Evlilik hazırlığı... Çok bunaldım...

Ben düğünü vs annemin kayinvalidemin ve nişanlımin uzerine atıp kaçacağım ben uğraşamam bunlarla

Ben düğünü vs annemin kayinvalidemin ve nişanlımin uzerine atıp kaçacağım ben uğraşamam bunlarla
Daha sonra başına geleceklerden kork o zaman😅
Annem anneannem zamanından kalma oymalı mobilya, nişanlım simsiyah kadife kumaşlı titanyum ayaklı salon takımı, kayınvalidem fosforlu lacivert kadife parlak koltuk beğendi 🤣 evim çingene çadırına döner bunlara iş bırakırsam. Ay ırkçılık da yaptırdılar ayaküstü bana. Neyse çingene dedim ama teşbihte hata olmasın.

Hersey bir sekilde halloluyor merak etmeyin. Ama maliyet bu diyerek icinize sinmeyen birsey almayin. Sonra insan pisman oluyor akli kalıyor. Ilk fırsatta aklında kalani istiyor maliyet haliyle katlaniyor. Az olsa da öz olsun tam istediginiz gibi olsun.

Daha sonra başına geleceklerden kork o zaman😅
Annem anneannem zamanından kalma oymalı mobilya, nişanlım simsiyah kadife kumaşlı titanyum ayaklı salon takımı, kayınvalidem fosforlu lacivert kadife parlak koltuk beğendi 🤣 evim çingene çadırına döner bunlara iş bırakırsam. Ay ırkçılık da yaptırdılar ayaküstü bana. Neyse çingene dedim ama teşbihte hata olmasın.
Ben düğün dedim eşya demedim ayrica evi minimal döşemesi istiyorum ben

Ben düğün dedim eşya demedim ayrica evi minimal döşemesi istiyorum ben
Ben düğün yapmıyorum. Evi de minimal döşüyorum zaten tuttuğum ev de minimal. Ama uzaktan konuşmak kadar kolay değil malesef. Bazı şeyleri mutlaka kendin halletmek zorunda kalıyorsun. Misal gelinliği senin için başkası deneyemez.

Merhabalar
Nişanlıyım. Yaz sonu nikahım olacak. Düğün zaten istememiştim. Sade bir nikah töreni olacaktı ama şuan o da güvenli değil nikahı basıp oturacağız gibi duruyor davetli falan olamayacak sanırım. Neyse düğün yok ama ev eşya işleri var. Şuanki evimiz öğrenci evi gibi. Yeni bir düzen kurulacak.
Tabi korona sebebiyle henüz hiç bir hazırlık yapmadık. Ne ev var ne eşya ne halı ne perde. Bir tek çeyizlik eşyam, yatak yorgan, mutfak eşyaları tamam. Onları da annem ara ara alıp koymuş kenara.
Yazmam gereken bir tezim, tez komitem, ayrıca çok önemli bir sınavım var 20 gün sonra. Ha bir de çalışıyorum.
Annem günde 8 kere arayıp kızımmmm bak şuna da bakın diyor ve her aradığında yarım saat tutuyor beni. Bir de sürekli aman yetişmeyecek etmeyecek diye telaş ettiriyor. Babam, nişamlım ile yaptığımız her şeye bir kulp takıyor. Ay siz çocuksunuz kimse sizi ciddiye alıp ev vermiyor tabii vs diyerek. Çünkü bizde ev maaalicek, eşya maaalicek bakılır ama biz kendimiz yapıyoruz ona kızıyorlar. Hepsi de 65 üstü yani sokağa çıkamıyor eşya bakmaya gelecek🙄
Neyse bugün telefonda beni arayıp durmayın benim bir sürü işim var dedim. Kendi başına iş aldın bizene ne teziymiş evleniyorsan geçti o işler falan dedi. Annem de her işini bitirip öyle evlenseydin hemen tuttun getirdin damadı dedi. Ama yani akademi uzun bir yol, bilirsiniz hiç bitmez.
Son olarak da ne düğün istedim ne nişanda bohça altın falan yaptırdım hiç bir şey istemedim şimdiye kadar. Şimdi de isteyemiyorum. Ay sanırım alışmamışım.
Şöyleki evin beyaz eşya, yatak odasını ailem alıyor. Salon ve çalışma odamı nişanlım. Oturma odası ortak. Ivır zıvır eşyam yemek takımım vs var zaten. Elektrikli mutfa eşyalarım da var. Ben nişanlıma ailesi pek yardım etmediği için yardım edeceğim. Kv gelinliği alacak. Kv aslında salon ne beğenirsen söyle kızım ben gidip parasını ödeyeyim dedi sağolsun, gelinlik için de aynı şekilde ama biliyorum ki durumu kısıtlı. Kp hayırsız zaten ortada yok.
Bir gelinlik beğendim ama azıcık pahalı bir marka. Bir de tesadüfen girdiğimiz bir mobilyacıda salon ve yemek odası takımları beğendim. Hatta aşık oldum takımlara ama çok pahalı geldi bana. Nişanlımla bir birikimimiz var. Alabiliriz o takımları ama bütün paramızı bu işe harcamak da mantıklı değil. Neyse işte öyle istemeye utandım. Halbuki benim de param yani. Bir de kv ben alacağım diye tutturur ondan korkuyorum. Zora düşer çünkü.
Ay şiştim şiştim anlatayım dedim kızlar yaa.. Valla ben bi evlensem de kurtulsanız. Bu arada nikahı ertele demeyin sınavına girdiğim başka bir iş var. O olmadan nikah yapmazsam daha uzun bir süre yapamam. o tip bir iş. Biran evvel de kurtulmak istiyorum. Salon takımları rüyama giriyor artık.
Bizde başta nişanlımla gittik ama zevklerimiz bir olmadığı için ve onun alacağı şeylerde ailesi bir bütçe vermediği için baktık baktık geldik sonra adımız 'bunlar hiç bişey beğenemedi bizsiz e çıktı ' ama ben nişanlıma defalarca söyledim ikimizde birikimimizi aileye verdik bu zamana kadar onlardan almaktansa gel kredi çekelim diye yanaşmadı bu konuya mecbur ailelerle gittik saatlerce gezdik ben ahşap mobilya istemedim nişanlım herşeyi komple ahşap istedi sonuçta birinden biri diğerinin fikrine yanaşması lazım ki uzlaşma olsun o kişide ben oldum ben yeşil istedim onlar mavi ben yüksek ayaklı istedim onlar alçak ben L koltuk istedim onlar kiralık eve göre iş mi olur dediler beğendikleri odaya sığmadı bide üstüne üstlük akşam saatine kadar bakıp bakıp arada bu kızda hiç bişey beğenmiyo pozisyonuna düştüm mecbur beğendim yani o gün birdaha tekrarlanmasın bitsin diye, aynı gün halı seçtirdiler kafam olmuş kazan gibi ordan çıktık perde seçtik ne rengini hatırlarım ne adını, satan adamlar bile isteksiz olduğumu görmüştü öyle işte hevesimde kalmadı şimdi instagramda milletin ev dizaynlarına bakıp duruyorum

Eşyaları evlendikten aylar sonra aldık, gözünüzde büyütmeyin. Madem paranız var Örneğin salon takımı 25bin diyelim, kayınvalide ödediğinde zora düşecek, o halde 15bini siz verin üstünü kayınvalide tamamlasın. Bizim de çok şükür vardı paramız ama ilk etapta iş gereği başka bir şehirdeydik eşya alırsak yıpranır bir aparta çıkalım dedik. Yerleşeceğimiz şehre aylar sonra taşınabildik ve eşyaları kısa bir sürede aldık geçtik aileleri de eşya telaşına sokmadık. Para olduktan sonra eşya almak basit iş, müsait bir zamanınızda bakarsınız oldu bitti.

Konusahibi hesabın pasif ama buralardasın biliyorum hissediyorum 🤓 Muhteşem bi ilişkim var çok seviyoruz birbirimizi der seksen tane şikayet sıralardın,özledim seni😃 Ses ver yeni bi konu aç gerekirse ben seni her türlü tanırım akademik kuzumuz 😎

Konusahibi hesabın pasif ama buralardasın biliyorum hissediyorum 🤓 Muhteşem bi ilişkim var çok seviyoruz birbirimizi der seksen tane şikayet sıralardın,özledim seni😃 Ses ver yeni bi konu aç gerekirse ben seni her türlü tanırım akademik kuzumuz 😎

Demeyeyim demeyeyim dedim ama akademik kuzumuz lafına istinaden, akademik kariyer yapan birisine " SİTRES " yazmak yakışmadı.

X