Evlenmeden elti sorunu ile geldim help me kizlar

Foto cekilecek diye degil ben gidicem diye evi derleyip toplamis normal olarak ama eltimde niye topluyosun ne gerek var yapma gibi seyler soylemis. Baska gun ablasiyla tanismaya gidecegim zamanda benim gidecegimi saklamis yalan soylemis yani foto cekilmek icin giyindik diye
herkeşler benı kıskanıyor dusuncesı aslında bı rahatsızlık durumu bılıyor musunuz ?
o eltıye de sızın hakkınızda neler dıyorlardır kımbılır
sankı gozunuzle gormussunuz bazı seylerı gıbı konusmanız konusturmanız
cok zor bır ınsansınız belkı eltı cok kafa dengı bırıydı ama bu yaklasımınız onyargınız yuzunden sız kaybedeceksınız
ıkınızınde bırbırınızden farkınız ustunlugunuz yok o daha once o eve gelın oldugu ıcın sızden daha cok o akrabaları o aıleyı tanır ve sıze boyle bır malzeme vermez emın olun

Beni instagramdan ekledi bi geri sildi 5 dk icinde bende fotoma bakarken heralde yanlislikla ekledi diye bisey demedim aradan 2 gun gecti beni geri ekledi. Benim ona karsi bi on yargim yok hatta kiz cocuguna barbie bebek alip gondertmistim telefonda konusurken bir iki kez denk gelip kucuk kizla konustuk sevinsin diye bebek gonderttim hani direkt ona adim atmadim yuzyuze gormedigim icin benim on yargim yok hala belki oyle degildir diyorum. Kv denin kiskanir kiskanir diye yapip edecegime karismasi zoruma gidiyo benim tanismaya gidecegimi bile saklamasi normal biseymi cozemedim
daha tanısmaya gıdıyorsunuz sankı soz nısan takılıyor bır sakın olun
kaynımızın her tanıstıgı kızı kayınvalıdem bıze soyleseydı ohoooo :KK70: 3 eltıyız bız hangı bırının neyını kıme anlatsın nıye anlatsın
madem bu kadar kıskanc haset kotu ınsanmıs eltınız nıye mesafe koymuyorlar eltıye daha ıkı gunluk tanıdıgı ılerıde ne olacagınızın bellı olmadıgı kıza herseyı anlatsınlar bu daha mı normal :KK70:

ıcınızde en normalı o eltı haberınız olsun

allah ona yardım etsın nasıl bır aıleye dusmus... tabı anlayana

Kizlar yeni uye olduguma bakamayin diger hesabimdan bi kac arkadas edindigim icin mimlenmeyim diye mecbur actim:110: konu uzun ama okuyun hikaye gibi 😅neyse konu su ben 28 yasindayim isim gucum yerinde sukur saygin bi yerde asistanlik yapiyorum. Birde benim erkek arkadasim var ailesiyle tanistim ailemle tanistirdim erkek arkadasimla aram gayet guzel.. Fakat birde eltim var yani olacak. İnstagramdan bi ara beni ekledi bende kabul etmistim cok kiskancmis mustakbel kv dem onun yaninda benim hakkimda pek konumu acmazmis, ilk tanismaya gittigimde kv dem halidaki ortuleri kaldirmis koltuktaki ortuleri kaldirmis ev guzel gozuksun diye, hemen niye kaldiriyosun ne gerek var neysen o olun evimi begendirceksin sanki falan demis. Ben gittigimde bana surekli eltimi anlatti soyle hamarat boyle hamarat karni burnunda cenazemiz varken hep ayaktaydi yardim etti falan diye sevgilimde bizene ondan habire onu anlatip duruyosun konusacak baska konumu yok nisanimizi konusun evliligi konusun istemeyi konusun ya diye cikisti biraz bende ortaligi bozmamak icin olsun ya anlatsin ne olacak sanki diye alttan aldim. Daha sonraki haftalarda ablasiyla tanisacaktim 2 cocugu var buyuk olani 6 yasinda ben gelicem diye suslenmis puslenmis eltim olacak kiside goruntulu aramis napiyosunuz diye benim gidecegimi soylememisler. kucuk kiza sormus gezmeyemi gitceksiniz hazirlanmissiniz diye hemen kv dem yoo fotograflarini cektim ondan suslendi demis benim ablasiyla tanismaya gidecegimi soylememis kiskanir diye ne alakaysa. Bir gun instagramdan sevgilim bana oje surerken foto cekmistim hikayede paylasacaktim eltim olacak (x) kisisi gorur arkamizdan laf eder annemde guzel seylerinizi paylasmayin x gorunce kiskaniyo onun yaninda skygirll06 ya yapacagin seylerden bahsetme diyormus. Bana evlenince araba alacagini falan soylemis bilerek tepkisi ne olacak diye hemen o da kocasina bak goruyomusun araba alacakmis ona diye skistiriyomus kavga etmis hatta. Bunlari ben sevgilimden ogreniyorum niye her b.ku sana anlatiyo diceksiniz kesin :KK70: ben zorluyorum ilk bir iki seyini soyleyince meraktan yemin ettiriyorum iyi kotu herseyi anlat bileyim ona gore davraniyim bende diye ki eminim anlatmadigi seylerde var. Sevgilimde eltimi sevmiyo bana hep uzak dur seni cekemez o sirrini anlatma ikimizle alakali iyi kotuyu anlatma dedikodu yapar hemen der. Hatta biz evlenicez ona ragmen eltim cocuguna ogutlemis dedenden 15 bin liralik pc iste diye marka falan ogretmis 7 yasinda cocuk o markali 15 binlik pcyi nerden bilecek. Kvdemde amcan evlenecek alamayiz demis torununa. Ama konu su ki kv dem onun yuzunden aman o kiskanacak aman o bozulacak diye hic konumu gecirtmiyo evlenicez hakkimizda bisey konusmaz dugundu nisandi misal bana dugunum icin A alsa ona 2 tane A alir sirf kiskanmasin diye. Ben eltim olcak kisiyi hic gormedim yuzyuze ama benden 4 5 yas buyuk benim icimde kinlik fesatlik olmadigi halde bu sekilde beni tanimadan davranmasi kiskanclik gutmesi beni sinir ediyor. Keza kv de o kiskanmasin diye bana boyle mesafelimi olacak hep anlamis degilim. Sevgilimle goruntulu konustugumuzda bile kvde hic nasilsin kizim iyimisin diye konusmaz benimle. Benim annemse konustugumuzu gorse hemen hal hatir sorar saglik sihhat sorar anne babasini sorar selam soyletir. Sevgilim kimsenin biseyine ihtiyacin yok annem seviyo seni diyo ama manevi olarak kendimi kotu hissediyorum daha evlenmeden ayrimcilik yapiliyo gibi hissediyorum bende uzuluyorum sanki dislaniyomusum istenmiyomusum gibi hissediyorum tecrubeli elti savarlar nasil davranmam gerek kafaya takmiyimmi evlenince napim ne edem nerelere gidem😬 resmen dedikodu kazanina dustum insan hali merak ettikce anlattiriyo bilmek istiyorum sevgilimide zorluyorum anlat anlat diye tanimadan birbirimizi boyle olmak istemiyorum ben ama eltim beni kiskanclikla davranmasi beni uzuyo
Siz şu an sadece insanların anlatımlarından duyuyorsunuz, ne belli belki aile kadının 1 2 şeyini görüp bütün hayatına genelliyor? İyi niyetle söylediği şeyleri bile tersine tersine anlıyor? Kendiniz tanıyın, nişanlınıza da etrafınızdakilere de yanında kötü şeyler anlatmamalarını söyleyin. Bugün onun hakkında size konuşan yarın da sizin hakkınızda ona konuşacak. Aile için eşit seviyedesiniz nihayetinde. Tanıştığınızda da arkadaşınız değil kendiniz seçerek hayatınıza almıyorsunuz, mesafeli olursunuz tanıyana kadar, eğer anlattıkları gibi zarar veren biriyse mesafenizi de devam ettirirsiniz. Tanımadığınız birine bu kadar önyargı çok fazla. Eltimle muhteşem uyumlu arkadaş falan değiliz ama yanımda kötü konuşulmasına müsaade etmem, ağzımı arayıp benim lafımı da ona götürmüşlükleri var çünkü 🤞🏻

Kv önce eltiyi övüyor yok şöyle iyi boyle iyi ..sonra sizden bahsetmiyor ..ardından o kıskanç ondan bahsetmiyorum senden diye suçu eltiye atıyor ...abovvv kv fena sen kork ondan...eltinede aynını yapmıştır belki .
kesınlıkle katılıyorum :)

Kendi kendinize elti sorunu oluşturmuşsunuz.
Herşeyi merek eden siz, bir şekilde abisinin eşinin yaptıklarını siz anlatan dedikoducu sevgiliniz. Yengesine dedikoducu demiş ama önce dönüp kendine bakmalı bence.
Resmen aile içinde ki herşeyi anlatmış ne kadar ayıp. Sizi tanımadan eltinize karşı doldurmuş böylece.

Yapılacak hiçbirsey yok, tanıştığınız da ki tavrına göre şekilleriniz ilişkiniz. Ama canınız eltiler arası savaş oynamak istiyor belli ki. Şimdiden kolay gelsin.
ne güzel olmuş bu yorumun yabanelmam
ben anlamadım konu sahibi sizin muhattabınız sevgiliniz
bide zorla anlattırmanız çok saçma gereksiz
sizde tutup annenize vs ye anlatıyorsunuzdur hayır yani ne gerek var

kusura bakmayın ama sizin o aileye gireceğiniz daha belli bile değil gelin ata binmiş ya nasip demiş
kv ister istemez tabiki gelinini biraz daha koruyacak ortam idare edecek

Bugün bize kaynanam geldi çıkarken eltim aradı aman geldiğimizi duymasın laf eder diye gizli gizli konuştu (!) kendi oğlunun evi ama. Eltim de bişi demez kendi kendine ortalığı kızıştırcak aklınca
hıc su acıdan dusundunuz mu
kayınvalıdenız belkı o eltıye gaz vermek pohpohlamak ıcın sızden yana onunla gorusmuyorum demıstır
o yuzden sızınle gorustugunu gızlemıstır
kocaman kadın kımınle gorusup gorusmeyecegının hesabını kımseye verecek degıl normalde
gızlı saklı ıs yapan kayınvalıde bence asıl kayınvalıdenızı sorgulayın :) kım bılır kayınvalıde hakkımda ne konusuyor ne konusturuyorda boyle ıkılı davranıyor bu kaynana dıye dusunun once

bazı kaynanalar kı buyuk cogunlugu boyle
gelınlerının ıyı anlasmasını ıstemıyor dedıkodudan beslenıyor huzursuzluktan beslenıyor ve ıkı gelın bırbırıne uzak olursa hepsını daha ıyı ıdare edıyor kayınvalıde dedıkodularıyla belırlıyor mesafeyı
ıkı gelınle aynı anda ıyı olamıyor bırıyle ıyı olmak ıcın dıgerını harcıyor cunku kalplerı kotu
o kaynanalar mevzuyu kendı lehlerıne cevırmek ıcın bır gelını dıgerıne kırdırıyor
cogu eltıler kayınvalıde yuzunden kotu - ıyı anlasan eltılere bakın kayınvalıdelerını araya sokmuyorlar hıc ortak noktaları bu
gelınlerın akıllı olup boyle oyunlara gelmemelerı gerek

Yuzunu gormedigin, tanismadigin bir insani sosyal medya hesabina eklemissin. Onun hakkinda bilgi toplamaya baslamissin. Tanimadigin insan hakkinda onyargi olusturmussun. Baska derdin yok sanirim elti ile kafayi bozmussun ( daha evlenmeden elti ilan etmissin. Oysa bir laf vardir: gelin atta gör kimin kapısında diye). Belki de elti dedigin kisi seni bu kadar takmiyordur. Sen sadece insanlar sana ne anlatirsa onu biliyorsun. Dogru mu degil mi bilmiyorsun. Belki tanisan iyi anlasacakken onyargilarinla tanisacaksin.
Cok cocukca bunlar.
Derdin evlenip huzurlu bir yuva kurmak olmaliyken, sen kendine sorun yaratmissin. Eger sevgilinin ailesi, sen ve sevgilin birbirinizin arkasindan bu kadar konusmayi, dedikoduyu, atip tutmayi seviyorsaniz, biraraya gelince de canim cicimli oluyorsaniz tam da birbirinizi bulmussunuz. Birbirinin arkasindan bu kadar atip tutmak da huzur getirmez insana. Anladigim kadariyla o kadar bos ki hayatiniz kendinize sorun ariyorsunuz ama asıl problem sizlerde. Once dedikoduyu birakmalisiniz. Bu sekilde devam ederse ileride birbirinizin yuzune bakacak yuzunuz olmaz.

herkeşler benı kıskanıyor dusuncesı aslında bı rahatsızlık durumu bılıyor musunuz ?
o eltıye de sızın hakkınızda neler dıyorlardır kımbılır
sankı gozunuzle gormussunuz bazı seylerı gıbı konusmanız konusturmanız
cok zor bır ınsansınız belkı eltı cok kafa dengı bırıydı ama bu yaklasımınız onyargınız yuzunden sız kaybedeceksınız
ıkınızınde bırbırınızden farkınız ustunlugunuz yok o daha once o eve gelın oldugu ıcın sızden daha cok o akrabaları o aıleyı tanır ve sıze boyle bır malzeme vermez emın olun
Ben beni kiskaniyor demiyorum kv de yaratiyo bunu kiskanmasin soyleme yapma kiskanir diye. Ki ben hala onyargim yok durumu anlamaya calisiyorum

kayınvalıdenız belkı o eltıye gaz vermek pohpohlamak ıcın sızden yana onunla gorusmuyorum demıstır
kocaman kadın kımınle gorusup gorusmeyecegının hesabını kımseye verecek degıl normalde
gızlı saklı ıs yapan kayınvalıde bence asıl kayınvalıdenızı sorgulayın :) kım bılır kayınvalıde hakkımda ne konusuyor ne konusturuyorda boyle ıkılı davranıyor bu kaynana dıye dusunun once

gelınlerının ıyı anlasmasını ıstemıyor dedıkodudan beslenıyor huzursuzluktan beslenıyor ve ıkı gelın bırbırıne uzak olursa hepsını daha ıyı ıdare edıyor kayınvalıde dedıkodularıyla belırlıyor mesafeyı
ıkı gelınle aynı anda ıyı olamıyor bırıyle ıyı olmak ıcın dıgerını harcıyor cunku kalplerı kotu
o kaynanalar mevzuyu kendı lehlerıne cevırmek ıcın bır gelını dıgerıne kırdırıyor
cogu eltıler kayınvalıde yuzunden kotu - ıyı anlasan eltılere bakın kayınvalıdelerını araya sokmuyorlar hıc ortak noktaları bu
O kadar haklisinizki demek istedigim seyi iyi anlamissiniz cok tesekkur ederim size o yuzden hala eltime onyargim yok kv den cok eltiyle aram iyi olsun istemisimdir hep

Yuzunu gormedigin, tanismadigin bir insani sosyal medya hesabina eklemissin. Onun hakkinda bilgi toplamaya baslamissin. Tanimadigin insan hakkinda onyargi olusturmussun. Baska derdin yok sanirim elti ile kafayi bozmussun ( daha evlenmeden elti ilan etmissin. Oysa bir laf vardir: gelin atta gör kimin kapısında diye). Belki de elti dedigin kisi seni bu kadar takmiyordur. Sen sadece insanlar sana ne anlatirsa onu biliyorsun. Dogru mu degil mi bilmiyorsun. Belki tanisan iyi anlasacakken onyargilarinla tanisacaksin.
Cok cocukca bunlar.
Derdin evlenip huzurlu bir yuva kurmak olmaliyken, sen kendine sorun yaratmissin. Eger sevgilinin ailesi, sen ve sevgilin birbirinizin arkasindan bu kadar konusmayi, dedikoduyu, atip tutmayi seviyorsaniz, biraraya gelince de canim cicimli oluyorsaniz tam da birbirinizi bulmussunuz. Birbirinin arkasindan bu kadar atip tutmak da huzur getirmez insana. Anladigim kadariyla o kadar bos ki hayatiniz kendinize sorun ariyorsunuz ama asıl problem sizlerde. Once dedikoduyu birakmalisiniz. Bu sekilde devam ederse ileride birbirinizin yuzune bakacak yuzunuz olmaz.
Yanlis okudunuz galiba ekleyen ben degilim hatta beni ekledi 5 dk sonra sildi 2 gun sonra geri ekledi beni 🤷🏻

Cok cocukca bunlar.
Ben onun arkasindan bisey demiyorum okudugunuzu tam anlamamissiniz sanirim. Bana soylenenlere hitaben ne oldugunu cozemedigim icin buraya yazdim ki hala diyorum cevaplarimda onyargili degilim diye kv demin eltimle benim aramda boyle bi ic savas yaratmasi anormal geldigi icin yazdim ki eltimle yemege gidip tanismayi teklif edende benim 🤷🏻

Ben beni kiskaniyor demiyorum kv de yaratiyo bunu kiskanmasin soyleme yapma kiskanir diye. Ki ben hala onyargim yok durumu anlamaya calisiyorum
hayır sız kıskandıgını dusunuyorsunuz benımle gorusecegını bıle saklamıs yalan soylemıs falan dıyorsunuz
kayınvalıde ,sevgılınız ısıne gelenı anlatıyor tek taraflı anlatım en basından aranızda mesafe olmasını ıstıyorlar bunun sebebı mikser gıbı ortalık karıstıran bır aıle olmaları
normal ve duzgun aıle olsalardı gercekten boyle bırsey olsa bıle soylemez ıdare eder orta yolu bulurlardı zaten , tek sızde eltı yok
kayınvalıdenın kapasıtesı ıkı gelını ıdare edemeyecek durumda sorun bu.

sızde sanıyorsunuz eltı boyle yapıyor ne bellı
sızın hakkınızda neler soyluyorlar allah bılır...

sızde normal davranmıyorsunuz ben olsam bana ne gelıp boyle dedıkodu yapıyorsun derdım ,konusturmazdım bıle . benımle bunları konusan o tarafla da benzer konusur sonucta ,kendımı oyle bır olayın ıcıne cekmek ıstemem huzur severım ben
sız kaos ıstıyorsunuz .

cok dert edıyorsanız evlendıkten sonra eltıye hakkında boyle soyluyorlar ben ınanmıyorum cunku bırbırımızı tanımıyoruz bıle, aılenın gelınlerı olarak bırbırımıze destek olalım derdım evlendıkten sonra :) ondan sonra gorursunuz kım kıme ne demıs ne olmus ak koyun kara koyun cıkardı ortaya .
emın olun yemın edıyorum hatta
kaynana da kesın bu kız yalan soyluyor ıkı gunluk kıza boyle seyler dermıyım aaa der sızı harcar o gelınden yana olur kocanız da sıze tavır yapar :)

hayır sız kıskandıgını dusunuyorsunuz benımle gorusecegını bıle saklamıs yalan soylemıs falan dıyorsunuz
kayınvalıde ,sevgılınız ısıne gelenı anlatıyor tek taraflı anlatım en basından aranızda mesafe olmasını ıstıyorlar bunun sebebı mikser gıbı ortalık karıstıran bır aıle olmaları
normal ve duzgun aıle olsalardı gercekten boyle bırsey olsa bıle soylemez ıdare eder orta yolu bulurlardı zaten , tek sızde eltı yok
kayınvalıdenın kapasıtesı ıkı gelını ıdare edemeyecek durumda sorun bu.

sızde sanıyorsunuz eltı boyle yapıyor ne bellı
sızın hakkınızda neler soyluyorlar allah bılır...

sızde normal davranmıyorsunuz ben olsam bana ne gelıp boyle dedıkodu yapıyorsun derdım ,konusturmazdım bıle . benımle bunları konusan o tarafla da benzer konusur sonucta ,kendımı oyle bır olayın ıcıne cekmek ıstemem huzur severım ben
sız kaos ıstıyorsunuz .

cok dert edıyorsanız evlendıkten sonra eltıye hakkında boyle soyluyorlar ben ınanmıyorum cunku bırbırımızı tanımıyoruz bıle, aılenın gelınlerı olarak bırbırımıze destek olalım derdım evlendıkten sonra :) ondan sonra gorursunuz kım kıme ne demıs ne olmus ak koyun kara koyun cıkardı ortaya .
emın olun yemın edıyorum hatta
kaynana da kesın bu kız yalan soyluyor ıkı gunluk kıza boyle seyler dermıyım aaa der sızı harcar o gelınden yana olur kocanız da sıze tavır yapar :)
hahahaha valla hersey olabilir kaosdan degilde daha ben yeni gitmisim tanismisim eltiye onu yapma bunu yapma bana onu yapma bunu yapma deniliyo hayir bizi biraksalar gayet anlasirdik belkide kim bilir benim icin ne dediler onada 😅😬

Ben sevgi beklemiyorum beni sevmeselerde ben saygi duyar yine ellerini operim keza eltimde beni sevmese onemli degil sadece ben onlara yeni gelin gidicem ve kv beni ne alaka eltimden gizliyo yaptigimiz seyleri. Eltim kiskaniyosa gercekten hani neden kiskaniyo daha gormedigi birini ben kimseyle kotu olmak istemiyorum karsi hamle ne olacak diye tetikte beklemek cok sacma geliyo bana bu sekilde geliniyosa ben nasil davranmam lazim diye akil almak istemistim aslinda🤷🏻
Bak işte ben de tam bunu söylüyorum.
Tetikte bekleme ihtiyacı, neden kıskanıyor, kayınvaliden neden gizliyor vs bunlara takılma.
Bunlar önemli şeyler değil.
Kayınvaliden böyle bir insan eltin de öyle bir insan.
İnsanların neyi neden yaptığına takılırsak hayatı kaçırırız.
Sen skygirl sün o şekilde davranmalısın.
Nasıl davranman gerektiğini düşünmene gerek yok.
İnsanlarla arana belli bir mesafe koyduğunda bunları düşünmene gerek kalmaz

Bak işte ben de tam bunu söylüyorum.
Tetikte bekleme ihtiyacı, neden kıskanıyor, kayınvaliden neden gizliyor vs bunlara takılma.
Bunlar önemli şeyler değil.
Kayınvaliden böyle bir insan eltin de öyle bir insan.
İnsanların neyi neden yaptığına takılırsak hayatı kaçırırız.
Sen skygirl sün o şekilde davranmalısın.
Nasıl davranman gerektiğini düşünmene gerek yok.
İnsanlarla arana belli bir mesafe koyduğunda bunları düşünmene gerek kalmaz
Cok tesekkur ederim tavsiyeniz icin🙏🏻🙏🏻

Zaten bu açıdan düşünüyorum ki dediö eltim bişi demez kv kendi aklınca ortalığı karıştırcak diye.
Kvnin bana saygısı yok zaten. Ayrı bi konu.

valla dertsiz başınıza dert mi arıyorsunuz ne diye sevgilinize anlattırıyorsunuz ki? zaten ilerde evlenirseniz herkesin iç yüzünü görürsünz. şimdiden ona bilenmenizin alemi yok. kıskançsa kıskançtır huyunu değiştiremezsiniz. zaten eltiyle arkadaş olmak yakın olmak zorunda da değilsiniz. arada saygı olsun yeter.

X