Evli olup 4 yil kardeşle yaşamak

Evliyken olmaz..
Yani ziyarete gelir,hafta sonları bir kaç gün kalabilir de temelli 4 yıl olmaz.
Burada esirgenen ev veya bir yatak değil,eşini evine yabancilastirirsin.
Yani yurt olur,ev tutulur,maddi durumunuz el veriyorsa yardım da edilebilir ancak 4 sene çok uzun bir zaman.
Ayrıca benim eşimin erkek kardeşi 4 sene bizimle kalmak istese rahatsız olurum.
Sevmediğimden veya çok gördüğümden degil mahremiyet için uygun değil.
Adam sokulmak istese dert.
Rahat giyinmek istese dert.
Misafir gelse,okuyan kardes ders çalışacağı için zaten problem vs..
Aynen öyle
Evimi esirgedigimi düşünecekleri için üzülüyorum

Annenize değil de kardeşinize anlatırsanız anlar diye düşünüyorum. Güzelce anlatın empati kurmasını isteyin, kardeşiniz de annenize söyler olmaz bu şekilde diye.

Gerçekten mecburi bir durum olmadıktan sonra asla olmaz. He hayr diyemediniz geldi yerleşti, en kötü ihtimal o zaman eşiniz eve girş çıkış saatine karışacak ders çalış bize emanetsin diye baskı yapacak biraz kardeşinizin canını sıkacak , kardeşinizde kendi isteğiyle gidecek

Genelde kiz tarafinin ailesi kizimin huzuru bozulmasin diye boyle seyler istemez ama sizinkiler neden dusunmeden hareket ediyor sasirtici.
ailenizle konusun net olun.daha sizin evliliginiz oturmamis en guzel zamanlariniz yazik olur kabul etmeyin.
onlar size sormadan boyle bir karar alabildiyse siz de cekinmeden rahatca hayir diyebilirsiniz.yurtta kalsin gelsin gitsin istedigi zaman ama surekli sizde kalmasi olmaz.

Kardeşe bak yaa, insan özgür olmak ister , yük olmayayım ,kimse de bana karışmasın der. Kardeşin planı sizde yaşamak
Bence kesinlikle doğru düşünüyorsunuz. Yurtta kalsin, ara ara gelir size çamaşırlarını vs yıkarsıniz. Ne işi var kardeşin aile evinde yaa, kendi düşünmüyorsa sen söyle. Gorumcenin sizin evde 4 sene kalması neyse baldızın da o. Esin haklı istememekte

Olmaz, yurda yerleştirin, içinden çıkılmayacak bir durum yok. Kaynınız veya görümceniz sizde yaşayacak olsa ne hissederdiniz onu düşünün. Direkt hayır diyeceksiniz

+10000000
Gelip kalacak olan görümce ya da kayın olsa da olmazdı, gelinin kardeşi de olmaz.

Aynen öyle
Evimi esirgedigimi düşünecekleri için üzülüyorum
İsterseniz esirgersiniz de ev sizin değil mi üzülecek bir şey yok bence, ilk zamanlar insan eşiyle baş başa kalmak ister ne münasebet 10 yıllık evli olsanız bile kabul edilecek bir şey değil 4 sene bir ergenin sorumluluğu.

O is olmaz. Kendinizi esinizin yerine koyun, erkek kardesi gelip kalacak olsa ne rahat rahat ayaginizi uzatip dinlenebilirsiniz ne koltukta uzanip pinekleywbilirsiniz degil mi?
Ailenize evinizin esinizle ortak oldugunu, kararlari tek basiniza vermediginizi daha yeni evli oldugunu rahat edemeyeceginizi soyleyin. Bir yurt buluruz, musait oldukca bize gelir, kalir, yer icer dersiniz

Aile de ne uyanık.hem çocuk okutalim, hem cebimizden kuruş çıkmasın, hem kendi evinde yurdunda özgür olmasın,ablası gozkulak olsun . Biz de dert etmeden mutlu mutlu yaşayalım ,derdindeler .
Kardeş de eğer kendi istiyorsa zaten düşünceli brii değil demektir. Ama belki de ailesi 'bizim şehir dışında bir yer yazamazsın,sadece ablanın şehri olabilir' demişlerdir. O da ayak yapmıştır, "ilk sene ablamın yanında kalırım,hele ailem kabul etsin, kazanayım. Bir yolunu bulurum" diye. Eğer böyleyse yine orta yol bulunabilir. Benim ilk ev arkadaşım doğulu bir ailenin şehir dışinda okuyan ilk kızıydı. Ona da asla izin vermemişler , sonra bizim sehirdeki akrabasını öne sürmüş. Bir sene elin evinde yaşadı, o arada ailesini fitledi durdu, "yengem bana şöyle yaptı, yengem bana böyle dedi, çocuklar gürültü yaptı calisamadim" diye. En sonunda ailesi 'iyi bari,seneye kendin eve cik' dediler. İnşallah kardeşinin planı da böyle bir seydir

Bazı insanları anlamıyorum, kız kardeşimi eşim kardesi gibi görür, ama ikisi aynı evde sürekli rahat edemez. Canı sıkılır gelir, yemek yeriz, geçeriz, ama dört sene aynı evde ne kardeşim ister ne ailem izin verir. En başta annem istemez. Herkesin bir özel alanı var. Dört sene çok uzun bir süre.

Büyük ihtimalle eşimi ön plana atacağım zaten. Eşim de bu şekilde söyle dedi
Yine de içim daraldı
Eşinizi belirtin tabi ama mutlaka kendinizde karşı olduğunuzu ima edin yoksa eşinize bilenirler.ailenizin düşünmesi lazım aslında eşinizin akrabası gelse nolacak?şimdi siz kardeşinizi getirirseniz yarın birgün eşinizde benim akrabamda gelir kalır der olmaz öyle yani bunları düşünmeleri gerekir insanları anlamıyorum.

bunun kalp kırmadan anlatabileceğiniz durum yok
açıkcası olamayacağını ve yurda yerleştirme teklif edebilirsiniz
yormayın kendinizi yıpratmayın daha fazla
çünkü sonra işin içinden çıkılamayacak duruma geliyor

X