evlenmeden önce iş meselesi??

adimyokbenim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
54
1
Sizce evlenmek için erkeğin iş bulması şart mı ? Heleki bu erkek okumuş ve mesleği olan biriyse.

Yani ;

- Evlenmeden önce erkeğin iş bulup hayatını oturtması mı gerekir (Ki bu zamana kadar epey vakit geçer)

- Yoksa evlendikten sonra nasıl olsa hayat bir düzene girer mi , iş bulunur mu ?

Görüşleriniz???:1closedeyes:

öncelikle kimin ne olacağı belli olmaz mükemmel bir işe sahip olup sonra atılabilir...
Ben şahsen gözlemlerim ne işlerde çalışmış hayatını nasıl kazanmış diye ona göre karar veririm...
Tabi işinin olması tercihimdir...

Üzgünüm,ama işi olmayan bir erkekle evlenmek mümkün değil.Para olmadan adım atılmıyor ki yeni bir ev kurulacak.Eş-dost yardımı ile de evlilik yürütülmez.Kız ya sevgilisinin iş bulmasını bekleyecek ya da başka aşklara yelken açacak.Başka yolu yok.Ha ,bir de kız çalışırım ben bakarım kocama,hiç yüksünmem derse hodri meydan ,derim!..:1closedeyes:

ya kızlar benim erkek arkadaşım avukat ama şimdi staj yapıyor. avukatlar 5 senede ancak tanınıyolar büro açtıktan 1 sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz sizce kötümü düşünüyoruz???

bence iş bulmalı.
hatta erkek değil bayan da iş bulursa tadından yenmez.
realist olmak gerekiyor sanırım biraz, hayatı yaşayabilecek standartlarda olmadan evlenmenin luzumu ne ki.

Eeeeee işi yoksa nasıl masrafları karşılayacak adam?
Hep ben mi ödücem..
Yok istemem..:umursamaz:

nişandan ya da sözden sonra iş bulacaksa olur.
evlendikten sonra iş bulur ben bakarım ona diorsun galiba. kadın bunu kabullensen de adam kabullenmez. şahsen kabullenirse de ben onu kabullenmem kaydirigubbakcemile3

ya kızlar benim erkek arkadaşım avukat ama şimdi staj yapıyor. avukatlar 5 senede ancak tanınıyolar büro açtıktan 1 sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz sizce kötümü düşünüyoruz???

5 senede tanıncaklar dıye bır kural yok arkadaşım

1 sene de tanınrı cok ıyı olabılır yada

10 sene gecsede oturur yerınde herkes kısmetını yer dogrusu

umarım hersey yolunda gider.

X