EVLİLİK ÇOK ZORMUŞ

23 yaşındayım 8 ay önce evlendim ve hiç mutlu değilim eşim sürekli eve yorgun geliyor elince sürekli telefon var yada uyuyor bazı zamanla roturup bişeyler paylaşabiliyoruz. Eşim çok iyi bir insan urdan tarifte edemiyorum ama birbirimizle çoka yrıyız o sürekli evde oturmka ben sürekli gezmek istiyorum gibi.. Geçen gün kumar oynaıdgını öğrendim 90.000 tl kaybetmiş o kadar ağlıyor ki kızamıyorum ama çok kızgınım kendimdenvazgeçtim sokağa çıkmak istemiyorum pijamamı çıakrtmak istemiyorum sürekli ağlıyorum annemi özlüyorum. Yol yakınken bu diyardan gitmeli miyim bu deveyi gütmeli miiym ? Boşanmak istemiyorum boşanmış biri olmak istemyiorum eşimi de seviyorum ama çok mutsuzum...
Çocuk yapmak gibi bir hata yapma sana öncelikli tavsiyem bu. Kumar oynayan adam, çoluğun çocuğun rızkını da çar çur eder. Sefalet çekersiniz.

Kocan kumarı bırakmalı.

Bedenen yorucu bir işte mi çalışıyor? Eğer öyle ise eve elbette yorgun gelir.

Sen çalışıyor musun bilmiyorum. Ama eğer çalışmıyorsan sen de bir işe gir çalış. Çalışmak hem sosyalleşmeni sağlar hem kafanı dağıtırsın hem de ekonomik olarak eve katkın olur.

Yoğun ve yorucu işte çalışan insanlar işteyken telefona bakamıyorlar. Bakmaya fırsatları olmuyor. Eve gelince dinlenirken haliyle telefonda vakit geçirilir. Ama bu çok uzun bir süre olmamalı. Maksimum bir saat sosyal medyada takılsın eşin. Kalan zamanda birbirinize vakit ayırın.

Görücü usulü mü evlendiniz? Eşinin gezmeyi sevmediğini bilmiyor muydun? Kumar oynadığını bilmiyor muydun? Yoksa kumara yeni mi başladı?

23 yaşındayım 8 ay önce evlendim ve hiç mutlu değilim eşim sürekli eve yorgun geliyor elince sürekli telefon var yada uyuyor bazı zamanla roturup bişeyler paylaşabiliyoruz. Eşim çok iyi bir insan urdan tarifte edemiyorum ama birbirimizle çoka yrıyız o sürekli evde oturmka ben sürekli gezmek istiyorum gibi.. Geçen gün kumar oynaıdgını öğrendim 90.000 tl kaybetmiş o kadar ağlıyor ki kızamıyorum ama çok kızgınım kendimdenvazgeçtim sokağa çıkmak istemiyorum pijamamı çıakrtmak istemiyorum sürekli ağlıyorum annemi özlüyorum. Yol yakınken bu diyardan gitmeli miyim bu deveyi gütmeli miiym ? Boşanmak istemiyorum boşanmış biri olmak istemyiorum eşimi de seviyorum ama çok mutsuzum...
Eşin çok iyiymiş gerçekten ne ararsan var 🙄

Benim annem ile babaam bu yüzden boşandı ben sana bunu nasıl yaptım diyip ağlıyor yeminler ediyor ama işte gel gelelim tek bu değil farklı sıkıntılarımızda var mesela bugün ikimizde evdeyiz ben 9 da kalktım o hala uyuyor :)
Yaa ne tatlısınız 🥰evliliklerde eşler genelde birbirinin zıttıdır birbirlerini tamamlasınlar diye sizin asıl sorununuz kumar bunlar çözülebilen şeyler

Ya gerçekten kıyamam size demek istedim okuyunca açıklamalarınız o kadar naif ki.Buradan tavsiye almanızı önermem açıkçası yuva yıkmak kolay geliyor bilmeyene yaşamayana hemen boşan demek kolay.Kumar bağımlılık olmadıysa eşinizle konuşun bir daha olmamasına söz verirse ve yapmazsa şans verin evliliğinize eşinize de zaman tanıyın hatasını tekrarlamayacak belki de zaman gösterecektir. birşeyleri yıkmak kolay yapmak zordur bir şans verip duruma bakabilirsiniz.Terapi de alabilirsiniz beraber çözüm yolları arayın baktınız olmadı son çare boşanmayı düşünün.Sizi acımasızca eleştirenlere de kulaklarınızı tıkayın yaşamayan bilemez ağzı olan konuşuyor.

Yani değişmeye gönlü varsa seni kaybetmekden korkuyorsa savaş herkes başka bir imtihanla savaşıyor mesela bunu öğrendiğini biliyorsa sen tepki vernce ne dedi bu çok önemli hatasını anlayan insan değişir ama hala burnu dikse bilmiyorum bazı şeyler değişmiyor 😞
Yok ya benim arkadaşım kumarbaz. Düzelmiyorlar. 200bine yakın kaybetti bi posts. Kocasını, ailesini dolandırdı. Haberleri yokken üzerlerinde kredi çekmiş. Kendi adına çektiklerini saymıyorum bile. Aile bir araya gelip kapattı borcu. Bugün öğrendim aynı şeyi yine yapmış. 😒

X