Evlilik denilen şey bu kadar imkansız mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha yeni tanıma aşamasında olduğunuz kişi ile ilişki yaşamanız en çok size zarar verir , bari bundan sonra biraz geri çekin kendinizi cinsel olarak , sizi kullanıp ortada bırakma ihtimali var ..

Biraz daha süre tanıyalım birbirimize, artımız eksimizi görelim baktım her şey sorunsuz ilerliyor ama herhangi bi tanışma yok ailelerle o zaman bu konuyu açarım muhtemelen. Şimdi 2 ayda hadi tanıştır demek de garip olabilir bi iki ay yeterli bi süre bence. Teşekkür ederim

Ben eşimle tanıştığımda evlenmeyi asla düşünmüyordum.Esimle sevgili olunca şunu yaparız bunu yaparız diye anlatıyordu ve kısa süre olmuştu açıkçası o öyle anlatıp konustukca bende hayal kurup evlenme isine sıcak bakmıştım.ve 1.5 sene icinde evlendik.Herkesin ilişki dinamiği farklıdır. Ben daha oncesinde aldatıldigim icin guven problemim olmasına rağmen eşim bunu kırdı ve 3 yıldir evliyim.Bence söylemlerine çok takılmayın belki gercekten sizle mutlu olmak istiyor süre kısa olabilir ama çok kapılmıştır belki esimde öyleydi o yüzden olumlu acıdan yorum yapiyorum.Tabi insanlar farklı olabilir ama neden olumsuz dusunelim kii

Evlilik bu kadar imkansız mı derken bunu demek istiyordum aslında. bu kadar kısa sürede evlilik düşünülmez, 2 3 sene tanımak gerekir ancak o zaman gerçek yüz ortaya çıkar diye düşünüyordum ve o yüzden imkansız geliyordu. o süreci geçirmek çok zor geliyordu uzaktan bakınca. demek ki yıllar geçmesine de gerek yok kısa zamanda da doğru kişiyse bu fikir yerleşebiliyor. cevaplarda da bunu gördüm. her şey güzelken negatif düşünmeme gerek yok evet, teşekkür ederim :)

2 ayda 2 kere görüşüp cinsellik de yaşamayı başardığınız için tebrik ederim ya o 2 görüşmede cafeye falan gitseydinz bi temiz hava alsaydınız, dışarda garsona davranışını neyini görseydiniz önce...bu arada evlenmeden önce cinselliğe karşı değilim...
bize yazacak bir şey bırakmamışsın taktik maktik yok bam bam bam...
genel olarak evlilik fikrine hazırsanız evlenin bari ne diyelim Allah mutlu mesut etsin yaşınız çok erken değil bence...

ilkokulda bazı saatlerde "okuyalım, okuduğumuzu anlayalım ve yorumlayalım" etkinlikleri olurdu. Keşke katılsaydınız

ilkokulda bazı saatlerde "okuyalım, okuduğumuzu anlayalım ve yorumlayalım" etkinlikleri olurdu. Keşke katılsaydınız
Çok iyi bir okuyucu ve dinleyiciyimdir, okudum ve anladım ama üzgünüm ki fikrim bu... çok yeni olan daha kendinizin anlamlandıramadığı bir ilşkiye bir de cinselliği alel acele eklemişsiniz... kendiniz için durumu zorlaştırmışsınız bence... herşeyi böyle hızlı yaşayan bir yapınız varsa evlenin dedim sonuçta evlenmek zor değil ki..geçinip anlaşmak zor...doğru bir insan olup olmadığını da yıllarca çıksanız da anlayamazsınız evlilik işi tamamen şans...
Sadece 2 buluşma olup hemen sevişilmesi bir tuhaf geldi bana ...fikrim bu...dediğim gibi önce bir soluklansaydınız :)

Ben esimle tanistigimda cok buyuk bir cekim hissettim ve sadece fuckbuddy olmak istiyordum. Evliligi birakin sevgili olmak bile istemiyordum. 1 hafta sonra sevistik, 1 ay sonra ayni evde yasamaya basladik, 6.ayimizda evlendik. Bir gun bile pisman etmedi esim beni :)

2 ay boyunca haftada 2-3 defa gorustuk yazmis konu sahibi, onu demek istedi

Ablacım sadece 2 buluşma olmuş diyorsun hala dalga mı geçiyorsun? 2 aydır tanışıyoruz haftada 2-3 defa görüştük bu süreçte diyorum. 8*3 : 24 buluşma oluyor. ki hep sosyal ortamlarda olduk. garsona, hayvana, çocuğa, yaşlıya olan davranışlarını az çok gördüm bu buluşmalarda.

Cinselliği isteyerek yaşadınız sonuçta bunu yaşarken ileriyi düşünmeden hareket etmiş olamazsınız. O yüzden şuan buna takılı kalıp da ilişkinize boşuna zarar vermeyin. Evlilik biraz da şans meselesi sanırım. 2 ay sonra evlenip mutlu olan da var 10 sene sonra evlenip ayrılan da. Ayrıca sırf evlilik öncesi cinsellik yaşadınız diye bunu sorun edecek biriyse boşuna zaman kaybetmeyin zaten çünkü evlenseniz bile bunu başınıza kakacaktır.

Genellemelerin nasıl da yanlış olduğunun örneğisiniz valla tebrikler :)

1 aydır sevgilim demişsiniz 1 ayda 4 hafta var sevgili olarak max 8 kere buluşulmuş..hımmm tamam o zaman biz ikna olduk evlenebilirisniz :)

+1000 her şey aşırı hızlı yaşanmış , hızlı başlayan hızlı biter.

Eklentiler

• A02B6814-809D-4C96-80C3-DE1C068B8BB9.jpeg
    245,1 KB · Görüntüleme: 62
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda kızlar? Bu kadar erken cinsellik yaşanması o ilişkinin ciddiyetini zedeler mi? Evlilik ile ilgili hayal kurarken bile yaşanması imkansız bir şeymiş gibi geliyor nedense.
Hem bunu sormuş.
Hem de böyle cevap alıyor diye okuma saati yapmanızı önermiş herkesin düşüncesi farklı kardeşim rahatsız olacaksan konu açmayacaksın . Sorduğun soruya cevap veriyoruz biz , evet bize göre hemen cinsellik yaşamak ilişkinin ciddiyetini zedeler. Ki Esra ezmeci var uzman psikolog kitaplarını tavsiye ederim . Oda bu konuda öyle düşünüyor. Yavaş ilerlemesi gerektiğini . Erkekler kadınlarla ilk tanıştığında cinsellik olarak arzu edermiş ve bu istekleri ne kadar ertelenirse karşı tarafa karşı bu istek aşka dönüşürmüş . Bazıları da sallamıyor siz gibi. Oda siz ve siz gibilerin tercihi bişey diyemeyiz. Madem bu tarz konularda rahat birisin , o zaman bu soruyu sormanı gerektirecek bişey yok , zaten ilk ilişkin bile değilmiş. Mütemadiyen sevgililerinle yaşıyorsun bunu . İlk ilişkisi olup da bakireliğini kaybetmiş de telaş ediyormuş gibi yapma bence . Sorduğun soruyu cinsellik yaşamadan sorman lazım , iş işten geçtikten sonra sorman ifade etmiyor, arkasında dur ve karşı tarafa bunun ezikliğini hissettirme

Son düzenleme:
Tanıştığım gün sevişip, 7 yıllık bir evliliğe imza atmış biri olarak, seks yapmanın ilişkiler üzerinde (eğer iyi bir deneyimse tabiki) ancak olumlu getirileri olacağına inanıyorum Evlilik teklifi olmadan da; ilerde evimiz şöyle olsun, yok çocuklarımızın gözü mavi olsun gibi -bana göre- saçma hayallerin dillendirilmesinden de rahatsız olurum yerinizde olsam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…