk evliliğim demem gerekmez mi? Geçmişimin detayını ailesine ile paylaşmamak yalancılık mı bilemedim. Burda bir iki konu okudum. İkinci evliliğini yapan kişilerin açtığı. Erkek tarafının ilk evliliği olup karısının özelini anlatmadıkları konusunu bile açmadıkları..

Şu an tam olarak doğru olan me bilmiyorum

Balkan turuna çıkmıştık gerçekten hiç beklemediğim bir anda evlenme teklifi etti erkek arkadaşım. Üzerimde mom jean beyaz t shirt film var😄
Aramızda bal börek çok şükür bir seneyi aşkın zamandır çok keyifli zamanlar geçiriyoruz.
Hiç sıkılmıyoruz. Ama büyüüüüük bir problem var onun için olmadığını söylese de benim için.

İlişkinin en basında bir evlilik geçirdiğimi söyledim. Allah var bir kere bile mevzusunu açmadı. Tatilde tekliften sonra ilk defa ben açtım. Ailesine bahsetmeyeceğim söyledi. Benimde isteğim buydu.
Ama ya öğrenirlerse bir şekilde ailenin hepsi memur. Nüfus kaydına ulaşmak kadar kolu bir şey yok.

O zaman ne olacak sen söylemesen bile öğrenirlerse dedim. Benim tercihim bir şey diyemezler dedi. Hem kimin ne zaman bekar kalacağı belli olmaz dedi.

Erkek ark. Hiç evlenmemiş hatta adam akıllı uzun soluklu ilk sevgilisi benim. O yüzden heyecanı da çok hevesi de. Ama benim mutluluğum kursagımda kaldı.

Bir gün oğlumuz evlenip ayrılmış biri ile evlendi vs bi cümle duyarsam ne yaparım bilmiyorum aşırı üzülürüm. Bilmiyorum bı bi kusur değil ama toplumun bakış açısı da belli.

İnce eleyip sık dokuyorum basımdan kötü bir olay geçti diye tedbirli davrandıkça daha da stres oluyorum. Ne düşüneceğimi bilemedim :/
Benim de 2. evliliğim, eşimin ilk evliliği. Ailesine en baştan söyledik, Avrupalı bir aile olmasına rağmen sorun ettiler. Türkiye’ye gelmeyiz, istemeyiz, kendin yaparsın her şeyi vs bir ton can sıktılar. Şimdi bebeğimizi görmek için her gün görüntülü arıyorlar, beni de çok seviyorlar… Kafana takma, dik dur, saklanacak bir durum yok. Adam yanında duruyorsa gerisi boş.

Benim de 2. evliliğim, eşimin ilk evliliği. Ailesine en baştan söyledik, Avrupalı bir aile olmasına rağmen sorun ettiler. Türkiye’ye gelmeyiz, istemeyiz, kendin yaparsın her şeyi vs bir ton can sıktılar. Şimdi bebeğimizi görmek için her gün görüntülü arıyorlar, beni de çok seviyorlar… Kafana takma, dik dur, saklanacak bir durum yok. Adam yanında duruyorsa gerisi boş.

Çok ayıp etmişler ya. 🥹

Yalancı durumuna düşmek için ilk evliliğim demem gerekmez mi? Geçmişimin detayını ailesine ile paylaşmamak yalancılık mı bilemedim.
Şu an tam olarak doğru olan me bilmiyorum
Yani çok ilginç. Burada diyorsunuz ki yalancı duruma düşmek için ilk evliligim demem gerekmez mi, gerçeği söylememek yalan söylemek değildir
Ama çok degil,daha birkac önce de demişsiniz ki;
Doğruyu söylememek yalan söylememek olmuyor
Yani doğruyu söylemek yalan söylemek mi değil mi? Birinde kizmissiniz birinde siz kendi fikriniz gibi söylüyorsunuz.

Sen iyi misin? tatil konusunda benden utanıyor musun filan demedim ben. Tatiliminde içine ! etmedim O nerden çıktı.
Güzelim tatilde , üstelik yurtdışinda ve internet imkanının sonsuz olmadığı , koştur koştur bir sürü yer gördüğünüz bir tatilde adama bozulup oturup KKya konu açmak , yakinmak normal mi? Tatilinizde canınızı sıkmışsınız,bunu mesele haline getirmissiniz işte.
Adama da cemkirmissiniz
Evet cidden bi an “son nodon soylomodon “ diye çemkirdim
Ayıp mı günah mı, neden inkar ediyorsunuz ki?
Asıl mesele sizi ailesinden gizlemesi, sizin hayatınız hakkında onların hoşuna gitmeyecek detayları söylememesi ,hayatının - yaşadiginin arkasında durması değil mi? Siz doğruluğa çok önem vermiyor musunuz?
Biz tanimiyoruz sizi, yazdıklarınizdan biliyoruz,ki yazdiklariniz da gayet bunu söylüyor;
Evet gitmesin ben de bunu anlatamıyorum.
Madem gizliyorsun işten çıkmış gibi yapıyorsun e çıkma tatile
Ben böyle biriyim sevdiğim insanla tatile çıktığım için beni kötü bileceklerse aynen en baştan bileyim bunu
Yalan her türlü yalandır benim için ailesine işten çıkmış gibi davranması ayrı bi olay söylememesi ayrı bi olay. Ben çekinmeden söyleyebiliyorsam o gizlediğinde tepki veririm. Ailesine yansıttığı biri değilim çünkü 21 yaşında değiliz
Madem siz boylesiniz ,madem dimdik ne yasadiysaniz arkasındasiniz ve çocuğun da sizi aynı şekilde sahiplenmesini istiyorsunuz o zaman bugün açtığınız konu ne?

X