evlilik aşkı öldürür

Evlilikte hayat müşterektir evet. Ama evde pinekleyip, arabayla fink atıp eşini umursamamazlıksa konu siz haklısınız. Çalışıp çabalarken, kira, elektrik, araba taksidi, geçim derdindeyken o çal patlasın vur oynasın kafasındaysa evet hoop orda bir dur denir. Ne için didineceksiniz ki, sabah 5 lere kadar gezip, saygısızlık etsin diye mi? Geçmiş olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

Edit: Evlilik değil saygısızlık, ilgisizlik ruhu, otomatikmen de ilişkiyi dinamitler, öldürmekle kalmaz gebertir

Evlilikte hayat müşterektir evet. Ama evde pinekleyip, arabayla fink atıp eşini umursamamazlıksa konu siz haklısınız. Çalışıp çabalarken, kira, elektrik, araba taksidi, geçim derdindeyken o çal patlasın vur oynasın kafasındaysa evet hoop orda bir dur denir. Ne için didineceksiniz ki, sabah 5 lere kadar gezip, saygısızlık etsin diye mi? Geçmiş olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

Edit: Evlilik değil saygısızlık, ilgisizlik ruhu, otomatikmen de ilişkiyi dinamitler, öldürmekle kalmaz gebertir
AYNEN canım beni anladığın için teşekkür ederim .... bütün hayatım burda deşifre oldu zaten tek o konularda değil bizim çocugumuz sadece tüp bebekle oluyor... ve benden kaynaklı bu durum arkadaş cevremizin içinde çocugu olmuyor diye rencide etti zaten ondan sonra toparlanamadık bu durumu yaşamayan için konuşmak normal herkes sen gibi anlamıyor beni

Bayan olduğum halde para biriktirdim cümlesi bir beni mi rahatsız etti ne demek bayan oldugum halde para biriktirdim?

yani mutlu oldunuz boşandığımız için :) bunumu anlamalıyım ?

hayır sadece empati yaptım ve isabetli bir karar olduğunu düşündüm.
dediğim gibi aynı durumda ben olsaydım bir saniye tereddüt etmeden o evliliği bitirirdim, benden gizli iş çevrilmesinden (sonucunun benim faydama olacağını düşünerek yapmış bile olsa) midem bulanır.

Yanlıs birsey yapmamışsin ki çok harcıyoruz diye biriktirmek istemişsin ne var ki bunda bu kadar büyütecek sonucta ikiniz için birşey yapilmıs . Ayrılmışsın yorumlarin hepsini okumadığim için başka da bisey söylemeye gerek yok hakkında hayırlısı olsun .

Yanlıs birsey yapmamışsin ki çok harcıyoruz diye biriktirmek istemişsin ne var ki bunda bu kadar büyütecek sonucta ikiniz için birşey yapilmıs . Ayrılmışsın yorumlarin hepsini okumadığim için başka da bisey söylemeye gerek yok hakkında hayırlısı olsun .
teşekkür ederim canım

Bosanmissiniz.Hayirli olsun.Bence kurtuldunuz.Araba noldu peki ?Merak ettim.
[/QU
arabayı evliyken dedi bana satalım ortadan bölüşelim herkes arabasını alsın kenara çekilsin dedi
bu nedemek oluyor dedim ozaman hakim karar versin dedim nafakası var bunun cartı curtu var dedim ertesi gün araba senin olsun dedi bende komple evi ona bıraktım nafakada almadım birşeyde almadım biraz geç cevap oldu ama olsun :)

Eski bir konuymuş, tarihine bakmadan yorum yazmıştım, sildim. Boşanmışsınız, hakkınızda hayırlısı olsun.

Neyseki boşanmışsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun.

BEnce eşinize koyan arkasından iş çevirmeniz. Ben bunu böyle görüyorum. Evlenmek böyle bi şey değil bence. Yanş tamam şimdi araba almışsınız ama sıkışık zamanda çok fazla da ihtiyacı yok gibisinden bahsetmişsiniz madem o kadar ihtiyacı yoktu azıcık da olsa yardım etseydiniz. Arabayı da 1-2 ay sonra geç alsaydınız olmaz mıydı?

Ben eşinizin yerinde olsam ya da benim eşim de benden gizli birikim yapsa ben de kızarım. Sorun olan biz bir evi paylaşıyoruz ortak bir hayatı paylaşıyoruz aynı yastığa baş koyuyoruz ama eşim benden gizli para biriktiriyor.
En basitinden daha en başından “ben birikim yapıyorum” falan deseydiniz keşke.

Sıkışık olmanın iyi ya da kötüsü olmaz ki. Eş olmanın karı koca olmanın önemi burda zaten, çok kötü durumda değilse bile sizin zor durumdayken yardımcı olmanız önemliydi.

X