Evlilik denilen şey bu kadar imkansız mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cinselligin süresi olmaz ister seviserek iliskiye baslayın ister seks yaparak veya ister öpüşerek bir iliskiye adım atın. Bunun süresi zamanı olmaz.

Sevismek icin görüstügüm adamla kendimi ciddi iliskinin icinde bulmustum uzun soluklu iliskilerim oldu. Kimisi bitti, kimisi yanımda, kimisi uzagımda. Hayatı gelisi güzel spontane yasayın.

Son olarak bu kadar kısa sürede evlilik konusulması beni iten seylerden biri dogrusu. Planlarına hayallerine elbet dahil edebilir ama evlilik oldukca insanı iten türden. Siz bence önleminizi alın asla umuda kapılmayın.

Eğer bunun icin sizin imajınızin zedelenmedigini önce kendiniz inanin. Yetiskin insansiniz. Hayatinizin Tum kararları size ait. Hesap vermek zorunda degilsiniz. Eğer bunun icin iliski zedelenecekse baştan bitsin.

Bu konuyu daha önce okuduğuma eminim… daha önceden konu açmış mıydınız?

Bizim kızların en büyük sorunu bu bence. Karşı tarafın evlilikle ilgili düşüncelerine o kadar çok odaklanıyorsunuz ki karşınızdakinin gerçekten evlenmeye layık olup olmadığını düşünemiyorsunuz. Cinselliğe de aynı şekilde kullanılmış olma penceresinden bakmaktan vazgeçin. İsterseniz ilk buluşmada yaşarsınız bunu, isterseniz evlendikten sonra. Bunun sizin değerinizden bir şey kaybettirdiğini düşünüyorsanız, evlenene kadar yaşamayın en iyisi. Biz eşimle arkadaş ortamında tanıştık, daha sonra ilk görüşmemizde birlikte olduk. Bir çekim oldu, istedik ve yaşadık. Bu kadar.

Önceki mesajımda da aynı şeyden bahsettim. Hep erkeğin gözünden bakmasını istiyoruz kadınlara. Bu fikirleri aşan çoook erkek var emin olun. Sizinle bir şey yaşadığında sizi kullanmış hissetmeyen, ayrılırken yüzünüze vurmayı aklından bile geçirmeyen, bahsini bile etmeyen. Bunları konuşanlar ayak altı zavallılar.

Biz sevgili olduk onuncu gün seviştik, üç sene de sevgiliydik. Evlendik. On yıldır beraberiz çok da mutluyuz. Net kuralları yok bu işlerin. Arada uyum, anlayış varsa yürüyor.

Cinsellik bi kenara, 2 ayda sürekli gelecek planı konusan erkek olmaz bence....Yani fake davranıslar...kitap odan olur vs tamamen kendine bağlama çabası bence...hiçbir erkek 2 ayda evlilik hayali kurmaz ve bu sekildr pembe hayal kurmaz...senin duymak istediklerini soyluyor...dikkatli ol

E biz onuncu gün seviştik, tatillere gittik ne kaçamaklar yaptık. Üçüncü senemizde evlendik on yıldır beraberiz hiç bir sorun yaşamadık. Genellemelerin çoğunluğu yanlıştır

Kız senin banın ne ara açıldı. Hemmmen sema pamir modumu açıp dislikelıyorum.

E biz onuncu gün seviştik, tatillere gittik ne kaçamaklar yaptık. Üçüncü senemizde evlendik on yıldır beraberiz hiç bir sorun yaşamadık. Genellemelerin çoğunluğu yanlıştır
O zihniyete göre eşiniz de yollu oluyor neyse namusunu temizlemişsiniz en azından adamcağızın :)

Siz kendi kafanızdan gereksiz yere kuruyorsunuz. Adam kötü niyetli olsaydı cinsellik yaşadıktan sonra soğuk davranırdı. Erkeklerin çoğu elde etmek gibi görüyor ve ilişki yaşamaya yanaşmıyor.
Bizde eşimle tanıştığımız gün beraber olduk. O çok dil döktü. Bana kalsa erteleyebilirdim ama sonrasında da beni pişman etmedi. İlk gün ne kadar sevgi doluysa 3. Yılımızı girdiğimizde de halen öyle.
İlişkilerde taktik yapılmasını doğru bulmuyorum. Hislerinize güvenin.

Evlenmeden çok şey konuşuluyor da sonrasında yapılıyor mu dersen belki birazı yapılıyordur çoğu erkek boş ve öylesine vaatler vermeyi seviyor. Birlikte aynı düşündüğünüz şeylerin bile bi bakiyorsunuz evlendikten sonra tam tersini düşünüp yapiyor neler de neler

İyi ki üye olup bu konuyu açtım. Güçsüz ve lütfen kocam olsun mantığı ile evlilik isteyen biri asla değilim. Sadece bu kişiyle birlikte o yola girmeyi şu an ki hislerimle istiyorum. Bunun bozulmasını hele öyle bir konudan bozulmasını istemiyorum. Bundan korkuyorum açıkçası. Off ne büyük anlamlar yüklüyoruz aslında toplum nedeniyle.

Pembe panjurlu evimiz olsun modundan biraz sıyrılıp şu an’a odaklanmak en iyisi olacak. Bu kadar erken hayaller kurmak sağlam olmayabilir evet. Teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…