Evlenmeden elti sorunu ile geldim help me kizlar

3 eltim var hiçbiri ile görüşmüyorum senede bir goruyorum asiri sınırlı muhabbet ediyorum simdi diyeceksiniz ki ucuyle de gorusmuyorsan sorun sendedir ama degil 🤣
Bence yokmus gibi davran aile de neden bu kadar abartmış anlamadim

Kizlar yeni uye olduguma bakamayin diger hesabimdan bi kac arkadas edindigim icin mimlenmeyim diye mecbur actim:110: konu uzun ama okuyun hikaye gibi 😅neyse konu su ben 28 yasindayim isim gucum yerinde sukur saygin bi yerde asistanlik yapiyorum. Birde benim erkek arkadasim var ailesiyle tanistim ailemle tanistirdim erkek arkadasimla aram gayet guzel.. Fakat birde eltim var yani olacak. İnstagramdan bi ara beni ekledi bende kabul etmistim cok kiskancmis mustakbel kv dem onun yaninda benim hakkimda pek konumu acmazmis, ilk tanismaya gittigimde kv dem halidaki ortuleri kaldirmis koltuktaki ortuleri kaldirmis ev guzel gozuksun diye, hemen niye kaldiriyosun ne gerek var neysen o olun evimi begendirceksin sanki falan demis. Ben gittigimde bana surekli eltimi anlatti soyle hamarat boyle hamarat karni burnunda cenazemiz varken hep ayaktaydi yardim etti falan diye sevgilimde bizene ondan habire onu anlatip duruyosun konusacak baska konumu yok nisanimizi konusun evliligi konusun istemeyi konusun ya diye cikisti biraz bende ortaligi bozmamak icin olsun ya anlatsin ne olacak sanki diye alttan aldim. Daha sonraki haftalarda ablasiyla tanisacaktim 2 cocugu var buyuk olani 6 yasinda ben gelicem diye suslenmis puslenmis eltim olacak kiside goruntulu aramis napiyosunuz diye benim gidecegimi soylememisler. kucuk kiza sormus gezmeyemi gitceksiniz hazirlanmissiniz diye hemen kv dem yoo fotograflarini cektim ondan suslendi demis benim ablasiyla tanismaya gidecegimi soylememis kiskanir diye ne alakaysa. Bir gun instagramdan sevgilim bana oje surerken foto cekmistim hikayede paylasacaktim eltim olacak (x) kisisi gorur arkamizdan laf eder annemde guzel seylerinizi paylasmayin x gorunce kiskaniyo onun yaninda skygirll06 ya yapacagin seylerden bahsetme diyormus. Bana evlenince araba alacagini falan soylemis bilerek tepkisi ne olacak diye hemen o da kocasina bak goruyomusun araba alacakmis ona diye skistiriyomus kavga etmis hatta. Bunlari ben sevgilimden ogreniyorum niye her b.ku sana anlatiyo diceksiniz kesin :KK70: ben zorluyorum ilk bir iki seyini soyleyince meraktan yemin ettiriyorum iyi kotu herseyi anlat bileyim ona gore davraniyim bende diye ki eminim anlatmadigi seylerde var. Sevgilimde eltimi sevmiyo bana hep uzak dur seni cekemez o sirrini anlatma ikimizle alakali iyi kotuyu anlatma dedikodu yapar hemen der. Hatta biz evlenicez ona ragmen eltim cocuguna ogutlemis dedenden 15 bin liralik pc iste diye marka falan ogretmis 7 yasinda cocuk o markali 15 binlik pcyi nerden bilecek. Kvdemde amcan evlenecek alamayiz demis torununa. Ama konu su ki kv dem onun yuzunden aman o kiskanacak aman o bozulacak diye hic konumu gecirtmiyo evlenicez hakkimizda bisey konusmaz dugundu nisandi misal bana dugunum icin A alsa ona 2 tane A alir sirf kiskanmasin diye. Ben eltim olcak kisiyi hic gormedim yuzyuze ama benden 4 5 yas buyuk benim icimde kinlik fesatlik olmadigi halde bu sekilde beni tanimadan davranmasi kiskanclik gutmesi beni sinir ediyor. Keza kv de o kiskanmasin diye bana boyle mesafelimi olacak hep anlamis degilim. Sevgilimle goruntulu konustugumuzda bile kvde hic nasilsin kizim iyimisin diye konusmaz benimle. Benim annemse konustugumuzu gorse hemen hal hatir sorar saglik sihhat sorar anne babasini sorar selam soyletir. Sevgilim kimsenin biseyine ihtiyacin yok annem seviyo seni diyo ama manevi olarak kendimi kotu hissediyorum daha evlenmeden ayrimcilik yapiliyo gibi hissediyorum bende uzuluyorum sanki dislaniyomusum istenmiyomusum gibi hissediyorum tecrubeli elti savarlar nasil davranmam gerek kafaya takmiyimmi evlenince napim ne edem nerelere gidem😬 resmen dedikodu kazanina dustum insan hali merak ettikce anlattiriyo bilmek istiyorum sevgilimide zorluyorum anlat anlat diye tanimadan birbirimizi boyle olmak istemiyorum ben ama eltim beni kiskanclikla davranmasi beni uzuyo
Eltiye degil sevgiline cözüm bulmalısın daha evlenmeden ailesi ile ilgili seyleri konusmasıda hoş degil dedikodu yapmasıda bence önce sevgilini terbiye et elti mevzusu cok kolay iş mesafe koyarsın olur biter

Bugün bize kaynanam geldi çıkarken eltim aradı aman geldiğimizi duymasın laf eder diye gizli gizli konuştu (!) kendi oğlunun evi ama. Eltim de bişi demez kendi kendine ortalığı kızıştırcak aklınca

Hahaha dedikodu kazaninda buldum kendimi😅 bana oyle anlatilinca beni tanimadan kiskanclik gutmesi kv min beni saklamasi tanismaya gelmemi bile bide benimle hic napiyosun ne ediyosun diye sormamasi beni sevmedilermi acaba diye dusunduruyo sorunu kendimde ariyorum tribe girdim😅
Tam sizlik biryer o zaman (dedikodu kazanı), iyi eğlenceler.

Kizlar yeni uye olduguma bakamayin diger hesabimdan bi kac arkadas edindigim icin mimlenmeyim diye mecbur actim:110: konu uzun ama okuyun hikaye gibi 😅neyse konu su ben 28 yasindayim isim gucum yerinde sukur saygin bi yerde asistanlik yapiyorum. Birde benim erkek arkadasim var ailesiyle tanistim ailemle tanistirdim erkek arkadasimla aram gayet guzel.. Fakat birde eltim var yani olacak. İnstagramdan bi ara beni ekledi bende kabul etmistim cok kiskancmis mustakbel kv dem onun yaninda benim hakkimda pek konumu acmazmis, ilk tanismaya gittigimde kv dem halidaki ortuleri kaldirmis koltuktaki ortuleri kaldirmis ev guzel gozuksun diye, hemen niye kaldiriyosun ne gerek var neysen o olun evimi begendirceksin sanki falan demis. Ben gittigimde bana surekli eltimi anlatti soyle hamarat boyle hamarat karni burnunda cenazemiz varken hep ayaktaydi yardim etti falan diye sevgilimde bizene ondan habire onu anlatip duruyosun konusacak baska konumu yok nisanimizi konusun evliligi konusun istemeyi konusun ya diye cikisti biraz bende ortaligi bozmamak icin olsun ya anlatsin ne olacak sanki diye alttan aldim. Daha sonraki haftalarda ablasiyla tanisacaktim 2 cocugu var buyuk olani 6 yasinda ben gelicem diye suslenmis puslenmis eltim olacak kiside goruntulu aramis napiyosunuz diye benim gidecegimi soylememisler. kucuk kiza sormus gezmeyemi gitceksiniz hazirlanmissiniz diye hemen kv dem yoo fotograflarini cektim ondan suslendi demis benim ablasiyla tanismaya gidecegimi soylememis kiskanir diye ne alakaysa. Bir gun instagramdan sevgilim bana oje surerken foto cekmistim hikayede paylasacaktim eltim olacak (x) kisisi gorur arkamizdan laf eder annemde guzel seylerinizi paylasmayin x gorunce kiskaniyo onun yaninda skygirll06 ya yapacagin seylerden bahsetme diyormus. Bana evlenince araba alacagini falan soylemis bilerek tepkisi ne olacak diye hemen o da kocasina bak goruyomusun araba alacakmis ona diye skistiriyomus kavga etmis hatta. Bunlari ben sevgilimden ogreniyorum niye her b.ku sana anlatiyo diceksiniz kesin :KK70: ben zorluyorum ilk bir iki seyini soyleyince meraktan yemin ettiriyorum iyi kotu herseyi anlat bileyim ona gore davraniyim bende diye ki eminim anlatmadigi seylerde var. Sevgilimde eltimi sevmiyo bana hep uzak dur seni cekemez o sirrini anlatma ikimizle alakali iyi kotuyu anlatma dedikodu yapar hemen der. Hatta biz evlenicez ona ragmen eltim cocuguna ogutlemis dedenden 15 bin liralik pc iste diye marka falan ogretmis 7 yasinda cocuk o markali 15 binlik pcyi nerden bilecek. Kvdemde amcan evlenecek alamayiz demis torununa. Ama konu su ki kv dem onun yuzunden aman o kiskanacak aman o bozulacak diye hic konumu gecirtmiyo evlenicez hakkimizda bisey konusmaz dugundu nisandi misal bana dugunum icin A alsa ona 2 tane A alir sirf kiskanmasin diye. Ben eltim olcak kisiyi hic gormedim yuzyuze ama benden 4 5 yas buyuk benim icimde kinlik fesatlik olmadigi halde bu sekilde beni tanimadan davranmasi kiskanclik gutmesi beni sinir ediyor. Keza kv de o kiskanmasin diye bana boyle mesafelimi olacak hep anlamis degilim. Sevgilimle goruntulu konustugumuzda bile kvde hic nasilsin kizim iyimisin diye konusmaz benimle. Benim annemse konustugumuzu gorse hemen hal hatir sorar saglik sihhat sorar anne babasini sorar selam soyletir. Sevgilim kimsenin biseyine ihtiyacin yok annem seviyo seni diyo ama manevi olarak kendimi kotu hissediyorum daha evlenmeden ayrimcilik yapiliyo gibi hissediyorum bende uzuluyorum sanki dislaniyomusum istenmiyomusum gibi hissediyorum tecrubeli elti savarlar nasil davranmam gerek kafaya takmiyimmi evlenince napim ne edem nerelere gidem😬 resmen dedikodu kazanina dustum insan hali merak ettikce anlattiriyo bilmek istiyorum sevgilimide zorluyorum anlat anlat diye tanimadan birbirimizi boyle olmak istemiyorum ben ama eltim beni kiskanclikla davranmasi beni uzuyo
Bence sizi üzmüyor bu durum hatta zevk almaya başlamış gibisiniz. Sevgilinizle aranızda bir çeşit konu çeşidi olmuş, zorluyorsunuz anlattırıyorsunuz ve kendinizi daha değerli hissediyorsunuz vs.. ve maalesef bu durum sizin de onu kıskandığınızı içten içe rekabet ettiğinizi gösteriyor aslında.

Kuzum bende de var bi tane öylesi bendeki bu kadar kıskanç değil tabi senin ki arşa çıkmış bir kıskançlık muhtemelen karşılaştığınızda da yüzüne gülüp arkandan iş çevirmeye devam edecektir ayrıca ben sevgilinin anlattıklarını normal buldum benim eşimde evlenmeden herşeyi benimle paylaşırdı iyi kötü keza bende öyleydim herşeyi konuşurduk sen çok takma takarsan çok üzülürsün benim gibi 🤷🏻‍♀️

Kv önce eltiyi övüyor yok şöyle iyi boyle iyi ..sonra sizden bahsetmiyor ..ardından o kıskanç ondan bahsetmiyorum senden diye suçu eltiye atıyor ...abovvv kv fena sen kork ondan...eltinede aynını yapmıştır belki .

Size bir öğüt vereyim. Elti kötü olsa emin ol kaynana kişisi o kıskanmasın üzülmesin diye yalan söylemez. Sevgilinize herşeyi anlattırmayın, oda anlatmasın. Bak emin olun eğer siz sormaya o anlatmaya devam ederse evlenmeden onlara karşı içinizde negatif duvar olur. Evlendikten sonra da dır dır yaparsın olur. Bakmayın şimdi erkek arkadaşının böyle konuşmasına. Hele bir evlen bu konuşmaları bile beni sıkıştırıyor dun diye başına kalkar. Kıskançlık kötü bir şey yapmayın. Eltim kıskanç diyorsunuz ama sizde kıskançsınız, daha evlenmeden çekişme içine girmişsiniz. Ne gerek var böyle şeylere arkadaşlar. Atıyorum sevgilin sana varsa enişten yada abin ve ya abinin rşi benimle ilgili ne düşünüyor diye soruyor mu? Size bir öneri, kendinize işinizden arta kalan zamanlarınızda uğraşacağınız tutkuyla yapacağınız bir hobi edinin. Böyle şeylere zaman ayırmanız bile çok saçma. Gerçek dertleri olan insanlar var bu dert değil güzel kardeşim. İyi günler 🏵️

Senin kocadan bi cacık olmaz.
Bu ne böyle dedikoducu teyzeler gibi. Eltinin dedikodusunu yapıyor sana.

Eltilerin savaşını izledim resmen konunda.

Daha evlenmeden kıskançlıklar başlamış. Ben bişey yapmıyorum demişsin de fitili sen ateşliyosun.

Allahım gelecek zamanda eltimin şerrinden beni koru. 🤲🏻 ben şimdiden kayinvalidemi uyarayım benimle ilgili eltim olacak şahısa hiç bir şey anlatmasın. Sonrası malum kk elti sorunsalı konulari 🤣

Senin yapacağın en iyi eltisavar metod sevgilinle ve onun ailesi ile elti hakkında konuşmamak bütün bunları unutmak olacaktır. Kimseyle önyargılı başlama ilişkine.
Çalışıyorum diyorsun, anneni babanı zor görüceksin, elti ancak bayramdan bayrama.
Kendine sorun yaratma.
Bu arada bize de bir tane küçük elti geliyor yolda. Kayınvalidem kızı olmadığı için küçük gelinle ilgili konuları, endişeleri bana anlatıyor. Rahatsız olduğu şeyler oldu. Ben de bana anlatma bence anne, sen de hoş gör yaşı küçük doldurma kendini dedim. Kızı gördüğüm kadarıyla çok tatlı bıcır bıcır. Muhtemelen de evlendiklerinde çok sevecek kızı. Aile apartmanlarında beraber oturacak onlar ben uzaktayım. O yüzden bana anlatmasını istemiyorum. Benim hakkımda da gidip ona konuşmasın yarın öbür gün..

Evlenmeden, nisanlanmadan karsi tarafin ailesiyle yuz goz olunmus. Tanisma icin erken olmus bence. Sen de tuhafsin anlat anlat herseyi bilmem lazim diyorsun. Anladigim kadariyla dedikoduyu seviyorsun. Sevgilin de tuhaf, herseyi cocuk gibi oturmus anlatmis. Karsi tarafin ailesi hepten tuhaf. Yani evlenseniz hepiniz entrikayi sevdiginiz icin bu busekilde birbirinizi yiyip bitirerek omur gecirirsiniz.

Yani daha evlenmeden yüzünü bile görmediğimiz bir insan hakkında bu kadar bilenmeniz çok yanlış.
Kayınvalideniz ve sevgilinizde çok büyük hata yapmış ortalığı karıştırmış ki dedikodu yapan erkek kadar kötüsü yok.
Bir insan sizi kıskansa ne olacak?
Kayınvalideniz onu daha çok sevse ne olacak? Öz anneniz mi?
Dışlansanız ne olacak?
Yani bunlar kafaya takılacak şeyler değil bana göre.
Eltim beni kıskanacak, dedikodumu yapacak vs umrum olmaz.
Evlilik böyle bir şey değil.

sız sorun ıstıyorsunuz anladıgım kadarıyla :)
eltınız sızı nıye kıskansın ?
evı tertıplı gorunsun dıye toparlamıs fotograf cekılecek dıye kendıne cekı duzen vermıs bunlar herkesın yaptıgı sey sızde aynı seylerı yapmıyor musunuz sankı ? ne var bunda ?

sevgılınızın canı nasılda dedıkodu cekmıs oyle , gün teyzelerı gıbı paso gıybet ... en sevılmeyen erkek tıpı
evlendıgınızde eltınızle sızı kavgaya tutusturup cekırdegını alıp ızleyecek keyıflenecek huzursuzluktan beslenen bır adam
sızde onun agzıyla yasayıp hareket edıyorsunuz

evlılık olgunlugu yok ıkıınızde de
Foto cekilecek diye degil ben gidicem diye evi derleyip toplamis normal olarak ama eltimde niye topluyosun ne gerek var yapma gibi seyler soylemis. Baska gun ablasiyla tanismaya gidecegim zamanda benim gidecegimi saklamis yalan soylemis yani foto cekilmek icin giyindik diye

Daha eltiyi görmeden o sizi görmeden neyinizi kıskanacak Allah aşkına..siz sorup didiklemeseniz sevgiliniz durup dururken yengesini anlatmaz.ayrıca gideceğiniz gün orada değilmiş ki koltuk örtülerini kaldırdığını ne biliyor elti..daha ortada fol yumurta yok torununun aldıracağı oyuncağa kadar biliyorsunuz maşallah ne olsa sevgiliniz anlatmış hep eltiyle alakalı laf alma peşinde olan sizsiniz..

ayrıca annenizin yanında sevgilinize oje sürdürmek bunu sosyal medyada paylaşmayı istemek sorunun sizde olduğunu gösteriyor kadın sizi eklemiş selam bile vermemişsiniz

zaten başta saygın bir yerde asistanım demeniz bile eltiyi küçük gördüğünüzü gösteriyor bu ne hız ya o aileye çoktan girmiş siz daha dış kapının mandalı..şimdiden böyleyse kadını tanısanız yan baktı düz bastı başlarsınız keşke başkalarından tanımak yerine siz tanışmayı deneseydiniz..
Beni instagramdan ekledi bi geri sildi 5 dk icinde bende fotoma bakarken heralde yanlislikla ekledi diye bisey demedim aradan 2 gun gecti beni geri ekledi. Benim ona karsi bi on yargim yok hatta kiz cocuguna barbie bebek alip gondertmistim telefonda konusurken bir iki kez denk gelip kucuk kizla konustuk sevinsin diye bebek gonderttim hani direkt ona adim atmadim yuzyuze gormedigim icin benim on yargim yok hala belki oyle degildir diyorum. Kv denin kiskanir kiskanir diye yapip edecegime karismasi zoruma gidiyo benim tanismaya gidecegimi bile saklamasi normal biseymi cozemedim

Yani daha evlenmeden yüzünü bile görmediğimiz bir insan hakkında bu kadar bilenmeniz çok yanlış.
Kayınvalideniz ve sevgilinizde çok büyük hata yapmış ortalığı karıştırmış ki dedikodu yapan erkek kadar kötüsü yok.
Bir insan sizi kıskansa ne olacak?
Kayınvalideniz onu daha çok sevse ne olacak? Öz anneniz mi?
Dışlansanız ne olacak?
Yani bunlar kafaya takılacak şeyler değil bana göre.
Eltim beni kıskanacak, dedikodumu yapacak vs umrum olmaz.
Evlilik böyle bir şey değil.
Ben sevgi beklemiyorum beni sevmeselerde ben saygi duyar yine ellerini operim keza eltimde beni sevmese onemli degil sadece ben onlara yeni gelin gidicem ve kv beni ne alaka eltimden gizliyo yaptigimiz seyleri. Eltim kiskaniyosa gercekten hani neden kiskaniyo daha gormedigi birini ben kimseyle kotu olmak istemiyorum karsi hamle ne olacak diye tetikte beklemek cok sacma geliyo bana bu sekilde geliniyosa ben nasil davranmam lazim diye akil almak istemistim aslinda🤷🏻

ne güzel işte kaynananizin eltiyi idare etmeye calismaktan sizinle ugrasacak vakti olmaz.
kıskanc elti candir.
zaten bu kiskanclikla pek sizinle karsi karsiya gelmek isteyeceginide sanmiyorum.
nisanlinizda kaynana elti savaslari kazanina kepçe olmuş.
acayip gıybet dönüyor ortalıkta bol ekşınlı 😁

ne güzel işte kaynananizin eltiyi idare etmeye calismaktan sizinle ugrasacak vakti olmaz.
kıskanc elti candir.
zaten bu kiskanclikla pek sizinle karsi karsiya gelmek isteyeceginide sanmiyorum.
nisanlinizda kaynana elti savaslari kazanina kepçe olmuş.
acayip gıybet dönüyor ortalıkta bol ekşınlı 😁
Hahahah ya ben evimi onlardan uzak tutmak istiyorum ne benim aileye ne onlara neyseki kabul edildi bu istegim 😅

Üst katta oturan eltimi en son 15 gün önce gördüm. Söyleyeceklerim bu kadar. Siz istemedikçe kimse alanınıza giremez. Gençsiniz, sevgiliniz var elti nedir ya.

X