Evliliğimin saldırı altında olduğunu hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne farkeder nasil
Kufur ettigi? Mesela or..pu desen ben sadece kadin anlamiyorum bu kelimeden cunku yeterince erkeklerde var.

Erkek
Olsa Pez..venk derdi bence.. yani bu kadar anlam yuklemek sacma anlik sinirle
Soylenen bi kufure.

Her iki tarafta da tutarsızlık var.Aile kültürleri çok farklı,güzel birşeyler söylemek isterdim ama fazla yürümez gibi geldi bana.Sevgi bir yere kadar idare eder çünkü saygı sorunu var.Sokakta kedi,köpek tekmeleyen birini görsem küfür etmeyecek olsam dahi çok büyük bir tepki verirdim ben de.

Oha seninkilerde amma yabaniymis cocuk olunca nasil yaptin saniyolar aceba

Birde eskiden gelinler kv evine gelirmis yani bu durumda hep kocandan ayri mi uyuyacan ya cidden bizim bazi sacma salak kulturumuz adetimiz kimselerde yok
Amaaan kızcağız köylerinden değil ya ..uydursunlar dursunlar gelenek.Kendileri istemiyorlardır oğulları ile gelinin aynı odada olmasını ..bizim yörede öyle diyorlardır.Ya da iki göz odaları vardır.. tüm kadınlar çocuklarla bir odada /tüm erkekler bir odada kalıyorlardır başka açıklaması yok. Adamın memleketini bilsek bakardık Müge Anlı arşivine..o yöreden kaç tane "kayınpederinden/kaynından hamile kalan gelin vakası " yaşanmış

Eşinizin ailesi ile alaska görüşmeyin net , eşiniz itiraz ederse boşanın çekilmez bu cahiller...

sevmiyor madem niye kapanıyor ayağınıza dengesiz adam
umarım sevileceğiniz birini bulursunuz
100 milya kredi çekip kumar oynamış. Zaten bunu öğrenince tüm ipler koptu. Zaten ip filan kalmamıştı da işte adım atmam için gereken şey kumar oldu. O yüzden yani boşanmak istememesi borcunu ödeyecektim teşekkür olarak bana yaşattıklarına

haaa şiddet sevgisizlik kumar hepsi var adam kombo yapmış ayyy çok şükür kurtulmuşsunuz

Siz kim oluyorsunuz da gencecik, yeni evli, çocuk yaşından beri çalışan bir adamı karısının parasını yemekle suçluyorsunuz? Hangi hadle yapabiliyorsunuz bunu? Ben biliyorum, kötülüğünüzden. Konuda benim paramın harcanması ya da harcanmaması ile ilgili en ufak bir durum yok, bu konuda bir kaygım endişem yok, siz ne hakla benim eşimi hiçbir şekilde tanımadan, nasıl biri olduğunu bilmeden böyle ithamlarda bulunabiliyorsunuz?

Konuma insanca yorum yapan (bu beni desteklemek değil asla, beni ciddi eleştiren ama görüşlerine değer verdiğim saygılı insanlar çok, zaten yazacağım) herkese özelden mesaj atacağım, daha önce de yapmıştım bunu güzel sonuçlar elde etmiştim.

Rica ediyorum acilen kapatılsın konum, bu hadsizlikle daha fazla uğraşamam. Mune K Kazen

Ben de öyle bir yorum yaptım ama sadece bir risk olarak eşinizi tanımadan suçlamak tabi ki istemezdik saygısızlık olur bu tabi ki haklısınız özür dileriz.

Ben de öyle bir yorum yaptım ama sadece bir risk olarak eşinizi tanımadan suçlamak tabi ki istemezdik saygısızlık olur bu tabi ki haklısınız özür dileriz.
Sizlik asla bir durum yok, sizi iyi biliyorum buradan ne kadar tanınırsa tanıyorum, siz de beni öyle ve iyi niyetinizle yumuşak karnım hakkında hatırlatma yapmışsınız, asla özür dilemenize gerek yok. Benim derdim “e tabi ailesi böyle kendisi de yiyicidir” diyen, kayınailemden de benden de beter dedikoducular ile.

Valla islerine gelince adet oef bilmezler islerine gelince adet uydururlar desene

Oğlumun eşi ile neredeyse ilk tanışma olacak şekilde bir aradayız.
Ve o görüşmede henüz 2 aylık evli iken gelinim oğluma tokat atıyor, yada damat kızıma.
O olaydan önce ki yada sonra ki hiç bir tavrı, sözü gözümde oluşan profili değiştiremez.
Bende çocuğuma yanlış bir evlilik yapmışsın, geç olmadan dön uyarısı yaparım.
Belki geline kadın olduğu için sert davranmaz ama damadı yaka paça kapı dışarı bile eder herhalde eşim.
Hazmedemediği bir şakada bile bu tepkiyi veren şiddetli bir tartışmada çocuğuma ne yapar kaygısını atamam kafamdan.
Tokat atmak yada yeni tanışılan insanların olduğu bir ortamda küfür etmek sizi eş ailesinden ayırdığını söylediğiniz elitliğinizin neresinde?

Bende hayvanseverim iki tane de köpek besliyorum. Hayvanlara tekme atan birini uyarmanın başka yöntemleri de var.
O durumda tepkiyi her hayvansever verirdi ama verdiğin tepkinin şekli senin kişiliğini ve üslubunu ortaya çıkarır.

Küfür eden biri değilim ama şakayla karışık argo kelimeler kullanırım. Onu bile kullandığım sosyal ortam farklıdır.
Misal kız arkadaş grubunun yanında konuşulan şeyler/sözler eş ailesinin yada bir aile dostuyla olan buluşmada kullanılmaz.

Ben sizin daha ilk evliliğinizin boşanma aşamalarında kalmışım. Bu kadar kısa sürede tekrar evlilik yapmanız normal gelmedi bana. Sütten yanan ağzınız için hiçmi yoğurdu üfleyesiniz gelmedi. İlk eşinizin ailesi de maddi anlamda sizi sömürmüştü, karşınıza tekrar aileme ömür boyu bakmakla yükümlüyüm diyen bir adam çıkınca "yine mi" düşüncesi, sorgulama isteği oluşmadı mı hiç.

Kv nizin çok çirkin tavırları var evet ama iğneyi kendinize de batırsanız mı biraz?
Hala daha ettiğim küfür yerindeydi çünkü hayvanseverim, verdiğim evlilik kararı normaldi çok inandım, tokat konusunda hassas noktama basmıştı gibi bahaneleriniz var çünkü.

Ama neden bu kadar kizdinki? Kimse kimseyi tanimiyorki burda.. sadece burda gosterdigimiz kadariyla.. belki ben bi katilim ya da pamuk
Sekeri gibi kadinim
Ama burda herkese cadilik yapiyorum. Yani esinin hakkinda
Kimse
Oyledir demiyor ama varsayim bunlar…insanoglu cig sut emmis sonucta.

Tokat konusunda asla bahanem yok. Çiğlik, zavallılık ve ucuzluktu. Bunu kabul etmeyen biri olmayı bile yediremem kendime, böyle içimden bahane uyduruyor olsam aynanın karşısına oturur “sen nasıl bir insansın” diye sorgularım. Bahane de mazeret de yok. Olmaz, olmamalıydı.

Diğer konuların hepsinde haklı olduğumu düşünüyorum. Bu insanlar başından beri eşim yanıma taşınacak diye (ki bu yaşta bir adamın bence hakkı olmalı nerede yaşayacağını seçmeye, ailesini silip atmadıkça) bahane etmedik, saldırılmadık şey bırakmadılar. Eşim istemede alınacak çiçek çikolata parasını kardeşinin ayakkabısı için vermedi diye ayrılın diye tutturmaktan, anneme 100 tl verdiğim için “bize de yapacaksın” baskısına kadar, sırf bu evlilik olmasın/bitsin, eşim eski kölelik düzenini yaşasın diye uğraştılar. Meselenin onlar için tokat olmadığını adım gibi biliyorum. Bu saydıklarım ve niceleri tokattan önce yaşandı.
Neden erken evlendiğimizi ise açıklamak zorunda değilim, kimseyi ilgilendirmez. Yardım aradığım konu belliydi. Epey faydalı dönüşler de aldım. Özel mesaj açınca da alacağımı düşünüyorum. Özellikle ZemheriPoyraz ye ve K KIR PAPATYASII na teşekkür ederim.

Mune konuyu kapatabilir miyiz? Eşime “para için yanında” denmesini kaldıramıyorum, tek tek engellemekle de uğraşamayacağım. Ben gerekli kişilere özelden yazacağım.
Talebiniz üzerine konunuz yorumlara kapatılmıştır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…