Evlilik denilen şey bu kadar imkansız mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet, gerçekten istediğim halde karşılıklı hislerimiz olduğunu düşündüğüm halde şimdi birlikte olmayayım da 6 ay sonra bakarız demek tam anlamıyla taktik olacaktı. Doğru kişiyse o da benim gibi hissediyordur, değilse zaten yapacak bir şey yok Mutluluklar size de

2 aydır tanıyorsun 1 aydır sevgilisin ve cinsellik yaşadın. Çok hızlı ilerlemiş her şey, fazla hızlı...

Evlilik mutlu olmak demek değildir önce bunu bi netleştirelim. Sevgililik nişanlılık dönemleri benzer ama evlendin mi hoop bambaşka bir evreye geçersin hep mutluluk hep eğlence değil yani bunu bil.

Harfiyen katılıyor ve destekliyorum.

Kendi düşüncelerinize odaklanın önce. Böyle bir sebeple bitme ihtimalini bile çıkarın aklınızdan. Siz de sevgilinizi evlilik vaadiyle kandırıyor olabilirsiniz. Bunu yapan pek çok kadın da var. Rahat olun lütfen, insan olarak eşitsiniz. Karşı tarafa da böyle hissettirin. Sizin de ilişkinizi değerlendirdiğinizi ve yön vereceğinizi bilsin. Bizim toplumumuz bunu daha uzun yıllar aşamaz ne yazık ki. Toplumdaki pek çok değerin kadının rol ve sorumlulukları üzerine kurulduğu bir düzenin tepesine, yine kadınlar erkekleri koyduğu sürece biz böyle devam ederiz.

Ben daha sevgili olalı çok az süre geçmiş kişilerin evlilikten bahsetmesini çakallığa yoruyorum biraz. Gerçekten niyeti olan adam şartları müsaitse önce bir aşık olur, vakit geçirir,gözlemler, heh bu kadınla evlenirim diyorsa teklifi eder yolunu ona göre çizer. Liseli ergenler gibi evlenince buraları da gezelim mi tarzı BENCE kadın düşürme odaklı bir bakış açısı. Umarım yanılırım

Merhaba,
Kısa süre sonra evleneceğim ve size destek olmaya geldim. İlişkimin toplamı 2 yıl. Geçtiğimiz yıl bu günlerde tanıştık arkadaş ortamında ve 2 ay sonra ailesi ile tanıştım. 3. ay o benim ailemle tanıştı. Eylülde nişanlandık. Aileler ile bireysel olarak tanıştığınız zaman daha hızlı oluyor bence bu işler. Ben daha önce kimseyi tanıştırmadım ailemle. Eğer ciddi ise niyetiniz ailemle tanışmanı istiyorum ya da aileni tanımaya gelmek istiyorum diyebilirsin. Aklını kurcalayan soru için burası çok uygun değil çünkü her bireyin özgür iradesi olduğunu ne yazık ki toplum olarak idrak edemiyoruz. Kimse özgür olduğunun farkında olmadığı için senin de özgür olmadığına ikna etmeye her zaman çalışacaklardır. Bireysel kararlarınızı tartışmayın bu nedenle.
Evlenmeye olan niyet elbette 1 ayda ortaya çıkmayabilir ama bence sinyallerini vermiş. Ben olumsuz bir durum göremedim.

Adamın kafasına bağlı yakın zamanda anlarsın Zaten niyeti ciddi değil ise yakın zamanda bahane bulup ayrılmaya çalışacaktır yanlış insanla evlenmektense bekar kalmak daha iyi bende 27 yasindayim keşke evlenmeseydim erkekler istediklerini almak için herşeyi yapabiliyor dikkatli olun siz bence evlenmeye değil zamanin tadını çıkarın

Küçük bir yerde ilişki olunca küçük yerdeki herkesle ilişkiye girmiş olmuyorum. Hayatımdaki kişiyle giriyorum yine, e o da 1 kişi. Teşekkür ederim
Yani ilk cınsellık deneyımınmı ?Küçük bır yer .Kucuk yerdekı ınsanların hepsi deil yanlış anlasılmayım beyınlerıde bıraz kucuk oluyor .

amaaan dert ettiğin şeye bak.
ben de ilk buluşmada cinsellik yaşayıp sonrasında harika devam edecek bir ilişkinin hayalini kuruyorum içten içe.
nasip et allahım ne diyim.

Başlığa istinaden imkansızlığı sorgulanan evlililik kurumuna bu kadar anlam yüklemek çok abartı geliyor bana.

Sevgiliniz de sizinle cinselliği erken yaşadığını düşündüğü için bu durumun sizin kendisi ile evlililik planınızı etkileyip etkilemediğini düşünüyor mudur acaba? Toplumumuzda hala cinselliğin tarafı olan kadın ve erkeklere biçilen rollerin, yüklenen anlamların, sonuçların bu kadar ayrımcı olması çok üzücü.

Konunuza gelirsek, bu durum tamamen sevgilinizin bakış açısına göre değişir.Eğer partneriniz, bu konuda kadın erkek ayrımına girmeyen, medeni biriyse asla kaygılandığınız konuları düşünmez.

Bu arada cinselliğin erken ya da geç olması ya da hiç olmaması, her ilişkinin dinamiğine göre değişir. Yani erken ya da geç gibi bir zaman dilimi yoktur. Her iki taraf da istemişse bu yalnızca kadını değil, erkeği de ilgilendirir. Sevgiliniz sizin endişelendiğiniz gibi bir düşünce içerisindeyse bile siz bunun doğru olmadığını biliyorsunuz. Evlilik, cinsellik yaşanıp yaşanmamasına göre gerçekleştirilecek bir müessese olmamalı. Yani bu kadar basit olmamalı. Bu nedenle gelecekle ilgili çok kaygılanmayın.

Benimde anlamadığım eğer cinselliğe siz de böyle mi düşünür acaba diye kaygılarımız varsa neden yaşarsınız?
Genelde bunu düşünmeyen kizlar yasar cinselligi ve bencede onlar yaşamalı.
Çünkü sizin yaşadıktan sonra tedirginliğiniz karşı tarafa da koz veriyor.

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki böyle evlilik teklifi ve ciddi adımlar atmadan konuşulan şeylerin %99 u bana göre hayalden ibaret.Bence cinsel birlikteliğinizin devam etmesi için bile söyleyebilir bu yalanları.
Çok ergence geldi bana yaw.
Birde madem olumsuz olduğunu düşünüyorsunuz cinsellik yaşamanın, ne diye yaşadınız ?

Ben bu kaygıları yaşayacak biriysem cinsellik yaşamazdim. Hem istediğimi de yapayım hem beni kötü görmesin gibi tutarsız bi ruh halindesiniz.

Ama her şeyden de önce daha bir ayda bu hayalleri kuran biri bana aşırı itici gelirdi. Ki zamanında gelmişti ve bıçak gibi sogumustum. Aşırı ergence geliyor böyle ölçüp tartmadan zaten evlilik niyetiymis de ben rastgelmisim gibi bı hissiyat oluşturuyor.

Hem başka paylaşımlarınız yok mu ya en heyecanlı zamanlar bunlar tadını cikarsaniza ay ne evliliği bismillah demediniz mi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…