Evliligim

Sizinki küsme değil cilve sanıırım:)
3 çocukla bunları düşünecek vakit bulabildiğine göre 4.yakın bacım koru kendini:KK70:

Bu konuyu boşver. Öyle ya da böyle evlendirilmişsin. Bence biraz geleceğini düşünmelisin.
Yarın eşinle problem olsa seni 17 yaşında evlendiren adam sana sahip çıkmaz. Yarın 3 çocukla ne yaparım diye hiç düşündü mü?
Bence iş hayatına atılıp okul bitirmeye bak.

kocani düsüncegine bence kendine bir hayat plani kur. okul- meslek vs. daha cok gencsin ve tüm hayatin önünde- bence yavas yavas bu yollara gir.
kocanin küsme huyu iyi degil. hic sevmem küsen insani ve özürde asla dilemem. asla.
Genel anlamda esin iyi bir insan- küsme huyu icin bosanilmaz.

kocani düsüncegine bence kendine bir hayat plani kur. okul- meslek vs. daha cok gencsin ve tüm hayatin önünde- bence yavas yavas bu yollara gir.
kocanin küsme huyu iyi degil. hic sevmem küsen insani ve özürde asla dilemem. asla.
Genel anlamda esin iyi bir insan- küsme huyu icin bosanilmaz.
Inanin 3 cocukla ugrasiyorum. Okulumu devam ettiriyorum hayallerimde var. Imkanlarimda. Kusme huyundan ziyade kusunce cirkinlesmesi delirtiyor beni

Bu konuyu boşver. Öyle ya da böyle evlendirilmişsin. Bence biraz geleceğini düşünmelisin.
Yarın eşinle problem olsa seni 17 yaşında evlendiren adam sana sahip çıkmaz. Yarın 3 çocukla ne yaparım diye hiç düşündü mü?
Okulumu devam ettiriyorum. Haklisiniz

haklisin bence bu konuyu hic dusunmemistim dun yorum yaparken. konu sahibi ailem arkamda diyorsun ya..bu kadar sahip cikacak insan zaten kizini zorla evlendirirmiydi?

Senin ki kalkinca degil benimki kalkinca barisiriz bak isine demesinde. Tartisinca bu kadar cirkinlesmesinde sorun
diğerleri az çok benm eşimde de var küsme yatk ayırma bi kaç kez.ama mesajıma böyle cevap verseee bilmiyorum yani ne olur kendimi inanılmaz aşağılanmış hissederim. zaten normalde iyi olduğunu söylediğiniz adam böyle bir şey yazamaz yazmamalı ya da siz eşinizi iyi görmek istiyorsunuz.
daha önce bu tarz şeyler yazdı mı ki ? çok garipsememişsiniz sanki.
ben bunu okusam keleş mermisi yemiş gibi olurum kendi aramızdaki ilişkiye binaen

haklisin bence bu konuyu hic dusunmemistim dun yorum yaparken. konu sahibi ailem arkamda diyorsun ya..bu kadar sahip cikacak insan zaten kizini zorla evlendirirmiydi?
Guvendigim kisi babam degil aslinda. En basta kendime guveniyorum bunun bu kadar kolay olmayacaginin farkindayim. Ortada bosanilacak kadar buyuk bir sebepte yok belki ama yarin bir gun olursa her ne pahasina olursa olsun sessiz kalmam bunu anlatmaya calisiyorum. Okulumu devam ettiriyorum zaten. Bi birikimim de var

Guvendigim kisi babam degil aslinda. En basta kendime guveniyorum bunun bu kadar kolay olmayacaginin farkindayim. Ortada bosanilacak kadar buyuk bir sebepte yok belki ama yarin bir gun olursa her ne pahasina olursa olsun sessiz kalmam bunu anlatmaya calisiyorum. Okulumu devam ettiriyorum zaten. Bi birikimim de var
yok dun ailem arkamda demistin ya o yuzden dedim..cok gencsin yapabilirsin tabii...

diğerleri az çok benm eşimde de var küsme yatk ayırma bi kaç kez.ama mesajıma böyle cevap verseee bilmiyorum yani ne olur kendimi inanılmaz aşağılanmış hissederim. zaten normalde iyi olduğunu söylediğiniz adam böyle bir şey yazamaz yazmamalı ya da siz eşinizi iyi görmek istiyorsunuz.
daha önce bu tarz şeyler yazdı mı ki ? çok garipsememişsiniz sanki.
ben bunu okusam keleş mermisi yemiş gibi olurum kendi aramızdaki ilişkiye binaen
Oyle oldu zaten. Esim anlattigim gibi birisi. Daha once hic boyle bisey soylememisti o kadar sok oldum ki adam akilli tepki bile veremedim. Sinirlendigi zaman agzindan cikani kulagi duymaz bunu biliyordum mesela tartistigimizda gerizekali demisligi vardir buna bile delirirken bu kadar ileri gidebilecegini hic dusunmemistim

Inanin 3 cocukla ugrasiyorum. Okulumu devam ettiriyorum hayallerimde var. Imkanlarimda. Kusme huyundan ziyade kusunce cirkinlesmesi delirtiyor beni

okuluna devam ediyorsan bravo sana. tabiki kolay degil 3 cocukla ama sakin ihmal etme.
ben sana tavsiye veremem galiba cünkü ben baya agresif yaklasirim bana cirkinlesen insana. o anda gözüm görmez- esinin yazdigi mesaja bende ayni uslupla cevap verirdim ama gerizekali vs. dedigi saniye bende ipler kopar. vazo kesin kirardim kafasinda. sonrada derdim: ha simdi git küs- sebebinde var artik. gözüme görünme diye kovardim evden. bu tür bir yaklasim benim evimde isler- huyumu bilir benim esim. bu sebepten sesini yükseltmez ve hakaret etmez. helede evde cocuk varsa- ne yani- cocuk mecbur degil babasinin hakaretlerini dinlemeye.
ama dedigim gibi- sen esini tanirsin yavas yavas yontulur

yok dun ailem arkamda demistin ya o yuzden dedim..cok gencsin yapabilirsin tabii...
Ailem yine arkamda annem abim ablalarim amcam sulalem hatta. Babamla bir defasinda boyle bir mevzu acmistim ne yaparsin gibisinden. Sahipsiz degilsiniz ya ben burdayim her zaman dedi. Ama mantiken dusununce bir sure sonra kafama kalkar bunu o yuzden guvendigim kisi babam haric herkes diyebilirim.

okuluna devam ediyorsan bravo sana. tabiki kolay degil 3 cocukla ama sakin ihmal etme.
ben sana tavsiye veremem galiba cünkü ben baya agresif yaklasirim bana cirkinlesen insana. o anda gözüm görmez- esinin yazdigi mesaja bende ayni uslupla cevap verirdim ama gerizekali vs. dedigi saniye bende ipler kopar. vazo kesin kirardim kafasinda. sonrada derdim: ha simdi git küs- sebebinde var artik. gözüme görünme diye kovardim evden. bu tür bir yaklasim benim evimde isler- huyumu bilir benim esim. bu sebepten sesini yükseltmez ve hakaret etmez. helede evde cocuk varsa- ne yani- cocuk mecbur degil babasinin hakaretlerini dinlemeye.
ama dedigim gibi- sen esini tanirsin yavas yavas yontulur
Yapi itibari ile bu soylediklerinizi silah zoruyla yapamam. Korkumdan degil beceremem yani. Ben biraz naifim sanirim ki oyle hi mesaja, bu nedemek ya ne kadar igrenc bisey yuzunu bile gormek istemiyorum yazdim sinek viziltisi gibi bir tepki. Iyice burnunu surtmeyi planliyorum bakalim yontulacak mi

Bu ara biraz fazla konu aciyorum farkindayim. Ama anlatacak baska kimsem yok. Objektif dusuncelerinize ihtiyacim var. Size biraz evliligimden bahsedeyim 17 yasimda neredeyse ailemin zoruyla gorucu usulu evlendirildim. Onca hayalim ve (yanlis anlamayin kendimi ovmek icin soylemiyorum) yetenegim varken. Suan 6. Seneme girmis bulunmaktayim ve 3 cocugum var. Ikinci cocugumu 19 yasinda yarik dudak damakli dunyaya getirdim. Hemen hemen herseyiyle ben ilgilendim. Psikolojim yiprandi haliyle ama astik bitti cok sukur ameliyatlarini oldu sagligina kavustu bal oglum. Cocuklarimla gercekten cok mutluyum evet bazen yoruluyorum ama kesinlikle onlarla alakali bir pismanligim yok. Birlikte vakit gecirmekten cok hoslaniyorum. Cocuklarimda gayet mutlular orada bir problem yok. Lakin evliligim konusunda biraz problemlerim var sanirim. Esim 29 yasinda sen sakrak muhabbetlidir. Hemen hemen her istedigimi yapar. Siddet falan olmamistir. Kufurlu konusmamistir benimle simdiye kadar. Cocuklarina duskundur. Fakat sadece sevme konusunda. Cocuk hizmetinden zerre anlamaz yaptirinca beceremiyoda. Kayinvalidem malesef yemegi onune kadar getirmis hep. Neyseki bunlari biraz biraz astik. Cok sempatik ve durusttur yalanina rastlamadim. Hemen hemen herseyini paylasir benimle. Gelelim berbat yonlerine. Kusme huyu var ve kusunce bambaska bir insana donusuyor yatak ayirir hakaret etti bikac defa nefret ettigimi bile bile. Agir konusur yani. O adam dan eser kalmaz. Normalde hep adim atan ben olurdum cunku ben asiri enerjik bi insanim huzursuzluga ve kus oldugumuz zamanlarda sap sap oturmaya dayanamiyordum. Son zamanlarda kusme huyundan sikildigim icin, o kusunce bende kustum ve ayni onun gibi davrandim yatak ayirdi zerre umursamadim en sonunda 10 gunun ustune gelip ozur dilemek zorunda kaldi. Artik ozurler ondan geliyor. Ama yine de kusme huyundan vazgecmiyor. Tabi durup dururken kusmuyor bazi konularda tavir yapiyorum, bir iki gonlumu almaya calisiyor olmayinca sen gorursun simdi tavir nasil alinir deyip kusuyor, sonra dusmanmisiz gibi davranmaya basliyor. Aileme karsi asiri saygilidir. Biz tartismisken bile ailem yanima geldiginde onlara hicbisey yansitmayip guzelce hal hatir sormus sen sakrak konusmustu onlarla. Evine baglidir en fazla abisi ve akrabalariyla evimizin altinda ps oynarlar baska bir aktivitesi yoktur. Cocuklar ve ev konusunda bi yardimini bilmem. Oyle bir ortamda da yetismemis. Ailesinde kadina deger verilmiyor pek buna cok uzuluyorum. Ve ondan deger goruyor muyum diye dusunuyoeum surekli. Iyi ve kotu yonlerini tartiyorum bi sonuca varamiyorum. Size yazmak istedim bende. Disaridan tespitiniz nedir evliligim hakkinda.Uzun oldu cok ozur dilerim. Edit: aslinda yazmak istememistim hatta utanmistim diyelim ama esime fazla trip attigim icin özur dilerim yakisikli barisalimmi diye bir mesaj gondermistim buna cevap olarak senin ki degil benimki kalkinca barisiris bak isine simdi yazdi. Bu yuzden onu bosayabilirim bile bana o kadar ters arkadaslar siz olsaniz ne yapardiniz ben ki agzimdan daha kufur bile duymamistir tiksinirim. Kusunce kavga edince bu kadar cirkinlesebilen bir insan hkkinda ne dusunursunuz
hepsini okuyamadim kusura bakmayin. küsme konusunda ben de cok dertliydim benim esim de sevgilyken hakaret dozunda soylerdi bazen, ailesinden yana cok problemli oldugu icin sabrettim uyardım konuştum, evlenince hakaretler kalmadi ama küsme devam ediyordu. ben de kus kaldim ozur dilemedigi gibi evden gitmekle tehdit etti ben de küçük bebegime ragmen evi terk ettim (yapamayacağımı düşünüyordu muhtemelen). akli basina geldi sonunda. geldi beni buldu konuştuk ve çözdük artik küsmüyor. ha yine anlamsiz konular için trip atıyor bazen ama uzatmiyoruz.
siz de böyle yapın demiyorum ama onu en iyi siz tanırsınız. yuzde 100 duzelmeyecek ama sizi seviyorsa yola gelme imkani var. Allah yardımcınız olsun

hepsini okuyamadim kusura bakmayin. küsme konusunda ben de cok dertliydim benim esim de sevgilyken hakaret dozunda soylerdi bazen, ailesinden yana cok problemli oldugu icin sabrettim uyardım konuştum, evlenince hakaretler kalmadi ama küsme devam ediyordu. ben de kus kaldim ozur dilemedigi gibi evden gitmekle tehdit etti ben de küçük bebegime ragmen evi terk ettim (yapamayacağımı düşünüyordu muhtemelen). akli basina geldi sonunda. geldi beni buldu konuştuk ve çözdük artik küsmüyor. ha yine anlamsiz konular için trip atıyor bazen ama uzatmiyoruz.
siz de böyle yapın demiyorum ama onu en iyi siz tanırsınız. yuzde 100 duzelmeyecek ama sizi seviyorsa yola gelme imkani var. Allah yardımcınız olsun
Sacma sapan kusmesinden asiri uzatmasindan ve yatak ayirmasindan biktim iyice. Bende ozur dilemiyorum artik. Sonunda gelip o ozur diliyor ama yine de kusmekten vazgecmiyor sinir oluyorum. Ki bana talihsiz berbat bi cumle kullandigi halde

X