evlilik hazirliginda surekli tartismak

ben hic boyle dusunmedim cunku onlarin da durumu var diye ne bileyim aklima bile gelmemisti. ama insanoglu yani her sey beklenir gercekten dogru soyluyorsunuz.

simdi ben de dusundum bazi olaylari kafamda birlestirdim gercekten bu sekilde olabilir. yani hakkini yiyemem nisanlimdan hic oyle bir vibe almadim bu zamana kadar en ufak bir sekilde oyle bir davranisi olmadi, babamin parasini falan da hic sormadi. ben de onu sormadim yani biz gercekten maddi seyleri konusan bir cift olmadik hic. ama isin icine aileler girince boyle oluyor demek ki.
Bence parada gözleri olması değil mesele bu arada. Bir adamın parası için kızıyla çocuğunu evlendirmeye uğraşan insanlar kızı el üstünde tutar, asla gıcık etmezler.
Bence kadının sıkıntısı “şöyle şöyle güçlü, zengin x bey’in kızına kaynanalık yapabiliyorum” egosu. Bu şekilde kendini önemli hissedebiliyor, yazık.

evlilik öncesi bu kadar gerilip senin ailen benim ailem olaylarına giren hiç bir ilişki görmedim ki evlendikten sonra her şey yoluna girsin. önceki konularınızı da hatırlıyorum az çok, nişanlınızın annesi çok leş bir tip. babası desen bana görgüsüz gibi geldi. nişanlınız ise çok toy, ailesinden etkilenmeye çok müsait. seviyorsunuzdur muhakkak, yılların da alışkanlığı olmuştur ama bu evliliği iyice gözden geçirin derim. bu aileye gelin gitmek sizi ciddi anlamda yıpratır. nişanlınızın hiç bir zaman dengeyi kurmayı başarabileceğini sanmıyorum.

benim bir seyi begenmeme gibi bir durumum yok yani mesela bana mezuniyet hediyesi ysl clutch almis benim yillardir kullanip artik iyy demode dedigim bir sey. kullanmam da getirdigi seyi. ama aa cok guzelmis cok tesekkur ederim dedim gectim. evle ilgili de ayni sekilde yani istedigim gibi olmayan yerler illaki oldu ama kimseyle kavga edemem bir sey soylemem bunu yapmalarina bile gerek yoktu fazlasini ileride biz yaptiririz diye dusunuyorum hep oyle dusundum.

ve annesi bunlari bana hep yalnizken soyluyor. yaninda nisanlim varken soyleyemiyor. cunku nisanlim direkt anne sus, kes, ne sacmaliyorsun diye tersler annesini ve mesela bir sey olursa annesiyle konusmaz aylarca kuser. oglu ondan uzaklasmasin diye hicbir zaman onun yaninda bir sey demez. ben mutfaga su icmeye gidince pesimden gelir, durduk yerde telefonla arar vs. nisanlima annen benim babamin evlerini sordu desem mesela bekler annesinden inanir ama kulagiyla duymadi. annesi nisanlimin yaninda hep canim pasam modunda.

bir de tanistigimiz uyeler de biliyor ya benim nisanlim kim ne derse oraya gitmeye musait. babasi bir sey der babasinin dedigini yapar, arkadaslari der onu yapar, ben derim benim dedigimi yapar. oyle cin fikirleri falan yok herkes hayati onun gibi oyun modunda yasiyor zannediyor. ben de annesiyle tanisana kadar oyleydim yani hic aklima kotu bir sey gelmezdi artik onun annesi yuzunden her seyde bir ima ariyorum.
Ayy ben olsam şimdiye kırk kere kadınla baş başayken ses kayıtları alıp gözüne sokardım sevgilimin hak ediyor bu kadın çünkü bu kadın olmasa ben senin nişanlını beğeniyorum hiç sinir bir tip değil gibi

İkiniz de maşallah burnunuzdan kıl aldirmiyosunuz , sizin eşiniz olacak kişiye minnet dahi etmiyor gibi bı tavirda gereksiz gururdasiniz , nisanliniz ise çok fevri olduğu için hemen parlıyor dengesiz bir ilişkiniz var yorar.. bitmez tükenmez ama yorarsiniz hem kendinizi hem çevrenizi..
E minnet etmiyor zaten ettiğini nereden çıkardınız

Ayy ben olsam şimdiye kırk kere kadınla baş başayken ses kayıtları alıp gözüne sokardım sevgilimin hak ediyor bu kadın çünkü bu kadın olmasa ben senin nişanlını beğeniyorum hiç sinir bir tip değil gibi
bu zamana kadar ben de oyle dusunuyordum ama o telefondaki bagirisi bak 5 gun olacak hala hatirlayinca gozlerim doluyor. yoksa dedigin gibi hicbir seyi ciddiye almadigi icin nisanlim sinirlenmez sinir de etmez. geneli sakindir. ama demek ki gereksiz yere boyle yukselebiliyor o yuzden gozumden dustu. hala da hic konusmadik.

bu zamana kadar ben de oyle dusunuyordum ama o telefondaki bagirisi bak 5 gun olacak hala hatirlayinca gozlerim doluyor. yoksa dedigin gibi hicbir seyi ciddiye almadigi icin nisanlim sinirlenmez sinir de etmez. geneli sakindir. ama demek ki gereksiz yere boyle yukselebiliyor o yuzden gozumden dustu. hala da hic konusmadik.
Bence çocuğu doldurup doldurup sana saldılar

Önceki konularınızı bilmiyorum ama sizde de hata var gibi. Ailesinin yardımını istememeniz, nerde ne söyleyecekleri belli olmuyor demeniz karşı tarafı ezen ve bam teline basan noktalar olmuş. Nişanlınız olsam ben de kendimi ezilmiş ve ailemden vurulmuş, mahcup olmuş hissederim.

Bağırış çağırış olması tabi ki hoş değil ama düğün stresi olduğunu düşündüm ben geçimsizlikten ziyade.

Öncelikle, evlilik sürecinde olan herkes kavga eder diye bir şey yok bence. Çoğu çift, aileleri üzerlerine vazife olmayan her halta karıştığı için kavga ediyor.
Yoksa iyi anlaşan iki insan en fazla mobilyalar zamanında gelecek mi, evin temizliği ne zaman yapılacak falan diye stres yaşar gerilir. Başka da bir şey yok.

İkinci olarak, ben bekarken burada eş ailesiyle sorun yaşayan herkese boşan boşan diye yardırdım, nasıl sabrediyorlar diye şaşırırdım. Bekara boşanmak kolay derler ya öyle işte.
Sonra evlenince gördüm ki haklıymışım×10.
Artık hiç anlam veremiyorum nasıl sabredildiğine. Çünkü gerçekten hiçbir anlamı yok. Evlilik güzel bir şey ama bu kadarına da değmez.
Umarım konu "hıvı ıtıyırsın"a bağlanmaz ama eşimin aile bireyleri bana karşı iyi olmasalar 1 seneyi görmeden boşanırmışım buna emin oldum ben evli olduğum süre boyunca. Sevmediğin insanlarla bir arada olmanın, her an laf yiyebilirim stresi yaşamanın nasıl bir şey olduğunu daha net tahmin edebiliyorum şu an.

Sen de gördüğüm kadarıyla dik bir insansın. Bu konu özelinde sen de hatalısın ama birikmişliğin de var. O yüzden karşında böyle bir aile varken evliliğinin uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum.
Hani nişanlın birazcık aklı başında biri olsa "amaan ailesine mesafe koy geç" denir belki ama onun da ne yaptığı belli değil, çocuk çocuk hareketleri var.

Yine de evleneceğini düşünüyorum ben niyeyse. Bu kaos sizin ilişkinizin dinamiği gibi geliyor bana. Ama buna da bir yere kadar katlanırsın.
Umarım ben yanılırım.

Öncelikle, evlilik sürecinde olan herkes kavga eder diye bir şey yok bence. Çoğu çift, aileleri üzerlerine vazife olmayan her halta karıştığı için kavga ediyor.
Yoksa iyi anlaşan iki insan en fazla mobilyalar zamanında gelecek mi, evin temizliği ne zaman yapılacak falan diye stres yaşar gerilir. Başka da bir şey yok.

İkinci olarak, ben bekarken burada eş ailesiyle sorun yaşayan herkese boşan boşan diye yardırdım, nasıl sabrediyorlar diye şaşırırdım. Bekara boşanmak kolay derler ya öyle işte.
Sonra evlenince gördüm ki haklıymışım×10.
Artık hiç anlam veremiyorum nasıl sabredildiğine. Çünkü gerçekten hiçbir anlamı yok. Evlilik güzel bir şey ama bu kadarına da değmez.
Umarım konu "hıvı ıtıyırsın"a bağlanmaz ama eşimin aile bireyleri bana karşı iyi olmasalar 1 seneyi görmeden boşanırmışım buna emin oldum ben evli olduğum süre boyunca. Sevmediğin insanlarla bir arada olmanın, her an laf yiyebilirim stresi yaşamanın nasıl bir şey olduğunu daha net tahmin edebiliyorum şu an.

Sen de gördüğüm kadarıyla dik bir insansın. Bu konu özelinde sen de hatalısın ama birikmişliğin de var. O yüzden karşında böyle bir aile varken evliliğinin uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum.
Hani nişanlın birazcık aklı başında biri olsa "amaan ailesine mesafe koy geç" denir belki ama onun da ne yaptığı belli değil, çocuk çocuk hareketleri var.

Yine de evleneceğini düşünüyorum ben niyeyse. Bu kaos sizin ilişkinizin dinamiği gibi geliyor bana. Ama buna da bir yere kadar katlanırsın.
Umarım ben yanılırım.
bu sorun kesin sekilde cozulmeden evlenmem yani bosanacagimi bile bile evlenmenin mantigi yok. e insanin da ailesi bu sorunu nasil coz diyebilirim ki nisanlima. ben olsam ben de cozemem herhalde bastan asagi butun aile bireylerimi degistiremem yani. o yuzden evlenmeyecegimi dusunuyorum. 5 gundur hicbiriyle iletisime gecmiyorum herhalde anlamislardir.

benim safligim evliligin bu kadar ciddi oldugunu idrak edememek oldu. yoksa kavga gurultu yapimiz geregi bizde hep oldu ama ikimizin arasinda. buna da bir sey demiyorum zaten kavgalar genelde benden cikiyor ama bu baska yani nisanlimla benim disimda gelisen seyler. hayatimi da bir adamla evli kalabilmek icin surekli surekli bir seyleri tolere ederek geciremem muhtemelen.

cok tesekkur ederim yorumun icin.

benim onun ailesini asagiladigim konusunda haklisin yani asagilama degil de o kadar doluyum ki olumsuz bir sey olunca ortaya onlari atiyorum. bu benim hatam ve torpulemeye calistigim bir yon dogru. ama o hic benim ailem hakkinda konusmazdi. yani abimle ilgili mevzuya benim ne kadar uzuldugumu kendisi biliyor, aylarca kendime gelememistim. nasil bunu boyle konusabilir hala cok sasiriyorum.

turkiyeye gelince ailesinden cok etkilendigini anladim gercekten. babasi surekli nisanlimi sikistiriyor ne alirsan karttan al diye. mesela dun alisveristeyken iki kez aradi oradan cek diye. ucuncu arayisinda nisanlim tersledi kapatti neden surekli ariyorsun diye. kompleks mi yapiyorlar neyi kanitlamaya calisiyorlar anlamiyorum. ama iyi niyetli bulmuyorum yani hediye isteyene verilir, ben istemiyorum ki.
Çok garipsinZ gerçekten kendi ailenizi iyi onun ailesini sürekli bir kotu yapma derdinizdesiniz sizin kardeşimiz hakkında bişey diyince zorunuza gidiyor ama siz onun ailesi için herşeyi söylüyorsunuz farkında değilsiniz bence ben nisanliniza hak verdim aile yardım etse suç etmese suç vallah

Çok garipsinZ gerçekten kendi ailenizi iyi onun ailesini sürekli bir kotu yapma derdinizdesiniz sizin kardeşimiz hakkında bişey diyince zorunuza gidiyor ama siz onun ailesi için herşeyi söylüyorsunuz farkında değilsiniz bence ben nisanliniza hak verdim aile yardım etse suç etmese suç vallah
iyi sucsa etmesinler o zaman. konu 25 sayfa acip ilk sayfadaki mesaji alintilayip ileri geri konusmayin bence bi sey bilmeden.

Herkes telefon konuşmasına takılmış, neden o zaman annesini terslemedi diye ama sizin duymamanız için o an anne sus deyip geçiştirmiş olabilir.
telefon degil annesi bizdeydi ve evet oyle oldu sus sus dedi sonra bir bahaneyle annesini disari cikardi. disarida cok buyuk kavga etmisler ama annesi bana hic belli etmedi hala sen sakrak devam etti. sonraki gun de apar topar annesini gonderdi 3-4 ay konusmadi.

butun surecte destek oldugunuz icin buraya da yazmak istedim gelismeleri.

o gunden sonra nisanlimla ilk kez bu aksam telefonda konustuk tabi cok kotuydu agladi surekli. ben hic yumusamadim yani icimden gelmedi. normalde o aglayinca ben de aglardim. hepsini tam hatirlayamiyorum ama genel olarak ben istersem bir daha ailesini hic gormeyecegini, hayatinda benim olmamin yeterli oldugunu, bu olanlari o an kafasinda birlestiremedigini, sonradan dusununce benim cok hakli oldugumu, tepkimin sebebini anladigini ve bana hak verdigini, annesinin beni ne kadar uzdugunu fark edemedigini soyledi. ben de bana soru sorup evet veya hayir diye cevap almaya calisma dedim soyledigi seylere de bir sey demedim. yani barismadik.

sadece soylediklerin gercekci degil kimse kimse icin ailesini silemez silmemeli ben de boyle bir sey beklemiyorum dedim. her seyin sonu bekledigimiz gibi olmak zorunda degil dedim. bu sekilde.

ailenle asla gorusmem diye sart kosarak evlenmek bana mantikli gelmiyor. o yuzden soylediklerini ciddiye de alamadim. bu sekilde bir ayrilik nasil yapilir onu bilmiyorum yani simdilik tek dusundugum devam edebilirsek nasil olur ayrilirsak nasil olur kafamda bin turlu sey.

o gunden sonra nisanlimla ilk kez bu aksam telefonda konustuk tabi cok kotuydu agladi surekli. ben hic yumusamadim yani icimden gelmedi. normalde o aglayinca ben de aglardim. hepsini tam hatirlayamiyorum ama genel olarak ben istersem bir daha ailesini hic gormeyecegini, hayatinda benim olmamin yeterli oldugunu, bu olanlari o an kafasinda birlestiremedigini, sonradan dusununce benim cok hakli oldugumu, tepkimin sebebini anladigini ve bana hak verdigini, annesinin beni ne kadar uzdugunu fark edemedigini soyledi. ben de bana soru sorup evet veya hayir diye cevap almaya calisma dedim soyledigi seylere de bir sey demedim. yani barismadik.

sadece soylediklerin gercekci degil kimse kimse icin ailesini silemez silmemeli ben de boyle bir sey beklemiyorum dedim. her seyin sonu bekledigimiz gibi olmak zorunda degil dedim. bu sekilde.

ailenle asla gorusmem diye sart kosarak evlenmek bana mantikli gelmiyor. o yuzden soylediklerini ciddiye de alamadim. bu sekilde bir ayrilik nasil yapilir onu bilmiyorum yani simdilik tek dusundugum devam edebilirsek nasil olur ayrilirsak nasil olur kafamda bin turlu sey.
Noldu hiçbir şeyi ciddiye almayan adama? Bak seni kaybetme korkusu yaşayınca nasıl ciddileşiyormuş.
Ailesini silemez diye düşünme. Benimde 2. Evliliğimdeki kv tam bir yılandı. Ben tüp bebek tedavisi görürken eşime “Boşa uğraşıyorsunuz. Onun çocuğu olmaz. Yaşlı” demiş. Tabii öncesinde de mikserlikleri olmuştu. Eşim o söz üzerine irtibatını kesti. Kadın akciğer kanserinden 2 sene sonra vefat etti. Oğluyla küs öldü.
Ama tabii ki aileyi silmek iyi bir şey değil. O huzursuzluk, vicdan azabı senin evine yansır.
Ama bu son gelişmeler yine de sizin için iyi oldu. Bundan sonra kayın ailesi sana karşı daha ayaklarını denk alır. Bak yazıyorum bir kaç güne kv arar seni. “Ben seni kızım gibi seviyorum. Sen beni yanlış anladın” filan der.
Sen şu an bir şey düşünme. Duygularını tart. Ama sende çok büyük şeyler koptu. Telafisi mümkün olur mu onu bilmiyorum🤷🏻‍♀️

Noldu hiçbir şeyi ciddiye almayan adama? Bak seni kaybetme korkusu yaşayınca nasıl ciddileşiyormuş.
Ailesini silemez diye düşünme. Benimde 2. Evliliğimdeki kv tam bir yılandı. Ben tüp bebek tedavisi görürken eşime “Boşa uğraşıyorsunuz. Onun çocuğu olmaz. Yaşlı” demiş. Tabii öncesinde de mikserlikleri olmuştu. Eşim o söz üzerine irtibatını kesti. Kadın akciğer kanserinden 2 sene sonra vefat etti. Oğluyla küs öldü.
Ama tabii ki aileyi silmek iyi bir şey değil. O huzursuzluk, vicdan azabı senin evine yansır.
Ama bu son gelişmeler yine de sizin için iyi oldu. Bundan sonra kayın ailesi sana karşı daha ayaklarını denk alır. Bak yazıyorum bir kaç güne kv arar seni. “Ben seni kızım gibi seviyorum. Sen beni yanlış anladın” filan der.
Sen şu an bir şey düşünme. Duygularını tart. Ama sende çok büyük şeyler koptu. Telafisi mümkün olur mu onu bilmiyorum🤷🏻‍♀️
olmaz buyuk ihtimalle yani ben hic boyle seylerin icinde bulunmamistim. bugun babasi babami uc kez aradi ki babam da inanilmaz kibardir adami kirmak istemiyor ama neden ariyor anlamsiz yani. beni de aradi da ben acmadim oglunun telefonunu acmiyorum babasini neden acayim diye dusundum.

ben de istemem kimsenin ailesinden kopmasini cunku biliyorum annesiz ozel gunler gecirmek nedir ne kadar uzer vs. bilmiyorum dedigim gibi her seyin bu kadar zorlasmasini istemezdim asla. nisanlimla iliskime hic pisman degilim cok guzel bir 5 seneydi ama nisanlandigima pismanim gercekten.

bu arada sana ozellikle cok tesekkur ederim beni anladigini hissettirdigin icin.

S sassyassyy yassy eger evlenirsen de o kv ile gorusmeyecegini acik acik beyan et. Anlatabildigin kadarini nisanlina ve hatta kp de anlat. Ne kadar kirgin oldugunu ve bunlari ne kadar kasitli, senin canini acitmak icin yaptiginj anlat yoksa evlenme
kayinpeder gercekten esinin ben hastayken soylediklerini vs bilmiyormus. bugun babami aradiginda hala bu konu icin ozurler diledi. konusu acilirsa ben de tekrar soyleyecegim yani ben sustum ama nisanlimla huzurumuz kacmasin diye sustum cogu seye. yoksa anladim kadinin amacini her zaman.

yani buyuk de konusmak istemiyorum ama galiba 2 ay sonra evlenmem icin mucize gerekiyor. nisanlimdan da bu mucizeyi beklemiyorum o beceremez.

Hakkında her şeyin hayırlısını dilerim ama gerçekçi bakman inan çok güzel

Hakkınızda hayırlısı olsun.
Belki bir umut annesi özür diler ve kendine gerçekten bir dur diyebilirse bu işin olma durumu var. Ama bu da senin talebinle değil kendiliğinden olmalı.
Muhtemelen babasıyla konuştu ve olan olayların gerçek arka planını hatırladı nişanlın da.
Sana Winnie the Poohda en sevdiğim sözü iletiyorum, bazen hiçbir şey yapmamak en doğru şeyi yapmaktır. Sessiz kalmaya ve beklemeye devam et bakalım. Kendini de hiçbir şey için sartlama yassy.
Gerçekçi bakış açın için de seni tebrik ederim.

X