Evlenmeden elti sorunu ile geldim help me kizlar

herkeşler benı kıskanıyor dusuncesı aslında bı rahatsızlık durumu bılıyor musunuz ?
o eltıye de sızın hakkınızda neler dıyorlardır kımbılır
sankı gozunuzle gormussunuz bazı seylerı gıbı konusmanız konusturmanız
cok zor bır ınsansınız belkı eltı cok kafa dengı bırıydı ama bu yaklasımınız onyargınız yuzunden sız kaybedeceksınız
ıkınızınde bırbırınızden farkınız ustunlugunuz yok o daha once o eve gelın oldugu ıcın sızden daha cok o akrabaları o aıleyı tanır ve sıze boyle bır malzeme vermez emın olun

daha tanısmaya gıdıyorsunuz sankı soz nısan takılıyor bır sakın olun
kaynımızın her tanıstıgı kızı kayınvalıdem bıze soyleseydı ohoooo 3 eltıyız bız hangı bırının neyını kıme anlatsın nıye anlatsın
madem bu kadar kıskanc haset kotu ınsanmıs eltınız nıye mesafe koymuyorlar eltıye daha ıkı gunluk tanıdıgı ılerıde ne olacagınızın bellı olmadıgı kıza herseyı anlatsınlar bu daha mı normal

ıcınızde en normalı o eltı haberınız olsun

allah ona yardım etsın nasıl bır aıleye dusmus... tabı anlayana

Siz şu an sadece insanların anlatımlarından duyuyorsunuz, ne belli belki aile kadının 1 2 şeyini görüp bütün hayatına genelliyor? İyi niyetle söylediği şeyleri bile tersine tersine anlıyor? Kendiniz tanıyın, nişanlınıza da etrafınızdakilere de yanında kötü şeyler anlatmamalarını söyleyin. Bugün onun hakkında size konuşan yarın da sizin hakkınızda ona konuşacak. Aile için eşit seviyedesiniz nihayetinde. Tanıştığınızda da arkadaşınız değil kendiniz seçerek hayatınıza almıyorsunuz, mesafeli olursunuz tanıyana kadar, eğer anlattıkları gibi zarar veren biriyse mesafenizi de devam ettirirsiniz. Tanımadığınız birine bu kadar önyargı çok fazla. Eltimle muhteşem uyumlu arkadaş falan değiliz ama yanımda kötü konuşulmasına müsaade etmem, ağzımı arayıp benim lafımı da ona götürmüşlükleri var çünkü

kesınlıkle katılıyorum :)

ne güzel olmuş bu yorumun yabanelmam
ben anlamadım konu sahibi sizin muhattabınız sevgiliniz
bide zorla anlattırmanız çok saçma gereksiz
sizde tutup annenize vs ye anlatıyorsunuzdur hayır yani ne gerek var

kusura bakmayın ama sizin o aileye gireceğiniz daha belli bile değil gelin ata binmiş ya nasip demiş
kv ister istemez tabiki gelinini biraz daha koruyacak ortam idare edecek

Bugün bize kaynanam geldi çıkarken eltim aradı aman geldiğimizi duymasın laf eder diye gizli gizli konuştu (!) kendi oğlunun evi ama. Eltim de bişi demez kendi kendine ortalığı kızıştırcak aklınca
hıc su acıdan dusundunuz mu
kayınvalıdenız belkı o eltıye gaz vermek pohpohlamak ıcın sızden yana onunla gorusmuyorum demıstır
o yuzden sızınle gorustugunu gızlemıstır
kocaman kadın kımınle gorusup gorusmeyecegının hesabını kımseye verecek degıl normalde
gızlı saklı ıs yapan kayınvalıde bence asıl kayınvalıdenızı sorgulayın :) kım bılır kayınvalıde hakkımda ne konusuyor ne konusturuyorda boyle ıkılı davranıyor bu kaynana dıye dusunun once

bazı kaynanalar kı buyuk cogunlugu boyle
gelınlerının ıyı anlasmasını ıstemıyor dedıkodudan beslenıyor huzursuzluktan beslenıyor ve ıkı gelın bırbırıne uzak olursa hepsını daha ıyı ıdare edıyor kayınvalıde dedıkodularıyla belırlıyor mesafeyı
ıkı gelınle aynı anda ıyı olamıyor bırıyle ıyı olmak ıcın dıgerını harcıyor cunku kalplerı kotu
o kaynanalar mevzuyu kendı lehlerıne cevırmek ıcın bır gelını dıgerıne kırdırıyor
cogu eltıler kayınvalıde yuzunden kotu - ıyı anlasan eltılere bakın kayınvalıdelerını araya sokmuyorlar hıc ortak noktaları bu
gelınlerın akıllı olup boyle oyunlara gelmemelerı gerek

Yuzunu gormedigin, tanismadigin bir insani sosyal medya hesabina eklemissin. Onun hakkinda bilgi toplamaya baslamissin. Tanimadigin insan hakkinda onyargi olusturmussun. Baska derdin yok sanirim elti ile kafayi bozmussun ( daha evlenmeden elti ilan etmissin. Oysa bir laf vardir: gelin atta gör kimin kapısında diye). Belki de elti dedigin kisi seni bu kadar takmiyordur. Sen sadece insanlar sana ne anlatirsa onu biliyorsun. Dogru mu degil mi bilmiyorsun. Belki tanisan iyi anlasacakken onyargilarinla tanisacaksin.
Cok cocukca bunlar.
Derdin evlenip huzurlu bir yuva kurmak olmaliyken, sen kendine sorun yaratmissin. Eger sevgilinin ailesi, sen ve sevgilin birbirinizin arkasindan bu kadar konusmayi, dedikoduyu, atip tutmayi seviyorsaniz, biraraya gelince de canim cicimli oluyorsaniz tam da birbirinizi bulmussunuz. Birbirinin arkasindan bu kadar atip tutmak da huzur getirmez insana. Anladigim kadariyla o kadar bos ki hayatiniz kendinize sorun ariyorsunuz ama asıl problem sizlerde. Once dedikoduyu birakmalisiniz. Bu sekilde devam ederse ileride birbirinizin yuzune bakacak yuzunuz olmaz.

Ben beni kiskaniyor demiyorum kv de yaratiyo bunu kiskanmasin soyleme yapma kiskanir diye. Ki ben hala onyargim yok durumu anlamaya calisiyorum

O kadar haklisinizki demek istedigim seyi iyi anlamissiniz cok tesekkur ederim size o yuzden hala eltime onyargim yok kv den cok eltiyle aram iyi olsun istemisimdir hep

Yanlis okudunuz galiba ekleyen ben degilim hatta beni ekledi 5 dk sonra sildi 2 gun sonra geri ekledi beni

Ben onun arkasindan bisey demiyorum okudugunuzu tam anlamamissiniz sanirim. Bana soylenenlere hitaben ne oldugunu cozemedigim icin buraya yazdim ki hala diyorum cevaplarimda onyargili degilim diye kv demin eltimle benim aramda boyle bi ic savas yaratmasi anormal geldigi icin yazdim ki eltimle yemege gidip tanismayi teklif edende benim

Ben beni kiskaniyor demiyorum kv de yaratiyo bunu kiskanmasin soyleme yapma kiskanir diye. Ki ben hala onyargim yok durumu anlamaya calisiyorum
hayır sız kıskandıgını dusunuyorsunuz benımle gorusecegını bıle saklamıs yalan soylemıs falan dıyorsunuz
kayınvalıde ,sevgılınız ısıne gelenı anlatıyor tek taraflı anlatım en basından aranızda mesafe olmasını ıstıyorlar bunun sebebı mikser gıbı ortalık karıstıran bır aıle olmaları
normal ve duzgun aıle olsalardı gercekten boyle bırsey olsa bıle soylemez ıdare eder orta yolu bulurlardı zaten , tek sızde eltı yok
kayınvalıdenın kapasıtesı ıkı gelını ıdare edemeyecek durumda sorun bu.

sızde sanıyorsunuz eltı boyle yapıyor ne bellı
sızın hakkınızda neler soyluyorlar allah bılır...

sızde normal davranmıyorsunuz ben olsam bana ne gelıp boyle dedıkodu yapıyorsun derdım ,konusturmazdım bıle . benımle bunları konusan o tarafla da benzer konusur sonucta ,kendımı oyle bır olayın ıcıne cekmek ıstemem huzur severım ben
sız kaos ıstıyorsunuz .

cok dert edıyorsanız evlendıkten sonra eltıye hakkında boyle soyluyorlar ben ınanmıyorum cunku bırbırımızı tanımıyoruz bıle, aılenın gelınlerı olarak bırbırımıze destek olalım derdım evlendıkten sonra :) ondan sonra gorursunuz kım kıme ne demıs ne olmus ak koyun kara koyun cıkardı ortaya .
emın olun yemın edıyorum hatta
kaynana da kesın bu kız yalan soyluyor ıkı gunluk kıza boyle seyler dermıyım aaa der sızı harcar o gelınden yana olur kocanız da sıze tavır yapar :)

hahahaha valla hersey olabilir kaosdan degilde daha ben yeni gitmisim tanismisim eltiye onu yapma bunu yapma bana onu yapma bunu yapma deniliyo hayir bizi biraksalar gayet anlasirdik belkide kim bilir benim icin ne dediler onada

Bak işte ben de tam bunu söylüyorum.
Tetikte bekleme ihtiyacı, neden kıskanıyor, kayınvaliden neden gizliyor vs bunlara takılma.
Bunlar önemli şeyler değil.
Kayınvaliden böyle bir insan eltin de öyle bir insan.
İnsanların neyi neden yaptığına takılırsak hayatı kaçırırız.
Sen skygirl sün o şekilde davranmalısın.
Nasıl davranman gerektiğini düşünmene gerek yok.
İnsanlarla arana belli bir mesafe koyduğunda bunları düşünmene gerek kalmaz

Cok tesekkur ederim tavsiyeniz icin

Zaten bu açıdan düşünüyorum ki dediö eltim bişi demez kv kendi aklınca ortalığı karıştırcak diye.
Kvnin bana saygısı yok zaten. Ayrı bi konu.

valla dertsiz başınıza dert mi arıyorsunuz ne diye sevgilinize anlattırıyorsunuz ki? zaten ilerde evlenirseniz herkesin iç yüzünü görürsünz. şimdiden ona bilenmenizin alemi yok. kıskançsa kıskançtır huyunu değiştiremezsiniz. zaten eltiyle arkadaş olmak yakın olmak zorunda da değilsiniz. arada saygı olsun yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…