Evlenmeyi düşünmeyen sevgili..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kendime de diyorum aynısını sen hak ettin adam ne mal olduğunu baştan belli etti diye 🥴ama belli şeyler yasayip ağzınıza edilince şöyle diyorsunuz: yazarsan ekime kadar😁bazı kadınlar bu mottoyu erken yaşta çözdüğü için hiç uzulmuyor
Bu mottoyu daha önceki ilişkilerimde çözmüştüm aslında. Umursamıyordum kimin gelip gittiğini. Epeyce uzun bir süredir de sevgilim yoktu. Sonra birinden ciddi tavırlar görüp, ona güvenip bunlarla karşılaşınca tüm o olayı çözmüş olan aklım yok oldu birden. Hayal kırıklığı tamamen, belki de bunu takıntı yaptım kısa sürede

Bu mottoyu daha önceki ilişkilerimde çözmüştüm aslında. Umursamıyordum kimin gelip gittiğini. Epeyce uzun bir süredir de sevgilim yoktu. Sonra birinden ciddi tavırlar görüp, ona güvenip bunlarla karşılaşınca tüm o olayı çözmüş olan aklım yok oldu birden. Hayal kırıklığı tamamen, belki de bunu takıntı yaptım kısa sürede
Bazen basiretimizi bağlayan erkekler çıkabilir karşımıza sen ona muhtaç olduğunu gösterirsen daha hızlı kaybedeceksin ama

Evlilikten bahseden kendisiydi hep. Ben de ileride olursa tabi ki güzel olur diyerek onun düşüncelerini hayallerini destekliyordum. Ayrılırken bile seni seviyorum diyordu. O an konuşup bitirmeme kararı aldık, ertesi gün buluştuk. Beni görünce uzun süre sarıldı, yanındayken sürekli eli elimde, öpüyor ediyor, gayet mutlu. Hala da sevdiğini söylüyor. Ama böyle yapmasına kırıldım, ne olursa olsun hiçbir sorun yaşanmayan, iki tarafın da mutlu olduğu, bitirilmesi düşünülmeyecek dahi ilişkiydi. Tüm her şeyi düşününce, sırf ailesi yüzünden bir çıkmaza girdiği için ben de bizim aşacağımız bir konu olduğunu anlatmaya çalıştım
Gerçekten sizi seviyorsa araya ne tür sorunlar girerse girsin böyle kolay bitiremez.Ölüm dışında her şeyin çaresi vardır bence.Daha 1 aylık bir ilişkide en ufak sorunda ve hatta sizin bile fikrinizi almadan tek taraflı bir ilişkiyi bitiren adama güven duymak çok zor geliyor.Diyelim ki bu sorunu aştınız ciddi bir yola girdiniz hayat bu her zaman mükemmel gitmiyor yine en ufak pürüzde size arkasını dönüp gidecek mi?Peki siz bu adama ne kadar güvenebileceksiniz?Ya ileride sizden kaynaklı bir sorun olduğunda yine kaçacak mı hiç bir şey söylemeden?Bana ilişkiyi bitirmek istediğini ama sizi kırmamak adına kibarca bahaneler uydurduğunu daha doğrusu korkularının arkasına saklandığını düşündürdü.Dediginize göre evlilikle ilgili istekli tarafın hep kendisiymis.Verdigi sözleri tutamadigindan,size mahcup olduğundan sizin onun hakkında yanılmışım demenizden de korkuyor olabilir.Madem ailevi sorunları var,kimseye güvenmiyor bırakın önce bunları aşsın.Sonra karşınıza çıksın.Diger türlü hep kendinizi ve sevginizi ispat etmek zorunda kalacaksınız.Bu da çok yıpratıcı olur.Şimdi ne durumdasınız?Görüşüyor musunuz?Devam etme kararı mı aldınız?

Gerçekten sizi seviyorsa araya ne tür sorunlar girerse girsin böyle kolay bitiremez.Ölüm dışında her şeyin çaresi vardır bence.Daha 1 aylık bir ilişkide en ufak sorunda ve hatta sizin bile fikrinizi almadan tek taraflı bir ilişkiyi bitiren adama güven duymak çok zor geliyor.Diyelim ki bu sorunu aştınız ciddi bir yola girdiniz hayat bu her zaman mükemmel gitmiyor yine en ufak pürüzde size arkasını dönüp gidecek mi?Peki siz bu adama ne kadar güvenebileceksiniz?Ya ileride sizden kaynaklı bir sorun olduğunda yine kaçacak mı hiç bir şey söylemeden?Bana ilişkiyi bitirmek istediğini ama sizi kırmamak adına kibarca bahaneler uydurduğunu daha doğrusu korkularının arkasına saklandığını düşündürdü.Dediginize göre evlilikle ilgili istekli tarafın hep kendisiymis.Verdigi sözleri tutamadigindan,size mahcup olduğundan sizin onun hakkında yanılmışım demenizden de korkuyor olabilir.Madem ailevi sorunları var,kimseye güvenmiyor bırakın önce bunları aşsın.Sonra karşınıza çıksın.Diger türlü hep kendinizi ve sevginizi ispat etmek zorunda kalacaksınız.Bu da çok yıpratıcı olur.Şimdi ne durumdasınız?Görüşüyor musunuz?Devam etme kararı mı aldınız?
Şu ilişkimiz devam ediyor aslında. Gayet de eskisi gibi davranıyor. Ama ben eskisi gibi güvenemiyorum. Doğru mu söylüyor, seviyor mu, yine bırakmayı düşünür mü. Hep aynı düşünceler kafamda geziyor sadece

Şu ilişkimiz devam ediyor aslında. Gayet de eskisi gibi davranıyor. Ama ben eskisi gibi güvenemiyorum. Doğru mu söylüyor, seviyor mu, yine bırakmayı düşünür mü. Hep aynı düşünceler kafamda geziyor sadece
O zaman bu durumu karşı tarafla açıkça konuşun.Korkularinizdan bahsedin.Sana güvenemiyorum,elin sürekli kapıda sanki her an gidecekmiş gibisin deyin.Böyle şüpheyle,acabalarla ilişki yaşamak çok zor.Size tek tavsiyem eğer devam etme kararı aldıysanız,karşı tarafın çok üstüne düşmeyin.Çünkü bir şeyin ne kadar çok üstüne düşerseniz sizden o kadar kaçar.Erkekler avcidir.Av olmaktan çıkmayın.Birakin o sizin için savaşsın ve cabalasin.

O zaman bu durumu karşı tarafla açıkça konuşun.Korkularinizdan bahsedin.Sana güvenemiyorum,elin sürekli kapıda sanki her an gidecekmiş gibisin deyin.Böyle şüpheyle,acabalarla ilişki yaşamak çok zor.Size tek tavsiyem eğer devam etme kararı aldıysanız,karşı tarafın çok üstüne düşmeyin.Çünkü bir şeyin ne kadar çok üstüne düşerseniz sizden o kadar kaçar.Erkekler avcidir.Av olmaktan çıkmayın.Birakin o sizin için savaşsın ve cabalasin.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

En son arkadaşıma böyle diyen adam başkasıyla evlenmişti. Erkeklerin evlenmek istemediği kadınlara karşı bahanesi çoktur ama evlenmek istediklerine dağları aşarlar. Ayrıca böyle bir duruö yoksa bile kimseyi ikna etmeye çalışmayın. Serbest bırakın. Serbest kalınca size gelmesidir önemli olan

Merhaba ablalarım, yaşıtlarım. Geçen sene de burada böyle bir konu açıldığını gördüm ama durumum biraz daha farklı olduğu için sizlerden ve tecrübelerinizden yararlanmak istedim.
4 yıldır arkadaşım olarak tanıyıp sevdiğim çocukla 1 aylık ilişkimiz var. Küçük yaşta annesini kaybetmiş, başına gelen iyi kötü her şeyde kendini başkalarından soyutlayıp içinde yaşamış hepsini. En başlardan beri mükemmel giden bir ilişki içerisindeydik ama son günlerde ailesel olarak birçok sıkıntı içinde. Aile içinde ciddi bir olay olmuş ve bana “bunu sana bile anlatamıyorum, brn bile gerçekliğini kabul edemiyorum”dedi. 2 gün bana soğuk davranmasının üzerine ona durumu anlattım ve beni böyle üzdüğünü söyledim. Özür diledi, bir daha olmaz dedi. Aradan 3 saat sonra bitirelim mi mesajı attı, arayıp konuştum. Şu an yaşadığı sorunlar yüzünden yanlış düşündüğünü söyledim, başkalarının açtığı ve bizimle ilgisi olmayan sorunlar yüzünden ilişkimi bitirmeyeceğimi söyledim. Çevresinde hiçbir iyi giden ilişki ve evlilik bulunmamakta. Çevresin yüzünden kendini bunların çok kötü bir şey olduğuna, ileride evlensek bile boşanacağımıza inandırmış durumda. Bu yüzden evliliğe bir adım geride duracağını, sevginin her şeye yetmediğini söylüyor hep. Bense ona, bizim o insanlar olmadığımızı, hatta bu kötü ilişki ve evliliklerden ders alıp bunları kendi ilişkimizde yaşamamamız gerektiğini anlattım. Yaşlarımız 24 oldu, tabi ki de hayatımda olan insanla ileride güzel bir aile kurmak isteyerek bir ilişki yaşıyorum. Sizce ona düşüncelerinin yanlış olduğunu ifade ederek ileride bu düşüncelerinden uzaklaştırabilir miyim yoksa her şey tamamen bir vakit kaybı mıdır?
Ayrılmak için bahaneler üretip durmuş bence tamamen vakit kaybı. Sorunun ne olduğunu sana tam olarak neden anlatmıyor yani size hiç şans vermeyip direk kestirip atmış. Tamamen oyalama politikası

Ayrılmak için bahaneler üretip durmuş bence tamamen vakit kaybı. Sorunun ne olduğunu sana tam olarak neden anlatmıyor yani size hiç şans vermeyip direk kestirip atmış. Tamamen oyalama politikası
Sorunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama şu an her şey daha gibi gözüküyor, ilişkiyi kurtarmayı başardı açıkçası. Umarım derdini de paylaşmayı tercih eder

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X