Evliliğim

Böyle adamlarla ömür geçmez.Aileye sevgi,saygıyı yanlarına gitmekle ölçüyorlar bence.Zaten bu kadar çok sık gidilince kimse kıymet bilmiyor hep daha fazlasını istiyor.Evlilikte öncelik sizin rahatınız olmalı.Yurt dışında yaşıyoruz tatile gittiğimizde 3-4 günden fazla kalmayız çünkü bizimde tatile gezip tozmaya ihtiyacımız var,tatilimiz kısıtlı ve bu durumdan kimse rahatsız değil.

Arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum ben henüz 1 buçuk aydır evliyim ama mutlu olamıyorum bir türlü. Görücü usulü olarak tanıştık eşim ile ve bir yıl nişanlı kaldık. Bugün eşimin ailesi gelmişti eşimin ailesi aslında merkezde kalıyor ama bahce isleri olduğu için bi süre köyde kalıyorlar ben 1 aydır her hafta köydeyim en son hasta oldum serum ilac 1 hafta uğraştım ve eşime artik köye gitmek istemiyorum dedim burda olduklarında hep giderim dedim ilk basta tamam diyordu ama bana artik bende senin ailene gitmeyeceğim diye bugün cok sert sekilde bağırdı evet bunları aglayarak diyorum çünkü artik eşimle yapamıyorum istemiyorum ailesi özellikle annesi zaten bize gelince hep ogluyla muhatap oluyor eşim daha da erkeklesiyor şunu yap bunu yap diye bana. Evlendiğimizden beridir bu kaçıncı tartışma ben artık dayanamıyorum üstelik ailem hakkinda da oyle demesi. Ya ben köy kızı degilim esimin zaten sadece hafta da bir gün izini var onu da sabahtan aksama kadar orda geçirmek istiyor ben çok mutsuzum sizce ne yapmalıyım :'(
canım çok gençsin.eşinde gençtir muhtemelen..olgun olsa eşin böyle davranmaz.ailen nasıl insanlar bilemiyorum ama annen daha doğrusu baban eşinle konuşsa,senin köy kızı olmadıgını herhafta gidemeyeceğini vs daha iyi olur.dediğine göre eşin erkeklik taslıyor,muhtemelen ona böyle davranmasını söylemişlerdir.moralini bozma💪güçlü dur💪kendine güven.hiçbişey çözümsüz değildir..

Çok basit gitmiyorum diyeceksiniz yok buraya geldiklerinde bilmem ne hiç katmayın gitmiyorum bu kadar. Sakin olun 1,5 ayda böyle kavgalar normal. Ailenin yanında bana böylle davranamazsın düzgün davranmak zorundasın diye anlatın. Sakin ve kararlı olun sizin akıl sağlığınızdan önemli değil hiçbir şey. Şimdi öğrettiniz öğrettiniz ileride sürekli ezerler. Gelmesin ailenize çokta lazım değil.

Yol yakınken ayrıl çocuk da yokken.. Bir hata yapmışsın ama sorun değil çok gençsin

Bosanin demek isteme daha herseyin basindasiniz ama esinizden cekinmeyin icinizde ne varsa ona soyle yani danisin ortak kararlar alin siz onun kararlarina oda sizin kararlariniza saygi duysun birbirinizi kirarak bisey cozemesiniz sizde simdiden boyle seyleri icinize atmayin yipranan siz olursunuz konusun danisin birazda oyle deneyin baktiniz bisy degismiyo zormalayin ozmn mutsuz olmaktansa hic olmasin daha iyi
Herşeyin başındayken boşanması gerek asıl, çocuk olduktan sonra boşansa da perişan olacak. Böyle adamlar düzelmez kimse birbirini kandırmasın bu hep böyle gidecek

canım çok gençsin.eşinde gençtir muhtemelen..olgun olsa eşin böyle davranmaz.ailen nasıl insanlar bilemiyorum ama annen daha doğrusu baban eşinle konuşsa,senin köy kızı olmadıgını herhafta gidemeyeceğini vs daha iyi olur.dediğine göre eşin erkeklik taslıyor,muhtemelen ona böyle davranmasını söylemişlerdir.moralini bozma💪güçlü dur💪kendine güven.hiçbişey çözümsüz değildir..
olgunluk gençlikle alakası yok eşi dar geri kafalı kıza hayatı zindan edecek, annesi gelince kıza sert davranıyomuş emir verip iş yaptırıyomuş bu kafanın düzelmesi için damat beyin 6 yaşına geri dönüp tekrar yetiştirilmesi lazım. mahvedecekler kızın hayatını. daha 22 yaşında kız

olgunluk gençlikle alakası yok eşi dar geri kafalı kıza hayatı zindan edecek, annesi gelince kıza sert davranıyomuş emir verip iş yaptırıyomuş bu kafanın düzelmesi için damat beyin 6 yaşına geri dönüp tekrar yetiştirilmesi lazım. mahvedecekler kızın hayatını. daha 22 yaşında kız
ben sizin gibi düşünmüyorum.çok genç yaş evlilikleri ne yazıkkı böyle sorunlar yaşatır..insan istesin 60 da değişir.hepimiz mükemmel aillerde mükemmel bilinçli anne babalarla büyümüyoruz ne yazkkı😳bazan eşimiz bazan kayınvalidemizden bişey öğreniyoruz.

ben sizin gibi düşünmüyorum.çok genç yaş evlilikleri ne yazıkkı böyle sorunlar yaşatır..insan istesin 60 da değişir.hepimiz mükemmel aillerde mükemmel bilinçli anne babalarla büyümüyoruz ne yazkkı😳bazan eşimiz bazan kayınvalidemizden bişey öğreniyoruz.
60 yaşında değişir ancak o zamana kadar etrafındaki insanlara hayatı zehir eder

Biz de evliliğimizin başından beri aynı şeyleri yasadik ve hâlâ yaşıyoruz . Böyle anne babaların evlatları da böyle oluyor .Aşırı geri kafalılar .Ve 5 sene geçti ben hâlâ uğraşıyorum .Değişmiyor.Kocan değişmek istese bile o sabit fikirli kaynana kayınpeder değişmiyor.Eşin arada kalacak ve sinirini gücü onlara yetmediği için hep senden çıkaracak .Hepsini yaşadım ve yaşıyorum.En son patladım 2 yaşında kızım var 7, aylık hamileyim .Bosanacaktim .Yalvardı,yakardı .Her şey değişecek dedi .Ben de bekliyorum ama ayni köy meselesi bizde de var .Merkezde oturuyoruz yazın onlar köye gidiyor .İstiyorlarki ben haftalarca orda kalayım.Kocam arada yanımıza gelsin.Ben hizmetçilik yapayım orda .Bunlar bahçede çalışsın ben evi temizleyeyim,yemek yapayım onu bekliyorlar kimse bizi kara kasimiza kara gözümüze cagirmiyor.Tabiki çok beklerler.Elimj hiçbir işe atmiyorum .Kızımı ,hamileligimi bahane ediyorum.Esin laftan anlamiyorsa .Sen de direkt ben gitmek istemiyorum deme.Zaten orada belli bir süre duruyorlarmis.Bahane bul kendine .Hastayım de yatak döşek yat .Kalkamıyorum de.Oranin havası beni carpiyor ,hasta ediyor de ne bileyim de bir şeyler .Bahane bul gitme .Sonra der ay görüyor musun çok istiyordum gidemedim kısmet olmadı 😂😂Ben öyle yapıyorum ...

Evet ama bu sefer gelmedi bile böyle biriyle ben hic devam edemem ki zaten istemiyormus demek ki
İstemediginden değil bir esyalarini topla ben gidiyorum annemler bekliyor de bak nasıl ayaklarına kapanıyor .Böyle yaparak seni dize getirmeye çalışıyor .Bunu kabul et,bu sefer daha fazlasını isteyecekler .Hepsini yaşadım .Tecrübe konuşuyor 😂😂

X