Evli olup, Kocası Askere gitmeyen var mı:(?

demircool

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
4.244
22
kızlar eşim askere gitmedi.evliyim bebişim var.ünüversite okuyordu 4 yılllık bitiremedi haliyle kısa dönem de yapamayacak bu gidişle.şimdi tekrar öss ye hazırlanıyo bakalım kazanırda bitirirse kısa olur.tabi o zamana kadar kısa dönem kalkmassa.bu sıralar iyiden iyiye kafama takmaya basladım bu askerlik mevzusunu.varmı bbenim gibi olan senağlama

üniversite kazanıp 4 sene okumak daha zor ve zaman gerektiren bişey ama askerlik 15 ay nereye kadar ertelenebilir ki...

nerde oturuyorsun canım.ben ankaradayım eşim askere giderse kütahya ya memleketime gidicem.annemle kaynana aynı yerdeler.eşim annesinde kalmamı istiyor bende anlasamıyorum ailesiyle annemde kalmak istiyorum ama karısık kalıcam galiba

seherjik ertelemek degil öss ye girmesi.askerligi kısa yapmak için.ve okudugu bölüm pek işine yaramıyordu.tekrar istedigi bölüme girmek istiyo

kaçış yok bundan malesef eninde sonunda gidecek....takma kafaya bitiverir hemen...

allah yardımcın olsun bende özellikle bebeğimin doğumunu eşimin askerliğine denk getirdim izne ayrılıp yanına gidebilmek için...yanındayım şimdi hatta...burda bebeğime bakıyorum hem hemde eşimin yanındayım bubile bana zor geldi evim istanbul da burda idareteniz...kimseyi tanımıyorum etmiyorum...
yalnız kalma kendi ailenin yanına git bence.. ilk 4 ay ben kendi ailemin yanındaydım...

allah yardımcın olsun bende özellikle bebeğimin doğumunu eşimin askerliğine denk getirdim izne ayrılıp yanına gidebilmek için...yanındayım şimdi hatta...burda bebeğime bakıyorum hem hemde eşimin yanındayım bubile bana zor geldi evim istanbul da burda idareteniz...kimseyi tanımıyorum etmiyorum...
yalnız kalma kendi ailenin yanına git bence.. ilk 4 ay ben kendi ailemin yanındaydım...

nası yanii.eşin asker onlamı kalıyosun

ben d.bakırdayım canım eşimin görevi nedeniyle bende kısmet olursa ailemde kaynanamda belli süreler kalırım işte

yok canım yookk bende varım bendeeee..hemde benimkisi öyle bir karmaşık iş ki çıkabilene aşk olsun.şöle anlatayım...eşim açık öğretimde okuyor şu anda.3.sınıfta.hatta 7.yılında yani onuda belirteyim çift dikiş anlıcanız.eşim 2 yıılık myo mezunu.okulu bitirir bitirmez kayınpederim hemen işin başına geçirdi tek oğlan olduğu için askere gidemezsin şu an dediler.o zaman yaşı 23 tü.ve oda a.ö.f yi seçti.seçiş o seçişş..hala orda okuyo.şu an 29 yaşında.bizde 3 yıl önce evlendik.okul bitince nasılsa kısa dönem gider gelir bende çocuk yapmadan ailemle falan kalarak hallederiz dedik ama işler değişti işte.evlendiğimizden beri bitiremedi tabiki okulu.iş stresi,bizim evimiz birde okul derken hep aynı sınıfta takılı kaldı.bu arada da askerlik şubesi senede 2 defa yoklama gönderiyor.ilk tecilini kullandı.öğrenci belgesiyle gidip tecil yapılıyor.fakaaatttt şu da var ki eşimin kilosu baya fazla.aslında belkide kilodan askerlikten muaf olacak ama gidip muayene de olmuyor.korkuyor çünkü boyu da var.kimi diyor seni bu kilo ile alırlar kimi diyor almazlar.o da diyor gidersem hadi gidiyosun şuraya die 2 saat müddet verirlerse ben herşey ortada naparım die.bide üstüne kasımdan sonra kısa dönem kalkıyor dediler ya biz iyice tutuştuk.okulu bitirmesi nerden baksak 1 yılı zaten geçecek.bizde çocuk yapıp gitsin bari derken bide bu çıktı.işler iyice karıştı anlaşılan..

yazdıklarımı çözebildiyseniz anlamışsınızdır zaten kaydirigubbakcemile3

senağlama bende varım yaaaaaaaaaa.benimki aöf son sınıfta ama kısa dönem kalkıyo diyolar.amaaaaaaaaaaaaaaaaaan ne etcez bilmiyom bende.zor kızlar bunlar zorrrrrr

bide ben varım maleseff

benimki okulu bitirdi gitmedi
yüksek lisans yapcam dedi gitmedi
yüksek lisans bitti gitmedi
şimdi doktora yapcam gitmicem diyo laelaelaelaelae
doktorayı bitirinceye kadar bedelli falan çıkar giderim diyoo
çıkmazsada doktora bitince gidicem diyo
oooo ölme eşşeğim ölme
bende hemen gitsin bitsin istiyorum ama şartlar el vermiyo :kızgın:

bide ben varım maleseff

benimki okulu bitirdi gitmedi
yüksek lisans yapcam dedi gitmedi
yüksek lisans bitti gitmedi
şimdi doktora yapcam gitmicem diyo laelaelaelaelae
doktorayı bitirinceye kadar bedelli falan çıkar giderim diyoo
çıkmazsada doktora bitince gidicem diyo
oooo ölme eşşeğim ölme
bende hemen gitsin bitsin istiyorum ama şartlar el vermiyo :kızgın:

ay ay ayyyyy......sizinki iyicene hani bi tekerlama varya ona dönmüş.balta nerde,su ya düştü,su nerde,inek içti..................die gidiyo ya aynııı delikafadulden
valla bizimde pek fark yok ya..a.ö e güvendi.eşim bitirip gidene kadar kısa dönem kaldırılıyo,zaten daha biteceği de yok okulun..hadi okul bitse kilo dan almazlar dio.böööle uzayıpta gidiyo anlıcan..bu arada bedelli falan da bu generalle KESİNLİKLE çıkmayacakkkk.

ama nasıl kızıyorum var yaaaa..bu düşünce tarzı hep ailelerin yapması.aman oğlum sen yapma,aman oğlum biz yapalım,aman oğlum sen yorulma die die tepelerine çıkarmışlar şimdi orda koşmak,sabah 6 da kalkmak,akşam 9 da yatmak,soğukta nöbet tutmak en kötüsüde kendinden kaç yaş küçüklerden dayak yiyip emir almak öyle bi zor gelioki bi yerlerine...mesele asıl bu..

ama her erkeğin bu zoru yaşaması kesinlikle şart.hem bizi anlasınlar hem sorumluluk nedir bilsinler.onlar sorumluluğu para kazanmak,fatura ödemek olarak biliyorlar.ee onu bizde yapıyoruz..

günah yaaa..allah bi yerden çıkarıcak ama bu kaçışları.kesinlikle allahın takdirinden korkuyorum ben..allah ıslah etsin... :a015:

valla aynen öyle tekerleme gibi olmuş yazım kaydirigubbakcemile3

bide kötü olan ne biliyomusunuz benim eşim 4 senelik inşaat mühendisliği mezunu kısa dönem kalktımı bilmiyorum ama eğer kalkmadıysa kısa dönem yapması gerekir fakat yüksek lisansını haritacılık ve tüneller üzerine yaptığı için haritacıları sadece ankaradamı biryerde ve 12 ay uzman olarak görevlendiriyorlarmış..

yani kısa dönem kaldırılsada kaldırılmasada büyük ihitmalle 12 ay asker yolu gözlicem off off senağlama

Kızlar hepinizi çoook iyi anlıyorum hoş benimki yaptı ama biz evlendikten 3 sene sonra.
Eşimin gitmeme bahanesi kendi işyerinin olması ve kimseye bırakamamasıydı.Beni çalıştığım işyerinden çıkardı.ışi öğreneyim diye. Allahtan muhasebesel bi sıkıntım olmadığı için rahattım ama yinede işyeri kirası,vergisi,elemaların maaşı vs vs derken eşimin askere gitmesinden çok işyerinin sıkıntısı basmıştı beni.Zaten eşim kısa dönem yaptı Allahtan kayınvalidemlere de eşim evde kalacak yanında da kızkardeşi kalacak dediğinden birde ben nerde kalıcam sıkıntısı yaşamadım.
ılk gittiğinde çok koymuştu gerçekten malum iştede beraber olunca 7/24 hep birlikteyiz.Kolay olmadı ilk gece özellikle ama inanın sayılı gün çabuk geçiyor.Asker bekleyeceklere şimdiden hayırlı tezkerekeler diliyorum.Ve inanın eşlerimiz bizden daha çok sıkıntı çekiyor üstelik yaşıda ilerlemişse......Eşlerinize iletin lütfen.....

X