Evliler bakabilir mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

legendary1

İnsanların bazılarını, hayvanların hepsini sever 🐠
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
1.799
3.457
Merhaba güzel kadınlar. Benimki öncelikle büyük bi dert değil, ama deneyimli kadınlardan bilgi sahibi almak istedim. Ben düğün organizasyonunda oynamalı, göbek atmalı bi ortam sevmiyorum. Zarif, sade ama şık törenleri seviyorum. Merak ettiğim şu bunu düğün teması altında nasıl gerçekleştiririm? Sadece nikah değilde zamanı zenginleştirecek ne yapabilirim? Sadece nikah salonunda, nikah ile de evlenmek istemiyorum, ama ihtişamlı çok büyük düğünle de değil umarım anlatabildim. Özellikle göbek atmalı, oynamalı şeyleri hiç sevmiyorum kendim de oynayamam erkek arkadaşım da.Oynamayı sevmediğim ve bilmediğim için de (öğrenmek de istemiyorum) gerilmek, zorla mutlu pozları atmak hiç istemiyorum. Arkası Denizli nikahın kıyıldığı kır konsepti mekanları çok seviyorum , fakat oynama olmuyorsa o boşluk nasıl dolacak ? Nikah kısa bişey yemek ile mi takviye ediliyor acaba yardımcı olabilir misiniz

Not: Düğünü şu sıralar değil pandemi geçince ortalık sakinleşince istiyorum

Son düzenleme:
Merhaba güzel kadınlar. Benimki öncelikle büyük bi dert değil, ama deneyimli kadınlardan bilgi sahibi almak istedim. Ben düğün organizasyonunda oynamalı, göbek atmalı bi ortam sevmiyorum. Zarif, sade ama şık törenleri seviyorum. Merak ettiğim şu bunu düğün teması altında nasıl gerçekleştiririm? Sadece nikah değilde zamanı zenginleştirecek ne yapabilirim? Sadece nikah salonunda, nikah ile de evlenmek istemiyorum, ama ihtişamlı çok büyük düğünle de değil umarım anlatabildim. Özellikle göbek atmalı, oynamalı şeyleri hiç sevmiyorum kendim de oynayamam erkek arkadaşım da.Oynamayı sevmediğim ve bilmediğim için de (öğrenmek de istemiyorum) gerilmek, zorla mutlu pozları atmak hiç istemiyorum. Arkası Denizli nikahın kıyıldığı kır konsepti mekanları çok seviyorum , fakat oynama olmuyorsa o boşluk nasıl dolacak ? Nikah kısa bişey yemek ile mi takviye ediliyor acaba yardımcı olabilir misiniz
aynı sey benım de hayalimdi
açık havada çimlerin üstünde bi organizasyon yemek masaları vs
nikah kıyılsın sonra herkesi tek tek öpeyim görüşeyim takımı da toplayayım
ardından danscı gruplar bişeyler bi gösteri olsun o arada misafirlere de zengin bi menüyle yemek ikramı olsun
caz müzikler bohem bi organizasyon vs
diyordum ki
kendimizi kapalı düğün salonunda davulun üstünde göbek atarken bulduk..
ayrıca o zaman pandemi de yoktu..
kendi düğününüzle ilgili pek söz sahibi olmuyorsunuz maalesef

keman gitar gibi enstürümanlar birde solist olursa güzel bi ambiyans olur kokteyl tarzı ayakta misafirlerin yanlarına gider sohbet fotoğraf çekimi kimi zaman şarkılara eşlik edersiniz

aynı sey benım de hayalimdi
açık havada çimlerin üstünde bi organizasyon yemek masaları vs
nikah kıyılsın sonra herkesi tek tek öpeyim görüşeyim takımı da toplayayım
ardından danscı gruplar bişeyler bi gösteri olsun o arada misafirlere de zengin bi menüyle yemek ikramı olsun
caz müzikler bohem bi organizasyon vs
diyordum ki
kendimizi kapalı düğün salonunda davulun üstünde göbek atarken bulduk..
ayrıca o zaman pandemi de yoktu..
kendi düğününüzle ilgili pek söz sahibi olmuyorsunuz maalesef
Aynı benim kafadansınız gerçekten düğünlerde bile zorla kaldırıldığımda o kadar geriliyorum ki oynamak için yok yani bende kendi düğünümde mutsuz olmak istemiyorum haklısınız aileler de işin içine giriyor bakalım bizde ki nasıl olacak

Biz klasik düğün yaptık yarısı takı töreni yarısı oynamaktı. Takı töreni hoş değil ama insanlar sizle fotoğraf çektirmek istiyor. O da o arada halledilmiş oluyor. Arkadaşım kenara zarf ve sandıj koymuştu. Takı oraya atılmıştı gelin damatla sadece fotoğraf çekilmişti. Bu da olabilir. E mecbur çocuklar gelecek ortada bi kosturacak filan. 🤣 Galiba pandemide ben sıkıldım göbek atmalı düğünler özledim bilemiyorum. 🤣

Siz kokteyl havası istiyorsunuz ama az kişiyle ve kısa sürede olur o da. Masaları dolaşabilirsiniz. Sohbet muhabbet zaman geçer sanırım.

Sorunu cevaplamak için evli olmaya gerek var mı bilemedim ?

Deniz kenarı bir otelde nikah sonrası soft müzik eşliğinde yemek olabilir, fakat iyi bir bütçe ayırmak şart yinede. Bence tek nikah en güzeli
Haklısınız evli olmaya çok da gerek yok sadece onlar işin içinden geçmiş ya daha tecrübeli olurlar diye öyle yazdım :)

Biz deniz manzaralı bir restoranda nikah kıydırmıştık gelin odasında beklerken bir yandan misafirler geliyordu bir yandan da eşimin hazırladığı slayt dönüyordu arkada. Nikah kıyıldıktan sonra yemek yenmişti pasta ikram edilirken de fotoğraf ve takı faslı vardı, gerçekten çok güzeldi bu konsepti öneririm.

Biz klasik düğün yaptık yarısı takı töreni yarısı oynamaktı. Takı töreni hoş değil ama insanlar sizle fotoğraf çektirmek istiyor. O da o arada halledilmiş oluyor. Arkadaşım kenara zarf ve sandıj koymuştu. Takı oraya atılmıştı gelin damatla sadece fotoğraf çekilmişti. Bu da olabilir. E mecbur çocuklar gelecek ortada bi kosturacak filan. 🤣 Galiba pandemide ben sıkıldım göbek atmalı düğünler özledim bilemiyorum. 🤣

Siz kokteyl havası istiyorsunuz ama az kişiyle ve kısa sürede olur o da. Masaları dolaşabilirsiniz. Sohbet muhabbet zaman geçer sanırım.
Evet kokteyl tarzı galiba istediğim şey ama klasik düğünlerde oyun havası halay baya zaman geçiyor ya bunda ne olacak böyle diye zamanı geçirtecek düşünüyorum 😀kesin laf söylerler nasıl bi düğün bu diye oynamayacak mıyız diye

Biz deniz manzaralı bir restoranda nikah kıydırmıştık gelin odasında beklerken bir yandan misafirler geliyordu bir yandan da eşimin hazırladığı slayt dönüyordu arkada. Nikah kıyıldıktan sonra yemek yenmişti pasta ikram edilirken de fotoğraf ve takı faslı vardı, gerçekten çok güzeldi bu konsepti öneririm.
Evet bende aynı bu şekil istiyorum oynama filan olmadı sanırım :)

Benim bir arkadasimin esi sizin gibi dans edilmesini felan istemedi. Sadece yemek verilip klasil müzik felan calinmis (ben gidemedim arkadaslar anlatti). Insanlar acayip sıkılmış. Yani böyle kır dügün gibi birsey olsa olabilir belki, ama kapali mekanlarda zor. Mutlu olun insallah🌸

yani bu biraz sizin cevrenizle alakali bir sey. insanlar daha once boyle bir organizasyonda bulunmadilarsa buyuk ihtimalle orada kendilerini kotu hissedecekler. simdi nasil dogru kelimeleri secerim bilmiyorum ama atiyorum ankaranin haymanasindan iki ailenin cocugu evlenirken boyle bir sey olsa ortalik karisir cunku iki taraf da halay cekmek ister. olmazsa teyzelerin falan yuzu duser. sizin de moraliniz bozulur.

benim gittigim dugunler genelde bu tarzda ama iste oradaki insanlar buna aliskin. atiyorum herkes is hayatindan vs bir sekilde birbirini taniyor insanlar zaten karsilikli gobek atmak yerine birbirlerinin masalarina ugrayip hafif muzik esliginde sohbet etmeyi tercih ediyorlar. herkes yemegini yiyor, ickisini iciyor, sohbetini de ediyor guzel vakit gecirip dagiliyor. sureyi nasil dolduracagiz endisesi olmuyor yani.

Evet bende aynı bu şekil istiyorum oynama filan olmadı sanırım :)
Hayır hayır, oynama canlı müzik vs. Yoktu, sadece düğünün başından sonuna kadar önceden derlediğimiz müzikler çalındı.

Gönlüne göre olur inşallah🌷

Benim bir arkadasimin esi sizin gibi dans edilmesini felan istemedi. Sadece yemek verilip klasil müzik felan calinmis (ben gidemedim arkadaslar anlatti). Insanlar acayip sıkılmış. Yani böyle kır dügün gibi birsey olsa olabilir belki, ama kapali mekanlarda zor. Mutlu olun insallah🌸
Evet kesin sıkılırlar orası aşikar bu ne ya böyle derler 😀 ama diyen desin benim mutluluğum önemli sonuçta onlar eğlensin diye kendim sevmediğim bişeyi de yapmak istemiyorum aynen kır düğünü yemekli bi şekilde vakit geçer sanırım temenniniz için çok teşekkür ederim ❤️

Aynı benim kafadansınız gerçekten düğünlerde bile zorla kaldırıldığımda o kadar geriliyorum ki oynamak için yok yani bende kendi düğünümde mutsuz olmak istemiyorum haklısınız aileler de işin içine giriyor bakalım bizde ki nasıl olacak
ben açıkcası oynamayı bilmiyorum
çok saçma geliyor
ritimli alkış bile tutamam o derece uzağım bu konulara..
eşim iyi oynar..
bazı insanlar yüzüme yüzüme 'gelin de oynamayı bilmiyormuş' dedi.
çıkıp sen oynasaydın madem dedim
düğünüme geç gittim erken bitirdim sen düşün..
hiç zevk almadığım en gergin olduğum gündü..
tek avuntum düğüne çok para dökmedim

yani bu biraz sizin cevrenizle alakali bir sey. insanlar daha once boyle bir organizasyonda bulunmadilarsa buyuk ihtimalle orada kendilerini kotu hissedecekler. simdi nasil dogru kelimeleri secerim bilmiyorum ama atiyorum ankaranin haymanasindan iki ailenin cocugu evlenirken boyle bir sey olsa ortalik karisir cunku iki taraf da halay cekmek ister. olmazsa teyzelerin falan yuzu duser. sizin de moraliniz bozulur.

benim gittigim dugunler genelde bu tarzda ama iste oradaki insanlar buna aliskin. atiyorum herkes is hayatindan vs bir sekilde birbirini taniyor insanlar zaten karsilikli gobek atmak yerine birbirlerinin masalarina ugrayip hafif muzik esliginde sohbet etmeyi tercih ediyorlar. herkes yemegini yiyor, ickisini iciyor, sohbetini de ediyor guzel vakit gecirip dagiliyor. sureyi nasil dolduracagiz endisesi olmuyor yani.
Anladım demek istediğinizi bizim çevre de oynamak ister diye düşünüyorum hatta kendi babam bile oynamak hayali içinde olabilir ama ben cidden çok kasılıyorum oynamaktan çok rahatsız oluyorum o yüzden bizim mutlu olmamız daha önemli sanırım millet göbeğini atacak yüzler gülecek ama benim yüzüm düşecek bu sefer çünkü

Evet kokteyl tarzı galiba istediğim şey ama klasik düğünlerde oyun havası halay baya zaman geçiyor ya bunda ne olacak böyle diye zamanı geçirtecek düşünüyorum 😀kesin laf söylerler nasıl bi düğün bu diye oynamayacak mıyız diye
Ya yalandan oynar oturursunuz. Benim eşim bi dans etti oynar gibi yaptı kaçtı sonra takıda gördüm. Ben oynamayı severim gayet de oynadım herkesle. 🤣 Düğün zaten kendimiz için değil akrabalar için yaptığımız bi şey. Benim de akrabalarım böyle mutlu oldular. Anadoluluyuz biz. O çiftetelli oynanacak, horon tepilecek, halay çekilecek. Bana yanlış anlamayın elbette sizin hayaliniz beni asla ilgilendirmez. Çok özenti geliyor. Siz de seramoni istiyosunuz ama başka ülkelerdeki gibi. Seramoni istemeyen zaten gidiyor nikahıni kıyıyor geçiyor evine. Şimdi pandeminin de varlığıyla bu durum artık tamamen benimsenecek yadırganmayacak zaten. Ben buna da okeyim. Siz şimdi ikramlarda da bulunmak zorunda kalacaksınız. Ki bence gerçekten bu da gereksiz masraf. Hatta israf. Benim yemediğim şeyler oluyo tabaklarda. Onlar hep çöp oluyo.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X